Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

łaaaaaaaaa, wizualnie bardzo ładny, wszystko uporządkowane,

końcówka, 4 liniowe a co jest nad iec, bo nie widzę?

wizualnie świetnie, rządnej plątaniny kabli, podoba mi się, i ten kolor fajny

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie by Ci pasował do końcówki :)

Wydaje mi się, że jest to w pełni lub prawie w pełni przeźroczysty preamp - nie ma ciepełka. Pewnie można pokombinować z lampami. Ja wstawiłem Siemens-Halskie NOSy więc ciepełka raczej nie będzie. W sumie to dobrze bo jakby wszystko dodawało ciepełka (CD, pre i końcówka) to wyszedłby muł i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy owak to zapewne świetne lampy !

to teraz tylko wygrzewać sprzęt, aha gdzieś z boku połóż sobie zapałki, skoro masz zamiar słuchać całą noc, hehhe,

super, że jest zadowolony, no to teraz możesz sobie słuchać nocami, podczas gdy małe szkraby śpią ;-pp, tylko w volumem nie przesadzaj

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terror twins, 27 Kwi 2010, 23:08

 

>seba, jeśli chodzi o dynke to przeglądam czasem jebaja uk, denmark, dermany, czasem bywają używki,

>ceny różne.

>ale generalnie około 1-1,5kzł

 

 

Dzieki za info ;)

aaałłłłłaaaaaaaa :-/ Tyle kosztuja te wysokotonowce ? yyy nie ukrywam ze dla mnie to lekki szok :]

teraz bardzo jestem ciekawy jak graja Minasy Premium bo skoro taki drogi wysokotonowiec w nich siedzi to musza czarowac roznorodnoscia przestrzenia wysokich tonow :)

(ja mam stare zwykle Minasy i wysokie w porownaniu z wysokimi w Heco Metas 500 juz czaruja )

A takie pytanko jeszcze mam w celu porownawczym :)

Ile kosztuja te wysokotonowce ktore ja mam w tych starych zwyklych Minasach ?

sorry ze nawet nie wiem jakie mam glosniki w kolumnach wstyd :-/ no ale jakos sie tym nie interesowalem wczesniej wiec pytam znawcow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

 

Dzieki za info na pw ;)

 

Rebciu

 

hmm... a ja na takie tanie Heco Metas 500 zlego slowa nie powiem za 1750pln nowki kupilem i czarowaly mnie z Yankiem dlugo az do czasu kiedy Minasy postawilem w pokoju :)

teraz Heco odpoczywaja sobie ale pewnie za jakis czas pod mlotek pojda jednak mysle ze za ta kase to daja rade te Metaski ;)

no ale ok koniec o Heco bo to nie ten temat i za chwile mnie zjecie albo jeszcze gorzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebciu

 

Pewnie kazde kolumny maja inny charakter Heco Metas mi sie spodobaly i nawet mam ochote posluchac Heco Celan bo to wyzszy model i pewnie graja jeszcze lepiej niz Metas osobiscie bardzo mi sie podoba w Metasach bas wiadomo ze to nie zaden Hi End ale jak na ta cene to fajnie to u mnie sie zgralo z Yankiem i CD sony teraz w Minasach mi wlasie sily tego basu brakuje bo jest go mniej jednak Minasy pokazaly mi calkiem inna klase dzwieku bardzo mnie zaskoczyly na + i mimo tego ze kocham mocny bas potrafie sluchac Minasow i cieszyc sie z calosci dzwieku jaki mi pokazuja z tych smaczkow ktorych nie slyszalem w Metasach no ale Metas to nie ta liga jednak ogolnie jesli ktos lubi bas i spodoba mu sie dzwiek Heco to bedzie zadowolony biorac pod uwage cene do jakosci dzwieku Metasow tak mysle bo przeciez nie kazdy szuka typowego Hi Endu w dzwieku chociaz z tym Hi Endowym dzwiekiem to do dzis jeszcze dla mnie zagadka dzua jest ;)

U jednych bas plumka jest naturalny tylko wtedy gdy powinien byc i w ilosci odpowiedniej u innych daje mocno czadu masuje klate i to tez Hi End :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bas nie spowoduje, że można o danych kolumnach powiedzieć hi-end - tym bardziej jeśli jest nienaturalny.

Pewnie, że można lepiej niż minasy, które rzeczywiście basu nie mają "efekciarskiego" ale za jakie pieniądze? Na ostatnim AS "wrażenia" zaczynały się od 15 tys. za kolumny + co najmniej 30 tys. za elektronikę. Teraz zrobiłem dużo zmian więc myślę, że wrażenia zaczną się na jeszcze wyższej półce.

Tak na marginesie - u mnie właśnie preamp od McGyvera poprawił możliwości minasów w niskim zakresie :) Ma znaczenie co gra - nie tylko na czym gra muzyka :) Moim zdaniem Minasy mają naprawdę duże możliwości tylko trzeba popracować na resztą toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może we wcześniejszej wypowiedzi nie do końca jasno się wyraziłem. Uważam, że minasy bas mają co najmniej dobry, nie "bumboksowy", a naturalny. Jeśli myślimy o jakiś zejściach piekielnych to trzeba się rozglądać za 10-15 calowymi sekcjami niskotonowymi, a i tak np. dla Ciebie może to być też bas inny (gorszy) niż w Heco ;)

Są różne gusta, są fazy okresowej fascynacji pewnymi cechami dźwięku jak i samej muzyki. Naprawdę, jeśli jest taka możliwość proponuję dostarczyć kolumny dla Twórcy i pewnie coś razem "wykombinujecie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebciu

 

Dzieki

Teraz juz wszystko rozumiem czyli bas jaki mi sie marzy drogo kosztuje tak wlasnie myslalem ze zeby miec super Hi Endowy dzwiek z super basem trzeba slono zaplacic a niestety ja nie chce placic takich wielkich pieniedzy za audio wiec musze sie pogodzic z tym co mam teraz ewentualnie jakies drobne zmiany kiedys moze wzmacniacz i CD a kolumny mysle ze jesli da sie je delikatnie poprawic w zakresie basu to bede szczesliwy z dzwieku jaki uslysze z Minasow po tuningu ;)

Ogolnie to jest tak Minasy graja super naturalny dzwiek pelna rownowaga tonalna czaruja delikatnoscia muzyka nigdy nie meczy nawet jak jest glosno i to jest w nich piekne ja wiem ze po prostu nie dojrzalem jeszcze do typowo Hi Endowego w pelni naturalnego dzwieku a te kolumny jakis tam przedsmak takiego dzwieku daja Minasy niczego efekciarsko nie podaja ale graja swietnie i dlatego potrafie im wybaczyc ten bas i lubie ich sluchac chciaz nie kopia mnie po klacie tym efekciarskim basem a gdyby to robily to mialbym juz moj maly tani Hi End ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :)

 

Mam nadzieję, że nikt się na mnie nie obrazi ale bas "walący po klacie" jest basem... no na pewno nie hi-endowym. Jeśli mieszkasz w okolicach Warszawy to możemy się jakoś umówić u mnie (okolice Legionowa) - po ostatnich mega dużych zmianach te kolumny mnie wręcz zadziwiają. Basu jest dużo, kiepskie realizacje zaczynają mnie męczyć, a te dobre zachwycają. Znowu chodzę spać o świcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebciu,

Czy mógłbys podać kilka kiepskich realizacji w których basu jest dużo i które Cię męczą oraz tych dobrych które zachwycają... Ciekaw jestem bardzo bo ja też do pewnego czasu uważałem, że mam masę kiepskich płyt ale po zmianie kilku klocków mocno zweryfikowałem swoje wsześniejsze poglądy.

Nie wiem jak w przypadku Minasów ale moje byłe już Tethysy II sporo "udawały", starały się właśnie podkreślać niektóre pasma brzmienia co skutkowało, że płytoteka mocno się zawężała.

(BTW: "Mimo" miałem u siebie na testach ale nie zostały - wybrałem swego czasu Tethysy).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tench

 

nie no altusy to mialem te najlepsze wersja exprotowa wygladaly inaczej niz zwykle pospolite 140 :)

ale to bylo chyba w 1991 roku juz nawet nie pamietam do tego byl zestaw Technics + obowiazkowo ten korektor z takim extra wyswietlaczem pieknie te slupeczki skakaly hehe :) Cala ulica muzyki ze mna sluchala co prawda troszke innej muzyki niz obecnie slucham ;) ale wracac do tego to raczej nie chce :)))

 

Rebciu

 

hmm... mowisz ze nie ma Hi Endu z takim basem :-/ to wielka szkoda a jesli jest to pewnie tak jak juz pisalismy za $$$$$$$$$$$$$$$$$$$ :-/

ja jak juz pisalem nie jestem audiofilem i lubie mocniejszy bas oczywiscie bez przesady musi byc kontrolowany ale powinien dawac mi poczuc ze jest :)

w tym roku bede w Wawie na Audio Show i mam nadzieje ze uslysze cos co bedzie gralo tak jak lubie oczywiscie domyslam sie ze to bedzie kosztowalo kosmiczne pieniadze ale bede juz wtedy pewny ze Hi Endowy dzwiek z mocnym basem jest mozliwy :)

Jesli nie bedzie takiego zestawu to pogodze sie z tym ze Hi End to nie dla mnie :)

A Minasy narazie zostawiam tak w oryginale bo doceniam ich dzwiek np sluchajac plyty A.M. Jopek Bosa :)))

dam im szanse i bede szukal innego CD a moze nawet wzmacniacza lepszego :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.S, nie napisałem nigdzie, że basu jest na za dużo. Pisałem do kolegi sebolx, że po prostu u mnie basu jest dużo i jak dla mnie jest w sumie idealnie. Jest bardziej urozmaicony, nie ma żadnego dudnienia i właśnie wymiana klocków to spowodowała. Zgadzam się, że płyty z dudniącym wcześniej basem brzmią zdecydowanie lepiej. Mi chodziło o "kartonowy" bas. Wcześniej wszystkie płyty miały sygnaturę "kartonu" na basie. Teraz te lepsze pokazały, że bas na Minasach może zaskoczyć jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.S

 

Zauwazylem ze jestes jak sie domyslam szczesliwym posiadaczem Hyperionow duzo dobrego o nich slyszalem wlasnie odnosnie basu ;)

Moze kiedys uda mi sie je uslyszec bylem gotowy je kupic w ciemno ale niestety juz ich nie produkuja a szkoda :-/

Tak sobie mysle ze moze wlasnie Hypki graja dzwiekiem ktorego szukam bo rozmawialem z kolega ktory mial Hypki i pozniej dokladnie te Minasy ktore ja mam i powiedzial ze w Hypkach bylo wiecej basu jednak ogolnie bardziej mu odpowiadal dzwiek Minasow .

A co do jakosci basu w Minasach to u mnie jest ok nie dudni nisko schodzi i czasami da sie poczuc szkoda ze tylko czasami no ale ogolnie jego jakosc jest bardzo ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebciu, 1 Maj 2010, 01:43

 

... Basu jest dużo,

>kiepskie realizacje zaczynają mnie męczyć, a te dobre zachwycają. Znowu chodzę spać o świcie:)

 

Mr.S, 1 Maj 2010, 09:35

 

>Rebciu,

>Czy mógłbys podać kilka kiepskich realizacji w których basu jest dużo i które Cię męczą....

 

-> Rebciu nie napisałem że basu masz za dużo tylko przytoczyłem Twoją wypowiedź że jest go "dużo".... to tak uścislając. Jeżeli masz i lubisz posłuchaj proszę u2 (może achtung baby), coś z recoila (subhuman), massive attack (collected). Tam dół jest dość trudny do właściwego odtworzenia.

-> Sebolx - miałem Hyperiony najpierw z Nadem 352 i było ok. Potem przesiadłem się na Densena DM-10 i z perspektywy czasu wydaje się to optymalne połączenie z Hyperionami. Dźwięk był spójny, dość spokojny, miękki ale nie rozlazły. Potem zmiany poszły w innym kierunku (obecny sprzęt w opisie).

Hyperiony i opis ich brzmienia znajdziesz w innym klubie (AA) nie chcę tego powielać. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.S, 1 Maj 2010, 15:51

 

>-> Rebciu nie napisałem że basu masz za dużo tylko przytoczyłem Twoją wypowiedź że jest go

>"dużo".... to tak uścislając. Jeżeli masz i lubisz posłuchaj proszę u2 (może achtung baby), coś z

>recoila (subhuman), massive attack (collected). Tam dół jest dość trudny do właściwego odtworzenia.

 

Niestety - to nie mój repertuar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.