Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz do pylon diamond 28


m2000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, m2000 napisał:

A to sorki  już mi w głowie się pomyliło.

Dziękuje

Ok napewno lampa Haiku bedzie lepsza ale ja lampy nie postawie za malo miejsca dlatego szukam wzmaka tranz lub hybryde

Może na dziś  skończymy.Faktycznie za dużo wiadomości .Słusznie mówisz były  dwie propozycje z Twojej strony a tu tyle innych możliwości.Zaczynasz  się gubić.

Moja rada .Na spokojnie poszukaj w sieci choć by opisów i zdjęć wzmacniaczy , A potem wypożycz posłuchaj kilku i wybierz co Ci słuch podpowiada a no co w kieszeni jest kasa .

Jeśli chodzi o Vincenta 227 i 237 oraz o Lectora ZXT 70 i Haiku Audio Bright to  wzmacniacze hybrydowe ta  mimo tego że są tam lampy to wzmacniacz Jest tranzystorowy. Niestety  Vincenty są wyższe (poczytaj) za to Lector ZXT 70 i HAIKU Audio Bright  z wyglądu  to typowy tranzystor .Ale grają tak jak oczekujesz sprawdź co i jak potem posłuchaj i dopiero zdecyduj , Słuchałem Twoich kolumn i tych wzmacniaczy dla tego taka podpowiedź .

W razie pytań pisz na priv.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, bogus18 napisał:

Może na dziś  skończymy.Faktycznie za dużo wiadomości .Słusznie mówisz były  dwie propozycje z Twojej strony a tu tyle innych możliwości.Zaczynasz  się gubić.

Moja rada .Na spokojnie poszukaj w sieci choć by opisów i zdjęć wzmacniaczy , A potem wypożycz posłuchaj kilku i wybierz co Ci słuch podpowiada a no co w kieszeni jest kasa .

Jeśli chodzi o Vincenta 227 i 237 oraz o Lectora ZXT 70 i Haiku Audio Bright to  wzmacniacze hybrydowe ta  mimo tego że są tam lampy to wzmacniacz Jest tranzystorowy. Niestety  Vincenty są wyższe (poczytaj) za to Lector ZXT 70 i HAIKU Audio Bright  z wyglądu  to typowy tranzystor .Ale grają tak jak oczekujesz sprawdź co i jak potem posłuchaj i dopiero zdecyduj , Słuchałem Twoich kolumn i tych wzmacniaczy dla tego taka podpowiedź .

W razie pytań pisz na priv.

Pozdrawiam

Taj jak napisałeś już chyba skończe z myślami poczekam az odloze wiecej kasy i wypozycze tego lectora.

 

Pozdrawiam

42 minuty temu, Tal napisał:

Spoko, rozważ wszystko na spokojnie i działaj.

Pozdrawiam.

Tak, pomy śle na spokojnie i bede dzialal. Na dzis poztanowilem poczekac odlozyc wiecej kasy i wypozyczyc na odsluch lector wzmacniacz.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam diamond 28 ,miałemna testach Atoll in 200 i musical m5si i nie pasowało mi ich brzmienie obecnie mam Roksan caspian m2 i jest petarda ,zostaję z nim na dłużej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2020 o 16:53, Tomasz 1983 napisał:

Witam, posiadam diamond 28 ,miałemna testach Atoll in 200 i musical m5si i nie pasowało mi ich brzmienie obecnie mam Roksan caspian m2 i jest petarda ,zostaję z nim na dłużej .

a jak gral atoll in200 ale signature z tymi 28, tez mysle moze roksan caspian m2 albo vincent 237

Powiem tak swoje poszukiwania wzmacniacza do pylon d28 zawęziłem do : atol in200 sig, vincent 237 mk2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll in200se zagrał słabo górą ,za mała szczegółowość i odseparowanie instrumentow za bardzo sucha tą Góra byla , w rocku gubił się przy glosniejszym słuchaniu. Caspian m2  ma całkiem inny dźwięk  wszystkiego jest więcej, gęściej,  zostaje z nim na dłużej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomasz 1983 napisał:

Atoll in200se zagrał słabo górą ,za mała szczegółowość i odseparowanie instrumentow za bardzo sucha tą Góra byla , w rocku gubił się przy glosniejszym słuchaniu. Caspian m2  ma całkiem inny dźwięk  wszystkiego jest więcej, gęściej,  zostaje z nim na dłużej:)

jeszcze nie kupilem wzmacniacza narazie zbieram informacje jakie wzmacniacze odsluchac. Tez czytalem bardzo dobre opinie o tym roksan caspian 2 ale to wzmak za 10000zl, powiem tak niedawno do cxa60 dokupilem kable Q Balck II aby stonowac gore krzykliwa w cxa60 i po czesci mi sie udalo natomiast myslalem o vincent 227/237 ale on gra raczej cieplo i basowo z tym kablem moze byc zle. Moze pomysle o porowaniu atolla i tego caspian m2. Wlasnie tez mi chodzi aby wzmak prz glosniejszym sluchaniu sie nie gubil niestety cxa60 tak robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, m2000 napisał:

 

Powiem tak swoje poszukiwania wzmacniacza do pylon d28 zawęziłem do : atol in200 sig, vincent 237 mk2

Już przemyślałeś temat ? Sam pisałeś że masz 14 cm  Vincet 237 szer xWysokosc xgleb. 430x 1 5 2x 435mm  ale to szczegół .Na fabrycznych lampach gra mało szczegółowo  dużo basu i taki mało rozdzielczy ,środek ok wokale gęste  ale góra znów gdzieś się chowa . Posłuchaj Lectora ZXT 70 to inna bajka lub Haiku Audio Bright te wzmacniacze grają prawdziwą muzykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, m2000 napisał:

jeszcze nie kupilem wzmacniacza narazie zbieram informacje jakie wzmacniacze odsluchac. Tez czytalem bardzo dobre opinie o tym roksan caspian 2 ale to wzmak za 10000zl, powiem tak niedawno do cxa60 dokupilem kable Q Balck II aby stonowac gore krzykliwa w cxa60 i po czesci mi sie udalo natomiast myslalem o vincent 227/237 ale on gra raczej cieplo i basowo z tym kablem moze byc zle. Moze pomysle o porowaniu atolla i tego caspian m2. Wlasnie tez mi chodzi aby wzmak prz glosniejszym sluchaniu sie nie gubil niestety cxa60 tak robi.

Ja także mam tellurium q black głośnikowe i rca ,a caspiana m2 kupiłem używanego w idealnym stanie od pierwszego właściciela za 4500zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bogus18 napisał:

Już przemyślałeś temat ? Sam pisałeś że masz 14 cm  Vincet 237 szer xWysokosc xgleb. 430x 1 5 2x 435mm  ale to szczegół .Na fabrycznych lampach gra mało szczegółowo  dużo basu i taki mało rozdzielczy ,środek ok wokale gęste  ale góra znów gdzieś się chowa . Posłuchaj Lectora ZXT 70 to inna bajka lub Haiku Audio Bright te wzmacniacze grają prawdziwą muzykę.

to to odstawie vincenta a postaram sie posluchac tego haiku. Mi nwet nie chodzilo o wysokosc vincenta bo bym niezle manewrowal ale czytalem dobre opinie dlatego ten pomysł ale z drugiej strony tez czytalem za ten vicek juz gra jak sie zmieni lampy a to dodatkowy koszt. Fakt vicek ma sporo basu i jeest doc cieplym wzmakiem moze nie byc to dobry pomysl. A Haiku to jaki model mk3 czy mk4 i czym brzmieniowo sie roznia bo moca tak , mk3 ma chyba 30w a mk 50w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, m2000 napisał:

 A Haiku to jaki model mk3 czy mk4 i czym brzmieniowo sie roznia bo moca tak , mk3 ma chyba 30w a mk 50w

Pisałeś że masz problem z odsłuchem w Q21 .Taki czas dziś większość salonów jest zamknięta.Ale polecam Audio-On w Czechowicach . Zadzwoń i pogadaj że dowiedziałeś się na forum na pewno wypożyczysz do domu P. Tomek to super  sprzedawca poczytaj w klubie Haiku .Ale nie skreślaj Lectora ZXT 70 zadzwoni nie pisz tam również świetni ludzie? i będziesz wiedział który Ci lepiej spasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z Diamond 25 świetnie grał BRIGHT Mk4. Jego więc polecam. Kawał basu, ocieplona średnica i szczegółowa góra ?

Ale dużo zależy od źródła!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, m2000 napisał:

a jak gral atoll in200 ale signature z tymi 28, tez mysle moze roksan caspian m2 albo vincent 237

Powiem tak swoje poszukiwania wzmacniacza do pylon d28 zawęziłem do : atol in200 sig, vincent 237 mk2

Miałem na odsłuchach w domu Diamondy, kiedy miałem jeszcze SV237 - cholernie GĘSTO bylo, bas wolny, cięzki , często gulgoczący.
Dużo prędzej widzę je w połączeniu z Atoll IN200SE, chociaż kolega miał u siebie Diamondy ode mnie i też specjalnie zachwycony nie był. 

Haiku Bright też by, raczej odrzucił - to nie jest wzmak co trzyma specjalnie bas, ale jest na pewno dużo 'lżejszy' od Vincenta. 
Do AudioOn warto zadzwonić, bo tam handlują Pylonem. Może coś z GATO? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, julius-6 napisał:

Miałem na odsłuchach w domu Diamondy, kiedy miałem jeszcze SV237 - cholernie GĘSTO bylo, bas wolny, cięzki , często gulgoczący.
Dużo prędzej widzę je w połączeniu z Atoll IN200SE, chociaż kolega miał u siebie Diamondy ode mnie i też specjalnie zachwycony nie był. 

Haiku Bright też by, raczej odrzucił - to nie jest wzmak co trzyma specjalnie bas, ale jest na pewno dużo 'lżejszy' od Vincenta. 
Do AudioOn warto zadzwonić, bo tam handlują Pylonem. Może coś z GATO? 

Serdeczne dzięki.

17 godzin temu, bogus18 napisał:

Pisałeś że masz problem z odsłuchem w Q21 .Taki czas dziś większość salonów jest zamknięta.Ale polecam Audio-On w Czechowicach . Zadzwoń i pogadaj że dowiedziałeś się na forum na pewno wypożyczysz do domu P. Tomek to super  sprzedawca poczytaj w klubie Haiku .Ale nie skreślaj Lectora ZXT 70 zadzwoni nie pisz tam również świetni ludzie? i będziesz wiedział który Ci lepiej spasuje.

W sumie nawet nyłbym chętny na Haiku mk3 ale nie ma skąd go wziąc na odsłuch. No chyba że kolega mi pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, m2000 napisał:

Serdeczne dzięki.

W sumie nawet nyłbym chętny na Haiku mk3 ale nie ma skąd go wziąc na odsłuch. No chyba że kolega mi pomoże.

Napisz na priv .  Oczywiście że pomogę  będziesz miał w domu na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

Dzięki uprzejmości kolegi Bogus18 (bardzo sympatyczny gość) oraz Pana Tomasza z salonu audio-on (również bardzo sympatyczny gość) hmm szkoda że takich ludzi jest mało.

otrzymałem do odsłuchu wzmacniacz Haiku audio bright mk5, co prawda 3 dzień bo dalej go jeszcze wygrzewam ale mogę coś już napisać. Wzmacniacz podpiety do pylon d28 a jako syganał to irdac II arcama.

Powiem krótko: brzmienie niesamowicie czyste, detaliczne a zarazem przekaz ogólny spokojny, nie nerwowy.. Gra ten wzmacniacz naturalnie bez wyolbrzymiania któryś z pasm. Bas też potrafi zagrać i jest dość dobrze kontrolowany  nie buczący. Chcę dać mu jeszcze 2-3 dni a potem ewentualnie dopisać coś jeszcze od siebie.

Znam teraz charakter brzmienia haiku ale nurtuje mnie to: jak w stosunku do bridge mk5 zagra np. atoll in200 sig., lector 70 lub roksan caspian m2.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2020 o 09:29, m2000 napisał:

Znam teraz charakter brzmienia haiku ale nurtuje mnie to: jak w stosunku do bridge mk5 zagra np. atoll in200 sig., lector 70 lub roksan caspian m2.

Haiku to bardzo dobre wzmacniacze, ale sprawdź jeszcze coś innego żebyś miał porównanie. Na pewno odsłuchałbym Lectora ZXT 70. Miałem okazję posłuchać go u siebie i zrobił na mnie dobre wrażenie. Bardzo sympatyczny i rzeczowy dystrybutor daje możliwość wypożyczenia. Nasycone , barwne granie z dobrym drivem . Mam teraz u siebie bright mk4 czyli poprzednik i z tego co wiem różni się od nowej wersji (nowa wersja podobno bardziej rozdzielcze i nie tak gęste brzmienie) , ale Lectora jednak pozycjonuję trochę wyżej niż mk4. Niestety nie porównywałem jednocześnie, ale coś czuję , że może to dobrze zagrać z Pylonem.  In200 Atolla też niezły przynajmniej te starsze , które trochę znam. Posłuchaj i pisz  jak zagrało ? 

Aha pisałeś też na początku o Musical fidelity. Dystrybutor Rafko też daje opcje wypożyczenia. Piece MF mają opinie ciepło barwnie grających . Napisz też do nich. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Silver_85 napisał:

Haiku to bardzo dobre wzmacniacze, ale sprawdź jeszcze coś innego żebyś miał porównanie. Na pewno odsłuchałbym Lectora ZXT 70. Miałem okazję posłuchać go u siebie i zrobił na mnie dobre wrażenie. Bardzo sympatyczny i rzeczowy dystrybutor daje możliwość wypożyczenia. Nasycone , barwne granie z dobrym drivem . Mam teraz u siebie bright mk4 czyli poprzednik i z tego co wiem różni się od nowej wersji (nowa wersja podobno bardziej rozdzielcze i nie tak gęste brzmienie) , ale Lectora jednak pozycjonuję trochę wyżej niż mk4. Niestety nie porównywałem jednocześnie, ale coś czuję , że może to dobrze zagrać z Pylonem.  In200 Atolla też niezły przynajmniej te starsze , które trochę znam. Posłuchaj i pisz  jak zagrało ? 

Aha pisałeś też na początku o Musical fidelity. Dystrybutor Rafko też daje opcje wypożyczenia. Piece MF mają opinie ciepło barwnie grających . Napisz też do nich. 

Co do lectora to już napisałem p. Joannie i czekam na odp. zobacze co sie da zrobic

Co do haiku to moze faktycznie bridge  mk5 jest bardziej rozldzielczy, tylko to co mnie wpalo w ucho to ze mk5 wg nie gra jakos gesto a gora pasma jest detaliczna, napisze do haiku czy mk4 jest wzmacniaczem  z gestym brzmieniem

MF m3si bo o tym myslalem taz czytalem ze maja cieplo i muzykalnosc ale spotkalem sie z opinia ze gra sucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, quatross napisał:

BRIGHT Mk4 też gra gęsto ?

ja miałem bright mk5 do odsłuchu i raczej grał wg mnie wlasnie rozdzielczo, detalicznie oczywiscie przy D28. Może warto by sprawdzic ten model mk4 ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy jest sens zamiany Chario Pegasus na Pylony D28. Ciekawi mnie czy bylaby synergia z Haiku Sol4. Sluchale kiedys Haiku z Pylonami ale nie za bardzo pamietam jak to gralo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.