Skocz do zawartości
IGNORED

UŻYWANY ZESTAW STEREO DO 2500zł


Krzysztof Piznal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda nie słuchałem tego daca, ale może to jednak kolumny?

 

Znajomy w niedalekiej przyszłości planuje zakup Taga Harmony DA-300 v.2 DAC i będę miał porównanie odnośnie DAC.

 

Jeżeli chodzi o niskie tony to przy cichym słuchaniu jest słabo. Mówimy oczywiście o Source Direct. W przypadku opcji Loudness jest już całkiem ok.

 

Szkoda ze nie zdecydowałeś się na Dali 450, gdyż w cenie do 1500pln to bardzo fajne kolumny z dobrym basem

Słyszałem je z Denonem pma2000 ae i zgrywalo się to całkiem ladnie

 

Ja też za Dali 450 byłem całym sercem. Niestety żona dała jasny przekaz, że tak wyglądających kolumn nie chce widzieć na oczy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali 450 akurat pod względem basu względem prezentują się słabiej od Roth 40. To przyzwoite kolumny i wyjątkowo dobrze zgrały mi się kiedyś z systemem Sansui. Bas przy cichym słuchaniu i w moim pomieszczeniu był super, lepszy od Infinity Kappa 7.2 jakie wtedy też miałem. Po latach (miałem w międzyczasie sporo kolumn z wyższej półki) Roth 40 już nie zrobiły na mnie większego wrażenia (pod innym systemem, nie Sansui), niemniej jak ktoś szuka nowych kolumn to w swojej cenie są dalej świetnymi, dość mocnymi podłogówkami. Z używanych można kupić jednak lepsze, tylko trochę starsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Po kilku latach wdzięcznego korzystania z Roth Oli 40 nadszedł czas na zmiany.

Metraż trochę się powiększył do 35m2 a i budżet też pozwala na rozglądnięcie się za czymś poważniejszym. Po sprzedaży będę dysponował funduszami 3500-4000zł. Interesują mnie głównie używane modele. 

Do samej gry Oil40 nie miałem żadnych zastrzeżeń poza niedoborem niskich tonów po przeprowadzce.

 Wzmacniacza nie zmieniam w dalszym ciągu PMA-1500R

 

Ograniczeniem jest sam aspekt wizualny. Żona pozwala jedynie na kolumny czarny fornir lub  czarny lakier.

 

Patrząc na szybko w necie w okolicy w tej chwili dostępne mam jak poniżej. Wszystkie sugestie mile widziane.

Heco aurora 700

Focal chora 826

Focal Chorus 726 V

Dali Zensor 7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze 4 lata temu przed zakupem stereo powiedziałbym, że muzyka house/dance. Natomiast po zakupie zdecydowanie odkryłem świat muzyki i więcej radości i satysfakcji czerpię z jazzu, soft rocka czy bluesa.

Zdecydowanie coś mi się przekręciło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali i Heco to skok w bok albo tylko minimalny w przód (Dali). Jednak Zensor 7 nie będą miały lepszego / mocniejszego basu od Roth 40. Jak już szukasz kolumn używanych to nie ma sensu rozważać budżetowych modeli aby skoczyć w bok, tylko kupić coś z wyższej półki. Zamiast Zensor 7 np model Mentor 6, zamiast Heco Aurora jakieś Heco Celan itd. Sprawdzić możesz też Aurora 1000 jak przedkładasz moc nad jakość. Inne opcje np Monitor Audio GS60, Silver 10, Silver 500. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam KEF Q750, świetnie się zgrają z tym Denonem. Są dostępne jako nowe, ale jestem pewien, że używki tez się pojawiają regularnie. to bardzo fajnie, delikatnie cieplejsze kolumny o świetnej przestrzeni i detalu.

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, don111 napisał:

Dali i Heco to skok w bok albo tylko minimalny w przód (Dali). Jednak Zensor 7 nie będą miały lepszego / mocniejszego basu od Roth 40. Jak już szukasz kolumn używanych to nie ma sensu rozważać budżetowych modeli aby skoczyć w bok, tylko kupić coś z wyższej półki. Zamiast Zensor 7 np model Mentor 6, zamiast Heco Aurora jakieś Heco Celan itd. Sprawdzić możesz też Aurora 1000 jak przedkładasz moc nad jakość. Inne opcje np Monitor Audio GS60, Silver 10, Silver 500. 

Czyli mam rozumieć, że w granicach do 4000zł to nie znajdę sporej różnicy. Monitor Audio Silver 500 rewelacja, ale raczej poza aktualnym budżetem, podobnie Silver 10. Aurora 1000 gabarytowo spore kolumny, ale nie jest to problemem, natomiast zastanawiam się czy wzmacniacz to uciągnie. Zapotrzebowanie na moc podobno mają spore. KEF Q750 również ciekawe będę musiał sprawdzić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie oddaje głosu na żadne z nich.

To kolumny które w tej cenie dostaniesz nowe a ty szukasz używanych więc liczysz na jednak lepszą jakość.

 

Do tego Denona i używane to

Heco ale clean GT

Monitor audio rx6 albo 8

Klipsch RF 82

Dali ale lektor albo ikon 6mk II

Magnat quantum 757

Piotr 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A ja nie oddaje głosu na żadne z nich.
To kolumny które w tej cenie dostaniesz nowe a ty szukasz używanych więc liczysz na jednak lepszą jakość.
 
Do tego Denona i używane to
Heco ale clean GT
Monitor audio rx6 albo 8
Klipsch RF 82
Dali ale lektor albo ikon 6mk II
Magnat quantum 757
Piotr 
 
Tutaj będę miał nie lada problem, wszystkie propozycje za wyjątkiem Celan GT 702 które są delikatnie ponad budżet, są w bardzo przystępnych cenach, sporo do sprawdzenia.

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2022 o 14:03, Krzysztof Piznal napisał:

Czyli mam rozumieć, że w granicach do 4000zł to nie znajdę sporej różnicy. Monitor Audio Silver 500 rewelacja, ale raczej poza aktualnym budżetem, podobnie Silver 10. Aurora 1000 gabarytowo spore kolumny, ale nie jest to problemem, natomiast zastanawiam się czy wzmacniacz to uciągnie. Zapotrzebowanie na moc podobno mają spore. KEF Q750 również ciekawe będę musiał sprawdzić.

 

Oczywiście że za 4 tys. znajdziesz sporą różnicę do Roth Oli 40, ale szukałeś w używkach które jako nowe kosztowały w granicach albo nawet poniżej tej kwoty, więc cudów nie będzie - skok w bok lub tylko minimalnie w górę i niekoniecznie pod względem basu, bo to akurat bardzo mocna strona Oli 40 - jak na kolumny 2.5 drożne z ledwie dwoma 16cm wooferami to miały imponujący dół. Większość propzycji z tego wątku (nie moich) ma podobny lub nawet słabszy dół od nich. Generalnie jak już szukać używek to nie takich prawie nowych, ale powiedzmy 10-15 letnich, wtedy w kwocie ok 3-4 tys. dostaniesz kolumny które nowe kosztowały np 10-12 tys. zamiast kolumn, które nowe kosztowały 4-6 tys. 

A poza obszerniejszym basem jak mają grać nowe kolumny ? Napisz coś więcej. Roth grały żywo, dynamicznie, szczegółowo ale przy tym miękko, delikatnie na górze. Efektowny, przyjemny dźwięk. Większość droższych kolumn, może być mniej efektowna, idąć w stronę zrównoważonego przekazu, niektóre mogą mieć wyraźnie ostrzejrzą górę. Jeszcze jedno - jesteś pewny, że w nowym pomieszczeniu aktualnego problemu nie powoduje ustawienie kolumn ? Próbowałeś je trochę przesuwać, oraz bliżej narożników ? Bo może się okazać, że większym kolumnom też w tym samym miejscu mocno będzie obcinać bas.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2022 o 20:02, Krzysztof Piznal napisał:

Tutaj będę miał nie lada problem, wszystkie propozycje za wyjątkiem Celan GT 702 które są delikatnie ponad budżet, są w bardzo przystępnych cenach, sporo do sprawdzenia.

Sent from my M2011K2G using Tapatalk
 

No i to znacznie lepszy wybór niż pierwotnie zakładałeś!

Moim zdaniem przy tych kolumnach jest tak duży przeskok że nie ma co mówić o roth. Jeśli podobało ci się któreś pasmo w nich szczególnie to w każdej z tych kolumn wybrzmiewa ono inaczej. Moim zdaniem lepiej. 

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Po dość długiej przerwie wreszcie udało się zmienić kolumny. Finalnie zdecydowałem się na Magnat quantum 757 i w trakcie poszukiwań na rynku odpowiedniego modelu trafiła mi się okazja na model quantum 1009, które jadę odebrać za tydzień. Tutaj się zastanawiam, czy to ma prawo funkcjonować w ogóle z moim wzmacniaczem PMA-1500RII. Strasznie duże te skrzynie i zastanawiam się czy nie lepiej będzie to sprzedać i kupić jednak quantum 757

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego metrażu powinny być akurat; wzmacniacz też powinien sobie poradzić.

Trochę ma tu do powiedzenia ustawienie, ale bez przesady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dopiero niedawno udało mi się znaleźć chwilę aby podpiąć kolumny. Musze przyznać, że wszystko gra bardzo ładnie.  Wyglądają w salonie trochę monstrualnie, ale grają zacnie. Niestety moja radość nie trwała zbyt długo. Prawdopodobnie trochę przeholowałem z gałą głośności. Przy odkręceniu na godz. 12 po chwili przestały grać wysokie tony. Pierwsze myślałem że spaliły się głośniki wysokotonowe w kolumnach, ale po podłączeniu pod wzmacniacz słuchawek również brak wysokich tonów. Aktualnie wzmak w serwisie. Dziwi mnie tylko fakt, że nie były słyszalne żadne zniekształcenia przy słuchaniu świadczące o przesterowaniu. Może jest to kwestia odtwarzanej częstotliwości, wysokie tony przestały grać dokładnie w momencie przejścia muzyki i pojawienia się niskich częstotliwości.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.