Skocz do zawartości
IGNORED

Sub w OZ do kina


BlueDot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Czy w kwocie do 4000 pln znajde suba w obudowie zamknietej, ktory sprawdzi sie w kinie domowym w pomieszczeniu 20m2?

Budzet moge troche nagiac jezeli bedzie taka potrzeba.

W gre wchodzi tylko i wylacznie zakup online, dlatego pytam bo nie mamy z kolega mozliwosci odsluchu.

Probowalismy w jego systemie jednego z moich Mono Plus i o ile w kinie bylo fajnie to w stereo juz kolega zaczal mlaskac.

Stwierdzilismy wiec ze bedzie kompromis a wiec OZ.

Sub ma byc raczej nowy.

 

Jakies pomysly?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak znajdziesz, np. tu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Może wypożyczyć svs sb2000 ale mocy może trochę brakować więc można spytać o sb13 ultra,ewentualnie PowerSoundAudio.eu zakupy w £ a firma może konkurować z svs i z tego co czytałem na zagranicznych forach suby często wybierane że względu na stosunek jakość-cena, padnie na pewno propozycja rel t7,t9 ale o tych subach wolę się nie wypowiadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wszystko zależy ile tego basiku kolega lubi. Z zamknietego już tak nie wieje jak z basreflex . Nie wiem ile mają t7 t9 bo dla mnie szajs i tyle i to za ponad 4tysie. Miałem w domu i przesunąć się potrafił o kilkanaście cm i też mam 20mkw ustawiony na godz 13-14 . Byli i tacy co w 30m t5 się zadowalali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy ile tego basiku kolega lubi. Z zamknietego już tak nie wieje jak z basreflex . Nie wiem ile mają t7 t9 bo dla mnie szajs i tyle i to za ponad 4tysie. Miałem w domu i przesunąć się potrafił o kilkanaście cm i też mam 20mkw ustawiony na godz 13-14 . Byli i tacy co w 30m t5 się zadowalali.

Dokładnie mam kolegę, który ma w salonie 30m dwa rel T5 i jest zadowolony. Niektórzy lubią mocne uderzenie, mają na to warunki to i dwa SVS 16 ultra niekiedy będzie mało...:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Bipo wiem że jesteś pod wielkim wrażeniem tego co się dowiedziałeś od Magonga czy tam Cinema pro ale jeden sub też da radę, trzeba tylko określić jak duże będzie miejsce odsluchowe czyli ile osób będzie miche cieszyć na seansie ,jeżeli jedna czy max 3 to i jeden umieszczony w dobrym miejscu wystarczy. Wiem wiem wykresy,definicje i teorie swoją drogą ale było dużo ludzi zadowolonych że swoich systemów i subów zanim się ta moda zaczęła na pomiary itp a w rzeczywistości nagonka klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem, że jeden sub da rade bo miałem tak przez prawie 20 lat zabawy w kinie domowym tylko dobrze, że zaznaczyłeś iż umieszczony w odpowiednim miejscu...

:-)

Co ty masz z tym Magogiem, przyjechał, zrobił kalibracje i sobie pojechał. Czy to był by on czy inna firma ważne, że wie co robi i ma wiedzę.

 

Ty mi lepiej powiedz jak tam svs ultra, robiłeś może porównanie z velodyne spl 1200? Bo miałem na niego chrabke lub twojego, a tego twojego juz widziałem w realu stał obok 16tki... :-) Ten twój jest wielkości mojego velodyne a ten 16tka z 3 otworami to potwór. Prawie sięgał mi do pasa, druga pralka w domu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mam ultra ale pb13 a nie sb13 ,pb to właśnie 3 dziury :)) 70 głębokości 57 wysokości i 52 szerokości plus 70 kg i przy 20hz robi 110,6 db

 

Pb to 3 dziury od ported i wszystkie mają taki symbol bas refleks od svs . Pb12 plus,pb13 ultra,pb4000,pb16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile mają t7 t9 bo dla mnie szajs

 

Jeżeli jakikolwiek subwoofer REL nazwany zostaje "szajsem" to znaczy że przekroczyliśmy granice absurdu. Albo mamy do czynienia z marketingiem na rzecz konkurencji. Peany zachwytu i laurki wystawiane SVS dają do myślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Pisałem o tym już wcześniej i powtórzę jeszcze raz ,dla mnie t9 to szajs którego z ręką na sercu nie wziął bym za darmo a gdzie dopiero za ponad 4 koła. Kto słyszał żeby urządzenie zwane subem przemieszczalo się podczas odtwarzania dźwięku!!! Pieję z zachwytu nad svs a raczej nad wyższymi seriami bo jest się czym jarać jeżeli jest się fanem sub basu. Zostały docenione przez większe autorytety jak ty Bobcat i tobie podobni więc to absolutnie bez znaczenia co na ich temat napiszesz .

 

A granicą absurdu została właśnie przekroczona w momencie obserwowania podróżującego t9. Czuje że nawet suby no name za 200zl tak się nie zachowają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś czy Twój przypadek biegającego T9 po pokoju jest moze po prostu odosobnionym przypadkiem czy moze jest wystarczająca statystyka innych opinii, aby potwierdzić Twoja opinie, iz ten sub to „szajs” ??

Juz pisałem Ci wczesniej co mogło byc powodem doprowadzenia T9 do granic rozpaczy, ze zaczął od Ciebie po prostu uciekać....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieję z zachwytu nad svs a raczej nad wyższymi seriami bo jest się czym jarać jeżeli jest się fanem sub basu. Zostały docenione przez większe autorytety jak ty Bobcat i tobie podobni więc to absolutnie bez znaczenia co na ich temat napiszesz .

 

Skoro jesteś naganiaczem SVS to należałoby zmienić status na niebieski i występować jako Branża. Oraz produkować się w zakładce "Sponsorowane".

 

Autorytet ze mnie żaden, ale trudno przejść do porządku dziennego gdy ktoś nazywa produkty jednego z czołowych, jednego z najbardziej na świecie znanych i cenionych producentów "szajsem".

 

Czy wiesz, że w muzyce są jeszcze dźwięki >60 Hz, które również warto usłyszeć? Masz w ogóle jakieś głośniki oprócz subwooferów?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Uważam SVS za bdb suby i tyle i jeżeli to Cię tak gotuje to twój problem. Im bardziej chwalisz i kwieciście opisujesz RELa tym bardziej to świadczy jak tak wspaniały producent mógł upaść tak nisko produkując przemieszczające się suby. Jeszcze raz powtórzę dla jasności- moim zdaniem (a mam do tego prawa jako obywatel tego kraju jak i forumowicz nie związany z branżą) rel to dziadostwo nie warte 1gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....potwierdzam. miałem na testach Rel T9 u siebie w domu. Podczas normalnego seansu to: przemieszcza się, charczy, nie daje zupełnie rady. Pokój 25m2 otwarty na resztę domu. Nie polecam. W tym samym czasie sprawdzany z Velodyne eq max10, który brzmiał zdecydowanie lepiej. Bez porównania. Ale kto co tam lubi i uważa za bas. Dla mnie do kina to lipa straszna. Wygląda tylko ładnie.

Grał podobnie w kinie jak mój stary Warhfedale Power Cube 8. czyli w ogóle.

Mialem tez na testach JAMO E7SuB 2 sztuki. Obudowa zamknięta. Grały całkiem fajnie. Szczególnie oba. Ale juz ich nie ma rynku.

 

Zależy też gdzie mają grać: blok i beton to i z suba od komputera czuć jak gra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie.

Spokojnie i bez nerwow.

 

Wpadlem na inny pomysl.

Moze lepiej za te pieniadze kupic dwa BK XXLS400.

Nigdy nie sluchalem xxls400, ale jest zblizony parametrami do tego SVSa i o dziwo wazy prawie dwa razy wiecej. Ciekawe dlaczego?

Co sadzicie o takim pomysle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Czemu nie. Wyglądają ok ,mają masywne obudowy i dlatego tyle ważą. Nie słyszałem ale dużo dobrego czytałem. Słabo bo problem z odsluchem ale nawet na forum mają i chwalą .

 

A co do Rela to może i jest do muzyki ale do disco polo ,ewentualnie do rocka gdzie są tradycyjne uderzenia ale na pewno nie do elektroniki czy czarnej nuty gdzie potrafi wystąpić "ciągłe zejscie " przy którym to właśnie sub głupieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem rel t7 i nie ma podstawowego efektu, czyli wow hehe, jakby nie brak miejsca sam bym pewnie tez szukal svsa, a tak to musialem brac najmniejszego wariata z poteznym zejsciem i padlo na sunfire z kalibracja i jestem mega zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Rela to może i jest do muzyki ale do disco polo ,ewentualnie do rocka gdzie są tradycyjne uderzenia ale na pewno nie do elektroniki czy czarnej nuty gdzie potrafi wystąpić "ciągłe zejscie " przy którym to właśnie sub głupieje

 

Pozwolisz, że posłużę się wpisem nie byle kogo, tylko osobiście Twoim (z wczoraj 22:00):

 

(Subwoofery REL do muzyki) "... zostały docenione przez większe autorytety jak ty @subfan i tobie podobni więc to absolutnie bez znaczenia co na ich temat napiszesz."

 

Dobrze. Może zapytam inaczej. Jaki sub polecasz do zastosowań wyłącznie muzycznych? Pokój 17 m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Bob nie próbuj manipulować i pajacować bo cytujesz to co napisałem o svs pisząc o rel, chyba że ze zrozumieniem tak kiepsko u cb.

A tak ogóle nie wiem o co Ci chodzi,coś zacytowałeś nie na temat i pytasz też nie wiem jak to ma się do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie manipuluję. Tak jak Ty powołujesz się na autorytety, które wysoko oceniają SVS i zaznaczasz że moje zdanie jest bez znaczenia (masz rację, jest) - ja pozwalam sobie zauważyć, że również autorytety wysoko oceniają REL (szczególnie w zastosowaniach muzycznych) i Twoje zdanie też jest bez znaczenia.

 

Pytanie zadałem przy okazji. Skoro pozujesz na znawcę subwooferów i negatywnie oceniasz REL - jaki Twoim zdaniem mógłbyś polecić sub do muzyki? Okazuje się że udzielić odpowiedzi na proste pytanie nie potrafisz. Za trudne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Musisz zrozumieć Bobi że nie wiem o co się przy......łeś bo pisze o tym co sam zauważyłem i przeżyłem i na znawce nie pozuje. Okazuje się że nie jestem sam i Procz zauważył to samo. Tak Cię ubodło że śmiał ktoś zrugać RELa? Trudno-przyroda i jakim prawem zadajesz mi pytania i domagasz się odpowiedzi podważając moją inteligencję czy wiedzę już sam nie wiem. Zaplujesz się bez powodu i zaraz ciśnienia nie wytrzymasz i na solo będziesz się chciał umawiać jako 130kg byczysko z bramki z 55kg żoną, przerabiałem to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję słuchać prezentacji REL podczas Audio Video Show 2017. Temat: właśnie suby w muzyce. Robiło to ogromne wrażenie. Opisuję więc również to, co sam słyszałem.

 

Nic mnie nie ubodło, jedynie zdziwiła totalna dezawuacja produktów zaliczanych do ścisłej czołówki światowej. To, że sobie trochę podworuję czy przedstawię celowo przejaskrawione w krzywym zwierciadle nie oznacza że podważam Twoją wiedzę czy inteligencję. Skąd taki wniosek? Pytanie zadane było w dobrej wierze. Ale skoro zamiast odpowiedzi dostaję groźby rękoczynów - to je cofam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Popatrz na amerykańskie fora . Tam nie wspomina się o firmie REL a jankesi jak nikt inny lubią mocno i potężnie. W kinie rel nie istnieje, jedynie jako uzupełnienie do NIEKTÓRYCH rodzajów muzyki. Ale wróćmy do tematu lub w ogóle nie piszmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.