Skocz do zawartości
IGNORED

Witam..:


quatross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Klub powstał dzięki mojemu udanemu doświadczeniu z marką. Aktualnie mam trzecie quadrale w życiu, są to AURUM2 Phonologue. Grają z ONKYO TX-L5 w trybie stereo bez suba; (ładne muzykalne granie z dobrą podstawą basową).

Myślę że ta niemiecka firma robi wysokiej klasy kolumny z uniwersalnym brzmieniem i najwyższej próby tweetery.

Najpierw miałem (chronologicznie): Dauphin, TAIFUN, ODIN Mk4.

Ciekawi mnie jak dzisiejsze (2020r.) produkcje quadrala grają?

Zapraszam do klubu ?

q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Melduję się z kolumnami Quadral Signum 90, grają z Denonem DRA 800H.

Początkowo miały być Triangle Borea BR-08, również z racji przedniego BR.

Po lekturze krajowych i zagranicznych recenzji zdecydowałem się jednak na te Quadrale, wyszło  zauważalnie taniej niż Triangle Borea, które to w ostatnich dniach mocno podrożały.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Quadral Signum 90, Denon DRA-800H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
W dniu 8.10.2021 o 13:46, elektrykk napisał:

Melduję się z kolumnami Quadral Signum 90, grają z Denonem DRA 800H.

Początkowo miały być Triangle Borea BR-08, również z racji przedniego BR.

Po lekturze krajowych i zagranicznych recenzji zdecydowałem się jednak na te Quadrale, wyszło  zauważalnie taniej niż Triangle Borea, które to w ostatnich dniach mocno podrożały.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

(Gratki!)

Jak duże pomieszczenie do odsłuchów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich, dopisuje się do klubu z kolumnami Quadral Platinum Five. Póki co grają z audio-gd R28 oraz końcówka emotiva basx300. Był to taki mój pakiet startowy, wolałem wydać więcej na kolumny i zacząć z budżetowa końcówka. Czas na zmiany. Co prawda emotiva bez problemu napędza te kolumny ale barwa i inne aspekty dają o sobie znać. Na celowniku jest Caspian M2, Densen dm10/30 bądź densen B320+. Słuchaliście może tych piecyków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zbigr7 napisał:

a od kilku dni MF 6si.

Powiedz jak Ci to gra z tym musicalem? Jak środek i barwa tego wzmacniacza w połączeniu z Quadralem? No niestety mało kto pisze na forach o tych kolumnach a ceny w Polsce są atrakcyjne w porównaniu do cen na zachodzie.

Edytowane przez VVojciech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, VVojciech napisał:

Powiedz jak Ci to gra z tym musicalem? Jak środek i barwa tego wzmacniacza w połączeniu z Quadralem? No niestety mało kto pisze na forach o tych kolumnach a ceny w Polsce są atrakcyjne w porównaniu do cen na zachodzie.

Witaj

Wcześniej grałem na yamaszce as 1000 i bardzo słaby był środek pasma mało czytelny hałaśliwy zlewający się. Po przesiadce na MS6 si to już zupełnie inna bajka. Musical ma niesamowity środek czytelny wyrazisty, wokale brzmią pięknie. Quadrale znakomicie przenoszą to pasmo. Trochę miałem zagwostkę jeżeli chodzi o bas i wysokie. Początkowo wydawało mi się że w yamaszce bas jest bardziej soczysty i pełny ale po rozgrzaniu 6 si ( jednak musi popracować ze 30 min) zmieniłem zdanie. Żadnych dudnień czysty soczysty dźwięk . Wysokie w 6 si są cofnięte lub tak się może wydawać ponieważ mają wyraźny środek pasma który wysuwa się bardziej do przodu i może być takie pierwsze wrażenie że jest ich mniej. W sumie to jeszcze nie wiem ponieważ wciąż za mało słuchałem.   Jeżeli ktoś poszukuje " cykania" lub jest przesadnie uczulony na wysoką dźwięczną górę to raczej się rozczaruje. Generalnie bardzo naturalne szlachetne granie. Kręciłem gałką do godz 12 i super wciąż czysty dźwięk. Myślę że quadrale dały radę w tym zestawie ale z pewnością z 6 si można dobrać lepsze kolumny i wyciągnąć więcej tylko  jak to zwykle bywa kwestia ceny.  Na koniec najważniejsze zdanie- w końcu przestałem słuchać dźwięków a zacząłem słuchać muzyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że już trochę zmęczony tą yamaszką jej bezdusznością i takim powiedzmy laboratorium dźwięku poszukiwałem czegoś bardziej cieplejszego i muzykalnego, a otrzymałem z 6si ponadprzeciętną naturalność i wyrafinowanie. Trochę mnie to zaskoczyło ale w pozytywnym słowa tego znaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fajny opis🙂 No właśnie jeżeli chodzi o bas to dużo jest informacji na forach że tego basu Mf6si trochę szczędzi. Z tego co piszesz to wychodzi na to że nie chodzi o mała ilość tylko o bardzo dobrą kontrolę. Ja mam właśnie ten problem u siebie. Pomieszczenie ok 30m z otwartą kuchnią , kolumny na szerszej ścianie jakieś 15 cm od ściany. I tak się zastanawiam czy moja emotiva nie ogarnia tego basu że jest go aż nadto (w 50% jest naprawdę fajny i przyjemnie się go słucha i czuję ale są takie płyty jak np Metallica Black na której jest notoryczne buczenie i nie da się jej zwyczajnie słuchać) czy chodzi tu o pomieszczenie słabe akustycznie. Emotiva niby mocna ale czy wydajna prądowo jak za tak mała cenę i te waty nie grają żadnej większej roli? W zasadzie moje Quadrale moga przyjac "tylko" 140W rms, to nie jest jakiś kosmos gdzie przy dynaudio które uważa się za trudne do wysterowania są wartości już przy monitorach wyższe a nie wspomnę o modelach focus i wyzszych, które to od 250W szły w gore i też 4 ohm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja również mam nieciekawą akustykę bo trudno żeby w pokoju dziennym robić studio nagrań wyłożone w korku z pułapkami basowymi i etc. U mnie jest 42 m2 ale  miałem możliwość żeby kolumny odstawić ok 60 cm od ściany.

Nie znam twojej elektroniki ale uważam że kolumny masz bardzo dobre. Ja jeszcze posiadam quadrale ascent o klasę gorsze od twoich i byłem/jestem z nich zadowolony. Byłem ponieważ grały w salonie u zanim kupiłem aurumy a jestem ponieważ wylądowały na działce w domku letniskowym który jest cały z drewna. Grają tam naprawdę świetnie faktycznie żadnych odbić i dudnień. Więc na 100 % twoje platynki dają radę, dudnienie o którym piszesz to oczywiście pomieszczenie ale zapewne słaba kontrola wzmaka. Pokoju raczej nie będziesz adoptował więc pozostaje elektronika do potencjalnej wymiany. I jak zwykle w tym przypadku testy, testy, testy. Nie napiszę nic odkrywczego że mógłbyś dla czystej ciekawości wypożyczyć jakiś lepszy wzmak i sprawdzić w swoim środowisku. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dodatkowo dochodzi nie przychylność żony do takich dekoracji. Platynki zaakceptowała w salonie  więc jest dobrze🙂 Na pierwszy ogień chciałbym spróbować końcówkę atolla am200, ale cały czas poluję na Densena DM. Byłby to totalnie zakup używki w ciemno, ale tyle dobrego się naczytałem o tych wzmacniaczach że mnie trafiło. Ciekawe jak spasowanie z z qadralem. Duńczyk z Niemcem hmmm😊 Szkoda tylko że tak mało użytkowników opisujących swoje wrażenia z Quadralem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2022 o 00:42, VVojciech napisał:

No i dodatkowo dochodzi nie przychylność żony do takich dekoracji. Platynki zaakceptowała w salonie  więc jest dobrze🙂 Na pierwszy ogień chciałbym spróbować końcówkę atolla am200, ale cały czas poluję na Densena DM. Byłby to totalnie zakup używki w ciemno, ale tyle dobrego się naczytałem o tych wzmacniaczach że mnie trafiło. Ciekawe jak spasowanie z z qadralem. Duńczyk z Niemcem hmmm😊 Szkoda tylko że tak mało użytkowników opisujących swoje wrażenia z Quadralem...

Zupełnie nie znam tego Densena. Jeżeli zdecydujesz się na jakieś odsłuchy wzmacniaczy to koniecznie napisz o wrażeniach. Ciekawy jestem co ci podpasuje z platynkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🤣🤣🤣 Serio ?!!

Super z wielką ciekawością poczytam o Twoich wrażeniach. Ile kosztuję taki wzmak?

Od czwartku do niedzieli będę offline, więc w poniedziałek będę mógł odczytać twoje wiadomości. Mam nadzieję że przez te kilka dni już coś napiszesz.

 https://www.hifi.pl/recenzje/wzmacniacze/densendm10.php coś takiego znalazłem w sieci. Pewnie czytałeś. Opisany jest jako precyzyjny, analityczny i mnóstwo detali. Zobaczymy czy się potwierdzi.

Ja z kolei zabieram yamahę as 1000 do domu z drewna na wieś. Podłączę ją do quadrali ascent. Jestem bardzo ciekawy wrażeń ponieważ zupełnie inne środowisko do odsłuchu. Również coś naskrobię po powrocie.😀

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Posłuchałem trochę Densena pierwsze emocje opadły więc mogę już na spokojnie coś napisać. W tym wypadku powiedzenie "kto nie ryzykuje nie pije szampana" jest idealnie trafne do mojego zakupu😁 Na początku chce tylko wymienić te wzmacniacze które słuchałem na moich quadralach czyli: atoll in200, cyrus one, teac ap505, Roksan K3, Vincent sv237, oraz emotiva basx300. Czyli budżet mniej więcej do 10k. Ceny Densena nie da się dokładnie porównać bo w latach 90 kosztował coś koło 7tys zł ale to były wtedy inne pieniądze. Jakby przełożyć to na dzisiejsze lata to pewnie kosztowałby teraz 3x tyle😉 Powiem tak - gra to pięknie! Jest bas mocny szybki ( moje poprzednie problemy z dudnieniem rozwiązały się w 80-90%- reszta która została to już zapewne zle pomieszczenie) jest taki impulsywny czuć, że ma tę moc do szybkiego pchnięcia głośnika basowego. Emotiva tego totalnie nie potrafiła. Środek - barwa jak najbardziej na plus, neutralna z może malutkim wychyleniem w stronę ciepła, w koncu słyszę porządnie gitary. Góra cudownie otwarta nic totalnie nie męczy, nie syczy jest poprostu idealnie. Jeżeli chodzi o detale to faktycznie tak jak pisał wcześniej zbigr7 jest ich cała masa, słyszę dźwięki których wcześniej poprostu nie dostrzegałem albo były przygaszone. Dźwięk nadwyraz czysty i dokładny. Podobne odczucia jak w moich fostexach th900. Natomiast to co wybija tego Densena na tle tych wszystkich wzmacniaczy to przestrzeń i scena jaka potrafi wygenerować. Densen reklamował się ze swoim powiedzeniem -air guitar factor i powiem wam że faktycznie coś w tym jest, szczególnie usłyszałem to na koncercie live Metallici te gitary poprostu grają mi w salonie tak jakby w 3d, ciężko mi to opisać ale uczuicie niesamowite😉 Jak dla mnie totalny end-game, kompletny wzmacniacz mający wszystko czego mógłbym oczekiwać. A jeżeli chodzi o moc 75W/8ohm i 150W/4ohm to jakaś pomyłka chyba😁 Ten wzmacniacz robi co chce z quadralami bez problemu osiągam takie głośności co w niby 300W emotivie😁 Do tego wszystko trzyma się kupy i nic nie kłuje nie rozjeżdża sie itp.  Jeżeli chodzi o minusy to wiadomo brak pilota, no ale te 2 złote gały robią robotę, są ogromne i dają fajne uczucie kręcenia nimi😉 No i brak standby. Włączony z tyłu z pstryczka grzeje się z prawej strony gdzie jest radiator. Zawsze nagrzeje się do dość dużej temperatury i później jak słucham powiedzmy tak na średniej głośności to nie zmienia temperatury. Wyłączam go tylko na noc póki co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli polowanie na Densena zakończone sukcesem 😃 Super. Ale nie pisałeś lub nie zauważyłem że przesłuchałeś tyle wzmaków. Jak znajdziesz czas mógłbyś dla ciekawości coś o nich napisać.

Ostatnio był u mnie znajomy który szukając sprzętu odwiedził jakiś sklep hi fi. Zrobili mu prezentację jakiegoś sprzętu z górnej półki na który nie było go stać ale twierdzi że słyszał otaczający dźwięk nawet dobiegający jakby z tyłu.

Również masz takie spostrzeżenia ? bo jednak u mnie mf gra super ale takich "atrakcji" to nigdy nie miałem.

Rozumiem że densen zostaje na dłużej lub na stałe ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Cyrusa i Teaca słuchałem w sklepie na platynkach i z tych dwóch napewno wygrał teac ale wiadomo cena no i to sama końcówka i grała z teac nt505. Ogólnie fajnie to grało przez chwilę też zbierałem kasę na Teaca ale to przed przesłuchaniem innych🙂 Emotive to miałem najdłużej bo ponad rok, a jakoś niedawno miałem na tydzień czasu Atolla i Roksana. Atoll in200 - spokojny dźwięk, poukładany, taki ciepły dociążony. Mniej efekciarski napewno niż emotiva co na początku było minusem ale po kilku dniach dopiero zrozumiałem o co chodzi🙂 Już napewno wiem że emotiva jest zwyczajnie przebasowiona i do umcyk umcyk pewnie by przypadła do gustu na imprezę ale do "audiofilskiego" słuchania odpada. Wracając do Atolla to na minus napewno było mało góry. Po długim czasie z emotiva było to wyraźnie słychać, po kilku dniach już się przyzwyczaiłem ale dalej jakoś tak było to wszystko słuchać spod kocyka. Natomiast Roksan to można powiedzieć że wszystkiego miał dużo... dla mnie za dużo. Bardziej przypominał emotive takim bezpośrednim graniem. Nie było porządku na scenie choć była całkiem duża. No ale fakt jest taki że żaden z tych wzmacniaczy nie wybił się niczym specjalnym jak Densen. Po dłuższym słuchaniu mogę jeszcze dodać że fenomenalnie brzmią na nim blachy perkusji. Z wybrzmieniem tak miękko, detalicznie, wyraźnie ale nie za ostro, miodzio🙂 Żaden z tych wzmacniaczy nie miał takich jak to mówisz zbigr7 "atrakcji" jak Densen Dm10. Może dźwięków za głową nie słyszę i nie docierają do mnie bo zaraz mam ścianę za sobą w miejscu odsłuchowym ale na boki potrafią te dźwięki wędrować i zdobyc mój uśmiech od czasu do czasu😊 Jeżeli mam byc szczery to za 4500zl bo za tyle kupiłem Densena, ciezko o coś lepszego, a to ponad 20 letni sprzęt. Podobno nowe Denseny już tak nie grają. Nie wiem nie sprawdzę bo za drogie😁 Powiem szczerze też że nie wierzyłem że zgra się z Quadralami. Po opisie myślałem że będzie zwyczajnie za ostro, a tu totalnie wszystko siadło🙂 Wiem że to było ryzyko bez odsłuchu i bez zakupu osobiście w domu tylko zwyczajnie kurierem ale raz się żyje...😁 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 20.10.2022 o 15:30, Zamerstary napisał:

Dzień dobry Klubowicze. Co może ie powiedzieć o starszych kolumnach Quadral Montan mk2 Phonologue ? Z czym to najlepiej zestawić? 

Ze wszystkim, co Ci tylko przyjdzie do głowy.

Masz kolumny doskonałe i tyle. A Kolumny to 80% brzmienia systemu audio.

Wiem co mówię, bo od 22 lat słucham na Montanie mkI.

Ze wszystkim co do tej pory miałem, grały zawsze bez jekichkolwiek "ale".

3 różne Denony z lat 90., tranzystorowy Vincent, ASR Emitter, nawet klasa D.)

Po dwóch latach ( 20 lat temu) wymieniłem piankowe zawieszenia wooferow (to jedyna ich wada) na gumowe (dostępne też na ebuy de.)

Masz kolumny oceniane w latach 80. kiedy marketingu w audio tak nachalnego jeszcze nie było, jako Spitzen Classe ( terminu HiEnd też jeszcze nie znano). Topowe głośniki Isophon i topową wstęgę od Technicsa (dziś na niemieckim ebay sprawna para tych wstęg kosztuje ponad 200-300 Ojro.

To, że w Polsce pokutuje ukuta przed laty przez audio gurus teoria o niemieckim brzmieniu "bass buła", nic nie znaczy, szczególnie dla tych, którzy mieli z serią Phonologue z lat 80. do czynienia realnie na codzień.

Stąd się wzięła "niechęć" w Polsce do marki Quadral, oraz niestety też z tego, że sama firma w latach 90. chciala zdobyć rynek "kina domowego" i zaczęli seryjnie prokukować paździerze.

 Moje mają już ponad 40 lat  i w fornirze (naturalnym, nie sztucznym fornirze) bocznych ścianek odbijają się półki z płytami.

Zmieniłbym je tylko w jednym przypadku - na wyższy model z lat 80.  czyli Quadral Vulkan lub Titan. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Szukam opinii na temat kolumn Quadrala, Titan lub Vulkan.  Sam lubuje się w starszym sprzęcie audio. Obecnie gram na Infinity R90. Przeprowadzam się do dużego domu gdzie mogę sobie pozwolić większy system. Czy warto jeszcze się pchać w takie Titany prawie czterdziestoletnie.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Grelo napisał:

. Czy warto jeszcze się pchać w takie Titany prawie czterdziestoletnie.? 

Patrz wpis wyżej.

Jesli są sprawne technicznie - Warto.

To jednak trzeba samemu OSOBIŚCIE sprawdzić. Przecież inne kupowanie nie wchodzi w grę, przy tych gabarytach i wadze tylko sprawdzenie i odbiór osobisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2022 o 08:08, iro III napisał:

Patrz wpis wyżej.

Jesli są sprawne technicznie - Warto.

To jednak trzeba samemu OSOBIŚCIE sprawdzić. Przecież inne kupowanie nie wchodzi w grę, przy tych gabarytach i wadze tylko sprawdzenie i odbiór osobisty.

Oczywiście,że nie będzie to kupowanie w ciemno.Ciekawi mnie jednak czy konstrukcja Titana, niby piszą że jest udana! Będzie mogła konkurować z kolumnami nowszymi.Moze lepiej dołożyć drugie tyle i kupić coś nowszego? Ciekawi mnie konstrukcja linii transmisyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witamy. Wystarcza Ci IA100? Fajne "paczki".

Jak ten system gra jazz?

Wiem że z IA150 jest świetny dźwięk dla hip-hop i jazz...

Czy sprawdzałeś wzmacniacz przed kupnem, tak jak quadral? Mocno się grzeje?

42 minuty temu, MCHammer2022 napisał:

Witam

Jesteś zapisany 😉

Niewiele się tu dzieje. Jest nas garstka...

Ja swoje ostatnie quadral sprzedałem ileś lat wstecz. Grają jak nowe systemy za krocie, a nowoczesne quadral też mają lepsze ceny od cenionych kolumn konkurencji i grają na tle tej konkurencji wyraźnie lepiej  . .

 

Przejżyj w wolnym czasie zwrotnice. Warto je odświeżyć .

q .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, quatross napisał:

Jak ten system gra jazz?

Na razie Thule jest podłączony do prądu od soboty a wcześniej z Dynaudio zauważyłem, że cztery dni pod prądem to minimum, żeby brzmienie było optymalne. Więc konkretne testy przeprowadzę dopiero od środy. Ale gdy testowałem te kolumny u sprzedawcy to jazz i muzyka poważna wymagające separacji instrumentów i plastyczności brzmiały zachęcająco.

8 godzin temu, quatross napisał:

Wiem że z IA150 jest świetny dźwięk dla hip-hop i jazz...

Jak będzie okazja to porównam.

 

8 godzin temu, quatross napisał:

Czy sprawdzałeś wzmacniacz przed kupnem, tak jak quadral? Mocno się grzeje?

Nie sprawdzałem ale kupiłem od firmy, która wykonała serwis i dała roczną gwarancję. Dodatkowo wzmak jest zaplombowany.

Jeśli chodzi o temperaturę to prawie w ogóle jej nie zmienia, jest mniej niż letni.

8 godzin temu, quatross napisał:

Przejżyj w wolnym czasie zwrotnice. Warto je odświeżyć .

Rozumiem, że mam wymienić kondensatory/rezystory?

8 godzin temu, quatross napisał:

Wystarcza Ci IA100?

Gra dobrze, mocniej niż z Dynaudio. Ale też mnie ciekawi, czy można z tych kolumn wycisnąć więcej. Jak będzie okazja to potestuję.

image.png

Edytowane przez MCHammer2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.