Skocz do zawartości
IGNORED

Sprowadzanie sprzętów z zagranicy


Godplayer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś ma przetartą ścieżkę kupowania sprzętu z norweskiego portalu FINN? Ja nie mam nikogo mi znanego w Norwegii i nie wiem jak podejść do tematu. Chcialbym zapytać sprzedającego o chęć wysyłki do Polski, ale bez logowania nie mogę. Macie może jakieś sugestie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez znajomości trudna sprawa , zawsze dodatkowo z krajów poza UE może dojść do dodatkowych opłat na granicy . Z reguły Norwedzy nie chcą , wysyłać nic pocztą po za Norwegię .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Finn bez czlowieka na miejscu nic nie zdziałasz. Po pierwsze to serwis typu OLX, więc kase przelewasz w ciemno. Po drugie cła i inne duperele o ile w ogóle znajdziesz jakąkolwiek firme, która przyjmie paczkę.

Kupiłem trochę złomu z tamtąd, ale trzeba mieć kontakt i człowieka który przewali coś przez granicę bez opłat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, bez znajomości ciężko.

Ja miałem okazję osobiście podjechać do sprzedającego i sprawić sprzęt, który później i tak odmówił posłuszeństwa. Naprawa okazała się trudna i kosztowna niestety.

 

Nakłonić Norwega, żeby wysłał do Polski paczkę, którą jeszcze musi porządnie zabezpieczyć graniczy z cudem.

Po pierwsze im się nie chce,a po drugie im się nie chce :) Do tego zdecydowanie preferują płatność gotówką na miejscu.

 

Z mojego skromnego doświadczenia, wynika, że wielu Norwegów i tzw. Norwegów, których tam wielu... nie dba o sprzęt tak bardzo jak mogło by nam się wydawać. Wiadomo, zdarzają się ci co dbają, ale ocenić to jesteś w stanie tylko i wyłącznie na miejscu. Inaczej kupujesz kota w worku.

 

 

Pozdrawiam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współpracuję z Norweską firmą budowlaną koło Oslo i paroma projektantami , zdarzyło mi się bywać i zawsze zwracałem uwagę na sprzęt jaki posiadają w domach. Powiem tak , w ciemno to bym od nich używanej taczki nie kupił. Statystyczny Norweg generalnie nie dba o sprzęt ,jak coś się zepsuje to żadko korzysta z serwisu po gwarancji, bo usługi cholernie drogie, więc będzie piłował i wciskał guziki dopóki dym nie pójdzie, a jak już sprzęt całkiem siądzie to na szrot. Kupuje nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ludzie jak ludzie, wrzucanie wszystkich to jednego worka jest błędem. To że nie dbają o sprzęt jest raczej normą, druga strona medalu jest taka ,że jest też sporo entuzjastów. Mają kasę l lubią nowości,przy okazji pozbywają się szybko tego co już mają w fajnych cenach. Mam parę klocków od norków i jakoś nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak ludzie, wrzucanie wszystkich to jednego worka jest błędem. To że nie dbają o sprzęt jest raczej normą, druga strona medalu jest taka ,że jest też sporo entuzjastów. Mają kasę l lubią nowości,przy okazji pozbywają się szybko tego co już mają w fajnych cenach. Mam parę klocków od norków i jakoś nie narzekam.

 

tomek4446 napisał "statystyczny norweg"... zakładając,że statystyka czasami lubi kłamać, bo nie można aż tak generalizować, to naprawdę często można spotkać Norwegów którzy zachowują się dokładnie tak jak kolega napisał. Usługi serwisowe w Norwegi to jakiś kosmos. Mało komu opłaca się naprawiać lub po prostu poddać starszy sprzęt konserwacji. To że mają kasę l lubią nowości,przy okazji pozbywają się szybko tego co już mają w fajnych cenach to jasna sprawa. Tylko trafić na takie okazje nie jest łatwo. Podsumowując... nic w ciemno bym od Norwega nie kupił. Jedynie odbiór osobisty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.