Jump to content
Sign in to follow this  
antos

Wymiana Opampów / Denon DVD-2800

Recommended Posts

Ogólnie używam wyłącznie jako zródło dzwięku.  Gra jak do tej pory świetnie, lepiej niż te wszystkie przetworniki które miałem u siebie. Czytałem gdzieś że po wymianie fabrycznych opa BA15218 na jakiegoś Bursona urywa poprostu jaja 😉  W celu urwania w/w ....kupiłem już podstawki dip 8 i jakieś BB OPA604 wraz z adapterem na początek. Przypuszczam że trzeba będzie popróbować innych. Proszę kolegów o sugestię jakie inne opampy ew. wybrać. serdecznie Pozdrawiam A.

Ja używam Muses 8820, kość dual. Szybka przestrzenna detaliczna.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

czytałeś , że poprawia Burson , a wsadzasz OPA o co tu chodzi?gdzie tu sens?

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

xavian

Możliwe że użyję też Bursona, lecz chwilowo spróbuję BB604 aby się przekonać jak duża jest różnica. A własnie...jak się ma Burson do BB604 że zapytam 🙂  Denon ma dobry przetwornik i temu chyba zawdzięcza świetną dynamikę i barwę.

IMG_20190928_173623.jpg

IMG_20190930_123948.jpg

Opampy wymienione, BB604 .że względu na wieczorową porę tylko ciche słuchanie.  Pierwsze wrażenie jest lepiej. Najważniejsze że nie traci pewnej analogowej sygnatury. Jest to jedyny znany mi odtwarzacz który muzykę z lat 60 tych gra fenomenalne . Wydaje mi się że tego wrażenia nie zgubił. W każdym razie stare opa są w podstawkach na wszelki wypadek. 

20200116_214959.jpg

Ten DVD ma niezły DAC AD1854 w dobrej gradacji KRS . Jest to wprawdzie delta-sigma z wyjściami napięciowymi ale parametry ma przyzwoite . 

Tu jego dane katalogowe . Zwróć uwage na proponowany przez producenta wyjściowy filtr Bessela 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja bym wyrzucił wszystko co stoi za wyjściami +/- daca i w to miejsce wstawił transformatory sygnałowe 1:1 , które będą pełnić funkcje symetryzacji sygnału i filtra dolnoprzepustowego . Zwykły monacor wystarczy . Poziom sygnału wychodzący z DAC-a jest bardzo wysoki i spokojnie wysteruje wzmacniacz zintegrowany .

...there is no spoon...

Arturp 😀 powitać. W sprawie trafka porozmawiam jutro ze Sharkiem, obiecał pomoc. Jeśli jest szansa na poprawę bez zabawy opampami to zapewne warto. Pogadamy posłuchamy i zdecyduję. W każdym razie Twoja rada warta uwagi . Pozdrowienia.