Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam kilka pytań do użytkowników /interesują mnie dwie konstrukcje mimo,i minas które do 14 metrowego pokoju/ tak żeby nie było dudnienia i też braków i za ostrej góry.słucham rocka /popu i disco i trochę muzyki elektronicznej/wzmacniacz jaki posiadam to lampa/ayon spirit na lampach kt88.i tu też pytanie czy to nie bez sens aby lampa za 10tyś grała z głośnikami za 5tys?.jestem własnie w trakcie odkładania na głośniki na razie to umnie dra z paradigm monitor tytan v5.i nie jest za dobrze paradigmy grają za jasno ostro i za płytkim basem/z tąd moje pytanie o te głośniki/dodam że miałem w domu glośniki od kolegi usher be718.i oczywiscie zabiły moje paradigmy/a moja lampa na nich pokazała dopiero jak gra i co potrafi.lecz niema co się dziwić bo ushery podstawkowe a kosztują 7tys.tu wyczytałem że większość z was gra właśnie na kt88,i dobrze to gra morze wydał bym mniej a grało by równie dobrze jak na usherah ,za wszelką pomoc z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, do 14m/kw zdecydowanie model MIMO. Minasy potrzebują zdecydowanie większego pomieszczenia od 20m w górę. Basu w MIMO jest dość dużo i to bardzo dobrej jakości - użytkując je jakiś czas temu- nigdy nie zaobserwowałem dudnienia czy buczenia(pomieszczenie 22mkw)- , o wysokie proszę się nie martwić. Siedzi tam Morel tak zaaplikowany , że system musi być wyjątkowo jasny aby poczuć -przy żle nagranych płytach- jakikolwiek dyskomfort. Te kolumny nie syczą, cykają itp... , one grają i to w sposób urzekający szczególnie średnicą, ciepłą jak drewno z którego są wykonane. Przesiadłem się na Minasy gdyż oferują potężniejsze brzmienie co wcale nie znaczy że w Mino brakuje potęgi. Jest ona mniejsza stąd napewno sprawdzi się w mniejszym metrażu.

PS Po roku użytkowania Minasów zrobiłem mały upgrade. Godzinę temu wyjechał ode mnie Grzegorz Rogala. Minasy otrzymały nową kopułkę wysokotonową. Próbowaliśmy 3 aplikacji : Dynaudio D28, Esotek(260) oraz Etona symbolu nie pamiętam. Po około 5 godzinach, odsłuchów , strojeniu zwrotnicy itp wybór padł na d28. . Wszystkie trzy kopułki polecam oferują bardziej dojrzałe brzmienie, pełne , soczyste i o ile Eton okazał się troche za szorstki, esotek za jasny o tyle d28 dała spokój muzyce tworząc z rotelem synergiczny wyśmienity zespół. Z morelem było rewelacyjnie teraz z d28 jest jeszcze więcej kultury, smaczków , poprawiła się rozdzielczość. Z tego miejsca pragnę podziękować Grzegorzowi za owocnie spędzony czas oraz szansę usłyszenia muzyki w takim wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudolf w takim metrazu Minasow nie masz nawet co odpalac. Tak duze kolumny w takim metrazu nie maja absolutnie prawa zagrac. MIMO najlepiej czuja sie w ciut wiekszym metrazu, ale bas maja bardzo dobrze kontrolowany wiec w tych 14mkw powinno byc ok. Wedlug mnie o Minasach mozna dopiero myslec od 20mkw, a najlepiej okolo 25mkw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zdecydowanie polecam Mimo. W takim metrażu pokażą co potrafią. Klasa i kultura dźwięku porównywalna z Usher Be 718. Średnica w Mimo może okazać się bardziej plastyczna, a reszta to kwestia gustu, smaczków i audiofilskich szczególików. Sam w swoim czasie wybrałem Mimo, a Usher był dobrym punktem odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zapisuję się do Klubu 16Hertz. Kolumny Credo z Dynaudio D260 Esotec + ScanSpeak w fornirze palisander santos. Droga była długa i wyboista, ale Grzegorz stanął na wysokości zadania. Testowałem sporo kolumn Spendory A6, A5, Monitor Audio, Dynaudio Focus 220 i 140, B&W CM7, Vienna Acoustic Bach, Mocart, Grand Bachy, Elac, Usher Mini Dancer, Chario Pegasus, Audio Physic, Audiovector. Jak widać poniżej stoją..........

Testowałem także wiele wzmacniaczy i odtwarzaczy CD.......

Napędza to wszystko Naim XS + Flatcap, DAC Stello, napęd Squizeebox - który dzielnie zastąpił CD Naima 5i.

System gra ciepło, szczegółowo, z dużą sceną wszerz i wgłąb. Ma mnóstwo mikrodetali, żadne szczegóły nie umykają uwadze, a podane są w bardzo staranny sposób. Dynamika i rozmach robi wrażenie, przy tym bas jest szybki i zróżnicowany w jego podzakresach. Wokół instrumentów i muzyków słychać swobodę i powietrze. Moje ulubione nagrania z gitarą akustyczną dostały wreszcie soczystości i są namacalne. Wokale jak dla mnie poezja.

 

Popieram zbiory na truskawki w ostatnim sezonie w wymiarze D260 :-)

post-23324-100003340 1265325755_thumb.jpg

post-23324-100003341 1265325755_thumb.jpg

post-23324-100003342 1265325755_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej podpisuję się pod stwierdzeniami kolegi Primazen(a). Generalnie mnóstwo dobrych marek odpada przy odsłuchu "Studia...", a w dodatku dobrze współgrają z Naimem. Pozdrowienia dla p. Grzegorza. Grunt to satysfakcja i zadowolenie z tegfo co się robi, a jak widać "fima" dobrze służy p.Grzegorzowi :-).

Tak przy okazji, trochę zazdroszczę tej przestrzeni pod Credo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odsłuchaniu jak na razie ok. 20 dobrze znanych płyt nasuwają mi się pewne wnioski. Morel jest bardzo blisko brzmieniowo Esoteca. Chodzi mi o to, że sama "barwa" jest bardzo podobna. Przy instrumentach dętych, skrzypce, talerze i wysokie wokale słychać plusy dynek ale nie ma jakiejś mega przepaści.Mocno zmieniła się scena i dla niej właśnie, moim zdaniem, warto wydać te w sumie niemałe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esoteci wygrzewają się bardzo długo. Tomek mi powiedział, że u niego to trwało nawet miesiąc czasu słuchania po kilka godzin dziennie. Przez ten okres granie głośnika ulegało zmianie więc ciężko mi tu jakieś kategoryczne wnioski wysnuwać. Jeśli chodzi o plusy - Esotek nie ma problemów z sybilantami choć tu ma znaczenie cały tor audio łącznie z kablami ale ogólnie jest lepiej w porównaniu do morela. Dźwięk np. trąbki jest czystrzy, taki totalnie gładki, perłowy - nie wiem jak to opisać. Morel jest odrobinę mniej "oszlifowany". W niektórych rodzajach muzycznych te różnice w barwie mogą być naprawdę niewyłapane np. przez osoby mało osłuchane. Scena to duża zmiana. Zrobiło się "gęściej", szerzej, głębiej. Można powiedzieć, że mamy muzyków w pomieszczeniu odsłuchowym. Taki zastrzyk z witaminy 3D :) Oczywiście te 3D nie występuje tu na każdej płycie - piszę o bardzo dobrych realizacjach - najlepiej RXCD lub K2HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie jest tajemnicą to czy jest jeszcze do dostania z "zapasów" jakiś tweeter Dynaudio (w jakich cenach) ?

 

Natomiast drugie pytanie, takie czysto ciekawskie. Czy jest w tej chwili głośnik, który swoim brzmieniem byłby podobny do zachwalanych i branych za wzorcowe tweetery kopułkowe Esotec/Esotar (prawdopodobnie będzie się wywodził z Morela tak na moje domysły :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super się czyta o nowych zajawkach powodowanych przez "stare zespoły głośnikowe". Lekko podkręcone:) Ja niestety zmuszony jestem obniżyć loty... O ile zmiana tranzystora na tanią lampową chińszczyznę przeszła bezboleśnie to już przesiadka ze źródła Primare na Sony boli ojjjj boli... Przy okazji jeśli ktoś szuka zacnego CD do swoich wymarzonych kolumn to zapraszam.

 

Mimo wszystko chłopaki z Maroon 5 mi przygrywają w łapię dzierżę szklanicę zacnego napitku i piątek kończy się sielsko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW STUDIO 16 HERTZ.NAZYWAM SIĘ ROBERT.P I DOŁĄCZYŁEM NIEDAWNO DO GRONA SZCZĘŚLIWYCH POSIADACZY MINAS ANOR PREMIUM NA MOREL SUPREME.Z RACJI TEGO ŻE JESTEM JAK MI WIADOMO JEDYNYM POSIADACZEM TAKICH KOLUMN MODEL 2010r,CHCE PODZIELIĆ SIĘ WRAŻENIAMI TYM BARDZIEJ ŻE JEST W TEJ SPRAWIE SPORO ZAPYTAŃ.CZYTAJĄC WASZE WYPOWIEDZI A TAKŻE W KONSULTACJI Z GRZEGORZEM WYBRAŁEM MORELA SUPREME NA MAGNESACH NEODYMOWYCH,JEGO PONADPRZECIĘTNE WŁAŚCIWOŚCI KONSTRUKCYJNE POŁĄCZONE Z PASJA KONSTRUKTORA MOGĄ ŚMIAŁO STANĄĆ NA RÓWNI Z GLORYFIKOWANYM ESOTKIEM 260 .GRZEGORZ W ROZMOWIE PRZYZNAŁ ŻE NAPRAWDĘ KTOŚ PO PROSTU PRZYSIAD NAD TYM PRZETWORNIKIEM I OSZLIFOWAŁ GO DOKŁADNIE,NAWET NIE BYŁ W STANIE POWIEDZIEĆ KTÓRY Z NICH JEST LEPSZY.NIE CHCĘ SIĘ ROZPISYWAĆ ALE PRZEKAZ JAKO CAŁOŚĆ TO DZWIĘK WYSOKIEJ PRÓBY, PRECYZJA,POWIETRZE,DELIKATNOŚĆ A ZARAZEM PAZUR NP W ROCKU, ŚREDNICA DAMSKICH WOKALI ŁĄCZNIE ZE ŚLINĄ W USTACH I TCHNIENIACH WSPANIALE WYCZUWALNA,GŁOŚNIKI DOPIERO SIĘ WYGRZEWAJĄ 2 TYGODNIE WIĘC JESZCZE LICZĘ NA WIĘCEJ,POZDRAWIAM ; ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.