Skocz do zawartości
IGNORED

Azur 651A+ Pearl 25 przesiadka na coś lepszego


Jaann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, bardzo proszę o poradę w doborze kolumn

posiadam od kilku lat taki oto zestaw:  Cambridge Audio azur 651A,  kolumny Pylon Pearl 25

Pokój salon + kuchnia dobrze ponad 35m2

Nie mam większych zastrzeżeń do powyższego zestawu, niemniej jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałoby się czegoś więcej. Słucham rożnego rodzaju muzyki, nie mam zboczenia w żadną ze stron. Z uwagi na gabaryty pokoju odczuwam pewien niedosyt obecności muzyki, ot grają sobie tam głośniki pod ścianą, nawet dobrze ale nie jest to efekt WOW. Przeglądnąłem dosyć poważnie internet  w poszukiwaniu innych kolumn (kilkadziesiąt godzin) jednak mam wrażenie, że wiem mniej niż na początku. Pełno sprzecznych informacji od "profesorów" z elektrody i sponsorowanych artykułów, a także wzajemnie wykluczających się opinii. Wzmacniacza na chwilę obecną nie chcę wymieniać, a skupić się na kolumnach. Po prostu szukam kolumny z większym i bardziej spektakularnym dźwiękiem, nie idąc w jakieś altusy czy inne zeusy. Sprzęt może być używany.

dziękuję i pozdrawiam,

jan

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaann napisał:

nie jest to efekt WOW

Co rozumiesz poprzez słowo "efekt WOW"? Bo tak naprawdę efekt "WOW" występuje tak czesto, jak nasze potrzeby są realizowane przez dany sprzęt... i to też często jedynie do czasu, gdy nie przyzwyczaimy się do obecnego - posiadanego.

Najlepsza rada w przypadku potrzeb zmiany brzmienia - określenie co chciałbyś zmienić w obecnym brzmieniu i czego brakuje do efektu "wow". Wtedy możesz zacząć poszukiwania czegoś nowego - pod swoje preferencje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od efektu WOW cenniejszy jest "uśmiech Mona Lisy". Chwilowe uniesienia szybko przechodzą w zmęczenie. Dotyczy to także dźwięku. Lepiej na spokojnie rozpracować temat i cieszyć się długofalowymi efektami. Szukaj głośników nie efekciarskich i krzykliwych tylko naturalnych i zrównoważonych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, piotrek7 napisał:

Chwilowe uniesienia szybko przechodzą w zmęczenie. Dotyczy to także dźwięku.

True...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że poszukuję kolumn o neutralnym brzmieniu, mogących dodatkowo nisko zejść (może coś z linią transmisyjną), o wyższej efektywności z racji wielkości pomieszczenia. Pierwotnie założyłem, że wystarczy poszukać kolumn o większych przetwornikach typu nie wiem JBL Studio 290, Dynavoice Df-8 lub coś jak T+A Criterion TMR 100 jednak opinie są różne i sprzeczne (słusznie?). Jednocześnie pozostając przy głośnikach o podobnej wielkości jak Pearl 25 obawiam się nie zauważyć istotnej różnicy grania (piszę to na podstawie wielu odsłuchów podobnej wielkości kolumn do ok 4 tys. zł/para). Nie mogłem doszukać się tych audiofilskich zachwytów nad brzmieniem (brak doświadczenia?).  Ponadto spodziewam się  (poprawcie mnie jak się mylę), że dźwięk z mniejszych kolumn, którym wzmacniacz podaje powiedzmy 50% swojej mocy dadzą gorsze odczucia dźwiękowe niż kolumny większe wysterowane np na 30% mocy wzmacniacza. Spodziewam się z większych kolumn przy takim układzie mniej męczącego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.