Skocz do zawartości
IGNORED

Tannoy/Diapason/Audiovector


ciszyn11

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, insaimz napisał:

Natomiast, dla osob czytajacych watek, ani audiovector ani kef nie sa dobrymi kolumnami, ani wartymi swoich cen. To nie jest naturalne i wyrafinowane granie. Od takich kefow jest na peczki kolumn, ktore kosztuja o polowe mniej, a sa duzo lepsze. Na sile nie bede nikogo namawial do rzetelnych odsluchow ale przynajmniej wiadomo jaki zakres osluchania maja wypowiadajacy sie w watku.

Czy mógłbyś podać jakieś propozycje do 12k zł SH lub do 25k zł nowe?

12 godzin temu, insaimz napisał:

Poza tym, nie ma czegos takiego jak kolummy do elektroniki, jazzu, albo czegos innego.

Tu się w pełni zgadzam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2019 o 11:24, insaimz napisał:

Heco nie sluchalem, Muda44 posiada i diapason Adamantes sluchal, pisal, ze te wsloskie monitory maja bas jak DOBRA podlogowka. Natomiast, dla osob czytajacych watek, ani audiovector ani kef nie sa dobrymi kolumnami, ani wartymi swoich cen. To nie jest naturalne i wyrafinowane granie. Od takich kefow jest na peczki kolumn, ktore kosztuja o polowe mniej, a sa duzo lepsze. Na sile nie bede nikogo namawial do rzetelnych odsluchow ale przynajmniej wiadomo jaki zakres osluchania maja wypowiadajacy sie w watku.

Poza tym, nie ma czegos takiego jak kolummy do elektroniki, jazzu, albo czegos innego. Kolummy sa dobre i zle oraz za drogie i uczciwie wycenione.

Miałem przez krótką chwilę Diapasony Adamantes III 25 Th...

Gdybym musiał mieć monitory to są najlepsze fabryczne monitory jakie miałem i dla mnie przewyższają przykładowo Dynaudio Spec 25 które też chwilę u mnie gościły . Bardzo lubię midwoofery na polipropylenie który czaruje ...

Co się tyczy basu , fakt . Wiele podłogówek 2way potęgą i zejściem nie dorównuje tym Diapasonom ale żaden monitor 2way nie jest w stanie osiągnąć jakości basu podłogówki 3 way gdzie na basie jest duża powierzchnia membrany - membran .

Praw fizyki się nie przeskoczy .

Jednak jest ALE tych kolumn - cena . Blisko 19000zł za niewielkie monitory ?

 

Heco Aurory 1000 kosztują ułamek tej ceny . Średnicą i górą minimalnie ustępują Diapasonom ( ale od czego jest DIY , zwłaszcza że zwrotnice jakościowo tam nie powalają ) ale bas to zupełnie inny świat .

Do tego wyższa sprawność ( więc i większy wybór wśród wzmacniaczy ) i zupełnie inne poziomy SPL  do osiągnięcia .

 

Kefy miałem Coda7 , LS50 , modyfikowane R300,R700 i R900 oraz Reference 5.

Adamantesy czarowały a Kefy idą w stronę neutralności co mało komu się podoba bo ta wymaga najwyższej jakości sygnału oraz płyt . To był powód mojej rezygnacji z R900 . Super nagrany płyty grały super , gorzej było w drugą stronę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, m4tech napisał:

Czy mógłbyś podać jakieś propozycje do 12k zł SH lub do 25k zł nowe?

Tu się w pełni zgadzam

Nowe paczki do 25 tys , ktore dla mnie sa dobre to chocby wspomniane diapasony.

Bardzo podobaja mi sie JMR ABSCCISE ten sam dystrybutor wiec mialem okazje sluchac w Bydgoszczy.

hORNS z Polski.

I znalazloby sie zapewne wiecej ale teraz nie przychodzi mi do lba. Moze ktos tez cos w tym obrebie poleci.

 

Co do dynek 25th tez juz slyszalem, ze Adamki lepiej zagraly. Sam nie porownywalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.