Jump to content
Chicago

Alternatywa dla lamp Sovtek 6H30P-DR

Recommended Posts

Witam.

Czy ktoś z Was panowie robił zakupy w thetubestore.com? Pytam, ponieważ interesują mnie rosyjskie lampy Sovtek 6H30Pi z bieżącej produkcji. Tzn. interesują, ponieważ powyżej pięciu sztuk oferują zniżkę i za sztukę wychodzi $33.95 w parach jako 'matched & balanced. Jadę jeszcze na parowanych przez V.Khomenko, czyli 6H30P-DR, ale za te chcą po $300.00 i ani mru mru o jakichkolwiek zniżkach, a potrzebuję osiem lamp. Przy okazji mam pytanie - jaka jest wartość soniczna normalnych 6H30Pi w porównaniu do 6H30P-DR?

A może coś innego niż Softek? 6H30P-DR parowane przez V.Khomenko pracują w moim przedwzmacniaczu, ale nie mam żadnego doświadczenia z innymi lampami niż Softek. Fakt jest taki, że nie chcę już płacić $2,400.00 za komplet ośmiu lamp. Z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedż.  

Parker's Mood

Miałem sovteci, teraz mam dr ki. Różnica jest wyraźna, nasycenie, lepkosc, rzeczywistości jest na wyższym poziomie. Ja miałem swoje w planach sprzedać iż udało mi się kupić na allegro je za 550zl.. sprzedawca nie wiedział co sprzedaje. Myślałem że zarobie, no nie zarobiłem... cena lamp jest duża, niestety są one tej ceny warte.

Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka

Nie rozumiem - napisałeś, że miałeś Sovtek, a teraz masz DR - czyli co? Miałeś standardowe Sovtek 6H30Pi, a teraz masz Softek 6H30P-DR, tak? Z jakich lat prudukcji masz DR? Z bieżącej, czy może NOS?

Parker's Mood

Miałem 6H30Pi a teraz mam oryginalne 6H30P DR NOS trzeba uważać bo są podróbki.

Kurde nie pamiętam które lata.w wolnej chwili sprawdzę

16 godzin temu, Chicago napisał:

Witam.

Czy ktoś z Was panowie robił zakupy w thetubestore.com? Pytam, ponieważ interesują mnie rosyjskie lampy Sovtek 6H30Pi z bieżącej produkcji. Tzn. interesują, ponieważ powyżej pięciu sztuk oferują zniżkę i za sztukę wychodzi $33.95 w parach jako 'matched & balanced. Jadę jeszcze na parowanych przez V.Khomenko, czyli 6H30P-DR, ale za te chcą po $300.00 i ani mru mru o jakichkolwiek zniżkach, a potrzebuję osiem lamp. Przy okazji mam pytanie - jaka jest wartość soniczna normalnych 6H30Pi w porównaniu do 6H30P-DR?

A może coś innego niż Softek? 6H30P-DR parowane przez V.Khomenko pracują w moim przedwzmacniaczu, ale nie mam żadnego doświadczenia z innymi lampami niż Softek. Fakt jest taki, że nie chcę już płacić $2,400.00 za komplet ośmiu lamp. Z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedż.  

W ramach zaspokajania audiofilskiej ciekawości możesz włożyć tanie jak barszcz 6n6p. np:

https://www.ebay.com/itm/6N6P-MATCHED-PAIR-6N30P-ECC99-E182CC-Tubes-NOS-GOLD-GRID-1972year/332037327808?hash=item4d4ef78bc0:g:4zIAAOSwiDFYLhCt

Jeśli zagrają gorzej ( a nie musi tak być- 6n30 to specyficzna lampa) od obecnych będzie motywacja do zmiany na droższe.

Osobiście zacząłbym od pomiaru używanych obecnie lamp- może okaże się że nie trzeba wymieniać wszystkich. 

Podaj schemat urządzenia.

Edited by jurek

41 minut temu, jurek napisał:

Podaj schemat urządzenia.

BAT VK51SE - automatyczny bias. Nie mam schematu. V.Khomenko ma. Ale ciśnienia nie mam na wymianę - pytam, bo mnie ciekawi zagadnienie. Przede wszystkim różnice soniczne między 6H30Pi, a 6H30P-DR z bieżącej produkcji, oraz różnice soniczne pomiędzy 6H30P-DR z bieżącej produkcji, a 6H30P-DR NOS.

103700.jpg

Parker's Mood

Te wersję dr z bieżącej produkcji to podróbka org dr z dawniejszych czasów.  Różni się cena , budowa (chociaż coraz bardziej można sie pomylic ) jak i dźwiękiem.

Ja lecę na 6n6p w różnych odmianach

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.