Skocz do zawartości
IGNORED

[1500-3000] Miniwieża czy zestaw stereo dla początkującego


johnsheppard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Szukam zestawu grającego do pokoju ok 20 m2. Głównie będzie słuchane na niej radio, radio internetowe, czasami jaki TV albo PC podłączony TOSLINKIem, telefon przez bluetooth. Nie będę słuchać płyt CD.

Jeżeli chodzi o preferencje muzyczne to będzie grane w zasadzie wszystko, z naciskiem na klasykę i rock.

Do tej pory słuchałem dźwięku na słuchawkach Beyerdynamic DT990, lubię dźwięk w charakterystyce V.

Jeżeli chodzi o wygląd to chciałbym kupić coś w miarę kompaktowego i w jasnych lub drewnianych kolorach. Na czarne dostałem bana od Pani Domu =]

Na tę chwilę mam dwa pomysły na audio:

1. Zestaw mini-audio za ok. 1500 zł, wybór padł na Denon M41. Myślę, że pod kątem funkcjonalności i jakości dźwięku będzie dla mnie wystarczający. Jest to opcja ekonomiczna, ale uważam że powinna być zadowalająca.

2. Pełnoprawny zestaw stereo typu amplituner stereo / urządzenie all-in-one plus kolumny podstawkowe. Tutaj niestety brakuje mi wiedzy i doświadczenia, żeby dobrać coś sensownego, dlatego proszę o pomoc. Wstępnie wpadł mi w oko amplituner YAMAHA R-N402D oraz kolumny Wharfedale Diamond 220. Nie mam bladego pojęcia czy akurat ta para dobrze się ze sobą zgra, natomiast na pierwszy rzut oka odpowiada mi ich funkcjonalność i wygląd.

Dziękuję i pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez johnsheppard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie do 20m2 brał bym kolumny podłogowe np. Pylon Pearl 20. Do tego jakiś amplituner i powinno być ok. Podstawki do głośników podstawkowych też kosztują no chyba że będzie to stało na biurku/szafce czy komodzie. Proponuję nie kupować sprzętu w ciemno, warto sprawdzić przed zakupem czy brzmienie nam odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sls napisał:

Podstawki do głośników podstawkowych

Przy  odrobinie zapału i umiejętności do zrobienia za grosze. W Castoramie kupić trochę płyty mdf na wymiar, obciążyć podstawę i powinno być cacy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawki nie będą potrzebne, kolumny będą stały na szafce, która aż się o nie prosi.

Co do obejrzenia to jestem jak najbardziej na tak, ale w pierwszej kolejności szukam ogólnych pomysłów na zestaw.

No i cały czas się zastanawiam czy do słuchania radia i puszczania muzyki przez bluetooth na telefonie z youtuba i takich tam warto kupować pełnoprawny zestaw czy wystarczy zestaw mini.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez johnsheppard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały nie jest, ale czarny też nie: Marantz MCR511 a do niego np. te Diamondy 220,

albo lepiej monitory Pearl Pylona byle białe ? - mają prawdziwy woofer na Twoje metry.

Pamiętaj, że o dźwięku zestawu IMHO w 70% decydują kolumny i to im trzeba poświęcić

najwięcej czasu  .... i pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, audioburak napisał:

Biały nie jest, ale czarny też nie: Marantz MCR511 a do niego np. te Diamondy 220,

albo lepiej monitory Pearl Pylona byle białe ? - mają prawdziwy woofer na Twoje metry.

Pamiętaj, że o dźwięku zestawu IMHO w 70% decydują kolumny i to im trzeba poświęcić

najwięcej czasu  .... i pieniędzy.

??

lepiej żeby użytkownik johnsheppard sprawdził tą tezę na swoim przypadku...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta Twoich porad pewnie jest zbliżona  - sam sprawdź, a nie pytaj ? 

Lepszy dźwięk uzyskasz z dobrych monitorów pędzonych tanim np. Sherwoodem,

niż starych monitorów Paradigma pędzonych np. Krellem.

Polecam docelowy zestaw - Altusy z Gryphonem Diablo ? 

Nawet imprezy robiłem wzmacniaczem 0,7 W Thompsona ale miałem dobre kolumny ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, johnsheppard napisał:

No i cały czas się zastanawiam czy do słuchania radia i puszczania muzyki przez bluetooth na telefonie z youtuba i takich tam warto kupować pełnoprawny zestaw czy wystarczy zestaw mini.

Ze zbyt małych głośników prawdopodobnie nie będzie dobrego basu mogą się też ogólnie gubić w pomieszczeniu. Wszystko zależy niemniej od konkretnego pomieszczenia, wybranego zestawu i wymagań. Najlepszy sposób na weryfikację to odsłuch w salonie o podobnym metrażu lub wypożyczenie sprzętu do domu. W przypadku nietrafionego zakupu traci się ok. Połowy wartości przy odsprzedaży. Obecnie większość muzyki na YT ma jakość porównywalną z cd i tylko od słuchacza zależy czy chce to wykorzystać czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt na pewno będę oglądać na żywo.

Na razie chcę się przymierzyć mniej więcej w jaki sprzęt mam celować.

To znaczy mając 2500 - 3000 zł, jak rozłożyć proporcje między głośnikami, a amplitunerem. Jak piszecie, kolumnom trzeba poświęcić najwięcej czasu, jednak, z tego co widzę, niekoniecznie pieniędzy.

@sls

Dzięki, rozwiałeś moje wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednej złotej reguły na podział. Teoretycznie można np po połowie. Wybrałbym na początku kolumny które wpadną Tobie w gust i będą dobrze grały w pomieszczeniu odsłuchowym. Resztę można przeznaczyć na amplituner. Kupując np. Pylon Pearl monitor za 1000 PLN spokojnie można kupić amplituner stereo do 2000 PLN. Sprzedawca da może jakiś rabat i zostanie jeszcze na kable głośnikowe. Ogólnie jeżeli jest szansa to lepiej kupić amplituner np. model wyżej niż najtańsza wersja. Powinien grać trochę lepiej o ile kolumny będą potrafiły to wykorzystać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco nie znam.

Ewentualnie z trochę droższych zwrócił bym uwagę np. na Dali zensor 3, czy Pylon Opal monitor. Idź posłuchaj kilku monitorów i wybierz coś. Poszukaj testów. Proponuję szukać monitorów które nie mają zbyt silnego podbicia w okolicy 100Hz. Wykresy charakterystyk prezentowane są np. w Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Słuchałem kilku zestawów i najbardziej przypadł mi do gustu komplet:

Yamaha R-N602 + Heco Aurora 300.

Pylon Pearl Monitor nie pasują mi kompletnie, nie mój gust. Szukam czegoś bardziej dynamicznego.

Niestety kolumny Heco są za duże gabarytowo i nie zmieszczą mi się w salonie. Czy znacie jakieś ciekawe modele, za którymi mógłbym się rozejrzeć, ale o wysokości nieprzekraczającej 30 cm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez johnsheppard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może rozwiązaniem było by położenie na boku kolumny pokroju

Kef Q350

Pozostaje jeszcze amplituner z wyjściem na subwoofer i zestaw 2+1 czyli małe kolumny i do tego głośnik basowy jeżeli zależy nam na basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.