Skocz do zawartości
IGNORED

Pass X250 i Sub Rel T9i


Joku

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

Podłączam po speakonie, czerwony do + prawego, żółty do + lewego, natomiast problem mam z czarnym.

Gry podłacze go do - lewego bądź prawego to sub buczy, chyba robi się pętla masy.

Zero w Pasie jest ponoć na 1 pinie XLR i na powłoce RCA i może dlatego jak podłączyłęm czarny do - terminala głośnikowego to wystąpiła pętla masy. Dzisiaj jeszcze będę próbował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak podłączasz?

Powinno byc: Speakon od sub’a do zacisków kolumn w Pass’ie: czerwony/żółty do +L/R, czarny do - albo L albo R zacisku. 

Nie do masy XLR’a czy RCA !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem rozwiązany

Mam zestaw wpięty w listwe która ma również gniazdo antenowe. Wpadłem na to przez przypadek gdy przepinałem wtyki w gniazdach listwy.

Wpiąłem się w normalny przedłużacz i buczenie znikło.

Dziękuje kolegom za chęć pomocy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

Niestety problem powrócił, mam buczenie suba po podłączeniu do pass-a.

Czerwony pod prawy plus, żółty pod lewy plus, czarny pod lewy minus.

chyba tworzy mi się pętla masy i nie potrafię jej wyeliminować.

Doradźcie co robić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Separator antenowy nazywa sie rozwiazanie, pewnie masz jakis tuner lub modem z kalblowki, ktory ma inne uziemienie niz to, jakie masz w domu. Trzeba na ich kabel zalozyc w/w separator. Inne wyjscie - masz balagan w instalacji elektrycznej i spiete sa gdzies ekranem kabla urzadzenia z prawdziwym zerowaniem z urzadzeniami podlaczonymi przez gniazdko, ze zrobionym sztucznym zerem.Na starcie odepnij wszystko od Passa, podlacz go z subem na jednej listwie. Potem podlaczaj kolejne urzadzenia lub xmieniaj zasilanie sprawdzajac za kazdym razem czy juz buczy. W koncu namierzysz źródło. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za odpowiedź. Mam dekoder nc+ ale on nie jest przyczyną ponieważ wypiąłem go z zasilania i buczenie nie ustało.

Muszę zrobić tak jak pisze "barni". Sam pass połączony speakonem z subem.

Podepnę również czarny kabelek od suba pod obudowę w passie, gdy jest wpięty w lewy minus to słysze brumienie w lewej kolumnie na wysokotonowcu..

Macie pomysły to proszę piszcie

pass połączony speakonem z rel i wpięte oba urządzenia do jednej listwy, wszystko inne wypięte z zasilania.

słychać buczenie które się zwiększa wraz ze zwiększaniem głośności suba

i gdzie tkwi problem?

i kolejna dziwna rzecz, włączam pass z przodu przyciskiem power i buczenie ustaje (jest jedynie słyszalne na max głośności suba) ale gdy wyłączę pass przyciskiem power to buczenie powraca. ???? o co chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie idzie Ci gdzieś ten kabel speakon blisko jakiegoś kabla zasilającego lub  urządzenia generującego zakłócenia impulsowe (telewizor, lodówka, jakiś komputer) ?

Wygląda, że sam kabel zbiera Ci jakiś przydźwięk albo zakłócenie. Połóż go może w inny sposób odsuwając maksymalnie od kabli zasilających ew, sprawdź w speakonie czy gdzieś któraś z żył nie oderwała się od wtyczki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

kabel jest ok i usytuowanie go przy zasilających niema wpływu ponieważ:

podłączyłem tak samo jak pass-a, stary amplituner onkyo z subem i jest zupełna cisza. Dodam tylko to że z ampli onkyo kabel zasilający niema bolca, i chyba problem tkwi w uziemieniu w pass-ie.

cały czas kombinuje ale chyba nic tu nie wymyślę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzalem jeszcze jak mam wpietego w ATC i ja mam do jednej koncowki czarny i czerwony jako -/+ i do drugiej zolty na +, ale mam dwa monobloki. Nie mam pojecia czy tak to zagra u Ciebie i co na to Twoj Pass. Niemniej u mnie tak dziala bezproblemowo od kilku miesiecy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak nie działa, ponieważ w Pass-ie na terminalach minusowych niema uziemienia.

Spróbuje podpiąć tak:

Czerwony do prawego +, żółty do lewego plusa, czarny nie podepnę nigdzie, natomiast do amplitunera od kina domowego podepnę do wyjścia subwooferowego rca a drugi koniec rca do wejścia lfe w subie, do tego który jest obok speakona. One mogą być podpięte jednocześnie, nawet Rel tak zaleca aby sub działał w systemie stereo po speakonie i kd normalnie po rca.

sprawdzę wieczorem czy takie połączenie wyeliminuje mi buczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cokolwiek spowodowało pętlę masy to najprawdopodobniej "ostatnie" urządzenie, które pojawiło się w systemie :)

Możesz przetestować i ustalić co jest jej źródłem, używając kabla zasilającego bez masy, aby te pętlę przerwać.....oczywiście sam musisz ocenić czy chcesz tak zrobić, tzn. bez uziemienia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.