Skocz do zawartości
IGNORED

Denon x2400 + zestal Klipsch


xuoort

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Rzeczywiście "wcięło mnie" :) Dziękuję za liczne zainteresowanie i podpowiedzi.

 

I tak jak się obawiałem budżet rośnie z każdą kolejną podpowiedzią :)

 

Powiem szczerze to moje pierwsze kino domowe aktualnie dźwięk leci prosto z projektora, więc pewnie dla mnie każdy zestaw będzie wypasiony.

 

Początkowo budżet zakładał max 6k a już jest prawie 9 także nie chciałbym iść w tą stronę bo to droga bez końca :)

 

Jeśli chodzi o ampli to zależy mi na 2 wyjściach Hdmi-out i prostej obsłudze ( tv+ projektor) dlatego wybrałem Denon 2400. Patrzyłem na Denon 3+ ale cena to dodatkowy 1k to już spora różnica bo 50% wartości.

 

Sprzęt za granicą rzeczywiści jest tańszy, ale preferuję wspomagać lokalne przedsiębiorstwa oraz kupić zestaw od jednego dostawcy przez co liczę na sporą zniżkę i pomoc w razie problemów. Nie będę całego zestawu zamawiał z zagranicy, bo to pierwszy zestaw i chciałbym żeby grał :) W sumie to zajmuję się spedycją morską więc następnym razem będę ściągał prosto z chin za grosze :)

 

Widzę że większość z Was uważa że to dobry wybór i sprzęt zagra po podłączeniu do kupy i to najważniejsze! Oczywiście da się kupić kolumny serię wyżej i ampli, ale byłem na odsłuchu tych kolumn i moje wrażenie było WOW!

 

Jedyne zastanawiałem się czy ampli zamienić na inną firmę bo jak zauważyłem mało kto łączy Denon z Klipsch.

Oraz na RF28 ale ponoć w tak małym pomieszczeniu jak moje + ustawienie blisko ścian może sprawić że bas zdominuje wszystko?

 

Zastanawiam się jeszcze nad kwestią jak początkowo kupię ampli + kolumny + środek to czy mam ustawiać dzwięk 5.1 nie mając suba i tyłu?? Czy stereo? (Chodzi o filmy)

 

Jeszcze wtrącę Onkyo RZ900 jest na pewno lepszy od Denon x2400, ale Panowie? Bądźcie ludźmi i tak moja żona myśli że na całość wydam 3,5 tys podkreślam na CAŁOŚĆ, a mi wychodzi 8 także sami widzicie w jak trudnym jestem położeniu :) Ampli za 6k odpada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi tak robi amp+2.1 na początek. Za 9k to już dostaniesz przyzwoity set amp+5.1

Sprawdzone polaczenia:

Denon + Heco lub Monitor Audio

Marantz + Dali

Onkyo + Klipsch

 

Większość już amp posiada x2 wyj hdmi (tv/monitor)

 

Moim zdaniem jeśli masz 9k zł to dzwoń po sklepach i pytaj się o oferty amp + set 5.1.

Pamiętaj też o przewodach do kolumn, trochę ich zejdzie.

Front+central "powinny" być też identyczne ale to nie regóła a tyły mogą być już inne np. front+central 2x4mm2 a tyły 2x1.5mm2

 

Sub też odgrywa ważna role w kd i tu nie należy oszczędzać aby mieć frajdę z efektów.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Licytować można aż do modelu flagowego ale 2xxx w denonie to naprawdę padaczka gdzie 3xxx ma już dobre korekcje dźwięku i dodatkowe preouty i jak podzwonisz to nie będzie tak drogo jak myślisz. Nie gadaj też głupot że kupując w pl salonie wspierasz gospodarkę bo to czy kupisz w de czy w pl to wsparcie czują Chiny i właściciel firmy a nie słyszałem ostatnio co by jakiś polson wykupił denona czy onkyo :)) nie ma sentymentów i każdy patrzy na efekt końcowy,żeby wszyscy byli takimi patriotami itp to Chiny nie były by dziś największą gospodarką na świecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę innych o opinie, czy naprawdę odradzacie Denon 2400? Czy 3400 jest dużooooo lepszy?

 

subfan - mylisz się :) Fabryki są w CHinach bo tam jest tania siła robocza i tego nie zmienisz (chwilowo). Jak będzie taniej gdzie indziej to się przeniosą, aktualnie coraz więcej się otwiera Kambodża / Wietnam / Bangladesz. I z Azji trafia to na rynek Polski lub inny. Jak kupisz w polsce to nadwyżka zarobek zostanie w Polsce. Jak kupisz zagranicą to wyprowadzisz całą kasę tam. Oczwyiście jest wolny rynek i każdy kupuje gdzie chce, ale przy zakupie całego zestawu, wolę kupić w Polsce. Różnica w cenie to nie tylko wymysł dystrybutora ale również dodatkowe koszty związane z frachtem do PLN dalej drożej, z cłem i vatem.

 

Bali- już mam skompletowany zestaw za niecałe 9k jak niżej, myślisz że proponowane przez Ciebie będą lepsze? Znowu wszystko od nowa :)

3. Denon x2400 + para Klipsch R-26F + Klipsch 12SW + Klipsch R-440C + R-14S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 676

Denon 4200

Marantz 5011

Klipsch seria RP

Heco Music style, Monitor Audio Silver

Dali Zensor

Heco, Monitor, Dali wypóściło na rynek nowe modele, tak że promo na stare modele jest ale one nie są gorsze. Dali Zensor + Marantz. Najtańsza opcja to Onkyo + Klipsch i do kompletu sub 112sw i jest "pan" zadowolony.

Tego Denona 2400/2300/2200/2100 odpuść, od początku tematu mówimy o tym. Od modelu avr-x3xxx kup jeśli to ma być Denon.

Zobacz:

amp av to okolice 2-3k

set 5.0 kolumny około 4-5k

sub 2-3k

Jeśli na raz kupisz wszytko razem (amp + 5.1) to na bank zapłacisz taniej.

To się wydaje iż 5k to dużo na KD ale niestety jak się ma "micha" cieszyć to trzeba zainwestować aby na parę lat mieć już spokój.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A w Polsce to mogę kupić regał do kuchni ,wersalke czy kapustę kiszoną o ile wiem że przy produkcji pracowali rodacy i towar jest robiony z polskich produktów a nie przycinać tylko na nim Polak pośrednik sprowadzając z chin czy innego bangladeszu a gość przećpa cały zarobek i tyle będzie wsparcia biznesu narodowego(chyba że polskich dilerów i prostytutek:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Na różnych sprzedawców można trafić oj różnych. Nie dalej jak parę minut temu dzwonie i pytam o onkyo 1100 i się zaczyna ble ble ble a co Pan by polecił gdybym zdecydował się na klipscha -gość na to -pioneer i onkyo - ja -a nie za ostro I nie lepiej będzie denek i maraś? Gość na to -panie tosz marance i denony grają najostrzej,sprawdź Pan na forum audiostereo.pl jestem tam kilka lat j ludzie tak piszą hahahaha pozdrawiam jakby coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A gdyby taka używka? Zawsze to już seria 4xxx.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ampli do wymiany :( Hmm myślałem o nowym sprzęcie, ale jest to jakieś rozwiązanie, tylko na używanym też można się naciąć, trochę mało info w opisie muszę przydzwonić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś miesiąc temu też było podobne ogłoszenie tylko że licytacja była. Cena super

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Babimost to jest ten sam sprzedawca. Tu bym już się obawiał i płatność przy odbiorze po sprawdzeniu bym się domagał.

Tak jak mówię już było takie ogłoszenie.

 

lol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor już zgłupiał :) Myślę że chce szukać i węszyć ponieważ pisze na tym forum :) Dodatkowo pierwotny plan był całkiem inny a ten to już po wielu modyfikacjach wyszedł i doczytywaniu informacji o sprzęcie :) Pierw Klipsch w ogóle nie brałem pod uwagę jako kolumny, ale po wizycie w salonie i odsłuchu zdecydowałem że są super :) Co do sprzętu używanego cały czas mam obawy bo można słabo trafić... Generalnie sub wydaje mi się że może zostać i środek na pewno. Zastanawiam się nad kolumnami z RP + innym apli ale tutaj zdecyduje budżet jak dostanę wyceny jaka będzie różnica. Wasze porady biorę bardzo serio tylko też jest kwestia budżety który już jest za wysoki :)

 

Aktualnie jest:

Denon x2400 + para Klipsch R-26F + Klipsch 12SW + Klipsch R-440C + R-14S

Zastanawiam się nad:

Denon x3200/Martranz 5011/Onkyo 676 + para Klipsch RP-260 + Klipsch 12SW + Klipsch R-440C + R-14S

 

A i obiecuje że jak już kupię to wyślę co wybrałem plus fotkę :) Zakup musi być do 12.06 do MŚ ma wszystko grać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze trochę dołożę od siebie i za słowami kolegi Bali

 

Stare pionki były śliczne i podobne do rz900 tylni panel.

 

z czystym sumieniem mogę polecić Pionki z serii SC-LX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zastanawiasz się nad uzywkami a nie chcesz nowego 3400h za 600 € ? A na reszcie utargujesz na 260f plus ten sub jest gorszy od 112 z serii rp. Central i boczne ok.

 

Markcox co do pionka ,jest lx801 za 1280€ ale nic nie wiem o nim ani brzmieniu itp. Masz jakiś z tej serii ? W sumie testowany był w pl z takimi jak 7011,4400 i yamaha 2060 gdzie 7011 jest poniżej 1100 € a 4400 ponizej 1000 € więc te różnice w cenach średnio się mają do porównania tych klocków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch 5.1 Set - 2 x RP-260F lub 280 to zupełnie inne granie + 2 x RP-250S + RP-440c lub 450C + R-112SW

 

Co do suba to 112sw lub "pralka" 115sw. Te suby mają przedni port BR i każdy co na nie przeszedł jest zadowolony w połączeniu z Onkyo.

lub

Heco Music Style 500 + 200 + Center 2 + sub klipsch 112sw + Denon (ALE OD SERII 3 W GÓRĘ, na prawdę nie kupuj 2400 bo za miesiąc będziesz zmieniać) c505cbbd8fbc1582509d3baac32ea3e1.jpge81cfabbfb9b08b52e2b0dfc09cecc2c.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Tu już raczej w 9k nie da rady :(

Denon + Monitor Audio Silver.

 

6a7d9639e3cbf120114f421afed0bee6.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Heco Aurora 700 plus 200f na tył central z Aurory i sub 112 klipscha (115 optymalny i w Niemczech 600€)czyli różnicy 100€ do 112 a wrażenia nie zapomniane. A i ampli 3400h za 600 eurusi i panie możesz szanować zestawem :))) warto bo i tak będziesz w to ładował w razie niepowodzenia. Kolumny 4 z hakiem po rabatach sub plus amp 1200 euro czyli 9 klocków i spokój na lat kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subfan - Zastanawiam się nad używkami w kwestii czy chce w coś takiego iść. Moja wiedza o tym sprzęcie nie jest duża jest to mój pierwszy zestaw i jak kupię używkę to nawet przy sprawdzeniu przy odbiorze, mogę się nie zorientować że coś nie działa jak powinno i wyrzucę kase w błoto.

 

Dlatego jednak wole nowy sprzęt.

 

Właśnie aktualnie zastanawiam się nad 3400 + kolumnami RP. Czy na subie różnica też będzie aż tak duża? To jest kolejny tysiąc. Nawet przy targowaniu to wiadomo że cena cały czas rośnie przy wyższych modelach, a nie spada :(

 

Z tego co widzę jeśli chodzi o ampli to każdy poleca inną firmę :) Więc pewnie każda jest dobra, tylko kwestia drobnych różnic tak zwanych smaczków :)

 

Z tego co widzę wszystko co chciałem tylko wyższej serii i będzie grało :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wyjaśnimy Heco Music Style to model starszy teraz Aurora jest :) temu można na MS polować bo wyprzedaże są....ale aby pomieszać to dodajmy Q Acustic kolumny oraz Tannoy :)

...

na serio jeśli chcesz tanio to zamiast Denon2400 to kup Onkyo 676.

A czy autor przewiduje Atmos? (5.1.4)

lub (7.1.4) jeśli tak to należy szukać amp av z wyj "pre-out"

 

Ok my powiedzieliśmy nasze TYPY, decyzja i tak jest Twoja. Dostałeś info co z czym dobrze gra.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Jeśli chodzi o sub to tak jest ogromna różnica. Klipsch 112sw czy Dali e12F to optymalne suby do 3k. Jeszcze Velodyne eq ale to już ponad 3k.

Jeśli chodzi o suby to używane bym szukał, tam nie ma co się zepsuć, mogą być mikrorysy na obudowie jedynie, to samo kolumny też używane bym szukał.

Ja swój set nowy kupiłem ale tak jak mówię S4 rabat nie do pobicia zrobiło i hmmm...nadal tak jest jak mam patrzeć na czas zakupu i teraz ceny to nic nie straciłem.

 

Co do amp av to hmmm.... to tylko ja mówię wolę jak jest gw. Używane też na gw można kupić.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie planuje sufitowych :) Może kiedyś ale to już wtedy będzie można ampli zmienić i nowy budżet dać :)

 

Na ten moment 5,1 styka.

 

Sprawdzam Denon 3.. skoro mówicie że 2 nie ma sensu. Najwyżej rozbije zestaw i na raty kupie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Źle Ci nie mówię,kup 3400 za te 600€ i część nagłośnienia Aurora lub music style (to samo tylko Aurora to nowsza wersja) w bardzo dobrej relacji cena jakość. Dozbierasz $$ i zamówisz sub,podlaczysz usiadziesz w fotelu i popadniesz w zadumę.....po chwili słuchania dojdziesz do wniosku hmm subfanik źle nie prawił:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2min zajęło mi sprawdzenie :)

W Polsce należy dodać tak +/-500zł 23d719404f82f37b3acfc8220905d743.jpgc07328ed5b8cd65c9c2d01682d4dac6d.jpgfd08f338b16f83c0ea6cb0c860bc9341.jpgbbc840d778060f86fb654a7bbb04052c.jpg7bab4a8d42ff6971bb98e799795107e7.jpg2ed18b95659e3ce42b2885471e5b438f.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejjj a ja!!!! hehe też mówię o Heco Music style.

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

o 3400h zapomniałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

O ile rozlozysz zakup na etapy to możesz kupić pierw lepsze lub większe kolumny plus ampli. Masz 30m więc tak naprawdę Aurora 700 i 1000 tu może się sprawdzić tak samo jak klipsch 260 i 280. Ważne jest żebyś posłuchał obu firm i coś wypożyczył żeby sprawdzić jaką masz akustyke w salonie (różne kolumny różnie grają w różnych pomieszczeniach :)) najczęściej jeżeli już to będzie bas szalał i dlatego sprawdź ile możesz odsunąć je od ściany itp i ogólnie posłuchać. Z używek fajny i mocny jest 4200 denon który ma wsio czego będziesz potrzebował a i brzmieniowo będzie dobry czy to do klipscha czy heco. Na subie nie oszczędzaj,lepiej poczekaj ,dozbieraj i kup lepszy i mocniejszy niż na prędko jakieś pukadło bo w kinie to połowa radochy .

 

Ps Bali się przyłożył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

Wypożycz do domu MS900 i 280rf sam się przekonasz.

Kup amp av i pod niego kolumny dokupić...testy w domu najlepsze bo sklep to sklep a dom to inaczej już zagra.

 

Ja bym zrobił tak:

Dzwonisz do sklepu i mówisz ile masz kasy, na czym Tobie zależy i ewentualnie test w domu.

Klipsch RP jest droższa niż Heco i oby dwie marki inaczej grają, w Klipsch central 450/440 jest super.

 

Mam dwa typy

Heco 500 vs Klipsch 260RP

lub

Heco 900 czy Aurora vs Klipsch 280RP

 

na 30m2 bierz większe, ja mam niecałe 30m2 i stoją u mnie Monitor Audio Silver10 (to już spore kolumny) i nie narzekam.

 

Co do suba to Klipsch 112sw wystarczy i możesz używany już za 2k wyrwać

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Xuoort- działaj,na początek masz jako takie priorytety a potem wpadaj i się pochwal tzn możesz w trakcie pisać i będziemy sprawdzać czy Ci nikt jakiejś kaszanki nie chce sprezentować:)))

 

Ani się broń Boże nie podpalaj na odsłuchu i myśl na chłodno o wszystkim bo jak Cię wyczują to na pewno kupisz tylko kto tego będzie słuchał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon vs. Onkyo

Jedna przewaga techniczna na korzyść Denona( avr-x3xxx) to wyj "pre-out" w Onkyo tego nie ma niestety, tam jest wyj na Zone2.

7e94305042d92d49364c97fd0a1fe726.jpg9f68d6cede7c890098f5c6e6b097fde0.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.