Skocz do zawartości
IGNORED

MacMini upgrade zasilacza


morawka

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad upgradem mojego maca mini polegającym na zastąpieniu wewnętrznego zasilacza impulsowego przez zewnętrzny zasilacz liniowy wysokiej jakości 

Sa nawet firmy, które taka usługę oferują np. Mojo Audio ( z tym ze koszta dość spore- najbardziej wypasiony zasilacz to ponad 1000$

chcialem spytać szanownych forumowiczów czy ktoś może taki zabieg ze swoim maciem przeprowadzał ?

Jakie efekty w kwestii poprawy brzmienia?

czy jednak lepiej zakupić fabryczny serwer z porządnym liniowym zasilaniem typu Aurender ?

wszystkie uwagi mile widziane

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego powodu i jakiego rodzaju poprawy bys oczekiwal? Przykladowo, jesli taki Mac Mini dziala jako Music Server i udostepnia dane przez siec, w jaki sposob wplywa taki zasilacz na jakosc tych danych?

(ja tez uzywam MacMini)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnia rzecz w moim torze, która można poprawić . 

Z sieci gram mało ( żona czasem lubi zapuścić Youtuba- który swoją droga przy próbkowania 192khz gra naprawdę dobrze ) Głównie gram z plików ( rippy CD, HD tracks - FLAC, AIFF, Apple Lossless )z dysku wewnętrznego Maca lub podpiętego do niego dysku zewnetrznego 

w zasadzie do obecnego brzmienia nie mam zastrzeżeń , ale wiadomo audiofilia nervosa, poza tym jak już pisałem to ostatnia rzecz w torze , która można jeszcze poprawić 

Na Audiogonie piszą , ze taki upgrade dodaje wypełnienia , poprawia dynamikę , separacje i ze MacMini z wypasionym liniowym zasilaczem to transport na poziomie Aurendera , Lumina itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To ostatnia rzecz w moim torze, która można poprawić . 
Z sieci gram mało ( żona czasem lubi zapuścić Youtuba- który swoją droga przy próbkowania 192khz gra naprawdę dobrze ) Głównie gram z plików ( rippy CD, HD tracks - FLAC, AIFF, Apple Lossless )z dysku wewnętrznego Maca lub podpiętego do niego dysku zewnetrznego 
w zasadzie do obecnego brzmienia nie mam zastrzeżeń , ale wiadomo audiofilia nervosa, poza tym jak już pisałem to ostatnia rzecz w torze , która można jeszcze poprawić 
Na Audiogonie piszą , ze taki upgrade dodaje wypełnienia , poprawia dynamikę , separacje i ze MacMini z wypasionym liniowym zasilaczem to transport na poziomie Aurendera , Lumina itp.
Jeśli Mac robi za odtwarzacz to może być poprawa. Dołączenie zasilacza Tomanek do mini PC za 700 zł dało bardzo duży progres. Jak sam napisałeś będzie to bardziej upierdliwe bo Mac ma zasilacz wewnętrzny.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tej ingerencji w Maca najbardziej się obawiam, bo nie chciałbym go spier....

jestem typowym humanista i raczki dwie lewe, wysyłanie do Mojo Audio mi się nie uśmiecha - droga impreza

ale w sumie mam fachowców , którzy mogliby się takiej przeróbki podjąć 

zasilacze to w sumie mam dwa do wyboru: SBooster i DIY na płytce Paula Hynesa

zastanaeiam się czy gra warta świeczki 

dzarro

w jakich aspektach nastąpiła poprawa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

jak grasz po usb  i tyle pieniędzy na wydanie na polepszenie dźwięku to  lepiej wydać pieniądze takie na izolator USB pokroju Icron Ranger możliwości jest dużo, zależy też od oprogramowania z którego korzystasz - bo np świetny jest HQ Player , który daje możliwość prostego z robiednia tzw NAA Endpoint czyli Twój komputer-> LAN-> maly jednopłytkowy komputer USB zasilany liniowo (Sonore lub Allo Sparky USB Bridge) i stąd wyjść na USB, będzie to lepsza inwestycja niż zasilanie liniowe  w samego komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie przesyłu sygnału usb mam już w miarę dopracowana :

kabelek usb- Synergistic Research USB Active SE z własnym zasilaniem do konwertera usb/spdif Berkeley Alpha USB a z niego kablem AES/EBU Cardassa do Berkeley Alpha DAC

tak ze tu wolałbym już nic nie ruszać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat jeżeli chodzi o granie z usb , to ta droga przesyłu sygnału usb jest najbardziej krytyczna , przy zasilaniu linowym komputera PC( Win/Linux) nie Mac bo eksperymentowałem z zasilaniem liniowym poprawa była ale metody ze wcześniejszego mojego posty wpływ jej minimalizowały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.