Skocz do zawartości
IGNORED

Klipsch R-26F v/s Magnat Quantum 1005 - czy warto?


PietrekBM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK, decyzja podjęta. Kolumny zamienione.

Pierwsze spostrzeżenie to to, że potrzebują sporo więcej zasobów ze wzmaka (czyt. prądożerne) do napędzenia. Ale po otrzymaniu odpowiedniej dawki jak się już rozhulają, to różnica pomiędzy Klipschami jest mocno zauważalna (słyszalna). Naturalnie "in plus".

Oczywiście świetny, bardziej szczegółowy bas i cieplejsza barwa podobają mi się bardzo.

Mam świadomość, że przy lepszym wzmaku pokazałyby dużo więcej ale nawet w moim zestawieniu, zadowolenie jest duże a różnica brzmienia na pewno sporo większa niż "na granicy percepcji".

No i fortepianowa powłoka oczywiście też cieszy oko. :))

Żeby jednak nie pisać, że Klipsche od razu są bee.

Zostały podpięte u kolegi w miejsce Magnatów, w pokoju z bardzo dobrą akustyką i pod lampę.

I jak to mówią...."szczena mi opadła" !

Zupełnie inna przestrzeń i świeżość dźwięku. Nie sądziłem, że te kolumny stać na aż tyle.

Kolega słucha jazzu i twierdzi że taka "krzykliwość" mu odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harman/Kardon HK980 - Magnat Quantum 1005 - Yamaha CDX-590 - DAC Nostromo Wolf + Nostromo 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, decyzja podjęta. Kolumny zamienione.

Pierwsze spostrzeżenie to to, że potrzebują sporo więcej zasobów ze wzmaka (czyt. prądożerne) do napędzenia. Ale po otrzymaniu odpowiedniej dawki jak się już rozhulają, to różnica pomiędzy Klipschami jest mocno zauważalna (słyszalna). Naturalnie "in plus".

Oczywiście świetny, bardziej szczegółowy bas i cieplejsza barwa podobają mi się bardzo.

Mam świadomość, że przy lepszym wzmaku pokazałyby dużo więcej ale nawet w moim zestawieniu, zadowolenie jest duże a różnica brzmienia na pewno sporo większa niż "na granicy percepcji".

No i fortepianowa powłoka oczywiście też cieszy oko. :))

Żeby jednak nie pisać, że Klipsche od razu są bee.

Zostały podpięte u kolegi w miejsce Magnatów, w pokoju z bardzo dobrą akustyką i pod lampę.

I jak to mówią...."szczena mi opadła" !

Zupełnie inna przestrzeń i świeżość dźwięku. Nie sądziłem, że te kolumny stać na aż tyle.

Kolega słucha jazzu i twierdzi że taka "krzykliwość" mu odpowiada.

U mnie 1005 kompletnie nie zagrały ze wzmacniaczem lampowym, set oparty na lampie 845. W przypadku połączenia z gryphonem jest super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1005 kompletnie nie zagrały ze wzmacniaczem lampowym, set oparty na lampie 845. W przypadku połączenia z gryphonem jest super.

Dokładnych szczegółów nie znam ale te grały z Mistralem, przy czym ruskie lampy na pewno były zmienione na jakieś chińczyki dobrej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harman/Kardon HK980 - Magnat Quantum 1005 - Yamaha CDX-590 - DAC Nostromo Wolf + Nostromo 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod lampę!!

Właśnie bo magnaty średnio ja lubią z kolei klipsch bardzo.

Ich topowe modele to się nawet komponują z tradycją lampy :) designem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod lampę!!

Właśnie bo magnaty średnio ja lubią z kolei klipsch bardzo.

Ich topowe modele to się nawet komponują z tradycją lampy :) designem

O tym właśnie nie wiedziałem. Przeciwnie, Klipsch właśnie zawsze kojarzyły mi się z takim nowoczesnym "technicznym" designem do którego pasuje tylko tranzystorowiec.

Upłynie zapewne jeszcze wiele czasu, zanim przekonam się do lampy.

I nie chodzi tu o dźwięk, bo ten bardzo szanuję i cenię a o funkcjonalność.

Ale być może nadejdzie taki dzień, że wypożyczę na odsłuch jakąś lampkę i... już nie będę chciał oddać.

Może na początek jakiś Yaqinek ?? :)

Ale chciałbym też na razie posłuchać tych Magnatów z Atoll IN100 SE.

Nie słuchałem żadnego z tych francuzów, ale czytałem sporo dobrych opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harman/Kardon HK980 - Magnat Quantum 1005 - Yamaha CDX-590 - DAC Nostromo Wolf + Nostromo 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 jest całkiem udana. Wiadomo ma swoich przeciwników jak wszystko w tym przedziale cenowym. Ale to za ile można go dostać stawia go w dobrym świetle. 200 wiadomo lepsza. W Atollu są dość duże skoki. Między IN 80 a IN 100 i IN100 a IN200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj w drugim systemie pogrywają Elac 607, zobaczymy jak wypadnie porównanie Magnat 1005 vs Elac 607. Magnaty jako nowe 3 krotnie tańsze, zobaczymy czy łatwo skórę sprzedadzą ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już wchodzisz do dobrych porównań. Uwielbiam elaci na Jet'cie

 

Tu już wchodzisz do dobrych porównań. Uwielbiam elaci na Jet'cie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
W dniu 8.10.2018 o 11:19, LukRin napisał:

Od wczoraj w drugim systemie pogrywają Elac 607, zobaczymy jak wypadnie porównanie Magnat 1005 vs Elac 607. Magnaty jako nowe 3 krotnie tańsze, zobaczymy czy łatwo skórę sprzedadzą 😉

W dniu 8.10.2018 o 11:19, LukRin napisał:

Od wczoraj w drugim systemie pogrywają Elac 607, zobaczymy jak wypadnie porównanie Magnat 1005 vs Elac 607. Magnaty jako nowe 3 krotnie tańsze, zobaczymy czy łatwo skórę sprzedadzą 😉

I jak porównanie?

W dniu 30.09.2018 o 18:37, rafal735r napisał:

Widzę że mocno cię cos gryzie bracie.

Na twoim poziomie byłem dobrych parę lat temu. Czasem jak wyjrzysz dalej jak czubek swojego noska to zobaczysz więcej.

Zapamiętaj jeszcze jedno. Że pieniążki nie grają i to że twoje magnaty kosztowały nowe 9tys całkowicie nic nie znaczy. Dla mnie to dźwięk za maks 3tys zł i to tylko ze względu na super wykonanie i wygląd bo pod tym względem magnat zawsze dawał radę. Największy problem to zawsze te ich przetworniki i słabe elementy na zwrotce. A teraz zrelaksuj się przy piwku przy swoim sprzęcie jak ja. Odrazu lepiej się poczujesz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.