Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe 5.1 na Klipsch monitor?


krzyhoo29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc. Od razu napiszę, że nie mam możliwości odsłuchów i zdaję się na doświadczenie kolegów i koleżanek.

Pokój - salon z aneksem kuchennym - łącznie 26-27 m2.

Amplituner raczej wybrany - Onkyo 676. Na początek system 5.1 - docelowo atmos 5.1.2 - kable już położone.

Początkowo miałem zestaw nagłośnienia - stx electrino 250 set 5.0 + sub klipsch r-12 sw. Jednak po przeanalizowaniu możliwości lokalowych doszedłem do wniosku, że fronty są dość ogromne, a będą w części gdzie obok jednej z kolumn będzie się przechodzić. Nie chciałbym żeby ktoś na nią wpadł. Druga rzecz - muszą być chyba oddalone od ściany, więc trochę miejsca tracę. Stąd pomysł na monitory frontowe. Głównie zestaw do filmów i koncertów, ale muzyki w tle też będę chciał trochę posłuchać. Wymyśliłem zestaw Klipsch - fronty monitor r-15m, tył r-14m (lub też r-15m) centralny r-25 i sub r-12sw.

Czy to ma sens - czy takie monitory zagrają?

Pomyślałem też o frontach klipsch z wyższej serii - r-160m tylko, że mają bassreflex z tyłu - jak daleko musiałbym je odsunąć od ściany. Rozumiem, że w przypadku monitorów niskie tony przejmuje sub?

A może ktoś ma pomysł na fajny zestaw 5.1 na monitorach, gdzie będzie dobry efekt filmowy, a i muzyki da się posłuchać. Budżet około 4-4,5, najwyżej rozłożę zakup w czasie początkowo kupując fronty monitory i sub, a później central i tył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

W Twoim salonie możesz spokojnie zastosować system, zbudowany na bazie kolumn podstawkowych. Klipsch jest na pewno bardzo dobrą opcją ze względu na wysoką efektywność kolumn. Twoja pierwsza opcja, oparta na R-15M, R-14M, R-25C i R-12SW jest jak najbardziej optymalna. Co można ewentualnie zmienić - można na tył zastosować model R-15M, cenowo różnica jest niewielka, a zawsze system zagra trochę lepiej. Drugą opcją jest wejście w serię wyższą Reference Premiere. Postawienie kolumny RP-160M bardzo dużo dobrego wniesie do dźwięku. Różnica będzie przede wszystkim przy odsłuchu muzyki. RP-160M przede wszystkim oferuje lepsze wypełnienie, bardziej aksamitne wysokie tony, lepsze dociążenie. To droga docelowo najlepsza, natomiast można bez żadnych problemów zastosować głośnik centralny i efektowe serii niższej. RP-160M mają tylne bass-reflex, potrzebują jednak minimum 10cm wolnej przestrzeni, żeby prawidłowo zagrać.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na wcześniejszą serię Klipsch RB 61II z przednim bass-reflexem .

Napewno nie grają dużo gorzej , inaczej od serii RP

Tych z samą literką R , unikałbym . Na dłuższą metę będą męczące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej jeśli Klipsch to tylko seria Premium RP.

Fronty: RP-160M

tył: RP-240S

central: RP-440C

Sub: RP-112SW

Aby efekt w KD był to musi być sub. Na samym 5.0 słabo to będzie. Jeśli chodzi o stereo to sub też przydatny jest gdy jako fronty mamy monitory.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiły mnie podane przez max720 wcześniejsze Klipsch RB 61II, bo w sumie biorąc pod uwagę wymiary RP-160M i odległość od ściany to półka musi mieć co najmniej 45 cm, więc i podłogowe bym zmieścił :) np RF-52II.

Ktoś ma jakieś doświadczenia z RB 61II? Ewentualnie z RF-52II

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Może jakieś propozycje alternatywne? Nie mam jak wstawić monitorów rp-160 na fronty że względu na tylny bass reflex
A może coś innego zamiast Klipsch?

Zobacz Dali Zensor7, Monitor Audio Silver, a jak dobrze na aukcjach poszukać to bardzo ladne Focal Aria 906+standy +Focal Aria central w HG białe nowe kolega sprzedaje. Cena do uzgodnienia.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś innego zamiast Klipsch?

Zobacz Dali Zensor7, Monitor Audio Silver, a jak dobrze na aukcjach poszukać to bardzo ladne Focal Aria 906+standy +Focal Aria central w HG białe nowe kolega sprzedaje. Cena do uzgodnienia.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Jakieś namiary na aukcję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jakieś namiary na aukcję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Myślę gdybyś wszytko kupił czyli 906+standy+central to na bank super cena by była.

Kolumny, znaczy kartony tylko otwarte były aby sprawdzić zawartość i czy kolumny grają.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Myślę gdybyś wszytko kupił czyli 906+standy+central to na bank super cena by była.

Kolumny, znaczy kartony tylko otwarte były aby sprawdzić zawartość i czy kolumny grają.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Okazja świetna, ale przewyższa budżet. A zakładając, że dałbym teraz wszystko na dobre fronty, to co później do tego na tył?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Okazja świetna, ale przewyższa budżet. A zakładając, że dałbym teraz wszystko na dobre fronty, to co później do tego na tył?
Jeśli planujesz set 5.1 to di/bi- polarne kolumny bym dał na tyły. Niby zasada mówi aby wszystkie kolumny były tej samej marki ale jak fronty i central będzie ten sam to już powinno wystarczyć, tylne kolumny to efekt tylko, to samo jeśli o atmosa chodzi, to też tylko efekt.

Miałem set kiedyś Dali Zensor7 i też miło to grało ale lepiej Dali zachowują się z Marantzem niż z Denonem.

Mój wybór kolumn był świadomy. Miałem na testach swoje "zabawki" i testowałem kolumny w salonie. Dla mnie Denon+Monitor Audio to udane zestawienie lub Heco Music style.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem także powinieneś zwrócić uwagę na serię RP.

Rozumiem że budżet nie jest guma. Dlatego zacznij od tego, kolejno

1. Centralny z seri RP. 250 lub 440

2. Fronty 160m.

Zobaczysz na ile starszy. Tyły zastosuj r14s nie typowe Mki.

Sub jak najbardZiej może zostać z seri klasycznej reference.

W przypadku pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.