Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie Subwoofera pod 2 amplitunery


Grześ87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim, jeżeli założyłem temat w złym dziale proszę o przeniesienie i przepraszam. 

Do sprawy.

Potrzebuje pomocy odnośnie podłączenia suuba pod 2 amplitunery. 

Jak to wygląda u mnie już tłumaczę. 

Mam nieduże pomieszczenie, pokój około 10m2 ( dlatego nie mam miejsca na 3 subwoofery, gdyż jeszcze mam od soundbaru) . Posiadam zestaw kina domowego: Amplituner Pioneer VSX 534, do tego mam zestaw głośników Polk Audio 1600. Subwoofer mam oczywiście podłączony z amplitunera ( pre aut suubwofer ) chinch do suuba ( 2 wejścia line in, lewe i prawe) do jednego wejścia akurat mam lewe i wszystko oczywiście działa. 

Teraz zakupiłem zestaw stereo. Amplituner Yamaha R N803D i kolumny Focal Chorus 706 czyli monitory. Podejrzewam, że spokojnie te monitory wystrcza do nagłośnienia tego pomieszczenia ale gdybym chcial dodać subwoofer, to jest możliwość dodania tego samego aktywnego z zestawu polkaudio? Pomyślałem, żeby zakupić 2 przewód chinch i podłączyć Yamahe z wyjścia suub do drugiego ( czerwonego kanału w subie ( line in). Czy to w ogóle jest możliwe i zda egzamin? Czy można podłączy 2 różne amplitunery do jednego suba, 2 różnymi przewodami chinch do 2 różnych wejść line in i w zależności który amplituner włączę to ten będzie dawał sygnał do subwoofera? Nigdy nie mogłem dosjc do tego czemu suub ma 2 wejścia line in. Mam nadzieję, że czytelnie to opisałem i proszę o jakieś porady. Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Grześ87 napisał:

Cześć Wszystkim, jeżeli założyłem temat w złym dziale proszę o przeniesienie i przepraszam. 

Do sprawy.

Potrzebuje pomocy odnośnie podłączenia suuba pod 2 amplitunery. 

Jak to wygląda u mnie już tłumaczę. 

Mam nieduże pomieszczenie, pokój około 10m2 ( dlatego nie mam miejsca na 3 subwoofery, gdyż jeszcze mam od soundbaru) . Posiadam zestaw kina domowego: Amplituner Pioneer VSX 534, do tego mam zestaw głośników Polk Audio 1600. Subwoofer mam oczywiście podłączony z amplitunera ( pre aut suubwofer ) chinch do suuba ( 2 wejścia line in, lewe i prawe) do jednego wejścia akurat mam lewe i wszystko oczywiście działa. 

Teraz zakupiłem zestaw stereo. Amplituner Yamaha R N803D i kolumny Focal Chorus 706 czyli monitory. Podejrzewam, że spokojnie te monitory wystrcza do nagłośnienia tego pomieszczenia ale gdybym chcial dodać subwoofer, to jest możliwość dodania tego samego aktywnego z zestawu polkaudio? Pomyślałem, żeby zakupić 2 przewód chinch i podłączyć Yamahe z wyjścia suub do drugiego ( czerwonego kanału w subie ( line in). Czy to w ogóle jest możliwe i zda egzamin? Czy można podłączy 2 różne amplitunery do jednego suba, 2 różnymi przewodami chinch do 2 różnych wejść line in i w zależności który amplituner włączę to ten będzie dawał sygnał do subwoofera? Nigdy nie mogłem dosjc do tego czemu suub ma 2 wejścia line in. Mam nadzieję, że czytelnie to opisałem i proszę o jakieś porady. Pozdrawiam. 

 

Nie podłączaj do takiego pokoju subwoofera! To ogromny bląd. To tylko bardziej szkodzi ,niżeli pomaga. Do 10m2 tylko monitory. Te co masz pasują idealnie. Żadnych subwooferów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Grześ87 napisał:

Dziękuję za odpowiedź, ale czy to w ogóle jest możliwe takim sposobem jak opisałem? Będzie to działac? A jak wyglada sprawa gdyby z obu amplitunerow poszedł sygnał na ten sam subwoofer, przypadkowo powiedzmy? Ulegnie uszkodzeniu? 

Ale subwoofer w tym pokoju niema sensu...

A z tym połączeniem,że na lewy kanał z jednego ampli, a na prawy z drugiego nie wiem czy ma sens. Będzie to gralo, ale po co tak kombinować? Jak puścisz w jednym ampli i drugim ampli muzykę (załóżmy inna) to dźwięk w sumie się zmiesza i będzie kaszana... Nie kombinuj z tym subem i ampli,bo narobisz sobie kłopotów. 

Te Focale co masz to mają dużo basu, są wystarczające do takiego pokoju . Ja też mam pokój 10m2 i mam dwa monitory na standach i jest super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście twierdzę, że masz rację i pewnie te monitory spokojnie wystarcza. Jutro ma przyjść sprzęt i będę testował.

Pytanie mam jeszcze odnośnie ustawienia monitorów. Czy powinny być na wysokości uszu czy np mogą być na meblach na wysokości około 2 metrów oczywiście po lewej i po drugiej stronie na takiej samej wysokości ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory skieruj do srodka, tak zeby lewa i prawa kolumna była skierowana do lewego i prawego ucha. Najlepiej kolumny grają jak są dalej od ściany niżeli blizej, poprawia się przestrzeń, głębia dzwieku, scena. Jak dasz blisko ściany to podbije Ci bas i straci się glebia, scena, , dźwięk stanie się bardziej płaski. 

Wiem, to z własnego doświadczenia. Sam biegałem z kolumnami po pokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie podłączaj do takiego pokoju subwoofera! To ogromny bląd. To tylko bardziej szkodzi ,niżeli pomaga. Do 10m2 tylko monitory. Te co masz pasują idealnie. Żadnych subwooferów.  

bzdura

Potrzebuje pomocy odnośnie podłączenia suuba pod 2 amplitunery. 

Jak to wygląda u mnie już tłumaczę. 

Mam nieduże pomieszczenie, pokój około 10m2 ( dlatego nie mam miejsca na 3 subwoofery, gdyż jeszcze mam od soundbaru) . Posiadam zestaw kina domowego: Amplituner Pioneer VSX 534, do tego mam zestaw głośników Polk Audio 1600. Subwoofer mam oczywiście podłączony z amplitunera ( pre aut suubwofer ) chinch do suuba ( 2 wejścia line in, lewe i prawe) do jednego wejścia akurat mam lewe i wszystko oczywiście działa. 

Teraz zakupiłem zestaw stereo. Amplituner Yamaha R N803D i kolumny Focal Chorus 706 czyli monitory. Podejrzewam, że spokojnie te monitory wystrcza do nagłośnienia tego pomieszczenia ale gdybym chcial dodać subwoofer, to jest możliwość dodania tego samego aktywnego z zestawu polkaudio? Pomyślałem, żeby zakupić 2 przewód chinch i podłączyć Yamahe z wyjścia suub do drugiego ( czerwonego kanału w subie ( line in). Czy to w ogóle jest możliwe i zda egzamin? Czy można podłączy 2 różne amplitunery do jednego suba, 2 różnymi przewodami chinch do 2 różnych wejść line in i w zależności który amplituner włączę to ten będzie dawał sygnał do subwoofera? Nigdy nie mogłem dosjc do tego czemu suub ma 2 wejścia line in. Mam nadzieję, że czytelnie to opisałem i proszę o jakieś porady. Pozdrawiam. 

 

 

 

prosta mozliwoscia jest podlaczenie jednego Receivera przez wejscie LowLevel czyli Cinch (Line in) a drugiego przez wejscie HighLevel czyli Glosnikowe (Speaker Level Input)IMG_5689.thumb.png.5ab2352cf67e4154f1ec8b5efd68b27c.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, xajas napisał:


bzdura
prosta nozliwoscia jest podlaczenia jednego Receivera przez wejscie LowLevel czyli Cinch (Line in) a drugiego przez wejscie HighLevel czyli Glosnikowe (Speaker Entry)
IMG_5689.png

Bzdura to jest podłączyć subwoofer w takim pokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2020 o 20:26, Grześ87 napisał:

... Nigdy nie mogłem dosjc do tego czemu suub ma 2 wejścia line in. ...

Może dlatego, że w systemach tanich z wzmacniaczami nie dedykowanymi do pracy z subwoofer`ami  podłącza się sygnał z lewego i prawego. Bas jest w obu kanałach, nieprawdaż...

Do tego suby miewają wejścia wysoko sygnałowe na wyjścia głośnikowe (ZG) ze wzmacniacza i dalej z suba na ZG...

Nie dziwuj się więc przeciętnym subwoofer`om.

Czy łączyć różne klocki na ten sam sub?

Nie. Skąd wiesz jak są te wejścia połączone. Zapewne to jakiś porosty sumator z rezystorów. Masy są wspólne. Po co łączyć masy różnych klocków na subwoofer`ze? Może nic się złego nie dziać, na pierwszy słuch ale mieszanie mas zawsze powoduje problemy.

Nie wiem czego słuchasz, co to za sprzęt itd. Nie ma przeciwwskazań do delikatnego pomruku na basie ;-). 10m2 to tylko 2 razy mniej niźli przeciętny polski salon w wielkiej płycie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Może dlatego, że w systemach tanich z wzmacniaczami nie dedykowanymi do pracy z subwoofer`ami  podłącza się sygnał z lewego i prawego. Bas jest w obu kanałach, nieprawdaż... Do tego suby miewają wejścia wysoko sygnałowe na wyjścia głośnikowe (ZG) ze wzmacniacza  

 

 

 nawet najwyzszej klasy subwoofery maja wejscia wysokopoziomowe, ktore przez niektorych producentow sa preferowane (patrz REL)

 

Za małe pomieszczenie , na subwoofer. Nie pokaże tego co potrafi, może mu to buczeć  

 

wiesz co to jest „buczenie“ i w jakim zakresie w takim pomieszczeniu wystepuje? Mozesz to policzyc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xajas napisał:

 

nawet najwyzszej klasy subwoofery maja wejscia wysokopoziomowe, ktore przez niektorych producentow sa preferowane (patrz REL)

 

wiesz co to jest „buczenie“ i w jakim zakresie w jakim pomieszczeniu wystepuje?

U mnie wystąpiło buczenie jak podłączyłem CANTON PLUS C. Ale to trochę inna konstrukcja subwoofera. No i na 12 calowym głośniku. Też się bawiłem w subwoofery, w takim samym małym  pokoju. Nie polecam. Do kina może tak, ale do muzyki nie! Ma fajne Focale niech je wykorzysta w tym pokoju.  Nic mu więcej nie potrzebne. 

Pięknie grają co więcej do szczęścia trzeba? O wiem może dobrego DACa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, xajas napisał:

ani konstrukcja ani wielkosc przezwornika nie wplywa na czestoliwosc dudnienia. to parametr zalezny od rozmiarow pomieszczenia

 

uzyj dowolnego kalkulatora modow pomieszczenia, to zrozumiesz jak to dziala

jest ich pelno w internecie

 

No, bo za małe pomieszczenie dla tego subwoofera. On potrafi zagrać na 40m2, a ja go dałem do 10m2.

Dobra nie ważne . Zobaczymy co kolega napiszę, jak mu się sprzęt wygrzeje, czy będzie mu tego basu brakować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bukaj napisał:

U mnie wystąpiło buczenie jak podłączyłem CANTON PLUS C.

To sub PASYWNY, nie mający absolutnie żadnych regulacji. Jak to się ma do nawet najprostszego aktywnego, z choćby regulacją częstotliwości odcięcia??? Nic dziwnego, że Ci nie zagrał, bo jest przeznaczony do pracy WYŁĄCZNIE z satelitami Canton Plus S. Zestawy sub-sat, pasywne, muszą być traktowane jako całość i bez sensu jest łączenie takiego suba z resztą nie od kompletu. Zwrotnica suba poprawnie współpracuje tylko z dedykowanymi satelitami.

Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze jak juz jedyna bezpieczna możliwoscia podlaczenia suba pod jeden i drugi ampli to jeden na chinch a drugi na glosnikowe. Teraz pytanie jak podlaczyc ta yamahe 803D do suba na high lewel? Kolumny wiadomo pod speakers A a sub? Speakers B? 4 przewody do Suba? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozna wlozyc w te same wejscia kolumny i subwoofer, w wejscie A? Nie beda sie dzwieki hmm mieszac? A gdy podlacze do gniazda B, to czy subwoofer bedzie gral inaczej( slabiej mniej energicznie) niz np. podlaczony do drugiego amplitunera wejsciem line in? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja skromnie zapytam:

Jak, do cholery, takiego "kalafiora instalacyjnego" wyregulować???

Jeśli regulować pod niski poziom, to po głośnikowych będzie skopany i odwrotnie. 

Sub pod dwoma wzmacniaczami jednocześnie, to GŁUPOTA DO POTĘGI.

Chyba, że słuchając z różnych wzmacniaczy, z kazdą zmianą, trzeba będzie regulować poziom suba, co jest kolejną glupotą.

Sorry, taki klimat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A ja skromnie zapytam:

Jak, do cholery, takiego "kalafiora instalacyjnego" wyregulować???

Jeśli regulować pod niski poziom, to po głośnikowych będzie skopany i odwrotnie. 

Sub pod dwoma wzmacniaczami jednocześnie, to GŁUPOTA DO POTĘGI.

Chyba, że słuchając z różnych wzmacniaczy, z kazdą zmianą, trzeba będzie regulować poziom suba, co jest kolejną glupotą.

Sorry, taki klimat!

 

A ja skromnie odpowiem.

 

Mozna probowac najpierw dopasowac poziom w subwooferze dla tego amplitunera pdlaczonego przez wejscie glosnikowe, a potem poziom na wyjsciu Cinch w tym drugim Amplitunerze

 

10 lat uzywalem taki setup, dwa niezalezne systemy do KD (amplituner z wyjsciem Cinch) i stereo (monobloki z wyjsciem glosnikowym) uzywajace wspolny subwoofer (REL) i dzialalo to bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, xajas napisał:

Mozna probowac najpierw dopasowac poziom w subwooferze dla tego amplitunera pdlaczonego przez wejscie glosnikowe, a potem poziom na wyjsciu Cinch w tym drugim Amplitunerze

Okej... a to "wyjście cinch" to pre out? I co- założysz dodatkowy regulowany tłumik poziomu, czy bedziesz w nieskończoność kręcił poziomem suba? Sorry, ale to nie ma najmniejszego sensu. 

W dodatku kolega ma rozne kolumny- podlogowe i podstawkowe, co wymusza inne częstotliwości podziału. To podłączenie- 1 sub do 2ch różnych systemów, to mission imposible.

Nie twierdzę, że nie da się połączyć wszystkiego tak, by jakoś zagrało, ale nie jest możliwe sensowne zestrojenie, by zagrało PRAWIDŁOWO na obu systemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.