Skocz do zawartości
IGNORED

pomoc w podłączeniu amplitunera do tv


klaudia229

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponieważ nie jestem obeznana w tym, w sklepie rtv podpowiedziano mi żeby zakupić kabel cinch aby podpiąć amplituner do tv, jest jeden wtyk cinch do aplitunera i jeden do tv, aby można było słyszeć dźwięk z kolumn które są podpięte do amplitunera. Wcześniej kupiłam kabel hdmi jednak okazało się że w amplitunerze nie mam takiego wejścia, a wcześniej niestety tego nie sprawdziłam. Próbowałam na wiele sposobów, ale jednak nie mogę sobie z tym poradzić.

Przesyłam zdjęcie wejść amplitunera oraz tv (w które gniazda dokładnie mam złożyć te kable w obu urządzeniach?), oraz po wpięciu jaką mam wybrać funkcję w amlitunerze? Input, dvd, vcd?

Bardzo proszę o pilną pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

amplituner.jpg

tv.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego głosniki podpięte sa pod surround'y? Powinny być pod główne "Speaker output". To po 1.

Z TV da sie wyjść tylko optykiem, z tego co widac na fotce - ten VOICEKRAFT nie ma optyka.

Pozostaje kupić przewód jack 3,5 (słuchawkowe) z jednej strony i z drugiej chinche L+R (stereo).

Podłączenie do TV tam, gdzie znaczek słuchawek jack'iem - do VOICEKRAFT input DVD 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, arkadowski napisał:

Dlaczego głosniki podpięte sa pod surround'y? Powinny być pod główne "Speaker output". To po 1.

Z TV da sie wyjść tylko optykiem, z tego co widac na fotce - ten VOICEKRAFT nie ma optyka.

Pozostaje kupić przewód jack 3,5 (słuchawkowe) z jednej strony i z drugiej chinche L+R (stereo).

Podłączenie do TV tam, gdzie znaczek słuchawek jack'iem - do VOICEKRAFT input DVD 

W zestawie był kabel który pasował mi w te środkowe wejścia do amplitunera, powinny być do tych wejść z prawej strony? Tam będzie potrzebny inny kabel?

Czyli zakupię kabel jack + 2 chinche ,  jack muszę wpiąć do tv i dźwięk z tv będzie przeniesiony na kolumny? Pozostaje jeszcze pytanie, czy jeżeli włożę kabel jack do tv, to będzie możliwość przełączenia w funcjach telewizora czy chcę słuchać głośników z tv, czy z kolumn, tak aby nie trzeba było za każdym razem wyjmować kabla żeby głos był głośnikach telewizora. Telewizor jest wiszący na ścianie dlatego zdejmowanie byłoby kłopotliwe.

Cytat

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, arkadowski napisał:

 

Z TV da sie wyjść tylko optykiem, z tego co widac na fotce - ten VOICEKRAFT nie ma optyka.

 

 

nie tylko.

Łatwiej ze SCART (EURO) i odpowiedni kabelek (Euro-cinch)

Ale moim zdaniem umieszczenie wątku w bardziej pasującym kawałku forum dałoby lepsze porady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspolczesne tv na scart (euro) maja zazwyczaj tylko wejscie, więc tak się nie da. Sluchawkowe też odpada- to nie jesy wygodne. 

Jedyna możliwość, to z tv wyjść optycznym do przetwornika c/a, z niego kabelkiem cinch/cinch stereo do wzmacniacza.

Link do przykładowego dac'a:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny oczywiście do main L, R .

Pod te zaciski również podłączysz goły przewód- powinne mieć otwór w poprzek rdzenia, tylko trzeba mocniej odkręcić nakrętki, a jaj go nie ma,  można owinąć końcówkę przewodu wokół rdzenia i przykręcić nakrętką.

Tylko uważaj, by nie zrobić zwarcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.