Jump to content
IGNORED

do red. Stryjeckiego

mike27

Recommended Posts

No właśnie, wchodzę w czoraj do empiku, miałem trochę czasu, zobacze co tam w HIFIM a w empiku z półki atakuje mnie "SAMPLER LINNa".

Chciałem normalnie się spytać jaki miesiąc mamy;-)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

na ich stronie jest już obrazek- wreszcie mają wzmacniacze lampowe ze średniej półki i kilka innych tematów "nie kino", co staje się utrapieniem wszystkich naszych pisemek, dlaczego taki hi-fi choice robi w zasadzioe po większości stereo i jest test grupa porównawcza + kilka testów indywidulanych, jeśli się popatrzy na ilośc informacji to jedno wydanie hi-f choice zastępuje wszystkie 3 polskie periodyki; no niestety z czytaniem wysiłek, a i koszt to 36 zł.

Hidden Content

wist,

moze to i fajne ten Hi-Fi Choice ale kilka ich review zupelnie nie pokrylo sie z moimi odczuciami i dlatego moj entuzjazm do tego pisemka oslabl. O dziwo, pospolite i przez wielu uwazane za szmatlawe What Hi-Fi? czesto lepiej trafia z recenzjami sprzetu niz Hi-Fi Choice (w mojej skromnej opinii oczywiscie).

pzdrw

soso

Hidden Content

No właśnie, ten angielski. Ciekawe ile by kosztowało przetłumaczenie wszystkich artykułów z hi-fi choice'a. Gdyby znalazła się jakaś większa grupa zainteresowanych, to może by się opłacało, znaczy było tanio. Może, zamiast kupować trzy polskie pisma (z prawie identycznym zestawem artykułów), lepiej kupić hi-fi choice i dać do tłumaczenia?

Hidden Content

tu zgoda, ale miło się czyta rzecz tak dobrze wydaną, ogląda obrazki etc. Testy grupowe są b. solidne, są porównania, odłuchy są w kilku sytemach, ja tam wierzę, że robią też dwie sesje ślepe, a wyroki feruje panel ekspertów (czemu Kulpa już nie bawi się w zapraszanie muzyków do tego rodzaju testów ?)

np. wydaje mi się, że oni przeceniają Marantza, który nie jest aż tak dobry, faworyzują angielskie (tego się trzeba uczyć:), wydaje mi się jednak, że trzymają przyzwoity poziom i nie polecają badziewia

"what" przeglądam tylko w empiku, bo szkoda 30 zł. na kino, a mam wrażenie, że tam stereo staje się marginesem, tak jak u nas w nudnym Audio

Hidden Content

>BRob: bardziej oplacaloby sie wziac lekcje angielskiego, z tego co wiem to tlumacze maja horrendalne stawki - kilka lat temu to bylo 50 PLN za strone A4. Z drugiej strony - do tego nie potrzeba tlumacza przysieglego, wystarczy student - byle mial pojecie o audio. Gwarantuje, ze ubawilbys sie swietnie, czytajac tlumaczenie z angielskiego na polski popelnione przez kogos, kto nie ma pojecia o terminologii audio. Taki naprzyklad DNM Reson Bulletplug moglby wyjsc jako DNM Reson Zatyczkapocisku. ;)

Co do HiFiM - powinni w zapowiedziach (plyt, sprzetu i wydarzen) pisac tylko i wylacznie w czasie przeszlym - biorac pod uwage opoznienia popelniali by mniejszy blad niz teraz. ;)

Hidden Content

W ub. roku kupiłem dla syna HK DVD 21. Tam to jest tłumaczenie !!! Gwarantuję kupę śmiechu !

Co do HiFi Choice - popieram soso ale What to nadal tragedia ! Tam Mission i Cyrus z definicji zbierają najlepsze recenzje.

Hidden Content

What Hi-Fi? - nie kupuję, bo uważam że trudno o gorsze pismo. Współczynnik korelacji pomiędzy reklamami a ilością gwiazdek = 1

Hi Fi Choice - kupuję raz do roku, żeby sprawdzić czy coś się zmieniło. Właśnie nadszedł ten czas. Stwierdzam że zmienił się Chief Editor - reszta po staremu.

Systematycznie kupuję HiFi News i HiFi+ (Naczelni których chyba się zresztą serdecznie nieznoszą). W obu publicystyka na wysokim poziomie, dział muzyczny lepszy w HiFi+ (wogóle ten dział to klasa sama w sobie). HiFi+ nie pisze o KD w zasadzie wogóle (nie pamiętam takiego przypadku). Jest stereo, sporo dla miłosników gramofonów (i to w każdym numerze) oraz ciekawa część o akcesoriach i nowinkach. W HiFi News sporadycznie pojawia się KD (parę razy do roku). W obu pismach opisywane są urządzenia od kilkuset funtów do kilkudziesięciu tysięcy funtów. Najwięcej jest chyba jednak takich z przedziału 1k-6k.

Hidden Content

owszem, w gramophone jest skromny dzial sprzetowy. redagowany zreszta przez faceta, ktory jeszcze do niedawna byl testerem w what hi fi. na marginesie - obydwa pisma naleza do tego samego domu wydawniczego.

Hidden Content

• Redaktorzy

Sądzę że do shortlisty można bezpiecznie dodać HiFi World. Co prawda mają dział audio komputerowego, ale w pozostałych częściach pisma wciąż pamiętają, o co walczymy. Dużo ciekawych artykułów o, hmm, ancient audio.

Hidden Content

A znacie jakies "podziemne" pisma o audio ? Nie te z lakierowanymi okladkami wydawane w tysiacach egzemplarzy a moze jakies ziny malonakladowe, tworzone przez maniakow, nawiedzencow i poswiecone np. sprzetowi mono czy ekskluzywnie - triodom malej mocy i tubom czy co tam jeszcze mozna wymyslic...

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

dudivan... tę rolę przejął chyba teraz internet. Musiałbym pogrzebać, ale kiedyś ze dwa razy znalazłem strony "zbuntowanych" dealerów, raz "zbuntowanego" dziennikarza (Visions in Audio - chyba wszyscą ją znają) i jedną stronę jakiegoś hobbysty. Wszystkie zawierały nizależne opinie o konkretnych modelach różnych firm. Nie wspominam o naszych rodzimy stronach - tych by się pewnie jeszcze parę znalazło (chocby oceny powystawiane lampiakom przez Arkadixa z kolegą).

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

• Redaktorzy

Walery: nie jestem tu bez winy. Ostatnio z powodu grypy przechodzącej w zapalenie płuc opóźniłem kilka kluczowych tekstów. W pośpiechu nadrabiam. Magazyn był przewidziany na przełom stycznia-lutego, może być poślizg, pracuję aby jak najmniejszy.

Hidden Content

zdrowia dużo życzymy, a zwłaszcza żeby w uszy nie poszło (sam byłem głuchy na lewe miesiąc i wczoraj mi się odetkało, co z ulga !)

w ramach odszkodowania napisz co nas czeka z ciekawszych rzeczy

Hidden Content

• Redaktorzy

Lampowa integra ASL, Phonar Credo, Clearaudio Champion, DAC Musicala, dwie wkładki gramofonowe, trochę o gramofonie jjp i faddeovera. I dużo innych rzeczy.

Hidden Content

• Pokaż nowe odpowiedzi
  • Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
    • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
    The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.