Skocz do zawartości
IGNORED

HI-END - kolumny ostateczne


comen

Rekomendowane odpowiedzi

napiję się ze smutku za to co napisałeś

 

chciałbym by tak było ale niestety jest to nieprawda

Niżej masz pomiar wysokiej klasy monitorów studyjnych zrobiony bez wygładzania programowego z wygładzaniem programowym i z innej pozycji mikrofonu. Można z tych pomiarów wyciągnąć dużo wniosków.

 

napiję się ze smutku za to co napisałeś

To zawsze można zrobić, ja najpierw muszę wymienić elektrolity w zasilaczach moich aktywnych kolumn z 1992 ponieważ awarii uległa jedna Rifa z jednego z zasilaczy. Ze względu na zaawansowany wiek tych kondensatorów podjąłem decyzję o wymianie wszystkich elektrolitów w zasilaczach obu kolumn. Za wspaniałą długoletnią pracę należy im się to, ale jutro jak prace przy wymianie osiągną znaczący postęp też pewnie się napiję, ale z radości że powróciło życie do naprawdę fajnego sprzętu do którego jestem bardzo przywiązany ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-31316-0-40425300-1534283085_thumb.jpg

post-31316-0-39872100-1534283104_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nadzyczajnego w tych pomiarach nie ma w końcu sa to pomiary ogólnej charki kolumn tak jak napisałes z róznym wygładzaniem zrobione w konkretnym pomieszczeniu z jego akustyka , która zawsze ma wpływ na ostateczny przebieg

 

każdy konstruktor moze sobie zrobić charakterystyke jaką chce

pomiar robi sie po to by sprawdzić czy poszczególne głosniki grają ze soba a fazie akustycznej

 

w miare łatwo jest stworzyć 2-way na słuch ale już 4-way kiedy głosnik basowy musi grać w fazie z wyższym basem i średniakiem w zalezności od stromości filtra juz nie jest tak prosto

 

Ty dajesz bardzo strome filtry własnie po to by współpraca zawęzała sie do dwóch głosników to sa tylko półśrodki i bez pomiaru i wypróbowania innych filtrów nie jestes w stanie wycisnąc ze swojeo układu maksimum mozliwości, takie jest moje zdanie

 

im szerszy zakres współpracy fazowej głosników tym kolumna żródło dźwieku jest bardziej jednolite bardziej spójne, tak to w praktyce wyglada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im szerszy zakres współpracy fazowej głosników tym kolumna żródło dźwieku jest bardziej jednolite bardziej spójne, tak to w praktyce wyglada

Bardziej spójnego dźwięku jak z aktywnych systemów w różnych układach zaczynając od niedużych Meridianów M2 nie słyszałem. No może elektrostaty mają też dużą spójność.

Co do nachyleń filtrów aktywnych zwrotnic DSP to zawsze mnie intrygował dlaczego tak doświadczona firma jak Accuphase w swoich zwrotnicach DSP stosuje nachylenia filtrów aż do 96 dB/okt. Po przetestowaniu maksymalnego dostępnego w jednym z moich systemów nachylenia 48 dB/oktawę już się domyślam, ale mimo wszystko jest we mnie trochę tradycjonalisty i tak wysokiego rzędu nie stosuję. Najbardziej odpowiada mi 24 dB/okt, typ L-R. Oczywiście inne typy też przetestowałem.

 

nic nadzyczajnego w tych pomiarach nie ma

Jesteś tego pewny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Tak więc można posłuchać!

Musisz być przygotowany na najgorsze ;-).

Oczywiście życzę powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny dotarły do pok. 410 audiostereo na AudioShow 2018.

Tak więc można posłuchać!

Jakie wrażenia z wystawy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@camen

 

Z tego co zrozumialem, twoj dotychczasowy DSP (de Facto aktywna zwrotnica) nie umozliwia linearyzacji/EQs poszczegolnych kanalow, dopasowania delays poszczeqolnych kanalow i koncowej korekcji przebiegu pasma EQ over all i korekcje akustyki pomieszczenia.

Czy nie zastanawiales sie nad tym by zrealizowac to za pomoca profesjonalnego vielokanalowego interfejsu jak n.p. (najtanszy) Tascam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jesli twoim zrodlem muzyki jest PC/Mac a playerem np. JRiver, to sa takie rozwiazania (filtry do JRiver), ktore przerabiaja sygnal stereo na (w twoim wypadku) osmiokanalowy sygnal lacznie z zakodowana informacja o podziale czestotliwosci, EQs i dealays. Ten zakodowany sygnal jest wysylany przez USB do tego interfejsu, ktory je dekoduje, rozdziela na 8 przetwornikow DAC i wysyla analogowo do 8 podlaczonych koncowek mocy.

 

Taki system umozliwia zapamietanie i uzywanie roznych setupow/charakterystyk w zaleznosci od poziomu glosnosci, typu muzyki,....

 

Dokladnie takie rorzwiazanie stosuje w moim wielodroznym zestawie glosnikowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wrażenia z wystawy?

 

To trzeba przeżyć! (całkiem inne warunki odsłuchowe niż w domu)

Zazwyczaj na poprzednich audioshow narzekałem na słabo grające systemy - teraz wiem dlaczego tak grają.

 

W domu moje są strojone do grania cichego - na audio show grały głośno by przebić się przez akustykę.

Przy cichym graniu nic nie było słychać - więc wygrała opcja siłowa i było głośno

 

W sumie wielu osobom się podobało, niektórzy po trzy razy wracali aby ponownie posłuchać też ze swoich płyt.

 

Ogólnie było dużo zainteresowania - wrażenia pozytywne

 

@camen

 

Z tego co zrozumialem, twoj dotychczasowy DSP (de Facto aktywna zwrotnica) nie umozliwia linearyzacji/EQs poszczegolnych kanalow, dopasowania delays poszczeqolnych kanalow i koncowej korekcji przebiegu pasma EQ over all.

 

Czy nie zastanawiales sie nad tym by zrealizowac to za pomoca profesjonalnego vielokanalowego interfejsu jak n.p. (najtanszy) Tascam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jesli twoim zrodlem muzyki jest PC/Mac a playerem np. JRiver, to sa takie rozwiazania, ktore przerabiaja sygnal stereo na (w twoim wypadku) osmiokanalowy sygnal lacznie z zakodowana informacja o podziale czestotliwosci, EQs i dealays. Ten zakodowany sygnal jest wysylane przez USB do tego interfejsu, ktory je dekoduje, rozdziela na 8 przetwornikow DAC i wysyla analogowo do 8 podlaczonych koncowek mocy.

 

Dokladnie takie rorzwiazanie stosuje w moim wielodroznym zestawie glosnikowym.

 

Tak, myślałem o 4-kanałowym miniDSP i ogólnie rozwinięciu elektroniki

DSP + 4 dac + lampę/tranzystor na średnie i wysokie + klasaD na bass.

 

Musiałbym przerobić konstrukcję i wzmacniacze + dac umieścić na zewnątrz.

 

W moim projekcie przedstawiłem w zasadzie projekt wykonania elektroniki z gotowych modułów dostępnych na ebuy/ali

i każdy kto by się zdecydował powinien uzyskać powtarzalny dźwięk od pierwszego uruchomienia - wystarczy dostroić wzmocnienie poszczególnych pasm.

 

Do tego należy dodać, że cała elektronika w kolumnie jest możliwa do złożenia za ok. 200 zł + transformatory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wybierzesz dobry interfejs taki jak Focusrite, motu, RME albo jeszcze lepsze, to wcale nie musisz sie “martiwic“ o zewnetrzne DAC (myslisz ze zewnetrzne DACi sa lepsze?)

 

Podobno kombinacja dwoch 4-kanalowych miniDSP nie jest dobrym pomyslem ze wzgledu na brak sychronizacji czasowej

 

Ale MiniDSP ma takze w programie 8-kanalowy interfejs z wejsciem USB (ale wyjscia tylko cinch/niesymetryczne)

 

Ja rozumiem ze chciales pokazac, ze przy malych kosztach mozna zbudowac bardzo dobry zestaw konkurujacy z uznanymi audiofilskimi systemami i uwazam ze takie projekty sa wspaniale i bardzo pogladowe (duze uznanie!!!!), ale kiedys dostaje sie ochote na nastepny etap rozwoju :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wybierzesz dobry interfejs taki jak Focusrite, motu, RME albo jeszcze lepsze, to wcale nie musisz sie “martiwic“ o zewnetrzne DAC (myslisz ze zewnetrzne DACi sa lepsze?)

 

Podobno kombinacja dwoch 4-kanalowych miniDSP nie jest dobrym pomyslem ze wzgledu na brak sychronizacji czasowej

 

Dokładnie to myślałem o tym

nanoDIGI 2x8 B - 170$

nanoDIGI 2x8 all digital DSP with SPDIF/Toslink input and SPDIF outputs for up to 8 x Output channels.

 

Dac się różnią i to znacznie - można dobrać na pasma to co najlepiej zagra.

I rdzeń DSP cyfrowy może zostać na stałe, a dac można upgeadować na lepszy z czasem (jak np. wyjdzie nowa kość dac)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.