Skocz do zawartości
IGNORED

made in McGyver


birdie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Dostałem kolumny po ingerencji McGyvera - kiedyś w wątku 23843 proszono mnie o opisanie efektu.

 

Będzie bardzo pobieżnie, bo kolumny są w pokoju świeżo malowanym i jeszcze nieuporządkowanym do końca. Przedtem jedna stała na szafie a druga na podstawce na ścianie - obie na wysokości ok. 2m. Nie mam jeszcze żadnych podstawek - teraz jedna stoi na koszu wiklinowym a druga na plastikowym pudełku jakieś 30cm nad podłogą, rozlokowanie "belejakie".

 

Zostały wymienione głośniki (oba), dostrojona tuba basrefleksu i zwrotnica.

 

Natenczas tylko wrażenia "pasmowe":

1. bas - pozostał schodzący nisko (jest nawet niższy niż był) ale znikła "rozwlekłość" i lepiej słychać co gra basista, bas jest krótszy i bardziej zwarty choć jak trzeba to wybrzmiewa długo (np. kocioł czy duży bęben)

2. średnica - straciła niepotrzebną agresywność (ale też jak trzeba to jest agresywna), bardziej naturalny jest głos ludzki (przedtem był lekko "szeleszczący"), lepiej eksponowany jest solista (nie tylko głos - w "Time" Pink Floyd po słowach "you missed the starting gun" rolę solisty po wokalu przejmuje gitarzysta - i prawie widać jak wychodzi na scenie do przodu przed wokalistę - przedtem było to mniej wyraźne, słychać było po prostu że głośniej gra a nie że jest bliżej słuchacza)

3. wysokie - zniknęła niepotrzebna agresywność - mam nagranie orkiestry symfonicznej zaczynające się uderzeniami w trójkąt - przed przeróbką trójkąt mocno "dzwonił" - jakby był ze szkła (mnóstwo niepotrzebnych harmonicznych), po 2-3 sekundach dźwięk drażnił. Teraz poziom wysokich nie zmniejszył się, ale nie ma drażniących "pobrzękiwań" - trójkąt jest z metalu a nie szkła i słychać pojedyncze uderzenia w niego (przedtem był ciągły hałas).

 

Jak dorobię się podstawek i będę miał możliwość dokładniejszego wyboru ustawienia kolumn i posłuchania efektów przestrzeni, lokalizacji stereo itp to jeszcze coś dopiszę.

 

 

P.S. mój system:

CD z moim przetwornikem

wzmacniacz Cambridge Audio A500RC

interkonektory - Technokabel (grube w niebieskim pcv) + wtyki Nakamichi

kable głośnikowe - zwykła linka 2,5kw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.