Skocz do zawartości
IGNORED

DAT kontra nowe budżetowe przetworniki D/A


pod_innym_nickiem

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem się trochę pobawić i kupić coś nowego jako DAC.
Nowe w sensie NOWE lub uzywane kilku/kilkunastoletnie. Zaznaczam, że gęste pliki mnie nie interesują - jedynie standard 16-24bit/44.1 wchodzi w grę bo mam same płyty CD.

I teraz pytanie do miłośników DATów. Mogę nabyć Sony DTC-670ES lub DTC-59ES (ta sama cena) pracujące jako DAC. Mogę też kupić DacMagic 100, lub DacMagic Plus czy jego poprzednika bez funkcji preampa i wzmacniacza słuchawkowego. Moge też nabyć Arcam rDAC irDAC II. To wszystko jest w podobnej cenie.
Sony to już wiekowe konstrukcje ale na plus przemawia porządne zasilanie i bebechy (sekcja DAC) rodem z odtwarzaczy CD klasy ES. Nie chciałbym kupować dodatkowych skrzynek typu zasilacz zastępujący te impulsówki dołączane do obecnych przetworników.

Jak te klocki typu stary DAT mają się w stosunku do nowych przetworników. Wiadomo, postep technologiczny jest, nowe kości mają niebotyczne parametry na papierze - próbkowanie itp.
Miał ktoś okazję postawić obok siebie magnetofon DAT i posłuchać go w konfrontacji z Cambridge Audio DacMagic przykładowo? - oczywiście w roli przetwornika cyfrowo analogowego. Gdzie będziemy mieli mniej kłujących dźwięków w gornym paśmie, gdzie będzie bardziej w dół rozciągnięty ten prawdziwy bas (subbas) a nie ten podbity bas w wyzszym paśmie? Jak z kreowaniem przestrzeni i w ogóle z przyjemnością słuchania.

Zależałoby mi na opinii nie teoretyków a praktyków, na opinii osób posiadających/słuchających powyzszych czy podobnych klocków. Jeśli miał ktoś do czynienia z DATami vs nowe budźetowe konstrukcje DAC to niech się podzieli garścią informacji.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taki głupawy nick, bo osiemnaście lat temu zapomniałem loginu i hasła pod jakim się pierwotnie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem z DAT ale wykorzystywałem DAC w Minidisc Technics MD150 do czasu ...gdy na próbę wpiąłem D1050 NADa pod PC, i tak już został, bo u mnie też CD gra najwięcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie sztuki Sony DTC57ES . Jako DAC słabo i ja korzystałem z DACa w Cambridge Stream Magic 6. Było znacznie lepiej .

Arcama rDACa znam , będzie lepiej niż z takiego DTC57ES a zwłaszcza jak dasz mu lepszy zasilacz .

Cudów nie ma i na tej ładowarce będzie grał gorzej od lepszego zasilacza ale nawet na tej ładowarce bym go wolał niż starego , zużytego DATa za kilka stów bo rozumiem że tyle chcesz przeznaczyć a za tyle to te DATy kupuje się mocno wyeksploatowane .

 

Jak zagra ?

To w dużej mierze zależy jaki sygnał dostanie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2019 o 10:07, pod_innym_nickiem napisał:

Jak te klocki typu stary DAT mają się w stosunku do nowych przetworników. Wiadomo, postep technologiczny jest, nowe kości mają niebotyczne parametry na papierze - próbkowanie itp.

DAT obsługuje przeważnie tylko sampling do 48 kHz (niektóre wysokie Pioneery do 96 kHz). Współczesne DAC-i mają większe możliwości obsługi formatów czyli są bardziej do wszystkiego ?. Wspominam to bo po forum krąży opinia że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ?. Są jednak na forum różne zdania. Mam DTC670 i mam też odtwarzacz z ES9018. Prawidłowego technicznie testu porównawczego nie robiłem, ale poza nieco wyższym poziomem sygnału z odtwarzacza z ES9018 raczej więcej różnic nie stwierdziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.