Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Rotel A14


Marcinzp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam kolumn podstawkowych do Rotel A14 + CD14. Oczywiście chcę, aby wszystko dobrze grało z dobrą stereofonią. Oprócz tego kolumny nie mogą zawierać w zwrotnicach kondensatorów elektrolitycznych i kopułek chłodzonych ferro fluidem. Kolumny muszą być nowe i będą grały w 16m2. Wstępnie wytypowałem Audio Physic Classic 3 i Bowers&Wilkins 705 S2 i 706 S2. W wersji droższej Amphion Argon S3 i Xavian Ambra. Które byście z nich polecili? Czy warto dopłacić do dwóch ostatnich kolumn przy Rotelu A14?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

A czemu mamy takie kryteria wyboru, jeśli można wiedzieć? ? Nie zagłębiając się w aspekty technologiczne (to zostawmy producentom) polecam zwrócenie uwagi na wymienione wyżej Audio Physic Classic 3 ale również Buchardt Audio S300 lub S400, Audio Academy Dione II. Można również rozważyć coś z Dynaudio np. nowa seria Evoke. Warto pomyśleć o odsłuchu. Super opcją byłyby ATC lecz SCM7 lecz mogą być za małe natomiast z SCM11 ten wzmacniacz niestety sobie nie poradzi..

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcinzp napisał:

W wersji droższej Amphion Argon S3 i Xavian Ambra.

Ale ten Rotel nie reprezentuje poziomu przystającego do tych głośników. Nie wykorzysta ich potencjału. Tu raczej sprawdziłby się Rotel 1592. To jest odpowiedni poziom wzmacniacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi

@Q21 Z powodu wolniejszej zmiany parametrów w czasie. ATC odpadają z powodu głośników do których przykleja się kurz. Dynaudio Evoke chyba mają kopułki chłodzone ferro fluidem?

@piotrek7 Właśnie tego się obawiałem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcinzp napisał:

ATC odpadają z powodu głośników do których przykleja się kurz.

Całe szczęście, że nie wiedziałem o tym, gdy kupowałem głośniki tej marki. Grają u mnie od kilku miesięcy a ja do tej pory nie uświadomiłem sobie "powagi" tego problemu...... Co gorsza, im dłużnej je mam, tym większą radość sprawia mi ich towarzystwo.

Z całym szacunkiem ale skąd wy bierzecie te "mądrości," ? 

Aha. Dynaudio jest do dupy bo jak się naciśnie Esotara palcem, wgniata się. W internecie pełno jest zdjęć powgniatanych i amatorsko prostowanych kopułek tekstylnych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, piotrek7 napisał:

Aha. Dynaudio jest do dupy bo jak się naciśnie Esotara palcem, wgniata się. W internecie pełno jest zdjęć powgniatanych i amatorsko prostowanych kopułek tekstylnych ?

A żebyś widział jak kurz lepi się do kopułki Esoteca Dynaudio, to jest dopiero czarna rozpacz ? Na szczęście gra tak samo dobrze a że nie wygląda? Jak mówią w Dynaudio cyt.: "nic nie wygląda wiecznie jak nowe"  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Adam 38 napisał:

Na szczęście gra tak samo dobrze

Właśnie po to kupuje się głośniki. Mają grać a nie wyglądać. Jeśli komuś przeszkadza kurz, można użyć pędzelka zwilżonego (minimalnie) wodą. Mogą być takie do czyszczenia obiektywów aparatów fotograficznych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piotrek7 napisał:

Całe szczęście, że nie wiedziałem o tym, gdy kupowałem głośniki tej marki. Grają u mnie od kilku miesięcy a ja do tej pory nie uświadomiłem sobie "powagi" tego problemu...... Co gorsza, im dłużnej je mam, tym większą radość sprawia mi ich towarzystwo.

Z całym szacunkiem ale skąd wy bierzecie te "mądrości," ? 

Aha. Dynaudio jest do dupy bo jak się naciśnie Esotara palcem, wgniata się. W internecie pełno jest zdjęć powgniatanych i amatorsko prostowanych kopułek tekstylnych ?

Z "internetów". Kilka miesięcy to mało. Inaczej będą wyglądały za kilka lat.

 

1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

Właśnie po to kupuje się głośniki. Mają grać a nie wyglądać. Jeśli komuś przeszkadza kurz, można użyć pędzelka zwilżonego (minimalnie) wodą. Mogą być takie do czyszczenia obiektywów aparatów fotograficznych

Na lepik ATC pędzelek z wodą raczej nie pomoże.

 

38 minut temu, lolo989 napisał:

Przy takich wymaganiach dobre będą Altusy 150 <lol>

One dobrze nie grają. Do 16m2 są raczej za duże, no i mają kondensatory elektrolityczne w zwrotnicach. Kopułek nie chciało mi się sprawdzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Marcinzp napisał:

Kilka miesięcy to mało. Inaczej będą wyglądały za kilka lat.

 

9 minut temu, Marcinzp napisał:

Na lepik ATC pędzelek z wodą raczej nie pomoże.

A najlepsze jest to, że kompletnie mi to nie przeszkadza.  I cieszę się tym jak grają. A co będzie za kilka lat? Zbytnio się tym nie przejmuję. Może dalej będą u mnie stały a może zmienię na wyższy model

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Twoje prawo. Twój wybór.
Witaj. Kurcze masz strasznie nowatorskie podejście do ałdio... może zamiast oglądać Youtuba i czytać głupoty warto by... posłuchać czegoś.... moim zdaniem warto dobrać coś sonicznie do swojego gustu i nawet jak trafi to szlak po paru latach to miec miłe wspomnienia..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.07.2019 o 11:38, Marcinzp napisał:

Bowers&Wilkins 705 S2 i 706 S2

705 można oczywiście zagra, ale po zmianie wzmaka np na taki RA-1592 albo dzielonkę dopiero zobaczysz, a właściwie usłyszysz na co stać te kolumny ? Ja bym do tej listy dopisał mimo wszystko coś od ProAca, może model D Two? ProAc dużo łatwiejszy do wysterowania od B&W, jednak też pełni potencjału nie usłyszysz na A14.

Wpadnij do nas na odsłuch. Zobaczysz o co mi chodzi ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Witek.K napisał:

Rotel RT-1570 ma DAB i DAB+  

z tego co pamiętam, to ten model jest dostępny na zamówienie u nas

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.