Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
STELVIO

Kino-Stereo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam czy kupując wyższy model ampli np Denon avr x6400h jest potrzeba kupna wzmacniacza do stereo? I czy np wzmacniacz Denon 720 czy 1600 da większą moc przy słuchaniu muzy. 85W- 140W wobec 205W ampli na kanał. Zastanawiam się dlaczego ludzie, mając mocne amplitunery dokupują wzmacniacze.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Jedni mówią że wysokiej klasy amplituner zastąpi niskiej klasy wzmacniacz, a inni że nawet wysokiej klasy amplituner będzie gorszy od najniższej klasy wzmacniacza. Kto ma rację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='STELVIO' timestamp='1537137281' post='4414507']
wysokiej klasy amplituner zastąpi niskiej klasy wzmacniacz
[/quote]dokładnie tak,sprawdziłem osobiście, kupując za parę stów niegdyś topowy amplituner pioneera,zaskakująco dobrze gra w stereo,lepiej niż wiekszość wzmacniaczy stereo w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z tym, że ten "niegdyś topowy amplituner pioneera" po bliższym poznaniu okaże się pewnie tylko
[b]amplitunerem stereo[/b], a nie 5 CH czy 7 CH urządzeniem kina domowego ;-)))
To byłby akurat dość częsty przypadek, bo różni się od wzmacniacza jedynie płytką z FM ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='STELVIO' timestamp='1537137281' post='4414507']
Tak się zastanawiam czy kupując wyższy model ampli np Denon avr x6400h jest potrzeba kupna wzmacniacza do stereo? I czy np wzmacniacz Denon 720 czy 1600 da większą moc przy słuchaniu muzy. 85W- 140W wobec 205W ampli na kanał. Zastanawiam się dlaczego ludzie, mając mocne amplitunery dokupują wzmacniacze.

Jedni mówią że wysokiej klasy amplituner zastąpi niskiej klasy wzmacniacz, a inni że nawet wysokiej klasy amplituner będzie gorszy od najniższej klasy wzmacniacza. Kto ma rację?

[/quote]Miałem kiedyś stary ampli Nadzika i dobrze to grało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi