Skocz do zawartości
IGNORED

RLS Callisto IV czy warto?


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

czytałem gdzieś i to kilka wpisów było o tym, iż Callisto IV grają lepiej niż Nereida II... czy to możliwe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego pojęcia jak całokształt. Rozkładając na elementy pierwsze woofer Nereidy

jest lepszy, za to tweeter gorszy niż Callisto. Zależy, co kto preferuje w brzmieniu.

Zadecyduje więc gust i gatunki muzyczne; pomieszczenia nie wspomnę, a poza tym:

gdzie miejsce w pojęciu całokształtu ?  jeszcze na resztę gratów i okablowanie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyczne monitory za nieduże pieniądze to ATC SCM7 mk2.

Jest jednak kilka wymogów:

- porządne podstawy

- płyty granitowe na górę

- jasna, detaliczna, mocna elektronika 

 

Po spełnieniu tych wymogów mogą mieć rewelacyjną jakość do ceny.

Głośniki maja rewelacyjny bas i średnicę. Słabsze są wysokie tony i stereofonia, grają esencjonalnymi planami dźwięku. Głosniki nie są zbyt wrażliwe na okablowanie.

 

RLS też są super ale u siebie ich nie miałem. Mam Oberony tego producenta - brardzo wrażliwe na pozostałe elementy toru.

 

RLS przy odpowiedniej konfiguracji jest niesamowity, zmieniasz jeden element toru i masz inny dźwięk. Długo można zostać przy tych kolumnach.

Jeży Rokoszewski (właściciel/konstruktor) to supr facet. W przypadku serwisu czy modyfikacji masz pełne wsparcie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy ? ? ?

temat jest o RLS-ach

ale:

7 minut temu, wizental napisał:

Klimatyczne monitory za nieduże pieniądze to ATC SCM7 mk2.

Jest jednak kilka wymogów:

- porządne podstawy

- płyty granitowe na górę

- jasna, detaliczna, mocna elektronika 

ale :

7 minut temu, wizental napisał:

RLS też są super ale u siebie ich nie miałem.

 

a tak w ogóle to każdy słyszy inaczej więc ...?

 

 

7 minut temu, wizental napisał:

Mam Oberony

które ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdurą to jest ocenianie oddzielnie każdego z głośników kolumn, wyłapywanie gatunków muzycznych które mają prezentować... oceniać należy całokształt bo tylko w nim postrzegamy odbiór muzyki... przecież słuchamy sumarycznie brzmienia różnych instrumentów, różnych gatunków? Panowie nie róbcie jaj:)

p.s. kupujecie kolumny tylko dla jazzu a inne do rocka, lub jeszcze inne do orkiestry???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedne i słucham od sonat barokowych przez IX Dworzaka, Billa Evansa, Milesa,

Led Zeppelin i Stevie Ray Vaughana, Erica Bibba po Prince'a i Aerosmith.

Ale to są monitory na 8,5" plus XT ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slaaawek

Musisz samemu posłuchać i wtedy nam opowiesz KTÓRE kolumny DLA CIEBIE zagrały ciekawszym dźwiękiem.

Przy takim podejściu jakie prezentujesz to na podstawie czyichś wypowiedzi możesz wyrobić sobie zdanie:

 

ELARA II jest lepsza od Callisto i od NEREID a to jest bzdura

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgadzam. Dobre jest to co TOBIE się spodoba.

Podpowiem tylko że z RLS masz zabawę na lata bo głośniki są wrażliwe na pozostałe elementy toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę gdzieś posłuchać tych RLS, tylko tez nie jest łatwo...

a z drugiej strony chyba wiele głośników jest wrażliwych na resztę toru?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie tak dużo, ale wiele zależy od wrażliwości - szczególnie na barwę.

Zresztą im mniejsze i lepiej zbudowane ( zwrotnica P to P, jej elementy, krótkie kable )

tym większe różnice są w stanie wyłapać pomiędzy współpracującymi z nimi klockami.

Niby niuanse, ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RLS Callisto IV spokojnie nagłośnią 20 metrów, w moim odczuciu grają bardziej naturalnymi dźwiękami niż modele: Callisto III, Deimos i Elara. Początkowo bardzo chciałem kupić podłogowe Demiosy ale po odsłuchaniu wszystkich propozycji to właśnie Callisto IV siadły mi na ucho najlepiej. Potwierdzam, że dużo można zmieniać w reszcie toru i będą bardzo słyszalne różnice. Moim zdaniem to dojrzałe kolumny na lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno RLS jak i ATC to towar chodliwy. Zakup głośników z 2 ręki daje możliwość w domowych warunkach a nic tego nie zastąpi. Jeśli Ci się nie podoba to sprzedasz je praktycznie bez straty.

Głośniki są wrażliwe zarówno na elektronikę jak i akustykę pomieszczenia (o czym nie można zapominać). Powyższe mają dobry bass jak na tak nie duże gabaryty. Jeśli chcesz poprawnie ocenić głośniki to powinieneś ich posłuchać u siebie ale zanim to nastąpi powinieneś mieć odpowiednio przygotowane pomieszczenie (wyciszenie pogłosu, redukcja rezonansu dla niskich częstotliwości). Dopiero wtedy usłyszysz możliwości jakie daje zestaw audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sztuką jest kupić takie kolumny by nie inwestować zbytnio w reduktory pogłosów, absorbery, pochłaniacze, pułapki basowe itp..

wtedy to każda kolumna dobrze "zagra"

sztuką jest kupić takie kolumny, które pokażą klasę bez wielkich upiększeń akustycznych - by słuchać w normalnym pokoju, urządzonym po "domowemu" a nie pokoju typu studio z instalacjami niczym z kosmicznych wojen:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a wracając do Callisto IV, to scena, przestrzeń, plany są na wysokim poziomie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, slaaawek napisał:

ale sztuką jest kupić takie kolumny by nie inwestować zbytnio w reduktory pogłosów, absorbery, pochłaniacze, pułapki basowe itp..

wtedy to każda kolumna dobrze "zagra"

sztuką jest kupić takie kolumny, które pokażą klasę bez wielkich upiększeń akustycznych - by słuchać w normalnym pokoju, urządzonym po "domowemu" a nie pokoju typu studio z instalacjami niczym z kosmicznych wojen:)

 

Nie zmieniasz brzmienia kolumn, niwelujesz degradacje brzmienia które one generują a tu postęp może być kolosalny. Przerobiłem wiele konfiguracji audio i wiem że pasjonaci inwestują dużo pieniędzy w elektronikę a za cześć tej kwoty mogą mieć o wiele większy postęp angażując się w przygotowanie pomieszczenia.

To nie jest popularne ale niestety słyszymy to co warunki akustyczne nam pozwolą. Wydając 500 zł (koszt niedrogiego interkonektu) kupujesz 2 dyskretne pułapki basowe. Metodą prób i błędów umieszczasz je w pomieszczeniu. Będziesz zszokowany co potrafi twój sprzęt audio a czego wcześniej nie słyszałeś.

 

Zawsze mnie zastanawiało dlaczego audiofile wierzą w kable (ja również) a nie wierzą w akustykę pomieszczenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wizental napisał:

Zawsze mnie zastanawiało dlaczego audiofile wierzą w kable (ja również) a nie wierzą w akustykę pomieszczenia...

? bo akustyka jest trudniejsza niż zmiana kabelków ?

A resztę robi Wiera ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, M-K napisał:

? bo akustyka jest trudniejsza niż zmiana kabelków ?

A resztę robi Wiera ?

 

To jest tańsze niż się wydaje.

Jak bas przykrywa średnicę a jednocześnie zjada stereofonię to kabel nie poradzi. rezonanse mogą potęgować bas wielokrotnie. Więcej nie znaczy lepiej, ten generowany z głośników jest często do odzyskania ale trzeba chcieć !

 

Nie zastanawiało was nigdy dlaczego producenci audio tak mało informują o akustyce ?          Towar ma się sprzedawać.......i sie sprzedaje.

 

Zarówno z RLS Callisto IV jaki ATC 7   uzyskasz obłędny dźwięk. Postaraj się  !!!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że z akustyką też można przedobrzyć.

A wtedy efekt będzie żałosny... nie można sobie zrobić pułapek i innych ustrojstw ot tak sobie... Muszą być pomiary obliczenia itp... w końcu urządzenia montaż... W związku z tym niemałe koszty i na końcu pokój ozdobiony w stylu studyjnym czego mało kto chyba chciałby:) także czasem może lepiej kupić niewinny niewidoczny kabelek??? 

Także generalnie z umiarem w tej akustyce i kabelkach, nie myśl że akustyką wszystko rozwiążesz... Zasada zrównoważonego rozwoju obowiązuje wszędzie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slaaawek napisał:

Wiem że z akustyką też można przedobrzyć.

A wtedy efekt będzie żałosny... nie można sobie zrobić pułapek i innych ustrojstw ot tak sobie... Muszą być pomiary obliczenia itp... w końcu urządzenia montaż... W związku z tym niemałe koszty i na końcu pokój ozdobiony w stylu studyjnym czego mało kto chyba chciałby:) także czasem może lepiej kupić niewinny niewidoczny kabelek??? 

Masz dziesiątki poradników. Producenci służą pomocą, wypożyczają, ustawiasz minimum  aby sprawdzić wpływ na brzmienie w Twoim pomieszczeniu.

Ale masz rację, kup kabel.

Towar ma się sprzedawać.......i sie sprzedaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę tylko powiedzieć że trzeba szukać takich rozwiązań i sprzętu audio by nie pakować się w koszta związane z akustyką... Ten problem powinny załatwić proste rzeczy... Dywanik meble zasłony półki kwiaty, obraz... Bez zbędnych bajerów... Ja osobiście wolę klimat domowy niż  wygłuszonego studia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slaaawek napisał:

Chcę tylko powiedzieć że trzeba szukać takich rozwiązań i sprzętu audio by nie pakować się w koszta związane z akustyką... Ten problem powinny załatwić proste rzeczy... Dywanik meble zasłony półki kwiaty, obraz... Bez zbędnych bajerów... Ja osobiście wolę klimat domowy niż  wygłuszonego studia 

kompletnie nie wiesz o czym piszesz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kolego... Najważniejsze że Ty wiesz...i tkwij w swoim przekonaniu. Każdy temat o akustyce czy kabelkach budzi we mnie czujność... CZy ktoś przypadkiem nie chce namówić mnie na zbędne wydatki. Tego się będę trzymał...:)

Dobra wracajmy do Callisto... Jeszcze mi tu rozróby brakuje na temat wyższości akustyki czy kabelków...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, slaaawek napisał:

Oj Kolego... Najważniejsze że Ty wiesz...i tkwij w swoim przekonaniu. Każdy temat o akustyce czy kabelkach budzi we mnie czujność... CZy ktoś przypadkiem nie chce namówić mnie na zbędne wydatki. Tego się będę trzymał...:)

Dobra wracajmy do Callisto... Jeszcze mi tu rozróby brakuje na temat wyższości akustyki czy kabelków...

Wracając do callisto to bardzo dobre głośniki.  Bylem pod wrażeniem jak pracuje Pan Rokoszewski. Spędziliśmy 2 miłe audio wieczory.

Denerwujesz się bo nie chcesz przyjąć dobrej sprawdzonej rady. A powinieneś podziękować.

Głośniki są super a jak nie zagrają to zmieniasz kable i zmieniasz kable i zmieniasz kable.......

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.