Skocz do zawartości
IGNORED

Jak sprawdziś czy działa pre out w amplitunerze.


Lajkonik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z dźwiękiem w głośnikach frontowych podłączonych do wzmacniacza , który jest połączony z pre out amplitunera.

Prawdopodobnie problem tkwi w ustawieniach amplitunera a (marantz 6006 mniej przejrzystego menu chyba nie można wymyślić ) czasami dźwięk jest ale po jakimś czasie zanik  . Nie mogę jednak wykluczyć problemów sprzętowych.

Pytanie 1 czy sygnał przez pre out jest wyprowadzany z amplitunera niezależnie od ustawień w menu (kiedy nie jest)?

Pytanie 2 jak sprawdzić czy działa pre out ampitunera i wejście wzmacniacza (marantz ki pearl lite)?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze pytanie nie odpowiem, bo tego modelu nie znam, ale sprawdzisz pre out za pomocą jakichkolwiek głośników do komputera, dołączając je do tego wyjścia. Wejście wzmacniacza (zapewne chodzi Ci o main in) sprawdzisz czymkolwiek dającym sygnał liniowy, tylko uważaj, bo ro za regulacją głośności, czyli głośność będzie na maxa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po długiej walce ustaliłem co następuje.

Podłączone wszystko zgodnie ze sztuką. Źródło dekoder sat. w amplitunerze ustawiony tryb stereo w głośnikach cisza.

Zostawiłem i poszedłem zrobić kawę. Nagle pojawia się dźwięk. Myślę sobie ok może potrzebuje 2-3 minuty. Ale nie po jakimś czasie znowu zanika a po dłuższej chwili (10min.) znowu się pojawia. I tak w kółko. O co kaman?

Kabelkami już się bawiłem. Jednym mam połączony ampli z wzmacniaczem drugim wzmacniacz z CD zamieniałem i nic to nie daje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie dzieje, jesli podlaczysz do wzmacniacza bezposrednio jakiekolwiek inne (CD, Tuner Satelitarny,...) czy wtedy wzmacniacz tez przerywa czy gra normalnie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych oznak na wyświetlaczu.

CD podpięte do wzmacniacza gra bez zarzutu.

Problem pojawia się jednie przy odtwarzaniu ze źródeł podłączonych do amplitunera i przez pre out do wzmacniacz (Blue Ray, tuner SAT).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.