Skocz do zawartości
IGNORED

Powitanie


rpm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Swoją przygodę przygodę że sprzętem grającym zacząłem dawno lecz dopiero teraz zebrałem się na coś większego niz kino domowe, mini wieze lub komputerowe zestawy i zakupiłem zestaw JBL Horizon L166 i Amplituter YAMAHA A1000 . Nie jestem audiofilem , Ale lubię dobre brzmienie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zaglądając kilka razy na forum postanowiłem przyłączyć się nie ukrywając że wiele się dowiem o swojej pasji i nauczę od doświadczonych członków tego forum.A zatem witam wszystkich i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich zapaleńców dobrego dźwięku :)

Od dawna marzyłem o dobrym brzmieniu. Kiedyś byłem posiadaczem różnych mieszanek klocków Diory, długo potem kupowałem miniwieże - Grundig, Philips. Nigdy jakoś dostatecznie nie byłem zadowolony z dźwięku. Ostatnio "na wygląd" kupiłem wzmacniacz Yamaha i kolumny Tonsil Midlton z wymienionymi na nowe głośnikami Dibilsi. Ładnie to to wyglądało, nowe głośniki błyszczały, ale... po pierwszym tygodniu przyszła frustracja i poczucie kompletnej porażki :( Łupanie i syczenie jakie się z tego wydobywało i pliki mp3 z komputera z kartą integrą - uszy mi zwiędły. Na szczęście pomógł mi człowiek nieco bardziej obeznany i teraz mam inny zestaw - wzmacniacz zamieniłem na Denon PMA 520A (Optical Class A), do tego tuner Pioneer F-301 RDS, oraz CD Technics SL-PG340A. Pliki mp3 zamieniłem na FLAC, dokupiłem DAC-a Audiotrack Prodigy Cube Black Edition 24/96. Kolumny wymieniłem na Arcon TS-600 na głośnikach WIFa czy jakoś tak. Daleko mi pewnie do audiofila, ale dźwięk w porównaniu do poprzedniego brzmi REWELACYJNIE zwłaszcza w zakresie średnich tonów. Odkrywam na nowo muzykę, różne dźwięki :) Kolumnom brakuje moim zdaniem trochę niskich tonów, ale dokładam to pokrętłem wzmacniacza (Nie wciskam loudness, bo mnie drażni). Za to wysokie mam na wzmacniaczu mam na 0 bo jest ich wystarczająca, a przy niektórych utworach nawet za dużo. Może to CD jest przyczyną a nie kolumny? Nie wiem, ale cieszę się muzyką nowej jakości. Jak na mój budżet zestaw zabrzmiał wreszcie pięknem. Pozdrawiam wszystkich kolegów i koleżanki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Śmigałem przez kilka lat na zestawie kina domowego:

- amplituner Harman Kardon AVR 255

- odtwarzacz Harman Kardon BDP-10

- głośniki JBL Studio 1 w układzie 5.1 (2x190 + 2x130+ 120c+ 140p)

 

ale dźwięk ostatnio zaczął mnie już na tyle drażnić że kupiłem wzmacniacz NAD 326BEE i poddałem modzie:)....... i wpadłem w chorobę czyli jak tylko mam chwilę to czytam/sprawdzam/testuję kable, DAC'i, zasilanie i napawam się brzmieniem:) Czytając podpowiedzi na forum czuję się jak wśród swoich za Wam bardzo dziękuję!

 

Pozdrawiam,

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) szukałem takiego tematu i jest!

 

Jestem tu nowy i jestem pewny że będzie fajnie razem podyskutować czy wymienić się doświadczeniami;) A może w swoim czasie nawet znajdę kogoś z Lublina?

 

Mam specyficzne podejście do sprzętu, często kontrowersyjne. No i nigdy nie mam hajsu, ale coś tam już gra.

 

Pozdrawiam :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

od jakiegoś czasu zapragnąłem mieć stereo, dlatego tu jestem. Mam nadzieję, że uzyskam wyczerpujące odpowiedzi, a nie jak na innych forach - totalne olewatorstwo.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.