Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Diamond 25 vs Pylon Diamond 28


sound11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, jacmos napisał:

 Teraz już wiem, że można inaczej i z większą ilością emocji/enrgią pokazać jak to może zabrzmieć

Oczywiście że można inaczej czy lepiej ponieważ każdy projekt to także kompromisy jakie przyjmuje konstruktor aby zmieścić się w budżecie. Kwestią otwartą pozostaje tylko ile trzeba dać aby kupić coś lepszego i czy wzrost ceny będzie warty przyrostowi jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aby kupić coś "lepszego" , ciekawiej grającego najczęściej trzeba wydać więcej lub iść na inny kompromis / wyrzeczenie. Słucham dużo muzyki filmowej i wielu innych gatunków, stąd znalezienie zastępców dla Pylon D25 było bardzo trudne , gdy chciałem trzymać się w cenie pylonów. Przesłuchałem ponad 15 różnych kolumn min. PMC, Proac, Sonus Faber, Audio Physic, Tannoy, Spendor, BMN , Elac, - w domu, u kolegów , w salonach itp . Po swoje obecne musiałem jechać ponad 300 km w jedną stronę . Nie każdy może czy chce tyle poświęcić wysiłku.. Jednak warto było.

Obecne kolumny to używki (1szy kompromis) , w innym kolorze (2gi) i są trochę większe- udało się wpasować, nie sa 2 letnie a ponad 10 (3 kompromis) .W tamtych czasach kosztowały w cenniku 14 000pln i ich obecny "następca" to ok 20 000pln. Oczywiście szukając teraz można by większy rynek zbadać i więcej posłuchać by znaleźć odpowiednik dla D25 ale w nowych może być ciężko. 

Co do D25- firma prezentowała je z wzmacniaczami lampowymi - pewnie może to być część odpowiedzi dlaczego średnica jest złagodzona i wycofana. Niestety z lampą ich nie słuchałem- ze względów użytkowych lampy na teraz u mnie odpadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jacmos napisał:

BMN

Jaki model? Opiszesz w kilku słowach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . To były S3- wziąłem je do domu bezpośrednio po montażu. Grały 3 dni non stop i dopiero wtedy zaczęły się  otwierać. Góra i średnia bardzo ładne i szczegółowe, ale ze względu na dużo odległość od tylnej ściany i niepełne wygrzanie brakowało dociążenia na basie Może też przez wysokie pomieszczenie 2,7 czy otwartą przestrzeń z boku ale nie zagrało tak jak u Pana Bogdana.   Myślę, że potrzebowały wtedy więcej czasu.... niestety wtedy aż tyle go nie miałem, a teraz jeszcze mniej ?

Wtedy miałem DAC HD20  i może przez to brakowało - trudno powiedzieć. Niestety do mojego pomieszczenia i oczekiwań w kolumnach dwugłośnikowych (nie tylko BMN) najczęściej brakuje mi swobody, dociążenia, rozmachu. Gdy je oddawałem miałem możliwość posłuchać chwilę projektu Beszeli- powiem że to było naprawdę bardzo dobre wrażenie - otwartość,, swoboda i dociążenie zaskoczyły, a nie były skończone i zestrojone .  Cena też już inna niestety

Naprawdę polecam produkty BMN- stosunek jakości i wartości użytych komponentów do ceny końcowej jest rewelacyjna. Warto je przesłuchać u siebie- szczególnie gdy pomieszczenie nie jest bardzo duże lub nie mamy oczekiwań skali dźwięku 3 drożnych kolumn..

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Chciałbym podpiąć się i przy okazji "odświeżyć" wątek, który dotyczy Diamondów i może nawet pociągnąć nieco dyskusję...

W ostatnim czasie miałem możliwość krótkiego posłuchania obu kolumn, zarówno D25 jak i D28. Niestety nigdy w bezpośrednim porównaniu, za to z kilkoma różnymi wzmacniaczami, w różnych pomieszczeniach (na razie jeszcze nie u siebie, co ostatecznie chcę uczynić).

Muszę przyznać, że kolumny generalnie grają tak jakbym sobie tego życzył, bardzo fajnie. Oczywiście dylemat w moim przypadku jest: który model wybrać. Mam do dyspozycji pokój 20m2 - (co jest dla mnie bardzo ważne w kontekście końcowych rozważań). Muzyka: różna, choć z delikatnym naciskiem na Rock/heavy/blues

Gdyby próbować "zebrać do jednego wora" opinie na temat dotychczasowych własnych odsłuchów (krótkich), lekturę niejednego forum, recenzje, opinie użytkowników czy generalnie osób mających do czynienia z tymi kolumnami to - doszukując się różnic - wyciągnąłbym następujące wnioski (przepraszam z góry za ew błędy w "audiofilskich" określeniach ? ):

- D28 grają nieco bardziej liniowo - mam na myśli to, że żadne z pasm nie wychyla się przed szereg ani nie jest w tyle; w przypadku D25 chyba jest nieco więcej basu, pozostałe zakresy są minimalnie "delikatniejsze", może średnica gra nieco "wyżej" niż u większych braci - oczywiście mam tu na względzie próbę porównania (jak już wczesniej pisałem obie kolumny grają poprawnie i tak, jakbym sobie tego życzył).

- chyba D25 nieco lepiej "tuszowały" niedociągnięcia starych, nieco słabszych nagrań z lat 90-tych

- Bas w D28 jest nieco bardziej kontrolowany, co nie znaczy, że jest jego mniej "objętościowo", może nawet jest jego więcej ? (z uwagi na wielkość pudła?); w D25 chyba jest więcej zlanego "nizszego" basu, choć nie odczułem, by w którymś z przesłuchiwanych utworów coś zamulało. Stopa perki i gitarowe rify i tu i tu zagrały jednak wybornie. Minimalnie lepiej w D28.

- nie "zanotowałem" większych różnic w odsłuchu jeśli chodzi o samą górę pasma - talerze czy jakieś smyczki grają i tu i tu - dla mnie - podobnie

- w kwestiach wizualnych obie kolumny prezentują się b. dobrze, jestem pełen podziwu (i podejżliwości... ? ? jak takie maluszki (D25) potrafią tak zagrać...

Przechodząc do sedna: mam dylemat czy wziąć D28 czy D25. Teoretycznie D25 nadają się do nieco mniejszych pomieszczeń, D28 do większych (wg producenta od 25m2 wzwyż). Znalazłem jednak kilka opinii, że D28 sprawdzają się w 20m2 czy nawet 18 i grają bardzo dobrze. 

Planuję, jesli się uda, oczywiście odsłuch w domu, raczej zacząłbym od D28, nie mniej jednak chciałbym poznać Wasze opinie: jakie argumenty przemawiają za mniejszymi D25 a jakie za D28 w metrażu ok. 20m2

Pozdrawiam

DżejKej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.