Jump to content
wojtek_o

Technics SL-QD22

Recommended Posts

Witajcie 馃檪

Posiadam stary gramofon聽Technics聽SL-QD22 - z lat 80-tych. Sprz臋t jest w dobrym stanie. Ciekaw jestem jak ma si臋 jako艣膰 takich odtwarzaczy do gramofon贸w wsp贸艂czesnych. Innymi s艂owy - jaka to jest p贸艂ka cenowa? Wiem, 偶e nie da si臋 tego dok艂adnie okre艣li膰, ale interesuje mnie rz膮d wielko艣ci.

Mo偶na w nim w og贸le co艣 ulepszy膰, np zastosowa膰 dro偶sz膮 wk艂adk臋 - przyk艂adowo Ortofon Blue? Czy nie ma to sensu i lepiej wymieni膰 sprz臋t na zupe艂nie nowy?

Czy ten model ma jak膮艣 mo偶liwo艣膰 kalibracji si艂y nacisku ramienia? Nie znalaz艂em jej...

4 godziny temu, wojtek_o napisa艂:

Posiadam stary gramofon聽Technics聽SL-QD22 - z lat 80-tych. Sprz臋t jest w dobrym stanie. Ciekaw jestem jak ma si臋 jako艣膰 takich odtwarzaczy do gramofon贸w wsp贸艂czesnych. Innymi s艂owy - jaka to jest p贸艂ka cenowa? Wiem, 偶e nie da si臋 tego dok艂adnie okre艣li膰, ale interesuje mnie rz膮d wielko艣ci.

Witaj 馃檪馃檪馃檪

To zale偶y z czym go b臋dziesz por贸wnywa艂. To by艂a taka 艣rednia p贸艂ka cenowa.

Cytat

Mo偶na w nim w og贸le co艣 ulepszy膰, np zastosowa膰 dro偶sz膮 wk艂adk臋 - przyk艂adowo Ortofon Blue? Czy nie ma to sensu i lepiej wymieni膰 sprz臋t na zupe艂nie nowy?

Czy ten model ma jak膮艣 mo偶liwo艣膰 kalibracji si艂y nacisku ramienia? Nie znalaz艂em jej...

To nie ma sensu, bo nie ma mo偶liwo艣ci, bo masz w tym gramofonie mocowanie wk艂adki typu T4P, a Ortofon to mocowanie w standardzie SME czyli na dwie 艣ruby o rozstawie 1/2". A po co wymienia膰? Za艂o偶y膰 now膮 ig艂臋 do obecnej wk艂adki i ciesz si臋 graniem.

Pewnie nie ma regulacji z powodu jak wy偶ej. Sta艂y nacisk by praktycznie wszystkie wk艂adki T4P wa偶膮 tyle samo.

Edited by Kapstan_Biasu

Witaj馃榾馃榾馃榾馃槜馃槜馃槜馃槜馃槀!

Ma regulacj臋. Tak膮 sobie, ale ma.

P贸艂ka cenowa? Taka - z tych kiedy艣 艣rednich. Dzi艣, gdy patrz臋, co wyprawiaj膮 producenci - sama g贸ra!馃榾

Zostaw go sobie, skoro dzia艂a dzielnie. I, jak napisa艂 Szanowny "Kapitan Basu" - (馃槝) - daj now膮 igie艂k臋.

A gdy si臋 ju偶 kompletnie pogr膮偶ysz w winylowym 艣wiecie - ten gramofon b臋dzie Ci znakomicie s艂u偶y艂, jako myjok do plyt.

Jak mnie, m贸j stary, niezawodny (i podobny w budowie) Kenwood kd41.

Nie do zdarcia, skurczybyk. A si臋 naprawd臋 stara艂em!馃榾

Pozdro.

.......

A! Kiedy艣 tego starca myjoka pod艂膮czy艂em do wzmacniacza...

Zdumia艂 si臋 ja nies艂ychanie...

Edited by Bezlitosna Niusia
Drapanie za uchem kotka Ozziego.