Skocz do zawartości
IGNORED

made in McGyver


birdie

Rekomendowane odpowiedzi

foxbat, 12 Lut 2006, 17:26

 

>No to ja zamiast pieprzyc farmazony, zapytam sie jak opracowuja swoje konstrukcje male polskie

>firmy takie jak np. AA, Argos czy Harpia, bo watpie by mialy jakies aparaty za grube miliony

>dolarow.

 

Normalnie. Rozkładają kołdrę na podłodze, dwie poduszki wieszają na ścianach, ustawiają mikrofon i... gotowe.

Później już tylko, pakowanie, transport do sklepów i leżąc na plaży w Honolulu sprawdzanie stanu firmowego konta. Łatwizna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może kolejny cytat ;-):

 

Tomasz Kot w serialu "Camera cafe", odcinek pt. "Hipochondryk"

 

"A w morde chcesz? No chcesz.....?"

 

Tak mi się to przypomniało w trakcie lektury Qubrica i kolegi doktora psychologii ;-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

el_jugador, 12 Lut 2006, 17:33

>Po co ? twoja wiedza z ekonomii wydaje się byc taka sama, co z psychologii,czyli żadna. Ten temat doktoratu porusza ogromnie ważne zagadnienia praktyczne.<

 

Buhahaha - oto mamy pana doktora. Jak widac wcześniej się doktoryzował z ekonomii...

 

Masz jeszcze więcej osobowości. Wiemy juz że jesteś świetnym psychologiem. Teraz jesteś ekonomistą... Śmiało dalej!...

A o Thorensie i jego teriach pomiarów nic nam nie napiszesz??? Jaka strata dla elektroakustyki :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

larky, 12 Lut 2006, 17:36

>"A w morde chcesz? No chcesz.....?"

 

W dobra stronę sterujesz. A pan doktor nie zrozumiał tylu aluzji, aż erystyka doszła do ściany i sie zatrzymała ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>To ja może kolejny cytat ;-):

>

>Tomasz Kot w serialu "Camera cafe", odcinek pt. "Hipochondryk"

>

>"A w morde chcesz? No chcesz.....?"

>

>Tak mi się to przypomniało w trakcie lektury Qubrica i kolegi doktora psychologii ;-)

>

>Pozdrawiam

 

Iluz ja już takich odgrażaczy internetowych na różnych forach widziałem. Na szczeście bycie doktorem jakimkolwiek nie oznacza posaidania wielkiego brzucha, lub też okularów wielkości denek od butelek. Mozna natomiast regularnie uprawiać różne sporty, z tymi walki włącznie. W tym kontekscie bardzo chętnie zobaczyłbym Qubrica oko w oko i przekonał się czy zdoła zrealizować swoją pogróżkę. A bardziej precyzyjnie: czy zdąży i jakiej reakcji równać się będzie ta jego potencjalna akcja :D. Gdyby to bylo forum bukmacherskie, spokojnie przyjmowałbym zakłady ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wovo, 12 Lut 2006, 17:38

 

Skrót pewnie lepiej rozszyfruje _igod_ Jak dla mnie to jest pomiar odpowiedzi impulsowej.

 

Wykonywany tak jak tutaj w AUDIO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat - zajrzyj na stronę www.akkus.com.pl, dział "kity". Oczywiście chodzi o kity Akkusa. Tak samo to wygląda u innych producentów.

 

wovo - ależ skąd. Przed pomiarem robi się całą kalibrację aby odbicia nie były brane pod uwagę. Rozumiem, że lepiej nie robić pomiarów w ogóle?

 

el_jugador - naprawdę jesteś doktorem? I pozwalasz sobie na ocenę ludzi po tym, co napisali na forum. Sorry, ale to cholernie trąci amatorką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

el_jugador, 12 Lut 2006, 17:42

 

Jaką pogrózkę kretynie??? Czy ja ci gdzieś groziłem???

 

Napisałem że ci z gęby smierdzi i nawet nie załapałeś skąd jest to stwierdzenie i czego dotyczy.

Nie rozumiesz przenośni. Twoja wiedza podręczna ogranicza sie do wiedzy ucznia z podstawówki.

Dupa jesteś nie doktor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat, 12 Lut 2006, 17:38

>Ja sie pytam serio...

 

Serio to nie wiem, ale w wątku o pomiarach natknąłem sie na kolejny kwiatek:

 

lancaster11 Sty 2006, 12:04

Natknąłem się na taki pomiar renomowanej konstrukcji. Co o tym sądzicie? Kolumny grają bardzo dobrze, kiedys ich słuchałem. Opinie reszty słuchaczy też są raczej pozytywne. Przy tym nikt nie zwraca uwagi, że np. zestawy mają wycofaną srednicę, raczej wszyscy chwalą średnicę tych zestawów za namacalność. Jak wytłumaczyc ten fenomen?

Pomiar spl wygląda tak, jakby stroił je amator bez pomiarówki;)

Nie chodzi mi o stawianie tezy, że niezależnie od przebiegu spl zestawy potrafią dobrze zagrać. Chodzi mi o wyjaśnienie dlaczego tak się dzieje?

Pomiary w Stereophile oczywiście:)

A tu drugi ciekawy pomiar Totem Model One.

Niesłyszalne +5dB dla 2,5KHz?

Raczej nie chce mi się w to wierzyć. Może kwestia pomiaru?

 

 

Tyle mniej więcej są własnie warte te śmieszne pomiary. Dalej co niektórzy będą się upierać, że bez pomiarów nie może zagrać? Jak widać może i to całkiem nieźle skoro jest tylu naiwniaków, żeby to kupić za grubą kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, 12 Lut 2006, 17:48

>Jak widać może i to całkiem nieźle skoro jest tylu naiwniaków, żeby to kupić za grubą kasę.<

 

I własnie w słowie "naiwniak" kryje się cała tajemnica. Sieciówki też kupują za gruba kasę choc pomiarów żadnych tam pewnie nie ma.

 

ale przecież w sprzecie audio nie płacisz za dźwięk tylko. Gdyby tak było to wszyscy kupowaliby Mantę, Kiss czy dobrego kompa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie takich doktorow Qubric zjadal na sniadanie... nie ja juz nie moge......... moze szanowny doktor napisalby prace na temat folkloru na forum... jeszcze mi tu brakuje ministra w randze wicepremiera...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wowo>Tytuł i autorów podałem wcześniej- podstawy wiedzy o akustyce ok 100zł nie wiem czy jeszcze można kupić, ale problemu tego forum nie rozwiąze ,bo to jest problem ludzki a nie akustyczny,. Muls nic nie znaczy.Maryjan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>el_jugador - naprawdę jesteś doktorem? I pozwalasz sobie na ocenę ludzi po tym, co napisali na

>forum. Sorry, ale to cholernie trąci amatorką.

 

Czasem sobie pozwalam, choc jest to w rażącej sprzeczności z etyka zawodu. Co do amatorki - to faktycznie moze się tak wydawać. Sa jednak dwa inn aspekty: po pierwsze żadne wykształcenie, jakiekolwiek by nie było, nie stłumi w człowieku reaktywności emocjonalnej - prostą zasadą jest to,że właściwie każdy zaatakowany sie broni; po drugie: pozwalam sobie na to, kiedy dane jakie otrzymuje ( w tym przypadku wypowiedzi Qubrica) sa tak wyraziste, ze mozna na ich postawie stworzyć pewien profil. Z chęcią bym go zweryfikował: obserwacją, testami, a nawet jakimś eksperymentem. Szkoda, ze to niemozliwe :). Zakladam jednak, że większość z tego co o nim napisałem jest częścią jego osobowośći, czyli będą to zachowania/słowa/reakcje stałe w czasie i będą przejawiać się w podobnych jak te okolicznościach. A jeśli w częsci z nich się myle, jest to tylko informacja zwrotna, o tym, co należy poprawić. jest w tym pewna analogia do słuchania na ucho i wykonywania pomiarów :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nie takich doktorow Qubric zjadal na sniadanie...

 

Jest po prostu niesamowity.

 

 

nie ja juz nie moge...... moze szanowny

>doktor napisalby prace na temat folkloru na forum...

 

Nie ta gałąź wiedzy chyba.

 

 

jeszcze mi tu brakuje ministra w randze

>wicepremiera...

 

Bez przesady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogia to jest taka, że z kolejnego potencjalnie ciekawego wątku zrobił się śmietnik złotych myśli. Idę na piwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>no to ja z utesknieniem czekam na profil Qubric'a :D

 

tenże profil możesz sobie z łatwością wykroić z moich postów na jego temat. Właściwie jedyną rzeczą, której brakuje jest podsumowanie, ale myślę, że sam dokonasz tego z łatwością :). Radzę patrzeć przez pryzmat kultury osobistej właśnie, choć do pojęć psycho ona nie należy.

 

Przychodzi mi na myśl jedno przysłowie na temat tego śniadaniowego pogromcy nie takich doktórów - człowiek moze wyjechać ze wsi, wieś z człowieka nie wyjdzie nigdy :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat, 12 Lut 2006, 17:51

 

Ale tak w ogóle to przed tą recenzją AA Hyperion w Audio miałem okazję ich posłuchać. Nie raziło to w uszy. Nawet powiem że grało dość miło. Tyle tylko że jak moje stare i tanie DIY. Po prostu odniosłem wrażenie że taki dźwiek można osiągnąc bez trudu. Nie było skoku jakościowego. Nic się lepiej nie uwidoczniło na pierwszy rzut ucha. Może istotnie takie lekkie smażenie na średnicy jak opisywali recenzenci i potem wyszło w pomiarach na średnicy, ale teraz juz nie pamiętam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Analogia to jest taka, że z kolejnego potencjalnie ciekawego wątku zrobił się śmietnik złotych

>myśli. Idę na piwo.

 

Ja również i gratuluję właściwego posunięcia :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

el_jugador, 12 Lut 2006, 18:00

>Przychodzi mi na myśl jedno przysłowie na temat tego śniadaniowego pogromcy nie takich doktórów - człowiek moze wyjechać ze wsi, wieś z człowieka nie wyjdzie nigdy :).<

 

Doktorek wie to zapewne po sobie :))) Poza tym nie zna przysłów, gdyz z tego przysłowia akurat wynika że wszyscy mamy wieś w sobie.

 

Mimo że nikt w mojej rodzinie do trzeciego pokolenia wstecz nie był ani nawet nie siegał pamiecią do rodziny ze wsi :)))

Słabe te pana portreciki psychologiczne doktorku, oj słabiutkie... Jak nie kupisz pan doktoratu w jakiejś wyższej szkole czegoś i czegoś to dupa będzie nie dyplom :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc w metodzie MLS chodzi o to, aby zarejestrować sygnał użyteczny zanim do mikrofonu dotrze sygnał odbity, czyli nieprawdziwy.

 

W programie ustawiamy tzw "bramkę" przed pierwszym groźnym odbiciem od ziemi. Kiedy sygnał generowany jest z głośnika najszybciej dociera do mikrofonu. Ponieważ głośnik promieniuje pod kątem, fala dźwiękowa odbija się od ziemi, ścian i większych płaskich powierzchni i również trafia do mikrofonu. Dlatego trzeba zapewnić jak najlepsze warunki pomiaru, kolumnę ustawiamy pomiędzy sufitem i podłogą, a w połowie odległości między mikrofonem i głośnikiem dajemy wytłumienie, Może to być gąbka czopkowa, żeby było profesjonalnie. Ale równie dobrze to zadanie spełnia gruby koc czy kołdra (pozdrawiam parantullę).

 

Na rysunku poniżej przedstawiłem tzw puls response. Przy 2,5ms mamy pik, jest to odbicie od ziemi (zrobiłem to na szybko, normalnie udaje mi się uzyskać ponad 10ms sygnału użytecznego). Bramka ustawiona jest na około 2,4ms. Sygnał za bramką nie jest już brany pod uwagę. Wadą metody MLS jest to, że z odległości 1 metra nie zmierzymy niskich częstotliwości. Dokładniej: czym niżej ustawiona bramka (krótszy czas kiedy mikrofon dostaje sygnał użyteczny) tym wyższą najniższą częstotliwość jesteśmy w stanie zmierzyć. Niskie częstotliwości mierzymy w polu bliskim, potem w odpowiednim miejscu łączymy ze sobą wykresy. Na wszystko są odpowiednie wzory, ale nie będę tutaj teraz zanudzał.

 

Zapraszam do wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania, ale niech całość będzie w jednym temacie.

 

SW wymaga większej troski niż programy za 2000USD, natomiast można uzyskać te same wyniki. Niestety, niektórzy forumowicze strasznie sabotują pomiary nie mając przy okazji żadnej wiedzy na ten temat :-)

post-1349-100006632 1170285155_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało w tym co piszecie jest o dokonaniach MG. Więc może lepiej Panowie piszcie do siebie na priv bo szkoda miejsca na serwerze.............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mulis ...widze że to "V" w moim nicku które jest specjalnie dla takich jak Ty dużą literą nadal pozostaje niezauważone :) szkoda że nie da się pogrubiać :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.