Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam opinię Grzegorza.

Od kilku lat gram na lampie Cayin A 88t z kolumnami Credo. Jako oryginalne lampy były zastosowane 6550 EH. Dzięki uprzejmości jednego forumowicza z Warszawy otrzymałem w prezencie 2 kpl.używanych lamp 6550 Tung Sol. Po kilku tygodniowym odsłuchu zdecydowałem się na zakup nowych Tung Sol'i 6550. W moim systemie i z tego co wiem to nie tylko moim systemie Tung Sol'e 6550 grają z większą kulturą, są bardziej przestrzenne i naturalne w porównaniu z Electro Harmonics'ami 6550 które grają nieco ostrzej. Aby mój system zagrał zadowalająco zrobiłem zamianę lamp sterujących na inne ( w chwili obecnej jak i wcześniej stosowane były i są NOSy 6SL7 z lat 40- stych amerykańskich producentów ).

Zgadzam się również z tą opinią, ze w różnych systemach i z różnymi wzmacniaczami te lampy mogą zagrać skrajnie różnie.

 

Chciałbym dodać że lampy Tung Sol 6550 jakich używam ja, KRZYCHU_REDO i Grzegorz są obecnie produkowane w fabrykach za naszą wschodnią granicą. Nie są to NOSy Tung Sol 6550 produkowane w USA.

post-24714-100000052 1282663245_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No a cd-ek?to dobre żródło,ale takie jak chciałeś?

generalnie to wcześniej miałem dvd grundika, zatem różnica jeszcze duża.pomijam aspekty wykonania tego playera, które jest bardzo solidne.

jeśli chodzi o brzmienie to bas ma strukturę, brzmi bardzo dobrze, wiesz słucham trochę ac/dc tam jest świetne pierdolnięcie.środek jest muzykalny, nasycenie jest dość spore, słychać wyraźnie strunę w kawałkach akustycznych czy też w lubianych przeze mnie kawałkach ironów(tu mam na myśli chocby kawałek The Reincarnation of Benjamin ).góra jest gładka choć muszę przyznać, że jest czasem za ostro, tutaj winię upatruję w pre, takie jest moje zdanie.

generalnie to świetny kawałek klocka, bardzo muzykalne dynamiczne nasycone.

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż tylko pogratulować,wszystkie stare płyty usłyszysz na nowo.Tak na marginesie,w zeszłym tygodniu był u mnie kolega,krajan z forum-słuchaliśmy wszystkiego ,od baroku po pop i naszła mnie taka refleksja jak łatwo uszy przyzwyczaiły się do nowego grania,jak duży skok jakościowy wykonałem od czasu wizyty w Amplifonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż tylko pogratulować,wszystkie stare płyty usłyszysz na nowo.Tak na marginesie,w zeszłym tygodniu był u mnie kolega,krajan z forum-słuchaliśmy wszystkiego ,od baroku po pop i naszła mnie taka refleksja jak łatwo uszy przyzwyczaiły się do nowego grania,jak duży skok jakościowy wykonałem od czasu wizyty w Amplifonie.

hehe, mnie czeka jeszcze długa droga.być może wrócę do lampy, nie wiem tego.ale faktycznie jeśli spojrzeć wstecz ucho wchodzi na coraz to wyższy poziom i to co kiedyś byś fajne, teraz nie zadowalałoby mnie.

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam zapisuję się do klubu Studio 16 Hertz

Jestem nowym posiadaczem Minas Anor III

Chcę się z wami podzielić wrażeniami przy szukaniu odpowiednich kolumn do mojego Yaqin MC-10l.

Pewien czas temu szukałem odpowiednich kolumn o czy pisałem w inny wątku Klub miłośników chińskich lampowców na stonie 93 i 100 i pozwolę sobie na skopiowanie części tego z forum

Szukałem odpowiedniego nagłośnienia do mojego pomieszczenia prawie 20m, moje poszukiwania za czołem od pytania na 93 stronie, co kupić

KEF iQ70

DALI IKON 6

DALI IKON 5 mk II

MONITOR AUDIO SILVER RS-8

MONITOR AUDIO SILVER RX-6

JAMO C 807

RUBICON RP-626F

KEF iQ90

DALI IKON 6 mk II

Szybko mnie wyprostowaliście, kolega Therion doradzał też inne firmy i to było dobre, co nie znaczny, że dalej nie zamierzałem usłyszeć ich brzmienia

Więc moje przesłuchanie kolumn podaje w kolejności odsłuchów wszystkie odbyły się w ciągu 4 dni na pierwszy ogień poszły

Epos m22i

Dali Ikon 6 mk II

Monitor Audio Silver RX-8

Minas Anor III

KEF iQ90

Cabasse Moorea MT4

I jeszcze jedne, których nazwy nie pamiętam i nie mogę zbytnio ich znaleźć teraz w żadnym sklepie, ale też kosztowały coś 6k

Muzyka słuchana i kolejnośc odsłuchów

Yello - Touch Yello

Rammstein - Liebe Ist Fur Alle Da

Sting – The Soul Cages

Tears For Fears - Tears Roll Down (greatest hits 82-92)

Yello - Baby

Queen – Innuendo

Daab - To co najlepsze z dziesieciu lat 1983-93

Bass Explosion U.S.A.

Wszystkie kolumny były odsłuchane na moim Yaqin MC-10l wciąż na chińskich lampach raz zmieniło się źródło CD

Pierwszy dzień i odsłuch u kolegi Epos m22i ,CD Cambridge Audio Azur 650C

Odsłuch już trochę znanych kolumn z Yaqin MC-10l wywarł na mnie duże wrażenie basu dużo średnica fajna tylko mi trochę góry brakowało, powiecie że jeszcze lampki nie wymienione na ruskie może to prawda ale jeszcze wam będę inne opisywał kolumny to się przekonacie że z tą górą nie jest tak źle na oryginalnych lampach , ogólnie byłem zachwycony po pierwszym odsłuchu tyle tylko że kolega ma pokój 25 metrów głośniki odstawione daleko od ścian a u mnie głośniki będą mimo 20 metrów grac blisko sciany tak pozwalają warunki, więc trochę mi nie pasowały

Drugi dzień studio odsłuchowe ok. 20 m na pierwszy ogień

Dali Ikon 6 mk II ,Cambridge Audio Azur 650C ,Yaqin MC-10l

Wrażenia po dniu wcześniejszym niestety trochę przyćmiły te głośniki. Basik był, ale nie bas średnica dobra góra też niezła no to w sumie nie źle sobie pomyślałem po dłuższym słuchaniu szczególnie że te głośniki pozwalały by stały blisko ściany.

Monitor Audio Silver RX-8, Cambridge Audio Azur 650C ,Yaqin MC-10l

Wrażenia mógłbym skopiowac z Dali Ikon może było trochę więcej basu i za tymi głośnikami opowiadałem się po tym dniu.

Trzeci dzień

Minas Anor III , CD Sony przerobiony przez Pana A.Stalmacha , Yaqin MC-10l

Byłem bardzo ciekaw tego dnia szczególnie po przeczytaniu różnych opinii o głośnikach Studia 16 hertz no i na dodatek to Polska firma

Więc byłem umówiony na odsłuch w Tychach pierwsze wrażenie już po rozmowie telefonicznej było bardzo pozytywne. Właściciel Pan Grzegorz doskonale rozumiał, o co mi chodzi

Więc samo spotkanie także przebiegło w bardzo miłej atmosferze, oby podejście do klienta i wiedza mogła się tak prezentować w każdym z takich miejsc sprzedaży sprzętu to by było pięknie.

Sam odsłuch już po pierwszej płycie nie zostawił mi złudzeń, że to co słuchałem wcześniej ma się ni jak do kolumn Minas Anor III , Bas piękny mocny z potężnym uderzeniem , średnica i góra idealna no po prostu super co tu gadać.

A tu czekały już na mnie nazajutrz kolejne odsłuchy

Dzień czwarty, Studio odsłuchowe.

KEF iQ90, Cambridge Audio Azur 650C ,Yaqin MC-10l

Więc wspominając poprzedni dzień rozsiadłem się w fotelu no i puszczam pierwszą płytę

No i leci , leci i tak się zastanawiam gdzie zostawili ten bas może w fabryce o nim zapomnieli, te głośniki mają bas ale trudno go usłyszeć  , nie można powiedzieć że te głośniki źle grają bo grają bardzo ładnie czysto piękna góra , środek w sam raz na Stinga ale nie na muzykę gdzie czekamy że uderzy nas bas tego po prostu niema i to obojętnie czy kolumny były daleko od ściany czy blisko.

Teraz kolejne głośniki

Cabasse Moorea MT4, Cambridge Audio Azur 650C ,Yaqin MC-10l

Te samo studio zawiedziony poprzednim odsłuchem sprzedawca te polecił mówiąc, że mogą blisko ściany grac, bo o takie mi chodziło jak wspominałem no i były też w przedziale cenowym 5k.

Moi mili zacznę tak duł w tych głośnikach był bas grał środek nie wiem czy bym usłyszał bo góra tak waliła po uszach szczególnie przy wokalach że myślałem że zwariuję jakby ktoś gwoździe do uszu wbijał w życiu nie słyszałem nic gorszego, totalna porażka boże jak można coś takiego produkować. Dobra koniec z jazdą o tych głośnikach

I na koniec słuchałem nieznane mi wcześnie głośniki i nie mogę nigdzie znaleźć w ich nazwy żadnym sklepie teraz a nie zapisałem sobie ich nazwy ale cena 6k o nich krótko grały fajnie lekki bas na dole, środek wyraźny i góra też bardzo wyraźna ale jakoś mnie nie przekonały chyba byłem zmęczony poprzednim odsłuchem niezbyt miłym.

 

No i jak myślicie zastanawianie było krótkie wybór był tylko jeden telefon do Studia 16 Hertz

I ponowne umówienie się na odsłuch.

Aż miło było się wybierac na odsłuch Minas Anor III. No i jak przy poprzednim odsłuchu wrażenia ogromne,

Na początek płyty Yello – Touch Yello i Rammstein - Liebe Ist Fur Alle Da, zaczynałem odsłuch tych płyt ze względu że byłem i na premierze płyty Touch Yello w Berlinie premiera odbywała się razem z występem jak i na koncercie Rammstein, więc wrażenia jak coś na żywo brzmi miałem i to chciałem usłyszeć w kupowanych kolumnach no i Minas Anor III mi ich dostarczył słuchając tych płyt czułem się jak bym znów był na tych występach

Te kolumny pokazały też jak kiepsko zrealizowane są niektóre płyty Queen – Innuendo

po prostu mnie załamała za to polski Daab - To co najlepsze z dziesieciu lat 1983-93

pokazał że polskie płyty też mogą być dobrze nagrane , no i na koniec w każdym odsłuchu zostawiałem płytę Bass Explosion U.S.A płyta jest tak zrealizowana że jest na niej prawie sam bas każdy z kawałków ma go tyle że głośniki może na drugą stronę wykręcić znajomy w stanach używa jej do ustawiania akustyki w pomieszczeniach i sprawdzania wygłuszania

powiem tak tylko, Minas Anor III poradził sobie z tą płytą po prostu nią zagrał a nie charczał lub podskakiwał jak w innych.

No i zamówiłem te kolumny, po wybraniu forniru, jaki by mi odpowiadał czekałem na nie niecałe trzy tygodnie , kolumny zostały dostarczone do mnie do domu zainstalowane przesłuchanie znów na Cd przerobionym przez Pana A.Stelmacha no i mój Yaqin MC-10l

Pokój jest trochę wyciszony piankami głośniki blisko ściany rozstaw między nimi 2 metry

I pierwsze wrażenie u mnie po puszczeniu płyty jest takie, że myślałem że znajdę się u sąsiadki za ścianą było tyle basu na dodatek głośno puściłem, lecz pan Grzegorz szybko rozwiązał problem na miejscu dodając trochę góry i już za chwilę znów słuchałem muzyki tej samej jaką słyszałem na odsłuchu u niego

Dużo by można było pisać o Studio 16 Hertz, ale napisze krótko duży pozytyw podejście do klienta, wiedza, doradztwo aż przyjemnie jest kupować

No i teraz mój Yaqin MC-10l ma już na czym się wyżywać

A teraz jak sobie pomyślę jak bym miał kupować w ciemno jakieś kolumny bez odsłuchu i tylko po opisach i dostał bym do domu z jakiegoś sklepu internetowego takie na przykład Cabasse Moorea MT4 to bym się chyba k…. pochlastał.

Dodaję parę zdjęć moich kolumn zrobionych dzięki uprzejmości Pana Grzegorza Z Studia 16 Hertz jeszcze u niego.

Pozdrawiam i polecam

post-28465-078198500 1286137190_thumb.jpg

post-28465-016487800 1286137202_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałeś tyle kolumn w tak krótkim czasie, że sam traciłeś zmysł rozróżniania i analizowania brzmienia kolumn. W dodatku z opisu wynika iż większość słuchanych kolumn była nie wygrzana, po cym dokonałeś jak sądzisz jedynego słusznego wyboru. Spieszę poinformować iż iq90 mają bas i to nawet w mojej opinii mają go za dużo. Ikon 6 po wygrzaniu czarują piękną średnicą i wokalami, a tandem wysokotonowy kreuje bardzo dokładna i dość duża scenę muzyczną. Brzmienie Monitor Audio jest dość techniczne i grają one bardziej skrajami pasma brzmieniem bardziej przypominając Eposy.

 

Taki mały apel z mojej strony do słuchaczy, aby opisując co słyszeli podawali czy był to sprzęt wygrzany czy dopiero wyjęty z kartonów.

 

"I pierwsze wrażenie u mnie po puszczeniu płyty jest takie, że myślałem że znajdę się u sąsiadki za ścianą było tyle basu na dodatek głośno puściłem, lecz pan Grzegorz szybko rozwiązał problem na miejscu dodając trochę góry i już za chwilę znów słuchałem muzyki tej samej jaką słyszałem na odsłuchu u niego"

Czyli zwrotnica została dostrojona pod pokój i Twój gust czy kable nie były wpięte w terminale wysokotonowe?

 

I proszę o wyjaśnienie dla nieznającego się na Minasach co oznacza numer III, morel/esotec/esotar czy jeszcze coś innego?

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I proszę o wyjaśnienie dla nieznającego się na Minasach co oznacza numer III, morel/esotec/esotar czy jeszcze coś innego?"Chodzi o następne generacje głośników Vify. Lepsze wysokotonowce rozszerzają trochę nazwę np. z głośnikiem esotec jest to - Minas Anor Premium.witrazart, witamy w klubie i życzymy zadowolenia z użytkowania przez długie lata :) Wspaniałe kolumny!!!!

 

 

 

Przepraszam za dziwną pisownię ale po migracji forum użytkowanie go z poziomu Safari na Macu jest mocno utrudnione

Edytowane przez Fr@ntz
usunięcie nieaktywnego formatowania html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że czasami trudno pogodzić się jest z subiektywną oceną na całe szczęście mnie moja ocena danych głośników zadawala

Co do zarzutu przesłuchania kolumn w tak krótkim czasie to nie widzę nic w tym złego 4dni 7 rodzajów kolumn dla mnie każdy wcześniejszy odsłuch pomagał porównać z następnymi

Niech forumowicz L3VY nie myśli że to moje pierwsze odsłuchy

Każdą z tych kolumn znałem już wcześniej, oprócz Cabasse Moorea MT4 i tych co nazwy nie zapamiętałem i wiem co potrafiły i prawie każde wcześniej dla mnie dobrze grały bo grały w studiach na wzmacniaczach które pod te kolumny były dopasowane a w studiach nie mają Yaqin MC-10l. i tego nie słyszałem

Więc jak chce się coś usłyszec to bierze się w miarę jedno źródło i jeden wzmacniacz i słucha w miarę podobnych warunkach i w miare krótkim czasie by móc porównać a nie rozrzuca na długi okres by już nie pamiętać jakiś drobnych ważnych dla ciebie szczegółów

I ja tak zrobiłem wszędzie był Yaqin MC-10l i Cambridge Audio Azur 650C oprócz odsłuchu w Studio16Hertz tam było CD Sony przerobione przez pana A.Stalmacha

 

- Taki mały apel z mojej strony do słuchaczy, aby opisując co słyszeli podawali czy był to sprzęt wygrzany czy dopiero wyjęty z kartonów.

 

Więc mogę opisać co było raczej jasne że kolumny były już wygrzane , ostatnie których nie znam były świeże w studio od dwóch dni, wszystkie te kolumny były wystawowe specjalnie do prezentacji dla klientów o czym zapewniali sprzedawcy zresztą będąc wielokrotnie w tych studiach raczej to były wciąż te same kolumny już dobrze wygrzane specjalnie do prezentacji

 

-Czyli zwrotnica została dostrojona pod pokój i Twój gust czy kable nie były wpięte w terminale wysokotonowe?

 

W swojej liście płyt do odsłuchu podałam kolejność ich odtwarzania i ta kolejnośc jest dla mnie wyrocznią pierwsze jest Yello- Touch Yello ta płytę jak ktoś zna tę muzykę ma charakterystyczny bas i pod nią szukałem odpowiadających mi kolumn a znają jeszcze realne wykonania tym bardziej mi na tym zależało i to znalazłem w Minas Anor III i studio u pana Grzegorza i słuchając potem u mnie nowych jeszcze nie wygrzanych w pełni kolumn tego basu było dużo więcej u mnie w pomieszczeniu jest trochę inny układ i tego basu robiło się za dużo co jeszcze z początkowym głośnym puszczeniem to spotęgowało co nieznaczny że było to nie miłe . Ten bas był fantastyczny ale ja go aż tak dużo nie chciałem Pan Grzegorz dostosował zwrotnicę do moich potrzeb ale o szczegóły techniczne to trzeba się spytać pana Grzegorza bo nie chcę głupot wypisywać a on fachowo opisze to co zrobił.

 

Przypominam to jest ocena subiektywna i ja się z nią zgadzam a inni nie muszą

I o ile pamiętam to jest klub studio16hertz a nie innych kolumn więc ja jestem bardzo zadowolony z tego zakupu i z obsługi

- witamy w klubie i życzymy zadowolenia z użytkowania przez długie lata :) Wspaniałe kolumny!!!!</

dzięki za życzenia i też pozdrawiam wszystkich klubowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pragnę zapisać się do klubu Studio 16 hertz z moimi,niedawno nabytymi Xentiami.

Większość osób z klubu napędza swoje kolumny lampą, u mnie jest mocny tranzystor

i dżwiek jest powalający. Jestem pod ogromnym wrażeniem możliwości tych kolumn.

Póki co każdą wolną chwilę spędzam przy słuchaniu płyt tych nowszych i tych starszych,

bo mam wrażenie, że słucham ich pierwszy raz. Brawo, p.Grzegorzu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów,czy wsród posiadaczy minasów mieszka ktoś w promieniu 200km od Radomia?Przymierzam sie powoli do wymiany kolumn i byłbym wdzięczny za możliwość odsłuchu,a minasy są u mnie na liście na 1 miejscu.W ostateczności będę musiał pojechać do producenta,ale po kilkugodzinnej jeździe słabo widzę ten odsłuch.Pozdrawiam Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto się jednak wybrać do producenta poradzi co i jak i masz możliwość posłuchać też innych kolumn a z Radomia nie jest tak aż daleko, zatyczki do uszu na czas drogi i umówić się gdzieś na 12 popołudniu wtedy podobno najlepiej przyswajane są wszelakie dzwięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.