Skocz do zawartości
IGNORED

Primare i21/np30 dobór kolumn do pokoju 45m2


Wojciech Kielar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dobry wieczór Państwu,

Pragnę się przywitać z szacownym gronem. Jestem zapalonym melomanem muzyka towarzyszy mi cały czas.

Od bardzo dawna nie interesowałem się sprzętem hifi   mój zestaw początkowo Primare i21/cd21 następnie wymieniony na NP30 wraz z głośnikami podstawkowymi  Spendor SP2  towarzyszył mi kilkanaście lat.  Nie dawno zmieniłem jednak pomieszczenie do słuchania z 20m2 na 45m2, w tej chwili to już tak nie gra tak  jak wcześniej, ewidentnie kolumny nie radzą sobie zagubiły się.

Niedawno i chwilowo miałem u siebie kolumny dynaudio, modelu nie pomnę lecz parka za ok 17tys zł. Podpięte pod mój wzmacniacz naprawdę to grało, dźwię oderwał się od kolumn był holograficzny!  Nie jest to jednak mój budżet.

Wybaczcie lakoniczność tej wypowiedzi, lecz szukam wydajnych i wytrzymałych głośników do słuchania free jazzu , noisu i elektroniki do 10tys zł. 

W rozmowach bezpośrednich które odbyłem padły sugestie odnośnie krajowych producentów, YB , Avcon...

Proszę o pomoc.

 

Wojtek

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podobały Ci się Dynaudio to forumowy kolega sprzedaje fajne paczki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poza allegro pewnie blisko Twojego budżetu. Tylko mam obawy czy Twój Primare da sobie radę. Warto przemyśleć. 

YB jak najbardziej. Podjedź do nich ze swoimi klockami i posłuchaj. Ciekawie mogą wypaść Huracany. 

Rozważyłbym też te, jednak wzmacniacz w niedalekiej przyszłości przydałby się lepszy pod te kolumny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Silver_85 napisał:

znakomite  propozycje....lecz 10 to nie 12-13tys to dodatkowe środki. Gdy estem zbyt niecierpliwy :-). Dynaudio które słuchałem to Evoke 50 w moim systemie. I21 to dobry klocek wystarczy wraz  z efektywnymi kolumnami 92-95db w 4 omach. Nowe Primare pracujące  w klasie D odpadają.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

spójrz proszę na polską konstrukcję Audio Academy Hyperion IV plus (https://www.q21.pl/audio-academy-hyperion-iv-plus.html). To bardzo dobre połączenie z Primare, zapewniające bardzo spójny, plastyczny dźwięk. Nie powinieneś mieć negatywnych odczuć po przejściu ze Spendor, a może będzie jeszcze miła niespodzianka. Na pewno polecałbym posłuchać także Piega Classic 7.0. To trochę inny charakter brzmienia, ale może się spodobać. 
Zapraszam serdecznie na odsłuchy, mamy w salonie mnóstwo kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać. Oczywiście dla forumowicza indywidualna oferta.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 propozycja więcej niż dobra )))

 

Możliwe jest wypożyczenie kolumn za kaucją?

 

Proszę o priv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Wojciech Kielar napisał:

@Q21 propozycja więcej niż dobra )))

 

Możliwe jest wypożyczenie kolumn za kaucją?

 

Proszę o priv

Oczywiście. Zapraszam do kontaktu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare to dobry kompan do łączenia różnych głośników. Dzięki swojej nie nachalnej prezentacji. moje typy to:

-Pylon Diamond 30

-B&W 704s2.

Obydwie kolumny słuchałem z primare 31 i efekt był bardzo dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tonnii99

otóż To! nie zamierzam zmieniać toru, ewentualnie jeśli znajdę zadbaną końcówkę 30.1 to  i21 posłuży jako pre.

Pylon 30/28 jest w polu moich poszukiwań podobnie jak kolumny Akustyk, 16Hz, Avcon, YB, Audio Academy Hyperion 4, harpia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2019 o 21:41, Wojciech Kielar napisał:

na 45m2, w tej chwili to już tak nie gra tak  jak wcześniej, ewidentnie kolumny nie radzą sobie zagubiły się.

Panie Wojciechu do problemu adaptacji akustycznej tak sporego pomieszczenia musi Pan podejść z dużą rozwagą. Aby Panu wstępnie pomóc wielu z obecnych na tym forum audio znawców musi wiedzieć z czym ma do czynienia, mowa o warunkach istniejących w pomieszczeniu przeznaczonym do odsłuchu np. powierzchnie przeszklone, rodzaj podłogi, dywany, wykładziny, istniejące przeszkody w polu odsłuchowym itd itd. Z Pańskich informacji wynika, że obecne kolumny zagubiły się w tak wielkim pomieszczeniu, co jest oczywiste. Wszelkie sugestie Kolegów w zakresie doboru kolumn do Pańskiego zestawu są jak najbardziej sensowne i godne uwagi, niemniej końcowy tor audio w Pańskim przypadku winien oprzeć się na zestawach kolumn pracujących w układach bipolarnych tzw. trójwymiarowej sceny muzycznej. Do takich kolumn można zdecydowanie zaliczyć Definitive Technology BP 10 będące wyrobem jednego z największych amerykańskich producentów zestawów głośnikowych. Jednostki te są bardzo wydajne (aż 91 dB) a zarazem wymagające względem doboru wzmacniacza. U mnie pracowały pod francuskim Atoll, następnie Anthem, NAD C375 bee, epizodycznie pod SONY klasy ES. Obecnie pracują pod polską manufakturą od FEZZ AUDIO. Wracając do sedna tematu moje pomieszczenie to 25 metrów i jest bardzo obficie, dlatego zdecydowanie polecam je do Pańskiego pomieszczenia. Oczywiście proszę to rozważyć. Te kolumny to panaceum na bolączki związane z akustyką. Ja nazywam to takim purystycznym stereo w przestrzeni. Naturalnie decyzja należy przede wszystkim do Pana. Życzę powodzenia.     

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.