Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego vinyl brzmi lepiej niz CD?


koteczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rochu

(Konto usunięte)

Rochu, wiem, ze jesteś pozbawiony honoru, mało tego, przypomnij sobie parę wpisów, których powinieneś się wstydzić. Nie będę z litości podawał szczegółów, aby cie juz zupełnie nie pogrążać.

Normalny człowiek załatwia swoje sprawy samodzielnie, bez uciekania się do czyjejś pomocy,

 

Stary jeżeli masz coś między nogami to powiedz wszystkim o co ci chodzi otwartym tekstem.

Wszyscy wiedzą, że mnie nienawidzisz i zrobisz wszystko aby mi dokopać.

Dokop mi zatem przy wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bład. Żal mi cie. Jak każdego fanatyka, któremu ktoś lub coś popsuło coś w głowie i przez to zachowuje się dziwnie. Jak ktoś z bardzo dużymi kompleksami. Moze tego nie zauważyłes, ale nie jest to tylko moje zdanie.

Co do nienawiści, to poszukaj jej raczej w sobie, a nie u innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Bład. Żal mi cie. Jak każdego fanatyka, któremu ktoś lub coś popsuło coś w głowie i przez to zachowuje się dziwnie. Jak ktoś z bardzo dużymi kompleksami. Moze tego nie zauważyłes, ale nie jest to tylko moje zdanie.

Co do nienawiści, to poszukaj jej raczej w sobie, a nie u innych.

 

Czy nie potrafisz powiedzieć nic wprost, przy ludziach, z podniesionym czołem?

Czy zamierzasz sprecyzować swoje insynuacje, powiedzieć coś wreszcie szczerze?

Jesteś facetem czy nie?

 

A ty?

Zmieniasz temat, gdy robi się nieprzyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie potrafisz powiedzieć nic wprost, przy ludziach, z podniesionym czołem?

Czy zamierzasz sprecyzować swoje insynuacje, powiedzieć coś wreszcie szczerze?

Jesteś facetem czy nie?

 

A ty?

Zmieniasz temat, gdy robi się nieprzyjemnie.

A chcesz koniecznie?

Dobrze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wrocilem z Wroclawskiego Audiofila. Byly nowe gramofony Foniki i duzo innych klockow. Ponad 3h obcowania z muzyka i milymi ludzmi, ktorych laczy jedna pasja - MUZYKA.

Poprosilem o puszczenie dwoch kawalkow ze swojego winyla Dark Side of the Moon i jednego kawalka SBB z CD. Winyl dzisiaj rzadzil! CD tez dal rade. Flaki tez byly.

 

Zagladam na forum, a tu znowu jatka :O Posluchajcie muzy, pouprawiajcie seks z zonami, dziewczynami czy z innymi partnerami :-D :-D :-D a nie napierdzielacie sie po ryju na forum. Szkoda zdrowia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

 

: )

: )

: )

Aleś strzelił.

Nie mam sobie nic do zarzucenia w tej kwestii.

Napisałem zgodnie ze swoimi przekonaniami i co najważniejsze napisałem prawdę.

Edytowane przez rochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te twoje przekonania. skoro nic nie masz sobie w tej kwestii do zarzucenia, to nie mam więcej pytań ani sugestii. Twoje stwierdzenie mówi samo za siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Dziwne te twoje przekonania. skoro nic nie masz sobie w tej kwestii do zarzucenia, to nie mam więcej pytań ani sugestii. Twoje stwierdzenie mówi samo za siebie.

 

Nie odwracaj kota ogonem.

Napisz WPROST co mi masz do zarzucenia?

Jeżeli nie, to lepiej zamilknij,

Najlepiej na wieki ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zagladam na forum, a tu znowu jatka :O Posluchajcie muzy, pouprawiajcie seks z zonami, dziewczynami czy z innymi partnerami :-D :-D :-D a nie napierdzielacie sie po ryju na forum. Szkoda zdrowia.

Zaraz tam po ryju! To taka audiofilska dyscyplina w przerwie słuchania winyla:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jeszcze wam się nie znudziło...; jak jakaś znana twarz z polityki z wielką ekspresją w kółko to samo powtarza, to jest to "onanizm polityczny"; do czego tą "dysputę" porównać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu czytam to forum i dochodzę do wniosku , iż stało się ono śmietnikiem ludzkich frustracji.Na każdym kroku pyskówka,dowodzenie swoich racji i nie jasnych poglądów. A przecież założenia meretoryczne są zupełnie inne .Dość liczna grupa forumowiczów zachowuje się jak zwykli pieniacze ,podobni do pewnego Pan z polityki o początkowej nazwie Ni.......... A wydawać by się mogło że ludzie analogu to ludzie z klasą , wybijają się swymi zainteresowaniami ponad motłoch tego świata . I tego jestem zdania.Jednak to czego jestem świadkiem na tym forum budzi uzasadniony niepokój ,co się z wami ludzie dzieje,przestańmy się żreć ,miejmy w sobie więcej pokory i zrozumienia dla innych. POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nabiją sobie "punkciki" - poprzez wzajemne opluwanie siebie aż przykro się czyta - dziecinada.

Poźniej jakiś początkujący fan winyla wchodzi na nasze forum, czyta i bum....... .

Zasada jest jedna - szukasz wiedzy na temat analogu, audio etc. idź na zachodnie fora.

Słonecznie pozdrawiam.

Przemek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te moje ostatnie, posty może takie ni z gruszki ni z pietruszki ale chodzi mi o rozładowanie napiętej atmosfery.Przecież nie może ta draka trwać bez końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

SA 7003 i Audio Academy Hyperion IV na przemian z PM KI Pearl Lite. Pokój 18m2.

 

no cóż, opisałeś wady na które sam Pacuła zwraca uwagę w recenzji tych kolumn - http://www.highfidelity.pl/@main-1225&lang=

 

Wiem z państwa listów, że w części systemów dwugłośnikowe Phoebe III grały dość jasno i agresywnie. Myślę, że w większości przypadków to wina systemu, tj. niedopasowania elektroniki, złego ustawienia kolumn, złego zasilania lub problemów z okablowaniem. W takiej kolejności. Ale rozumiem też tych, którzy uważają, że w ich systemie jest za dużo wyższego środka. Bo te kolumny, jak i Hyperiony IV, go nie żałują.

 

http://audio.com.pl/testy/marantz-pm5003:2 - tu Pacuła opisuje brzmienie wzmacniacza PM5003:

 

Brzmienie:

Bardzo dobra rozdzielczość, bez wyostrzeń. Doskonały wgląd w technikę nagrania i subtelności wybrzmień - kompetencje niespotykane wśród wzmacniaczy na tym pułapie cenowym.

 

http://www.stereophile.com/content/pm5003-ivsi-pm5004 - a tu, w Stereophile porównują PM5003 z PM5004:

 

That said, I'm convinced that the PM5004 is a sonic improvement over the PM5003, with even greater dynamic contrasts (particularly in high-level passages), a bit more delicacy, and an overall sound that was a touch more rich and involving. All in all, an improvement more evolutionary than revolutionary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Forum służy przekazywaniu wiedzy i doświadczenia. Każdy nowy i nie tylko nowy uczestnik forum chciałby aby to była prawda obiektywna a nie widzimisię kilku zakompleksionych userów którym wydaje się że za dwie stówki złapali Pana Boga za nogi. A że dzisiaj wszyscy wszystko wiedzą najlepiej a przede wszystkim ci co de facto nic nie wiedzą bo albo doświadczenia nie mają wcale albo zasłaniają się wiedzą pseudo techniczną to wywiązuje się jatka zamiast rzetelnej dyskusji. Ale koło się zamyka bo dyskutować można tylko z kimś kto rzeczywiście ma coś do powiedzenia a nie udaje kogoś kim nie jest.

 

 

 

Temu wątkowi powinno przyświecać motto: fajnie że ci się podoba ale daj żyć innym ;-)

 

no cóż, opisałeś wady na które sam Pacuła zwraca uwagę w recenzji tych kolumn - http://www.highfidelity.pl/@main-1225&lang=

 

partick ale mnie recenzje Pacuły nie interesują. Nie czytuję ich.

Edytowane przez discomaniac71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

ja nie mam możliwości posłuchania tych kolumn i niestety ale muszę się oprzeć na recenzji.

 

natomiast co do wzmacniacza, to potencjalni właściciele PM5004, muszą sami wybrać czy wierzyć dwóm niezależnym recenzjom, czy Tobie.

 

PM-5004 jest tanim wzmacniaczem zaprojektowanym i wykonanym z uwzględnieniem wielu oszczędności. Napisanie o nim neutralny jest sporym nadużyciem.Jest rozjaśniony ale nie detaliczny - z racji oszczędności w budowie gubi wiele szczegółów. Ma uwypukloną, nachalną średnicę oraz skłonność do suchego, sterylnego dźwięku pozbawionego emocji i wybrzmień.

Edytowane przez partick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Słuchaj chuju to za pół godziny zacznie tak grać że Ci jaja urwie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nabiją sobie "punkciki" - poprzez wzajemne opluwanie siebie aż przykro się czyta - dziecinada.

Poźniej jakiś początkujący fan winyla wchodzi na nasze forum, czyta i bum....... .

Zasada jest jedna - szukasz wiedzy na temat analogu, audio etc. idź na zachodnie fora.

Słonecznie pozdrawiam.

Przemek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum służy przekazywaniu wiedzy i doświadczenia. Każdy nowy i nie tylko nowy uczestnik forum chciałby aby to była prawda obiektywna a nie widzimisię kilku zakompleksionych userów którym wydaje się że za dwie stówki złapali Pana Boga za nogi.

 

A ta "prawda obiektywna" to to, co Ty głosisz ?

Jesteś w stanie normalnie rozmawiać tylko z trzema rodzajami ludzi na tym forum:

- tymi, którzy mają takie same poglądy jak Ty

- tymi, którzy mają lepszy sprzęt od Twojego

- i tymi, którzy są zupełnie zieloni i z chęcią posłuchają kogokolwiek, kto im coś doradzi.

Reszta ma śmieciowy sprzęt, nie zna się, troluje itp.

 

Wbrew pozorom nie piszę tego postu złośliwie. Po prostu czasami warto spojrzeć poza czubek własnego nosa. I nauczyć się trochę pokory i szacunku wobec tych, którzy mają odmienne poglądy.

Czego Ci życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Czasem warto czytać ze zrozumieniem co ktoś pisze a nie dorabiać do tego własną teorię. Nie jestem przeciw posiadaniu tanich konfiguracji. Nawet starych sprzętów Unitry czy Radmora. Jestem przeciw wygłaszaniu bzdurnych teorii opartych na pobożnych życzeniach a nie na faktach. Przykłady tych teorii? "Moja Diora gra lepiej od wszystkich high-endów świata", "Winyl ma lepsze parametry od CD, osiąga hiper pasmo i dlatego jest najlepszy", "Mam Bernarda z MF-100 który bije wszystkie CD playery świata". Nie jestem przeciw posiadaniu Diory czy poczciwego Bernarda z MF-100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.