Jump to content
MacP

Śmieszne zachowania pilota Cambridge Audio CXN

Recommended Posts

W/w urządzenie ma ogromniastego i zdecydowanie "nadmiarowego" pilota (nienawidzę takich najszczerzej - obsługują cały system, jakby mogły to najchętniej i pralkę, mikrofalówkę oraz bramę garażową), więc chciałem zaprogramować małego uniwersalnego. Jakież było moje zdziwienie, gdy ów uczący się pilot zaczął zachowywać się dziwacznie. Włączał CA, ale go nie wyłączał itp. Otóż okazuje się że niektóre klawisze pilota oryginalnego wypuszczają kody sekwencyjnie, za kolejnymi naciśnięciami różne. A więc guzik On/Off jest jeden, ale generuje kolejno kody A-B-A-B-A-B.... Nie da się go więc przypisać do jednego guzika pilota zastępczego, trzeba użyć dwóch. Guzik ściemniania wyświetlacza wysyła kody A-B-C-A-B-C.... wyłączony - średni - jasny. Sądziłem, że tak samo działa guzik "Info", który przełącza trzy tryby informacji na wyświetlaczu (opis z okładką - okładka - sam opis), ale dla odmiany ten akurat wysyła jedną komendę, która sekwencyjnie przełącza tryby 🙂 tak więc zaprogramowanie pilota uniwersalnego okazało się frustrujące i nie do końca się udało.

A już jedną ze szczególnie irytujących cech tego pilota jest brak (mimo wielkiej liczby guzików) bezpośredniego dostępu do tak zdawałoby się oczywistej funkcji jak zmiana źródła. W tym celu trzeba wybrać klawisz "źródła", przewinąć je strzałkami na (mało widocznym z oddali) wyświetlaczu i zatwierdzić guzikiem OK. Żeby było śmieszniej, samo urządzenie akceptuje kody bezpośredniego wyboru i na pilocie uniwersalnym np. Logitecha da się je wybrać bez tego idiotycznego scrollowania i zatwierdzania. 😞 Za to tu mamy osiem guzików do wyboru stacji radiowych (nie używam ich) oraz cały panel do obsługi CD, choć pewnie 90% posiadaczy CXN takiego urządzenia sobie nie kupi. Jak ja kocham ten wyszukany, przemyślany design różnych zresztą pilotów...

cambridge-audio-cxc-2.jpg

Edited by MacP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej! Miało być śmieszne zachowanie pilota.

Tak na poważnie to ciężko będzie to ogarnąć. Zwyczajnie nikt się nie przejmuje tym czy do danego urządzenia pasuje pilot zastępczy. Musisz teraz z tym żyć 🙂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem, tak tylko ostrzegam, jakby ktoś miał podobny pomysł... Stream Magic 6 miał ładniejszego, prostszego i bardziej logicznego pilota, szkoda że nastąpił regres (i "przedobrzenie", bo niby funkcji więcej, ale obsługa niewygodna)

remo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
xavian
On 1/13/2020 at 10:26 PM, MacP said:

. A więc guzik On/Off jest jeden, ale generuje kolejno kody A-B-A-B-A-B....

Przypuszczam że bardziej wygląda to tak:

1 wciśnięcie - AAAAA

2 wciśnięcie BBBBB

Zmienia się w adresie tzw. toggle bit.

A dzieje się tak po to aby jednym wciśnięciem nie włączyć i zaraz nie wyłączyć urządzenia. Oczywiście można to zrealizować inaczej, jednak wiele pilotów tak właśnie ma.

A z innej beczki. Czytając to forum można dojść do wniosku, że streamer bez wad to utopia 🙂

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.