Skocz do zawartości
IGNORED

wybór zestawu bez pogoni za króliczkiem


rangefinder

Rekomendowane odpowiedzi

A pierwszy samochód dla świeżo upieczonego kierowcy musi być nowy, mieć v12 i 400km ?

Nie popadajmy w skrajności, mówię o wydaniu racjonalnych pieniędzy na MMkę, ale nie klasy AT95, tylko na coś co już jako tak gra... zresztą co to za podważanie MMek ? Przecież one też potrafią kosztować kilka tys. zł. i naprawdę dobrze grać - co wtedy wiesza się ją na tanim gramiaku ?

 

Argument o wymianie wkładek mało trafiony, skoro od razu wchodzimy w klasę Quintet Black to po co mu inna wkładka i zmienianie ich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tytule jest jak byk bez gonienia królika , więc logiczne chyba jest / było , że autor chce / chciał dobrego gotowca - czyli gramofon + wkładka + ewentualnie pre. Bez zabawy i zbędnego kombinowania. Czyli ma być dobrze i to od razu.

 

O to też między innymi były kłótnie , bo ja podawałem gotowce , a ty na ich temat dyskutowałeś jakbym to ja je wymyślał. Ja uważam , że jak coś jest sprawdzone i cenione , to wszelkie zmiany to już eksperymenty , które nie są już tematem wątku. Zestaw miał być uznany za dobry na większości forów ewentualnie większość recenzentów z branży fachowej i koniec,

 

Teraz tu już nie wiadomo o co chodzi , chyba tylko o bicie piany. Bo zaczyna się dyskusja czy wkładka taka , czy inna - gramofon taki , czy owaki.

 

rozumiem , że autor szuka co mu się podoba , ale nie wszystkie gramofony mają swoje idealne połączenia , a niektórymi ludzie sobie nawet głowy nie zawracają .

 

A to , że jedna osoba czy dwie powie , że ten gramofon gra z tym , lub tamtym - to autorytetu z niej też nie uczyni , żeby zaraz nazwać to sprawdzoną konstrukcją.

 

Może czas to określić czego szukamy , bo jak na początek to tani pj wystarczy z redem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tytule jest jak byk bez gonienia królika , więc logiczne chyba jest / było , że autor chce / chciał dobrego gotowca - czyli gramofon + wkładka + ewentualnie pre. Bez zabawy i zbędnego kombinowania. Czyli ma być dobrze i to od razu.

 

O to też między innymi były kłótnie , bo ja podawałem gotowce , a ty na ich temat dyskutowałeś jakbym to ja je wymyślał. Ja uważam , że jak coś jest sprawdzone i cenione , to wszelkie zmiany to już eksperymenty , które nie są już tematem wątku. Zestaw miał być uznany za dobry na większości forów ewentualnie większość recenzentów z branży fachowej i koniec,

 

Teraz tu już nie wiadomo o co chodzi , chyba tylko o bicie piany. Bo zaczyna się dyskusja czy wkładka taka , czy inna - gramofon taki , czy owaki.

 

rozumiem , że autor szuka co mu się podoba , ale nie wszystkie gramofony mają swoje idealne połączenia , a niektórymi ludzie sobie nawet głowy nie zawracają .

 

A to , że jedna osoba czy dwie powie , że ten gramofon gra z tym , lub tamtym - to autorytetu z niej też nie uczyni , żeby zaraz nazwać to sprawdzoną konstrukcją.

 

Może czas to określić czego szukamy , bo jak na początek to tani pj wystarczy z redem.

Bolo a czy Tobie coś tu nie śmierdzi - obaj z Wrocka a jeszcze się nie zgadali co do pomocy przy testach odsłuchach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staś u mnie nie ma warunków odsłuchowych ale zawsze możesz wziąśc tt na odsłuchy - by nie było ich nie sprzedaje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tytule jest jak byk bez gonienia królika , więc logiczne chyba jest / było , że autor chce / chciał dobrego gotowca - czyli gramofon + wkładka + ewentualnie pre. Bez zabawy i zbędnego kombinowania. Czyli ma być dobrze i to od razu.

 

dokładnie tak, ma być możliwie najlepiej.

Wychodzę z założenia (być może błędnego), że każdy z Nas słyszał dwa, trzy zestawy, które może polecić jako szczególnie zgrane ze sobą.

Co prawda, z Wadią poszedłem pod prąd trendom AS, ale z drapakiem nie mam za grosz doświadczenia, więc wole wybrać utratą ścieżkę.

 

 

Teraz tu już nie wiadomo o co chodzi , chyba tylko o bicie piany. Bo zaczyna się dyskusja czy wkładka taka , czy inna - gramofon taki , czy owaki.

 

rozumiem , że autor szuka co mu się podoba , ale nie wszystkie gramofony mają swoje idealne połączenia , a niektórymi ludzie sobie nawet głowy nie zawracają .

 

A to , że jedna osoba czy dwie powie , że ten gramofon gra z tym , lub tamtym - to autorytetu z niej też nie uczyni , żeby zaraz nazwać to sprawdzoną konstrukcją.

 

Może czas to określić czego szukamy , bo jak na początek to tani pj wystarczy z redem.

 

zdecydowanie nie chodzi o bicie piany. Z Waszej zażartej dyskusji można wiele się dowiedzieć. Chciałbym poznać również opinie na temat pozostałych zaproponowanych przeze mnie drapaków, tak aby upewnić się, że Nottingham jest dokładnie tym czego szukam. Szczególnie, że zaczynamy powoli dochodzić do wysokich poziomów cenowych.

 

Bolo a czy Tobie coś tu nie śmierdzi - obaj z Wrocka a jeszcze się nie zgadali co do pomocy przy testach odsłuchach ?

 

lol

 

tak BTW, żeby uczciwie posłuchać gramofonu należałoby podłączyć go do mojego systemu. Inaczej posłucham czyjegoś systemu...

 

 

Przepraszam za pytanie totalnego laika, ale jest to istotny element na początku. Czy rzeczywiście wymiana igły we wkładkach MC jest niemożliwa, czy jest to tylko cecha niektórych z nich, np. Quintet Black?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej będę trollował :D zgadaj się z juliusem co do odsłuchów a wtedy już coś będziesz wiedział !

 

A nóż ci przypasuje takie granie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julius nie rób sobie darmowej reklamy , takie sprawy załatwiaj na PW .

Pamietasz z wątka 'gramofon do 2500zł?'

Mam nadzieję, że będziesz konsekwentny i w momencie, kiedy znany handlarz bartoszewski sugeruje odsłuch u siebie (zapewne celem sprzedaży) również pogonisz go na PW i udowodnisz tym samym ,ze nie działacie tutaj w zmowie, żeby opylać thorensy Bartka?

 

Przepraszam za pytanie totalnego laika, ale jest to istotny element na początku. Czy rzeczywiście wymiana igły we wkładkach MC jest niemożliwa, czy jest to tylko cecha niektórych z nich, np. Quintet Black?

Niemal wszystkie MC, a szczególnie te 'znaczące' mają niewymiennie igły. Igła w MM to i tak koszt ok 70-80% wkładki... no ale zawsze jest ciut taniej. przy złamaanej MC można niby robić tzw. retipp, ale mało kto wierzy, że zagra to tak jak wcześniej i raczej się nie inwestuje dużo - lepiej wkleić taniego eliptyka i korzystać z generatora wkładki, ktory w MC jest zazwyczaj dobrej klasy, ale to już zazwyczaj tylko wkładka rezerwowa.

 

Dlatego sugeruję zakup jakiejś MMki, nawet używki za kilka stówek - przynajmniej, żeby obyć się z gramofonem. Mój dobry kolega również połamał... AT OC9 i zastąpił ją Quintetem Black... mówi, ze mimo wszystko ma niedosyt i AT grała mu fajniej, ale on słucha 90% jazzu i bardziej mu się ta AT zgrywała.

 

zdecydowanie nie chodzi o bicie piany. Z Waszej zażartej dyskusji można wiele się dowiedzieć. Chciałbym poznać również opinie na temat pozostałych zaproponowanych przeze mnie drapaków, tak aby upewnić się, że Nottingham jest dokładnie tym czego szukam. Szczególnie, że zaczynamy powoli dochodzić do wysokich poziomów cenowych

Na to pytanie chyba nikt Ci niestety nie odpowie. Analog to cięzki kawałek chleba, trzeba często trochę prób i błedów popełnić żeby znaleźć swoje brzmienie. Ja uważam, ze to wkładka i Pre dadzą ci 80% dźwięku - pod warunkiem powieszenia na w mirę dobrej klasy ramieniu. Nottinghama nie słuchałem, ale jeśli chodzi o nówki ma niezłe opinie... Ja uważam, że nie warto tyle wydawać na nowy gramofon, na pierwszy gramofon, bo robotę zrobi w dużej mierze pre i wkładka, a vintageowy gramofon zawsze można bezstratnie odsprzedać i zrobić upgrade. Wkładki już bezstratnie nie odsprzedasz, nowego gramofonu też. Natomist Quintet Black jeśli budżet jest OK również uważam, że zrobi robotę - znajomy potwierdza, że tam bas ładnie schodzi i 'kopie' chociaż rozdzielczość i 'szlachetność' OC9 ma dużo lepszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście wymiana igły we wkładkach MC jest niemożliwa

 

Tak , jedna , czy dwa stare modele miały taką możliwość , ale we wkładkach mm też nie wygląda to najlepiej bo sama wkładka bez igły wychodzi za ok 200 złotych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietasz z wątka 'gramofon do 2500zł?'

Mam nadzieję, że będziesz konsekwentny i w momencie, kiedy znany handlarz bartoszewski sugeruje odsłuch u siebie (zapewne celem sprzedaży) również pogonisz go na PW i udowodnisz tym samym ,ze nie działacie tutaj w zmowie, żeby opylać thorensy Bartka?

 

 

Niemal wszystkie MC, a szczególnie te 'znaczące' mają niewymiennie igły. Igła w MM to i tak koszt ok 70-80% wkładki... no ale zawsze jest ciut taniej. przy złamaanej MC można niby robić tzw. retipp, ale mało kto wierzy, że zagra to tak jak wcześniej i raczej się nie inwestuje dużo - lepiej wkleić taniego eliptyka i korzystać z generatora wkładki, ktory w MC jest zazwyczaj dobrej klasy, ale to już zazwyczaj tylko wkładka rezerwowa.

 

Dlatego sugeruję zakup jakiejś MMki, nawet używki za kilka stówek - przynajmniej, żeby obyć się z gramofonem. Mój dobry kolega również połamał... AT OC9 i zastąpił ją Quintetem Black... mówi, ze mimo wszystko ma niedosyt i AT grała mu fajniej, ale on słucha 90% jazzu i bardziej mu się ta AT zgrywała.

 

 

Na to pytanie chyba nikt Ci niestety nie odpowie. Analog to cięzki kawałek chleba, trzeba często trochę prób i błedów popełnić żeby znaleźć swoje brzmienie. Ja uważam, ze to wkładka i Pre dadzą ci 80% dźwięku - pod warunkiem powieszenia na w mirę dobrej klasy ramieniu. Nottinghama nie słuchałem, ale jeśli chodzi o nówki ma niezłe opinie... Ja uważam, że nie warto tyle wydawać na nowy gramofon, na pierwszy gramofon, bo robotę zrobi w dużej mierze pre i wkładka, a vintageowy gramofon zawsze można bezstratnie odsprzedać i zrobić upgrade. Wkładki już bezstratnie nie odsprzedasz, nowego gramofonu też. Natomist Quintet Black jeśli budżet jest OK również uważam, że zrobi robotę - znajomy potwierdza, że tam bas ładnie schodzi i 'kopie' chociaż rozdzielczość i 'szlachetność' OC9 ma dużo lepszą.

 

EDYTOWANE PRZEZ MODERACJA

Pozdrawiam .

 

Mało powiedziane - MALKONTENT !

 

Z ciebie nie zły :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quintet Black to wkładka raczej nisko podatna (Compliance 15 µm/mN), więc najlepiej zgra się z średnio cięzkimi, albo cięzkimi ramionami - do takich należy Jelco, SME starszych generacji, ramię Kenwoodowskie, czy w DD40, a także np. Lustre Gst 801.

 

Generalnie ten Nottingham ma masę efektywną z tego co dogooglowałem na poziomie 11-12g co czyni je raczej ramieniem lekkim zgrać się to zgra - tj rezonanse da się złapać prawidłowe, ale nie są to teoretycznie optymalne warunku do 'twardej' wkładki... tyle, że to jest Unipivot i 10 cali co jest in plus. Minus jest taki, ze raczej nikt nie da Ci go posłuchać z tak drogą wkładką, we Wrocku to nawet 2m Blue chyba nikt nei ma założonego na gramiaka...

 

Co do odsłuchów- oczywiście zgadać sie mozemy, tylko tak jak napisałeś - w moim systemie to jest zupełnie inna bajka, ale jak jakos bardzo daleko od Wro nie mieszkasz, to mogę Micro, albo Kena wziąć z preampem, to w sumie nie AdFontes, którego ustawia się potem 3 tygodnie po przeniesieniu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julius dużo pisania na próżno z tego co wiem staś kupił sonego i jest chyba z niego zadowolony , więc handelek odpada. W tej chwili . Szuka wkładki i zresztą pytał w tym wątku o igłę do shura v15. Zapewne chce czegoś posłuchać , jak masz propozycję niedrogiej a dobrej wkładki z łatwo dostępną w polscę igłą i dobrą podstawą basową , to zaproponuj.

Myślę , że cię uspokoiłem , i staś się nie obrazi.

 

Trochę mi uwłaczasz julius skoro myślisz , że mam w jakimś szwindlu udział . Długo tu siedzę i nie pamiętam by bartek w publicznym wątku wspomniał , że coś sprzedaje :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Król julian tak zapatrzony w siebie i w wyczytane wątki na innych forach ze nic nie widzi :D

 

Czy my doradzamy tylko Td ?

 

jak by dobrze posiedział na AS to by widział że i dd doradzimy :)

 

A tak jak ślepy to mi się zaraz troll włącza !!!

 

Julius - rangefinder ma dużo mało kasy na wydanie , po co ci ten upór ? Pomóż jemu i sobie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julius dużo pisania na próżno z tego co wiem staś kupił sonego i jest chyba z niego zadowolony , więc handelek odpada. W tej chwili . Szuka wkładki i zresztą pytał w tym wątku o igłę do shura v15. Zapewne chce czegoś posłuchać , jak masz propozycję niedrogiej a dobrej wkładki z łatwo dostępną w polscę igłą i dobrą podstawą basową , to zaproponuj.

Myślę , że cię uspokoiłem , i staś się nie obrazi.

 

Trochę mi uwłaczasz julius skoro myślisz , że mam w jakimś szwindlu udział . Długo tu siedzę i nie pamiętam by bartek w publicznym wątku wspomniał , że coś sprzedaje :(

A ja wspomniałem że coś sprzedaję, czy zaprosiłem, żeby posłuchał gramofonów, które można kupić w takim budżecie jaki miał?

 

Mi też uwłacza zarzucanie mi w kółko, że promuję Kena bo chce go sprzedać :) Fajnie byłoby więc żeby nie było tutaj podwójnych standardów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compliance 15 µm/mN

 

wracamy do początku - skoro Nottingham poleca ją do tego akurat ramienia to chyba wie co pisze. Skoro ludzie chwalą takie połączenie to chyba gra dobrze. Skoro ma taką a nie inną podatność to pewnie pasuje i do innych ramion . Ale do póki 100 osób nie powie , że ze sme gra lepiej to nie wiemy nic :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdFontes, którego ustawia się potem 3 tygodnie po przeniesieniu..

 

i znowu mity przeczytane w necie , bo ile można uczyć się kalibracji tydzień góra - dwa razy zrobisz i trzeci raz z górki . To nie macierzyństwo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julius dalej u ciebie słabo z oceną grania tt :)

Ale nowobagackim gówniarzom jak ty idzie to wybaczyć !

 

 

 

i znowu mity przeczytane w necie , bo ile można uczyć się kalibracji tydzień góra - dwa razy zrobisz i trzeci raz z górki . To nie macierzyństwo :)

Ale on dalej nic nie wie o kalibracji ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwójnych standardów.

 

nie ma podwójnych standardów z bartkiem też się kłóciłem jak było trzeba.

 

Ale on dalej nic nie wie o kalibracji ;)

 

można robić to na oscyloskopie i płycie testowej i jak ktoś pojęcia nie ma to i parę dni mu zejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu mity przeczytane w necie , bo ile można uczyć się kalibracji tydzień góra - dwa razy zrobisz i trzeci raz z górki . To nie macierzyństwo :)

No nie bardzo. Mam we Wrocławiu 2 znajomych z Fontesami jeden ostatnio do mnie dzwonił i pytał co można sensownego kupić, bo o ile z dzwieku jest całkiem zadowolony, to obsługa powoduje że ma dość zabawy w winyl i chciałby spróbować czegoś innego 'normalnego'. Drugi znajomy wyszedł z Fontesa z rok temu - z podobnego powodu, przy czym to gramofony niezłe - a wręcz dobre jak na te pieniądze i jeśli komuś spodoba się design - to droga wolna...

 

wracamy do początku - skoro Nottingham poleca ją do tego akurat ramienia to chyba wie co pisze. Skoro ludzie chwalą takie połączenie to chyba gra dobrze. Skoro ma taką a nie inną podatność to pewnie pasuje i do innych ramion . Ale do póki 100 osób nie powie , że ze sme gra lepiej to nie wiemy nic :(

 

Nottingham sobie może polecać, pytanie czy to ramię rzeczywiście wyciaga z tej wkładki 100%, bo umówmy się, że 7k na gramofon to jest już taki budżet, że jeśli dobieramy go pod wkładkę to powinna być petarda całkowita.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to obsługa powoduje że ma dość zabawy w winyl i chciałby spróbować czegoś innego 'normalnego'.

 

obsługa to nie kalibracja przecież ma do tego prawo co w tym dziwnego.

 

nie jestem fanem fontka , ale niektórym się podoba i nie zabronię im tego , zawsze to lepszy niż nowy pj. Szczególnie się napalają na długie ramię jak se poczytają ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsługa to nie kalibracja przecież ma do tego prawo co w tym dziwnego.

 

nie jestem fanem fontka , ale niektórym się podoba i nie zabronię im tego , zawsze to lepszy niż nowy pj. Szczególnie się napalają na długie ramię jak se poczytają ,

Zgadza się. Niemniej ani obsługa, ani kalibracja przy Fontesie nie należą do najprzyjamniejszych i tak to zostawmy.

Król julian tak zapatrzony w siebie i w wyczytane wątki na innych forach ze nic nie widzi :D

 

Czy my doradzamy tylko Td ?

 

jak by dobrze posiedział na AS to by widział że i dd doradzimy :)

 

A tak jak ślepy to mi się zaraz troll włącza !!!

 

Julius - rangefinder ma dużo mało kasy na wydanie , po co ci ten upór ? Pomóż jemu i sobie !

Bartuś, przecież ja nie twierdziłem nigdzie, że handlujesz TYLKO thorensem, tylko że głównie. Jak na wystawce trafisz DD, albo Ildera to też pewnie pogonisz. Wiadomka. Dziwiło mnie tylko, czemu wpychasz ludziom te pordzewiałe Ildery jako lepsze od DD, ale co ja mogę tam wiedziec... magazyn zrobiłeś pewnie duży to jakoś trzeba ludziom 'pomagać' w decyzjach?

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy to ramię rzeczywiście wyciaga z tej wkładki 100%,

 

to już musisz wkładki zapytać , na to pytanie tylko ona zna odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zgadza się. Niemniej ani obsługa, ani kalibracja przy Fontesie nie należą do najprzyjamniejszych i tak to zostawmy.

 

Bartuś, przecież ja nie twierdziłem nigdzie, że handlujesz TYLKO thorensem, tylko że głównie. Jak na wystawce trafisz DD, albo Ildera to też pewnie pogonisz. Wiadomka. Dziwiło mnie tylko, czemu wpychasz ludziom te pordzewiałe Ildery jako lepsze od DD, ale co ja mogę tam wiedziec... magazyn zrobiłeś pewnie duży to jakoś trzeba ludziom 'pomagać' w decyzjach?

:)

He Thorens dawno odpadł do póki nie posłuchałem Len 70 a co dopiero L77 - ale Tobie to chyba nigdy nie będzie dane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwiło mnie tylko, czemu wpychasz ludziom te pordzewiałe Ildery jako lepsze od DD, ale co ja mogę tam wiedziec... magazyn zrobiłeś pewnie duży to jakoś trzeba ludziom 'pomagać' w decyzjach?

:)

 

jak tuż coś to chyba ja , nie on, Odpowiedź jest prosta dużo ludzi uznało je za na tyle dobre , że stały się "dziełem skończonym" nawet nazywanym kultowym

 

A czy dd jest lepszy ? pod wieloma względami nie , choć na papiarze wygląda lepiej . Wszystko zależy od punktu widzenia.

 

bo np generować może przydźwięk w wkładce , bo jest elektronika. Co z tego , że jest cichszy jak z dwóch metrów idlera też nie usłyszysz .

 

największa wada idlera to że się zużywa - ale można go wymienić.

 

Podchodzę do tematu bardziej pragmatycznie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I julius wiesz co najlepsze ... Te moje Oracle z Sme i V15 czy Orto Om30 za tysiąc zjada wszystko co slyszalem na śniadanie Kenia i Ms :D

Piszę o całości za które mam ten gramofon z ramieniem i wkladką - ot tak pohandlować potrafie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.