Jump to content
IGNORED

Extractor HDMI do HDMI z MHL, SPDIF R/L, ARC 2K*4K

Guest włóczykij2

Recommended Posts

Guest włóczykij2

(Konto usunięte)

Czesc,

zastanawiam sie jak jest zbudowany taki extraktor.

http://allegro.pl/extractor-hdmi-do-hdmi-z-mhl-spdif-r-l-arc-2k-4k-i7070983497.html

Skoro wydziela audio z HDMI i przesyla je po RCA to musi byc w srodku jakis DAC i z tego dzwiek na pewno bedzie slaby.

Jednak jestem ciekaw co z sygnalem cyfrowym wychodzacym na optyk. Czy jest wyciagniety w postaci cyfrowej i leci niezmieniony czy moze DAC go konwertuje na analog, a potem znow na cyfre, bo np. tak jest taniej i prosciej.

Przydaloby bardzo mi sie takie urzadzenie, ale nie chcialbym degradowac sobie dzwieku przez to.

Dzieki za odpowiedzi.

Czy jest wyciagniety w postaci cyfrowej i leci niezmieniony czy moze DAC go konwertuje na analog, a potem znow na cyfre, bo np. tak jest taniej i prosciej.

Nie martwiłbym się o to.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Guest włóczykij2

(Konto usunięte)

Dlaczego? Jesli to tak nie dziala to nie jest to takie najgorsze urzadzenie, bo sygnalu cyfrowego za bardzo nie ma jak popsuc :)

Dlaczego? Jesli to tak nie dziala to nie jest to takie najgorsze urzadzenie, bo sygnalu cyfrowego za bardzo nie ma jak popsuc :)

A kto powiedział, że to urządzenie jest złe? Zwykła chińszczyzna na ali pewnie za połowę tej ceny. Jak sam napisałeś wyjścia analogowe to nie będzie pewnie hi-end, ale po spdif może być niezgorzej, więc jeżeli potrzebna ci taka funkcja to...

Sam używam totalnej chińszczyzny do streamowania, wykorzystuję wyjście optyczne z nieprzyzwoicie taniego pudełka i nie narzekam :)

Hidden Content

Czy jest DAC nie zastanawiałem się. Potrzebowałem wyciągnąć sygnał w postaci Coax do DAC'a. Działać, działa. Jak chcesz to mam bardziej rozwiniętą wersję. Coś takiego:

Hidden Content

w dobrej cenie (priv).

Hidden Content

Hidden Content

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Guest włóczykij2

(Konto usunięte)

@januss73

No wlasnie tak chce zrobic, ze poszloby po optyku, tylko widzialem juz czasami w takich wynalazkach, ze sygnal jest zmieniany 2 razy i obawiam sie czy tu tez tak nie jest, ale jesli nie to spoko. Wtedy moge brac :)

Docelowo byloby tak jak na rysunku, ale zanim dorobie sie jeszcze DACa to przesylalbym po RCA.

29514180_816098445243722_1988945499_o.jpg?_nc_cat=0&oh=74ad86991a510d0077b393a160807fa0&oe=5ABA732A

@Devon

Poszla wiadomosc.

Kiedyś sam zastanawiałem się na jakiej niedrogiej kości zrobić taki receiver i szukałem jak robią to Chińczycy? Nie mam takiego konwertera, ale na 99% zrobiony jest na kości SIL9233 lub którejś z tej serii. Ta kość ma bezpośrednie wyjście SPDIF więc konwersja analogu na cyfrę żeby uzyskać spdif byłaby totalnym nonsensem.

Hidden Content

Guest włóczykij2

(Konto usunięte)

Doskonala wiadomosc, dziekuje Ci przyjacielu!

Teraz jak mam podlaczone apple tv do telewizora to pilot od atv uruchamia oba urzadzenia, zapewne wysyla jakis sygnal po hdmi.

Zastanawiam sie jak bedzie to wygladalo przy zastosowaniu konwertera, daca i wzmacniacza. Raczej te urzadzenia trzeba bedzie wlaczac recznie, a przynajmniej wzmak, chociaz jakby udalo sie z automatu to byloby super :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.