Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widar też przerabiam ten sam problem chodź mam jeszcze troche czasu bo mój szkrab dopiero raczkuje i jak narazie odnalazłem dwie możliwosci pierwsza to zakup takiego materiału http://www.allegro.pl/item1051013321_tkanina_glosnikowa_material_na_maskownice_czarna.html oraz w sklepie typu obi rórki metalowej/aluminiowej i wygięcie jej do ospowiednich rozmiarów i naciagnięcie tkaniny . A druga możliwość to skontaktowanie się z innym polskim producentem kolumn ( jest trochę tych firm ) i zakup maskownic najbardziej zbliżonych do naszych kolumn u niego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chcę się dopisać do klubu i podzielić doświadczeniami z posiadania i modyfikowania MIMO Studia 16 Hertz.

Cała historia zaczęła się od poszukiwań czegoś większego do Yaqina MC-10L niż posiadane Ushery S-520 (swoją drogą dobrze zgrywające się z tym chińczykiem). Wiele poszukiwań i pomysłów włącznie z projektami diy na ScanSpeakach (ostatecznie cena mnie przerosła). W końcu wybór padł na MIMO... bez odsłuchów... co okazało się nienajlepszym pomysłem, który ostatecznie dzięki pomocy p. Rogali okazał się fajną przygodą.

Po kolei.

MIMO (na standardowym Morelu) wpięte do Yaqina okazały się stłumione, mdłe i bez powietrza. Pan Grzegorz zaproponował mi wizytę u siebie i dostrojenie kolumn pod posiadany zestaw. Samo strojenie zwrotnicy okazało się być niewystarczające i po odsłuchach, innych jeszcze układów, zdecydowaliśmy, że jako kopułka lepiej powinien się sprawdzić aluminiowy Seas. I to był celny strzał :) Kolumny zyskały przestrzeń, detaliczność, ładne oderwanie dźwięku. Zabawa na tyle mnie wciągnęła, że za kolejnymi poradami i prowadzeniem p. Rogali wymieniłem kondensatory na Obbligato (ostatnio zbocznikowane dodatkowo Vishay-ami), rezystory na metalizowane i myśle, że na jakiś czas z kolumnami mam chwilę spokoju.

Pan Grzegorz to fajny, rzeczowy i pomocny facet, który chętnie dzieli się swoją wiedzą :)

Nie będę silił się na porównania cenowe i wielkie peany, ale zakup Mimo i ogólnie cała historia należą do bardzo udanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegos tranzystora ktory zastapi mi Yaqina MC-10L i zagra bardziej dynamicznie lepszym basem niz ta lampka czy mozecie cos polecic do kolumn Minas Anor na tych starszych glosnikach ???

Moze byc cos uzywanego ale raczej bezawaryjnego w cenie powiedzmy do 3000 PLN .

Czekam na propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

 

Dzieki ;) tego Audio Research to raczej trudno trafic wiec jesli bym chcial jednak tranzystora to co polecisz ?

Kurde polubilem lampe za to jak czaruje ale coraz mniej czasu mam na sluchanie muzyki bo nie chce mi sie odpalac lampki na 40 minut bo to bez sensu i bywa ze 2 dni wcale jej nie odpalam bo na chwile sie nie oplaca :-/

A tranzystorek to odpalam kiedy chce nawet na 40 minut daje czadu i mam wszystko w nosie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebolx

proponuje CI posluchac chociaz to urzadzenie,bo z Twoimi pozostalymi elementami toru-powinno

to grac jak Ty chcesz-allegro nr 1030287824.Po za tym przemysl tylko sobie,czy tranzystor choc

nie lampowy nie potrzebuje nagrzania sie by dac z siebie to co potrafi-taka sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za dobre rady ;)

Ja juz sam nie wiem czego chce jakos coraz bardziej zaczyna mnie denerwowac a nie cieszyc to cale audio a to chyba juz zly znak :-/

Chcialem sobie po latach przerwy kupic cos co fajnie zagra a tu klops okazalo sie ze to nie taka prosta sprawa a najgorsze jest to ze malo jest mozliwosci zeby posluchac czegos co ewentualnie by sie chcialo kupic a juz posluchac ze swoimi kolumnami i u siebie w pomieszczeniu to graniczy z cudem :-/

Troszke zly jestem na to moje audio coraz mniej slucham muzyki wiekszosc ludzi zadowolona z podobnych zestawow a ja nie wiec cos czuje ze po prostu nie dla mnie "Hi End"

Chbya wszystko sprzedam i zaczne od nowa ale inaczej niz teraz po prostu mam nauczke zeby niczego nie kupowac bez wczesniejszego posluchania i tym razem bede przestrzegal tej zasady latwo nie bedzie ale moze prawie za te same $$$ kupie zestaw ktory zagra tak jak lubie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

stary audiofil, 8 Cze 2010, 15:13

 

>Po za tym przemysl tylko sobie,czy tranzystor choc

>nie lampowy nie potrzebuje nagrzania sie by dac z siebie to co potrafi-taka sugestia.

 

To prawda. U mnie jest wyraźna poprawa po ok 15-20 min od odpalenia sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak lubie te Minasy za wszystko tylko nie za bas gdyby bardziej uderzal mnie w klate to bylbym zadowolony schodzi nisko jest miekki tylko kopa mu brakuje stopa by mogla byc bardziej zaznaczona i by bylo super ;)

Wiem ze przesadzam z tym basem ale jak juz mowilem kilkanascie razy nie jestem audiofilem i lubie czuc bas a nie tylko go slyszec ;)

Dam szanse Minasom kupie jakiegos tranzystora i innego CD moze polecicie jakis zestaw wzmacniacz+CD do tych moich Minasow zeby dostaly kopa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terror twins

 

nie wybralem jeszcze niczego ogolnie to jakos ochote stracilem juz na to audio cale :-/

nie chce mi sie sluchac muzyki nawet :-/

kupic tranzystora nie problem ale problem bedzie jesli nie zagra fajnie wywale kolejne 3000 lub 4000 pln to dostane szalu jak bedzie kiepsko :-/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terror twins

 

Pewnie ktos ma ale ja mam coraz mniejsza ochote na dalsze przygody z audio :-/

Cos czuje ze lampe i Miansy pozegnam zostawie tanie Heco Metas 500 kupie jakiegos taniego tranzystorka ktory ma kopa ciekawi mnie Arcam Alpha 10 albo Carat A57 ten Carat A57 nie ukrywam podoba mi sie tez z wygladu a to juz cos hehe :)

 

http://www.areadvd.de/images/2008/carat_4.jpg

 

Fajny zestawik co o tym myslicie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.