Jump to content
IGNORED

Auto bias czy ręcznie regulowany - oto jest pytanie

darek2

Recommended Posts

Panowie może się mylę, rozmawiałem z jednych z twórców sprzętu na lampach, w końcówkach mocy jak najbardziej bias regulowany ręcznie, ale w przedwzmacniaczach to jak najbardziej auto - bezpieczniej i w każdej chwili można wstawić inną żarówkę i potestować, jakie jest Wasze zdanie, patrząc na funkcjonalność, bezpieczeństwo lamp i brzmienie

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja mam końcówkę mocy z auto biasem, czyli wkładam lampy i mnie nic więcej nie obchodzi.- Wygoda i prostota obsługi maksymalna. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo lamp, to raczej przekroczenia punktów pracy nie ma.

Ręczny bias jest lepszy pod tym względem, że można w pewnym zakresie podciągnąć punkty pracy lamp, a to ma wpływ na brzmienie, ale też można w ten sposób skrócić żywotność lamp jeśli się przesadzi.

To raczej robota dla ludzi mających podstawową wiedzę elektroniczną i umiejącą posługiwać się miernikiem uniwersalnym, żeby kontrolować samemu prarametry pracy lamp na bieżąco, bo się rozjeżdżają co jakiś czas.

Dlatego auto bias jest wygodniejszy w użyciu, ale kosztem jakości dźwięku. Na ręcznym biasie można więcej z muzyki wyciągnąć.

Hidden Content

L.G. life is BRUTAL...

dla fanatyków oczywiscie ręczny bias w końcówkach , w granicach przewidziany przez autora konstrukcji jest to bezpieczne a ideałem jest stały podgląd na bias bez koniecznosci podpinania mierników

Hidden Content

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Z "brzmieniowego" punktu widzenia, korzystniejszy jest auto-bias gdyż wzmacniacz łagodniej wchodzi w przesterowanie. Przy fixed-biasie obcinanie wierzchołków w przesterowanym sygnale jest gwałtowniejsze i bardziej podobne do tranzystorowego.

Hidden Content

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Tylko panowie mi chodzi cały czas o przedwzmacniacz, końcówki mocy mam regulowane, zewnętrzne pokrętła to tego urządzenie z miernikiem podłączane do końcówek. Producent - niestety dał mi w przedwzmacniacze bias uregulowany ręcznie w środku, nie mam takiej wiedzy, teraz [przeróbka na auto - bias to kwota 450 zł - jest sens ?

Hidden Content

Całkiem możliwe, że jest tam zastosowany złożony układ kontroli i stabilizacji prądów lamp 12AX7, stąd i takie rozwiązanie....chyba piszesz o produktach firmy Sonus Oliva ?

Hidden Content

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.