Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Akkus + Bladelius Embla + Thor MK2+


KrzysztofPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.01.2021 o 10:28, 747 napisał:

Dlaczego podczas wystawy w Warszawie, od lat nigdy nie odwiedzam pokoju firmy Akkus ?

Bo nie posługujesz się przewodnikiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2021 o 21:23, stojo napisał:

Krzysiu gratuluje kolumn. Chcialem o nich poczytać ale ponad połowa tekstu w temacie to opowieści dziwnej treści ;D wypowiedzi Panów audiofilów, którzy pomylili portale- wyżyć się można na Pudelku. Co do Akkusa ten facet robi kolumny i działa w audio zawodowo a nie z powodu hobby, pasji czy problemu ze znalezieniem dziewczyny. To jest jego praca i ma ku temu kwalifikacje merytoryczne, kto zna jego dorobek nie pisze bzdur. Nie ma świętości dzisiaj każda /!\#/×% się wypowie i wie lepiej... ręce opadają. Ile trwało realizowanie projektu? Czy miałeś odsłuch próbny? ja !&*;*% jak czytam, że gryphon uratował brzmienie bo bliesma zostala źle zaimplementowana... to objaw po coronie czy tak od zawsze?!?! 

Witaj , dziękuję Ci za miłe słowa. Nie wchodziłem na swój temat od wielu miesięcy , nie sądziłem, że ktoś tu jeszcze zagląda ;). 

Prawda jest taka że czas mija nieubłaganie , mamy 2021 rok , kolumny Akkusa mam już 9 miesięcy . Czy coś sie zmieniło w moim systemie ? Tak , zmieniło . Zakupiłem integrę Boulder 865 , która może również pracować jako końcówka mocy . 

Kolumny Akkusa z Boulderem wyniosły poziom grania jeszcze wyżej . Słucha sie ich z prawdziwą przyjemnością , można powiedzieć że odkrywają swój potencjał , który tkwił w nich od samego początku , jednak ograniczenia mojego poprzedniego wzmacniacza nie pozwalały na rozwinięcie skrzydeł . Także Boulder spowodował iż cieszę się z kolumn jeszcze bardziej.

Bardzo różnicują nagrania utworów , nie grają na jedno kopyto , są bardzo dynamiczne , grając ma się pewność , że znajdujemy się w bardzo dużej sali . 

Jest przedemną  kolejny krok . Jesli powiedziało się A kupując highendową superintegrę to trzeba powiedzieć również B kupując do niego lepszy DAC/ Streamer niż obecnie posiadam ( LKS v4 na 2x 9038PRO). 

Zamierzam na wiosnę kupić nowy lub uźywany dac/streamer w jednym urządzeniu lub maksymalnie dac osobno oraz streamer osobno . Zakup więcej pudełek niż 2 nie wchodzi w grę więc konwertery, zegary itd .. nie wchodzą w grę . 

Obecnie slucham na Audirvanie , Roonie z uzyciem transportu Sotm oraz wyżej wspomnianego daca LKS v4 z wersją softu 18.03 .

Zakladany budżet na zakup następcy to 15-30 tys , im mniej tym lepiej za kompletny zestaw dac i streamer . 

Co byście polecili , z racji iż mieszkam na podkarpaciu moje możliwosci mobilne są ograniczone bede raczej wypozyczal urzadzenia z salonów do domu i slychał. Szukam brzmienia , dynamicznego , nie krzykliwego , nie chłodnego ale i nie ciepłego ,  powiedzmy neutralnego .

Każdy swoje chwali , są dace którym się wpasowały innym mniej, jest to normalne .

Zostaly mi zarekomendowane DCS Debussy + streamer, Meitner v2 , Linn DSM Katalyst , Aurender A10 , itp .

Za kilka dni rozpocznę jednak od tanszego urządzenia jakim jest Exogal Comet oparty na FPGA . Od czegos trzeba zacząc a zawsze chciałem posluchac czegoś z rozwiązań fpga .  

Reasumując ogromnie się cieszę z kolumn które wynosi półkę wyżej Boulder 865 . 

Myślałem nad sprzedażą go i zakupem następcy a więc Bouldera 866 jednak zamykanie się na 1 urządzeniu to nie jest dobry pomysł tymbardziej że dzwięk nowszego modelu poszedł w innym kierunku . Lepiej mieć oddzielną integrę która może pracowac również jako końcówka mocy . Nie słuchalem 866 ale skoro 865 jest urządzeniem bardzo dynamicznym ( buntownikiem)  bez większego charakteru to zdecydowanie wolę go zostawić . Wszak wzmacniacz ma tylko wzmacniać dodając od siebie jak najmniej . 

Co proponujecie , może macie coś do wypożyczenia ? Chetnie posłucham i odwdzięczę się ? .  Porzuciłem płyty cd , słucham tylko plików Tidal Master itp. 

A wracając do tych forumowych pieniaczy - nie zwracam już na nich uwagę , mam to w głębokim poważaniu.  I polecam innym to samo podejście . ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.