Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Aida Acoustics


Rezyslaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na repertuar lekko nie maja:)

U mnie praktycznie w 80% jazz i wokal . Ostatnio znalazłem w swoich zbiorach na plikach trochę poezji śpiewanej kurczę jak to fajnie gra. Wczoraj ujęła mnie płyta Antoniny Krzyszton „Czekaj” . Jest tam utwór na którym pada deszcz dosłownie padał w całym pomieszczeniu myślałem ze takie „akcje przestrzenne „występują jedynie na płycie rogera watersa amused death a tu taka niespodzianka:).

Gdyby to odemnie zależało zostawił bym Ci kolumny na dłużej. Mam nadzieje że znajdziemy chwile czasu żeby posłuchać Twoich jbl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No i tydzień zleciał .Sprzęt trochę wędrował po chałupie a że lekki nie jest to było co dźwigać. Na pierwszy ogień poszedł salon, zadzwoniłem do kumpla żeby mi pomógł w noszeniu a że byłem podjarany możliwością nowego odsłuchu to szybko poszło. Znieśliśmy klamoty do salonu ok 50m kw plus jadalnia i otwarta kuchnia z ciągiem komunikacyjnym i na domiar otwarta klatka na piętro. Nie będę zagłębiał się w proporcje czy opis wystroju , generalnie duża powierzchnia o nieregularnym kształcie.Pierwsze ustawienie na długiej ale otwartej ścianie z bazą 4m miejsce odsłuchu też coś ponad 4m .Nabucco zagrały dużym dzwiękiem wypełniając całe pomieszczenie bez problemu, scena szeroka z bardzo dobrą lokalizacją źródeł pozornych ale zaczął dominować niski bas a że nie jestem jakimś miłośnikiem eefktów subwooferowych w muzyce to wysunąłem kolumny do przodu jak to zwykle żeby pozbyć się podbicia dołu a tu niespodzianka dołu jeszcze przybyło. Zacząłem chodzić po domu i sprawdzać co się dzieje i okazało się że jest duże podbicie dolnego basu z jadalni. Zapewne wielu osobom taki efekt się spodoba ale ja jestem uczulony na wspomaganie muzyki pomieszczeniem . Ustawienie sytemu na krótszej ścianie nieznacznie ograniczyło efekt podbicia basu ale nie dało się go pozbyć, zyskała głębia ale i tak finalny efekt był daleki od oczekiwań.

Wniosek jest taki że nowoczesne budownictwo nie idzie w parze z dobrą akustyką więc kolumny wróciły na poddasze 36m kw. Przy okazji postanowiłem powalczyć z ustawieniem kolumn i powędrowały na 2,3m od tylnej ściany i tu ogromne zaskoczenie, przeżyłem dosłowny opad szczeny .Fokusowanie wokali na scenie nie zmieniło się ale plany w głąb pojawiły się jak na dłoni. Sądziłem że (jeszcze) na niezaadoptowanym poddaszu nie uda uzyskać się efektu gradacji planów na taką skalę.Teraz scena jest szeroka a to jest firmowa cecha tych kolumn ale i w głąb

Na chwilę obecną jestem pod wielkim wrażeniem możliwości Nabucco ,muszą tylko dostać odpowiednie pomieszczenie ,zresztą jak każde kolumny. Czas zająć się akustyką pomieszczenia i wykorzystać optymalnie potencjał systemu

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega znosił ja wnosiłem :) i zabrałem ze sobą monitory.

Salon Pawła nie jest regularnym pomieszczeniem. Akustyka w tak nieregularnych kształtach z duża liczba wnęk mam na myśli inne pomieszczenia jest zawsze niewiadomą. Zgadzam się z Pawlem w pierwszym ustawieniu bas zabijał przekaz po podłączeniu monitora było identycznie. Gm70 miało więcej powietrza od mojego lebena .

Na krótszej ścianie mi sie podobało równowaga tonalna była prawidłowa pojawiła się scena w głąb co ciekawe z interkonektem stereovoxa Pawła .Z moim audio note dźwięk stał się wolniejszy z gorzej kontrolowanym basem.

W docelowym pomieszczeniu nabucco zagrały zdecydowanie większa scena z bardziej różnorodnym basem niż monitor. Kolumny absolutnie znikają z pomieszczenia .Uważam że po zaadaptowaniu akustycznie pomieszczenia zagra genialnie ten system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tak jak obiecałem napisze co nieco o tej płycie (jedna z moich ulubionych)..

Aphrodite's Child "666".

Musze powiedzieć, że zanim jeszcze puściłem pierwsze takty to bardzo sceptycznie podchodziłem co do tego jak to zagra na Thaisis. Pomyliłem się. Ta płyta gra fenomenalnie z tymi kolumnami (no i oczywiście wraz z całą resztą).

Słuchając 4 utworu "The Four Horsmen" powtórzyło się to co kiedyś przeżywałem czyli oblanie zimnym potem, gęsia skórka i włosy zjerzone :)

Jednak po wysłuchaniu całości tego albumu zadałem sobie pytanie czy było lepiej niż na moich JBL? Na pewno inaczej, ciekawie i tak jak w przypadku wraz z moimi paczkami od początku do końca w bezruchu i w pełnym skupieniu.

Takie doświadczenia są bezcenne.

Lecę do słuchania następnej płyty. Jutro się żegnam z Thaisis. Marcin mi je zabiera :(ce2121dd68744aaabf7976ed578e169f.jpg

 

 

P. S.

Zapomniałem dodać o 12 i 13 utworze, które mnie zmusiły do powstania z miejsca aby wcielić się w wirtuaza gitary :)

Z moją chorą nogą było to bardzo ryzykowne :)

Hi

Dziękuję za polecenie 666.super muzyka ,szkoda ,ze zapomniana.

Nie mogłem posłuchać na Thaisis (chcę u mnie)

ale to co usłyszałem u Nautilusa to Bardzo dobre

granie (nie t a n i e)

Posłucham u siebie to zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie gra źle ale słyszałem lepiej grające thaisis.

Poniżej dwa najlepsze pomieszczenia.

Znam brzmienie różnych kolumn i Aida Acoustic to

dla mnie wysoki poziom .

Owszem na pokazie dla mnie nie było dobrego źródła

(CD takie życie)

Ja poznałem Thaisis i wiem co mogę u siebie uslyszec

dziękuję za już i czekam na jeszcze:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się Thaisis nie słyszałem Nabucco?

I boję się pomyslec ze moglo by być lepiej?

Może Galatea?

 

Galatea to wymagająca kolumny względem elektroniki. Bardzo dobrze grają z accuphase i mcintoshem.

Dzisiaj gościł u mnie sun audio 2a3 i kilka godzin pograł z thaisis i monitorem. Jutro więcej napisze o graniu.

post-14012-0-56796500-1535055415_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór :)

W poszukiwaniu swojego brzmienia trafił na ten wątek i klub.

Słucham dość konkretnie różnych konstrukcji od YB Audio, słuchałem dużych Tub 3 way Sevego, słuchałem Vintage Monitory Pioneer, miałem też pewien romans z USA w postaci Infinity.

Widzę że spore Drivery i midwoofery jak Beyma wracają do lask , Hyrpia Acoustics planuje tez coś nowego...

 

Ale do rzeczy;

 

Strona-dwie wcześniej czytałem że konstruktorzy są z Buska i Kielc, czy to prawda? Było by rzut beretem z Sandomierza i dwa rzuty z Lublina.

 

Chciałbym odsłuchać Thesis wraz ze swoją Trioda na diabelkami (6C33C-B 15W)

 

Czy jest to możliwe w który ma z tych miast?

 

Kolejne pytanie-czy wyżej wymienione kolumny to są te które zagrają wcisniete w róg pokoju przy samej tylnej ścianie?

 

Jaka cena (z Polskiej dystrybucji ;) ) ich, a jaka cena za monitory?

(Może być na prv, aczkolwiek inne Polskie manufaktury podają na swoich stronach oficjalny, wyjściowy cennik :) )

 

Jaki czas oczekiwania?

 

Czy ww obie konstrukcje zagrają w 17m2(jeszcze na ten moment, za jakiś czas w domyśle będzie około 20-30m2)

 

Dzięki,

Pozdrawiam klubowiczów,

Jacek

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasica oficjalnie cen w klubie (żadnym) nie można podawać więc chłopaki z Aida Acoustics podadzą zapewne na priva. Tuby generalnie lubią grać w większych pomieszczeniach i wtedy pokażą swój potencjał. Jak masz diabły to już połowa sukcesu bo Thaisis czy Nabucco świetnie zgrywają się z tymi lampami reszta to wpasowanie w akustykę. Jeżeli czasowo będą w w tych 17m kw. to spokojnie mogą być dosunięte do tylnej ściany gdzie klasyczne kolumny zaczynają buczeć basem. Na początek umów się na odsłuch z Marcinem Nautilus81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sun audio zagrał pięknie w wielu aspektach wierniej od lebena ale wymagało to zabawy z wymiana lamp i dobranie odpowiednich kabli. Sun audio 2a3 niesamowicie wiernie pokazuje barwy instrumentów przy czym nie dociepla grania. Bardzo fajna przestrzeń swoboda i lekkość grania. Żałuje ze go kiedyś sprzedałem. Ceny tego urządzenia idą w górę nie bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Sprzedałem lebena i w tej chwili poluje na pewną lampową końcówkę mocy. Postanowiłem na przeczekanie zakupić jakiś stosunkowo tani tranzystor i zakupiłem dwa atolla i hegla. Chciałem obydwa wzmacniacze przetestować na różnych kolumnach .Podpiąłem audio physic aby sprawdzić jak sobie urządzenia radzą z z trudniejszym obciążeniem niż thaisis.

Leben z thaisis grał bardzo dobrze ciepło z nieco mniejsza przestrzenią niż set 2a3 sun audio czy gm70 od audiosynergia.

300f z audio physic nie grał odbijało się to głównie na dynamice której zwyczajnie nie było. Atoll lepiej wysterował spark 5 zdecydowanie lepsza dynamika od lebena barwowo słabiej. Z thaisis atoll nie gra zbyt specjalnie wokale są cofnięte zwyczajnie dźwięk nie wypełnia tak pomieszczenia jak leben ma mniejsze wypełnienie ale dynamika fajna lepsza niż z accuphase 213. Wczoraj podłączyłem hegla h80 powiem tak najlepszy tranzystor jaki miałem barwowo trochę słabiej niż leben dynamika gorsza niż z atolla ale ogólnie gra łagodniej od innych tranzystorów jakie miałem ma więcej detali niż leben a dźwięk jest świetnie oderwany od głośników. Z audio physic spark 5 czar prysł siadła przestrzeń w stosunku do zwstawienia z thaisis pojawił się problem z basem czego nie miałem z atolem. Czeka mnie jeszcze zabawa z kablami. Coś więcej napisze za kilka dni.

post-14012-0-55056100-1540028366_thumb.jpeg

post-14012-0-27814700-1540028393_thumb.jpeg

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem lebena i w tej chwili poluje na pewną lampową końcówkę mocy. Postanowiłem na przeczekanie zakupić jakiś stosunkowo tani tranzystor i zakupiłem dwa atolla i hegla. Chciałem obydwa wzmacniacze przetestować na różnych kolumnach .Podpiąłem audio physic aby sprawdzić jak sobie urządzenia radzą z z trudniejszym obciążeniem niż thaisis.

Leben z thaisis grał bardzo dobrze ciepło z nieco mniejsza przestrzenią niż set 2a3 sun audio czy gm70 od audiosynergia.

300f z audio physic nie grał odbijało się to głównie na dynamice której zwyczajnie nie było. Atoll lepiej wysterował spark 5 zdecydowanie lepsza dynamika od lebena barwowo słabiej. Z thaisis atoll nie gra zbyt specjalnie wokale są cofnięte zwyczajnie dźwięk nie wypełnia tak pomieszczenia jak leben ma mniejsze wypełnienie ale dynamika fajna lepsza niż z accuphase 213. Wczoraj podłączyłem hegla h80 powiem tak najlepszy tranzystor jaki miałem barwowo trochę słabiej niż leben dynamika gorsza niż z atolla ale ogólnie gra łagodniej od innych tranzystorów jakie miałem ma więcej detali niż leben a dźwięk jest świetnie oderwany od głośników. Z audio physic spark 5 czar prysł siadła przestrzeń w stosunku do zwstawienia z thaisis pojawił się problem z basem czego nie miałem z atolem. Czeka mnie jeszcze zabawa z kablami. Coś więcej napisze za kilka dni.

Znam oba wzmacniacze.

Co do Hegla 80 w swojej cenie bardzo ciekawe urządzenie,

nie wszystkim i nie do każdego systemu będzie odpowiedni.

Mnie się pobobal .

Atola In 50 miałem u siebie długo i testowałem w ròżnych

systemach i mino niskiej ceny grał doskonale i wiele

drogich wzmacniaczy w pewnych przypadkach nie dawało

mu rady .

Dopiero Atol In 200 godnie go zastąpił.

Ale i In 200 można zmienić na lepszy.

Duże zmiany wprowadzają inne elementy toru

ale to wszyscy wiemy.

Miłego eksperymentowania i trafnego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce trochę przetestować te wzmacniacze na rożnych okablowaniach. Chętnie bym posłuchał atolla 200 ale i tak ostatecznie wyląduje u mnie lampa bo w moim przypadku to już uzależnienie :)

 

Atoll w kwestii dynamiki jest lepszy niż hegel leben i accuphase 213 a kosztował najmniej. Barwowo powyższe z moimi kolumnami na moim okablowaniu grają dla mnie ciekawiej niż atoll. Sprawiedliwie przynajmniej w kwestii ceny by było gdybym postawił obok nich in200.

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dwu zdań lampy ciekawsze.

Choc słuchałem ciekawej hybrydy

HAIKU AUDIO IOWITY cenowo

porównywalny z Macintosh 252

(a tego ostatniego nie słuchałem)

jak by wypadła Polska konstrukcja.

Sam gram na HAIKU AUDIO Sol ll

co prawda wersja Signature Edition

ale wiele droższych wzmacniaczy

nie ma startu.

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.