Jump to content
Sign in to follow this  
Fleder

Niebieski winyl, limitka - odwrócone oznaczenia stron

Recommended Posts

Cześć. Mam takie pytanko. Otóż zakupiłem ostatnio limitkę (2500szt) 'A change of seasons' Dream Theater, ładne dwupłytowe niebieskie wydanie. Pierwsza płyta ma niestety odwrotnie oznaczone strony. A zamieniono z B. Nie powinno tak być z całą pewnością, opis na okładce jest prawidłowy a poza tym znam na pamięć każdy dźwięk i słowo na tym albumie

Ja bym oddał z powrotem.

To niech mi odda . Za parę lat będę wiedział co z tą płytą zrobić .

No to masz białego kurka.

Będziesz kiedyś bogaty ������

I to jest to za co powinno się cenić takie artefakty . Znaczki pocztowe z "ukrytą wadą" , "odwrotnie" wybite monety , no i mała ich ilość .

Cześć. Mam takie pytanko. Otóż zakupiłem ostatnio limitkę (2500szt) 'A change of seasons' Dream Theater, ładne dwupłytowe niebieskie wydanie. Pierwsza płyta ma niestety odwrotnie oznaczone strony. A zamieniono z B. Nie powinno tak być z całą pewnością, opis na okładce jest prawidłowy a poza tym znam na pamięć każdy dźwięk i słowo na tym albumie ������

Czy w winylowym świecie czesto zdarzają się takie pomyłki czy może przypadkowo stałem się posiadaczem większej limitki niż przewidziano? ������

e4c6384b0ed0e686a1c4069efe2a603c.jpg

ba4f7a39d57ec7886f7a0c55150c846a.jpg

Ja bym to zgrał na nośnik cyfrowy a płytę wstawił do gablotki , bo kiedyś może mieć wartość sporego domu lub sztabek złota .

Edited by Piwo

Dziękuję za komentarze. Wiecie, ja pytałem poważnie całkiem czy takie historie się zdarzają w winylowym świecie bo jak fanem dreamów jestem od lat 90-tych tak z winylami obcuję od niedawna. Stąd to pytanie bo zaskoczenie było spore jak to zobaczyłem. Nie pytam przez pazerność czy chęć na zarobek

Dziękuję za komentarze. Wiecie, ja pytałem poważnie całkiem czy takie historie się zdarzają w winylowym świecie bo jak fanem dreamów jestem od lat 90-tych tak z winylami obcuję od niedawna. Stąd to pytanie bo zaskoczenie było spore jak to zobaczyłem. Nie pytam przez pazerność czy chęć na zarobek ������

A płyty zgrywać nie będę, jeśli juz to kupię taką drugą po prostu a ta poszłaby do sejfu jeśli to warte zachodu.

Relatywnie często zdarzały się w czasach Tonpresu, obecnie raczej nie. Faktycznie takie wady produkcji zwiększają wartość kolekcjonerską danego albumu, tyle że współczesne wydania 180g kolekcjonerskie nie są i raczej jeszcze długo nie będą.

"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher."

Relatywnie często zdarzały się w czasach Tonpresu, obecnie raczej nie. Faktycznie takie wady produkcji zwiększają wartość kolekcjonerską danego albumu, tyle że współczesne wydania 180g kolekcjonerskie nie są i raczej jeszcze długo nie będą.

No i jakby to było 100 kopii to tak, ale 2500 ???

akurat płyty od Music On Vinyl kolekcjonerskie nigdy nie będą :D

Dziękuję za komentarze. Wiecie, ja pytałem poważnie całkiem czy takie historie się zdarzają w winylowym świecie bo jak fanem dreamów jestem od lat 90-tych tak z winylami obcuję od niedawna. Stąd to pytanie bo zaskoczenie było spore jak to zobaczyłem. Nie pytam przez pazerność czy chęć na zarobek ������

A płyty zgrywać nie będę, jeśli juz to kupię taką drugą po prostu a ta poszłaby do sejfu jeśli to warte zachodu.

Dla pewności zajrzyj do tematów o winylach z biedronki i innych podobnych sklepów.

Edited by PraktycznyPan