Skocz do zawartości
IGNORED

Dobry, detaliczny przenośny player do słuchawek Audio Technica ATH MSR7


pawellt

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Nie mam doświadczenia w przenośnych odtwarzaczach audio i w związku z tym mam gorącą prośbę o poradę w tej sprawie. Mam słuchawki Audio Technica ATH MSR7. Chciałbym

do nich dokupić w miarę przyzwoity player, głównie na potrzeby odsłuchu muzyki klasycznej (format flac). Zależy mi więc na sensownej detaliczności, ładnej górze, bez przesadzonych

basów itp. Cudów przy swoim budżecie nie oczekuję, ale byłoby miło gdyby była jakaś odrobina sceny, głębii...

 

Budżet jaki mam na takiego grajka to max 800-900 zł. Rozważałem Shanlinga M2s, ale podobno są problemy z kontrolą basu i mocowo nie jest to jakiś wydajny sprzęt.

Czytałem też recenzje FiiO X3 MARK III, ale też opinie są bardzo zróżnicowane... xDuoo X3 II Model 2018? (5 stów, ale czy to nie będzie chińska tandeta jakaś?)

 

Moglibyście coś polecić? Rozmiar nie jest dla mnie priorytetem. Może być nawet coś trochę większego. Nie zależy mi na equalizerach, bajerach, hiby linkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanling m0

 

To maleństwo? Sądzisz że w przedziale do 900zł serio nic lepszego nie będzie? (ewentualnie z podobną charakterystyką dźwięku, ale lepszą mocą?)

A skoro już Shanling, to dlaczego np. nie m1, czy m2s?

 

Za 8 stów można też kupić Colorfly C10. Opinie ma dosyć entuzjastyczne tu i ówdzie. Ktoś zna?:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samą jakośc to C10 jest na pewno najlepszy.

 

Z samych Shanlingów, M2s za 619 zł. to też najciekawszy wybór (nie wiem skąd informacje o problemach z wydajnością). Tak jak i M1 za 449 zł. Generalnie te odtwarzacze są dobrze pozycjonowane jakościowo zależnie od ceny. Jedynie warto jest dopasować coś tonalnie, bo np M1 na lżejszą podstawę basową, a M2s już pokreśloną razem z górnymi zakresami. C10 to taki allrounder przyjemny i bezpieczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Colorfly znam bardzo dobrze i sam jestem w posiadaniu C4 Pro. Jeżeli chodzi o C10 to jest to dobry odtwarzacz o analogowej barwie jednak Colorfly jest urządzeniem ułomnym. Dlaczego? Dlatego, że sterowanie jest bardzo problematyczne, potrafi się zaciąć, przyciski czasem nie zaskakują, często gęste pliki się zacinają, spowalniają. Najlepsza opcja to konwertowanie do zwykłych FLAC 16bit i mamy spokój.

Jeżeli szukamy odtwarzacza, który nie będzie sprawiał większych problemów z obsługą i zacinaniem podczas odtwarzania to polecam Fiio X3 III, który charakteryzuje się ocieplonym brzmieniem. A problemy jakie można przeczytać w internecie odnoszą się do wczesnych softów, które faktycznie miały pewne problemy ( przypomina mi się sytuacja iBasso DX50 czy DX90, którego kiedyś miałem). Audio Technica ATH MSR7 to jasne słuchawki z mocną górą i dobrą holografią jak na słuchawki przenośne. W związku z tym szukamy odtwarzacza o delikatnie ocieplonej barwie.

Oprócz Fiio X3 moglibyśmy zaproponować w założonym budżecie Hidizs AP100, który charakteryzuje się większą szczegółowością niż X3. Podczas pierwszego włożenia karty z muzyką trzeba poczekać parę minut na załadowanie biblioteki, takie utrudnienie. Urządzenie robi dobre wrażenie wizualne, a spasowanie jest na wysokim poziomie.

 

Pozdrawiam

Szymon

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informację. Trochę mnie zaskoczyłeś tą ułomnością Colorfly C10 (nie zaskakiwanie przycisków, zacinanie plików itd). W sumie cenowo był to swojego czasu odtwarzacz z nieco wyższej półki ok 2 tys. Wizualnie robi też niesamowite wrażenie. Popatrzę jeszcze na wspomniane Fiio X3 III

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C10 przyciski działają znacznie lepiej niż w mojej C4 ale i tak nie jest to działanie jakie byśmy oczekiwali. Fiio X3 będzie pewniejszym zakupem.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Colorfly znam bardzo dobrze i sam jestem w posiadaniu C4 Pro. Jeżeli chodzi o C10 to jest to dobry odtwarzacz o analogowej barwie jednak Colorfly jest urządzeniem ułomnym. Dlaczego? Dlatego, że sterowanie jest bardzo problematyczne, potrafi się zaciąć, przyciski czasem nie zaskakują, często gęste pliki się zacinają, spowalniają. Najlepsza opcja to konwertowanie do zwykłych FLAC 16bit i mamy spokój.

Jeżeli szukamy odtwarzacza, który nie będzie sprawiał większych problemów z obsługą i zacinaniem podczas odtwarzania to polecam Fiio X3 III, który charakteryzuje się ocieplonym brzmieniem. A problemy jakie można przeczytać w internecie odnoszą się do wczesnych softów, które faktycznie miały pewne problemy ( przypomina mi się sytuacja iBasso DX50 czy DX90, którego kiedyś miałem). Audio Technica ATH MSR7 to jasne słuchawki z mocną górą i dobrą holografią jak na słuchawki przenośne. W związku z tym szukamy odtwarzacza o delikatnie ocieplonej barwie.

Oprócz Fiio X3 moglibyśmy zaproponować w założonym budżecie Hidizs AP100, który charakteryzuje się większą szczegółowością niż X3. Podczas pierwszego włożenia karty z muzyką trzeba poczekać parę minut na załadowanie biblioteki, takie utrudnienie. Urządzenie robi dobre wrażenie wizualne, a spasowanie jest na wysokim poziomie.

 

Pozdrawiam

Szymon

 

Tyle, że C4 (mający de facto ~7-8 lat) nie ma wiele wspólnego z C10 - poza zbliżoną tonalnością. Jakieś przycinki czy obsługa flac 16 bit dotyczą właśnie C4, a nie C10 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dziękuję wszystkim za porady. Jako że wizualnie bardzo spodobał mi się Colorfly C10, a parametrami i charakterystyką brzmienia powinien pasować do moich słuchawek MSR7,

to zamówiłem. Tym bardziej, że znalazłem u polskiego dystrybutora w cenie, która mieści się w moim przedziale.

 

Na zachodnich portalach nic nie piszą o przycinaniu, czy kłopotach z gęstymi plikami, w polskich recenzjach (znalazłem dwie) również. Może to było na jakimś starym sofcie, albo był problem z kartą? W każdym razie zaryzykuję. Tym bardziej że na mnóstwie funkcji czy wypasionym wyświetlaczu mi nie zależy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C4 faktycznie nie ma wiele wspólnego z C10. C4 jest jeszcze gorszy w nawigacji ale za to uważam go za jednego z najlepszych DAPów na świecie pod względem SQ. Z C10 jest lepiej jeśli chodzi o nawigację ale brzmieniowo zdecydowana przewaga C4 dlatego C10 zwróciłem. Myślę jednak, że brzmieniowo C10 powinna się spodobać i dobrze zgrać z MSR7.

I to nie jest tak, ze jak czegoś nie mamy w ofercie to jest to złe. Proszę przeczytać ze zrozumieniem całą moją wypowiedź to wszystko powinno się wyjaśnić. U mnie C10 niekiedy się zacinała, a z gęstych plików zostałem już uleczony po kilku testach więc nie ma to w moim przypadku żadnego znaczenia.

 

Mam nadzieję, że C10 zostanie na dłużej, a jeżeli chodzi o kwestię baterii, która jest nie wymienialna to nie prawda. Ja po 3 latach wymieniałem też w C4 i z fabrycznych 5h uzyskałem 11h ;)

 

Pozdrawiam

Szymon W.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem świetnie odtwarza fiioX5mkII, którego mam ponad rok, sprawdza się też jako dac. Jednak to już stosunkowo "stare" urządzenie, nie ma wi fi itp.bajerów - mi akurat są one do niczego. Nigdy w niczym się nie zacinał i odtwarza wiele różnych formatów, także DSD. Jak "skończy" się akumulatorek, to będę miał problem :( Za taką jakość ale z tzw, firm zachodnich to ho, ho nie chcę nawet myśleć ile by sobie zażyczyli, To chinol, ale naprawdę udany i z klasą ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.