Skocz do zawartości
IGNORED

Nagłośnienie pokoju-kolumny, wzmacniacz


mikolay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich! Potrzebuję od doświadczonych Kolegów porady w sprawie nagłośnienia pokoju. Wymiar 280x400cm (kolumny mają stac na krótszej ścianie) wysokość 250cm. Muzyka bardzo różna...jazz/blues/rock/fusion/funk/soul/pop/ i teraz tak: Chciałbym uzyskać możliwie jak największą panoramę i scenę..potrzebuję słyszeć oddech "z tyłu" głośnika wylewający selektywnie sound na zewnątrz..delikatne smugi, dynamika instrumentów. Raczej mniej góry niż więcej ale nie "jak z za chmur" :) teraz bas: basu dużo wyraziście i przede wszystkim pod kontrolą tak, żeby nie zagłuszał instrumentów w panoramie i miksie ale lekko przejmował inicjatywę.

 

Aktualnie posiadam:

- :/ amplituner Pioneer VSX-C100 z dwiema stojącymi kolumnami dedykowanymi do tego modelu S-CR 32,

- gramofon tangencjalny Technics SL-5 (nie chce go zmieniać)

- pre gramofonowy ART DJ pre II

 

Chcę zrobić rozeznanie a przede wszystkim posłuchać Waszych rad i propozycji na wzmacniacz i kolumny (najchętniej podłogowe):

 

1. Na wersję budżetową czyli "przezimowanie", które zagra napewno lepiej niż to co jest teraz

2. Na wersję do 1500/2000pln

3. Czy może pomyśleć o zmianie samych głośników w tych kolumnach na jakieś lepsze? Czy warto i czy jest sens w porównaniu z kupnem innych kolumn?

 

Myślałem żeby więcej wydać na kolumny niż na wzmacniacz...choć dobre kolumny oddadzą słabość wzmaka to wydaje mi się, że strata jakości będzie mniejsza, niż w przypadku gdy dobry wzmak gra słabymi kolumnami...

 

Wiem, że pewnie ciężko poradzić coś w takim temacie komuś, kto ma duże wymagania co do dźwięku (najlepiej by było mieć kasę, kupić jakąś lampę itd.. ale niestety tak nie jest)...Zaznaczam tez, że nie chcę ślęczeć przy gramofonie ze stosem igieł i wkładek i słuchać, która ma więcej basu i góry, a która środka..choć w moim przypdku T4P długo by nie było :) Chcę sluchać muzyki i zrobić przyzwoity tor od gramofonu do kolumn..

Mam nadzieję, że da się coś poradzić na moje przypadłości :)

Dzięki z góry za ewentualne odpowiedzi!

Pozdrawiam,

Mikolay

 

Ps. dołączam fotkę głośników i pokoju jak jest teraz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-70380-0-58637300-1521193855_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby coś polecać na wymianę w kolumnach trzeba znać rozmiar użytych, zwrotnicę i otwory pod

ewentualnych nastepców.

I najważniejsze: na jaki zakres zmian w zakresie robocizny i cash'u jesteś gotów ....;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.