Skocz do zawartości
IGNORED

Utwory/Płyty do testowania kolumn stereo? Jakie


Dave94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, kazik-t napisał:

...albo sprzęt gra dobrze i jak gra dobrze to zagra wszystko, albo gra źle i zagra źle cokolwiek grając.

Niby tak. Ale jak Cie nie stać na sprzęt, który zagra dobrze wszystko, to kupujesz taki, który zagra fajnie Twoje ulubione kawałki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sine Metu napisał:


 

 


Ale dlaczego tylko testować? To jest całkiem fajna płyta do posłuchania emoji3.png

 

Akurat z metallica tej jakos bardzo dobrze nie wspominam jesli o material chodzi, ale "czarna" sluchalem wczoraj  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szymon1977 napisał:

Ale jak Cie nie stać na sprzęt, który zagra dobrze wszystko, to kupujesz taki, który zagra fajnie Twoje ulubione kawałki.

To smutne.

A ile będzie tych ulubionych kawałków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

To smutne.

Nie Przemciu, to szara rzeczywistość. Mój sprzęt nie gra muzyki poważnej, a kumpla sprzęt deathmetalu - obaj jesteśmy szczęśliwy. Smutne to jest Twoje teoretyzowanie.

18 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

A ile będzie tych ulubionych kawałków?

Tyle, co Chuck Norris zrobi pompek w minutę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Mój sprzęt nie gra muzyki poważnej, a kumpla sprzęt deathmetalu - obaj jesteśmy szczęśliwy

A twój sprzęt zagra death metal?

Jak sobie radzi z Morbid Angel-Covenant?

7 minut temu, szymon1977 napisał:

Tyle, co Chuck Norris zrobi pompek w minutę.

Mam wątpliwości.

No chyba że ulubione to te, które zagra, ale wtedy to wielki smuteczek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Przemysław_51508 napisał:

A twój sprzęt zagra death metal?

Zagra death metal tak, jak ja lubię. Ponieważ nie stać mnie na system bezkompromisowy, to wybrałem kompromis, który mi pasuje.

2 godziny temu, Przemysław_51508 napisał:

Jak sobie radzi z Morbid Angel-Covenant?

Jakoś MA nigdy nie przypadło mi do gustu, ale jak będę mieć okazję, to posłucham.

2 godziny temu, Przemysław_51508 napisał:

Mam wątpliwości.

Bo w swoich ambicjach nie bierzesz pod uwagę ograniczeń wynikających z budżetu.

2 godziny temu, Przemysław_51508 napisał:

No chyba że ulubione to te, które zagra, ale wtedy to wielki smuteczek. 

Słuchanie tylko dobrych prodkcji, bo kiepskie na dobrym sprzęcie brzmią kiepsko, to smutek niektórych audiofilów a nie mój.

-----

Widzę, że Cię korci. Za wzmacniacz i kolumny wezmę £200. Co kupić, żeby Painkiller nie jazgotał, moje ulubione kawałki zagrały tak jak ja lubię, a kumpel z satysfakcją słichał muzyki poważnej? Dołożyć mogę £100.

Ps. Nie mogą to być kolumny aktywne - chcę wzmacniacz i kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, szymon1977 napisał:

Zagra death metal tak, jak ja lubię.

Czyli jak?

 

40 minut temu, szymon1977 napisał:

Słuchanie tylko dobrych prodkcji, bo kiepskie na dobrym sprzęcie brzmią kiepsko, to smutek niektórych audiofilów a nie mój.

 

Zdarza się tak i to wcale nierzadko, że te które uważałeś za kiepsko nagrane, brzmią całkiem ciekawie. W przypadku każdej sztuki, określenie "dobry" to sprawa bardzo subiektywna. Dla mnie sztuką jest praca zarówno muzyka wykonujący swoje utwory jak i dźwiękowca to nagrywającego. 

 

48 minut temu, szymon1977 napisał:

Słuchanie tylko dobrych prodkcji,

Co uważasz za dobre produkcje a co z kiepskie? Ogranicz się może tylko do metalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szymon1977 napisał:

Nie mylę się, tylko upraszczam.

Nie wiem, to nie ja wciskam Painkillera do testowania sprzętu.

Czy ja polecam Painkillera do testów rozdzielczości wysokich tonów, sybilantów, ocieplenia średnicy? Skoro masz problemy ze zrozumieniem słowa pisanego, powtórzę raz jeszcze: polecam tę płytę wyłącznie do testów szybkości basu. Powtórzę też pytanie, na które nie raczyłeś odpowiedzieć, tylko wklejasz infantylne emotikonki jak obrażone dziecko: bas na tej płycie też ci "jazgocze"?

To po pierwsze. A po drugie - co z tego, że ktoś nie słucha metalu, jak chce kupić jak najlepszy sprzęt? A może kiedyś zacznie? A może chce kupić potencjalnie optymalny i uniwersalny sprzęt za określoną kwotę? A może szybki, rozdzielczy bas przyda mu się też w innych gatunkach muzyki?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Przemysław_51508 napisał:

Co uważasz za dobre produkcje a co z kiepskie?

Dlaczego mnie o to pytasz? Przecież w poprzednim poście napisałem, że nie dzielę produkcji na dobre i kiepskie! Na prawdę nie możesz choć raz przeczytać tego, co komentujesz?

1 godzinę temu, Przemysław_51508 napisał:

Zdarza się tak i to wcale nierzadko, że te które uważałeś za kiepsko nagrane, brzmią całkiem ciekawie. W przypadku każdej sztuki, określenie "dobry" to sprawa bardzo subiektywna. Dla mnie sztuką jest praca zarówno muzyka wykonujący swoje utwory jak i dźwiękowca to nagrywającego. 

Tutaj masz rację. Bo może być i tak, że słaba z technicznego punktu widzenia  produkcja, jest środkiem wyrazu artysty. Tak czy inaczej produkcja jest integralną częścią dzieła sztuki.

Nawet jeśli z dzisiejszego punktu widzenia produkcje metalu 80/90 można uznać za kiepskie, to jest to świadectwo upływu czasu. Tak się po prostu wtedy nagrywało.

A wracając do Painkillera to brzmi tak, jak artyści uznali, że ma brzmieć. Stwierdzenie, że moim zdaniem Painkiller brzmi jazgotliwie nie jest zarzutem do działa sztuki, tylko negowaniem sensu polecania tej płyty na testy kolumn. Bo jak ktoś Painkillera nie zna, to można błędnie uznać, że jazgotliwie grają kolumny.

1 godzinę temu, Przemysław_51508 napisał:

Czyli jak?

Tak, jak gra Tannoy Revolution R/Mercury M. Nie wiesz jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CartmanEric napisał:

A może...? A może... ? A może...?

A może tak - a może nie. A na tę chwilę nie. Bo w rozważaniu ogólnym nie dokłada się szczegółów zmieniających postać rzeczy.

Godzinę temu, CartmanEric napisał:

...bas na tej płycie też ci "jazgocze"?

A bas może jazgotać?

Godzinę temu, CartmanEric napisał:

...polecam tę płytę wyłącznie do testów szybkości basu.

A ja neguję kreowanie jakiejkolwiek opinii nt sprzętu na podstawie odsłuchu płyt, których się nie zna. Bas na Painkillerze jest szybki, to nawet na zamulonych kolumnach zagra stosunkowo szybko. Co z tego niby ma, wynikać? Ktoś kupi zamulone kolumny myśląć, że będą grać stosunkowo szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, Przemysław_51508 said:

Trochę dziwne jest porównywanie dwóch wizji producentów czy muzyków obracających się w różnej estetyce

Mi jedynie chodziło o pokazanie różnicy jak ja to słyszę, Death dociążony oryginał na ówcześnie jest mało mięsisty. Tyle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szymon1977 napisał:

A bas może jazgotać?

No brawo, w końcu jakieś właściwe wnioski. Pewnie, że nie może. To po cholerę wspominasz o tym rzekomym jazgocie w kontekście testu pod kątem szybkości basu?

4 godziny temu, szymon1977 napisał:

 

A ja neguję kreowanie jakiejkolwiek opinii nt sprzętu na podstawie odsłuchu płyt, których się nie zna. Bas na Painkillerze jest szybki, to nawet na zamulonych kolumnach zagra stosunkowo szybko. Co z tego niby ma, wynikać? Ktoś kupi zamulone kolumny myśląć, że będą grać stosunkowo szybko.

A kto tu pisał o tym, żeby testować jakikolwiek sprzęt bez wcześniejszego odsłuchu Painkillera?  I bzdurą jest, że bas na tej płycie jest rozdzielczy na każdych kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, szymon1977 napisał:

Przecież w poprzednim poście napisałem, że nie dzielę produkcji na dobre i kiepskie! Na prawdę nie możesz choć raz przeczytać tego, co komentujesz?

Piszesz jak gówniarz z podstawówki, który próbuje rżnąć inteligenta, pisząc dwuznacznie. Jest to obrazek równie żenujący co eliminacje do "Mam talent".  

Wystarczy tego na jakiś czas. 

Bez odbioru ch. z l. m. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, CartmanEric napisał:

I bzdurą jest, że bas na tej płycie jest rozdzielczy na każdych kolumnach.

Pisałem "szybki" czy "stosunkowo szybki"? 

7 godzin temu, CartmanEric napisał:

A kto tu pisał o tym, żeby testować jakikolwiek sprzęt bez wcześniejszego odsłuchu Painkillera? 

Temat dyskusji znasz?

7 godzin temu, CartmanEric napisał:

To po cholerę wspominasz o tym rzekomym jazgocie w kontekście testu pod kątem szybkości basu?

Da się słyszeć tylko bas Painkillera? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, CartmanEric napisał:

A kto tu pisał o tym, żeby testować jakikolwiek sprzęt bez wcześniejszego odsłuchu Painkillera?  I bzdurą jest, że bas na tej płycie jest rozdzielczy na każdych kolumnach.

Rozmowa nie ma sensu. Ten typ robi wszystko by  rozkręcić gówno burze. Do tego nigdy nie przyzna się do tego że pieprzył głupoty choćby byś mu palcem pokazał jego cytaty. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Przemysław_51508 napisał:

Piszesz jak gówniarz z podstawówki, który próbuje rżnąć inteligenta, pisząc dwuznacznie.

Po raz kolejny na pytanie napisałem wprost co myślę, a Ty mnie obrażasz, bo nie pasuje Ci moja odpowiedź. Nie dzielę płyt na dobrze i źle nagrane, i nie słucham tylko tych dobrze nagranych.

39 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Do tego nigdy nie przyzna się do tego że pieprzył głupoty...

Wykaż choć jeden mój błąd w tej dyskusji.

39 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

...choćby byś mu palcem pokazał jego cytaty. 

Cytaty pokaż, tylko nie wciskaj, że napisane tam to, co Tobie się uroiło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Cytaty pokaż, tylko nie wciskaj, że napisane tam to, co Tobie się uroiło.

 

2 godziny temu, Przemysław_51508 napisał:

Bez odbioru ch. z l. m. ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedłeś, przyje...łeś się, poszedłeś. Dwie strony dyskusji, i ani jednego Twojego słowa na temat. Taki to Przemysława klasyk.

A wracając do tematu: Judas Priest "Painkiller" ? Jak ktoś nie zna tej płyty, albo chociaż nie słucha metalu z lat 80/90, to szczerze odradzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Pisałem "szybki" czy "stosunkowo szybki"? 

A co to za różnica co pisałeś? Co ty jesteś jakąś wyrocznią? Co z tego czy twoim zdaniem jest szybki czy tylko stosunkowo szybki? Jaka jest niby różnica pomiędzy basem "szybkim" a "stosunkowo szybkim"? 

Przytaczasz jakieś nieprecyzyjne ("stosunkowo") sformułowania, konkretów, jak zwykle, 0. 

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Temat dyskusji znasz?

Kolejny tekst rodem z podstawówki. Świetnie się komponuje z poziomem merytorycznym całej reszty tych twoich "argumentów". 

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

 

Da się słyszeć tylko bas Painkillera? 

Oczywiście, że można się skupić tylko wyłącznie na basie, jego szybkości, uderzeniu, konturze. Jeżeli tego nie potrafisz - to już nie mój problem. 

29 minut temu, szymon1977 napisał:

A wracając do tematu: Judas Priest "Painkiller" ? Jak ktoś nie zna tej płyty, albo chociaż nie słucha metalu z lat 80/90, to szczerze odradzam.

Twój wkład w tę dyskusję jest niebywale "wartościowy". Na pewno pomogłeś autorowi tematu prezentując całą listę alternatywnych kawałków do testów sprzętu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, CartmanEric napisał:

Na pewno pomogłeś autorowi tematu prezentując całą listę alternatywnych kawałków do testów sprzętu. 

Za to mam nadzieję, że wybiłem nie tyle autorowi, co czytelnikom... "milionom" czytelników z głów pomysł, na wybieranie sprzętu dla siebie, na podstawie odsłuchu nieznanych sobie kawałków.

9 minut temu, CartmanEric napisał:

...można się skupić tylko...

Ale nie da się słyszeć "tylko". Znów nie czytasz tego, co komentujesz.

10 minut temu, CartmanEric napisał:
11 minut temu, CartmanEric napisał:

A co to za różnica co pisałeś?

 

Taka, że choć mnie cytujesz, to komentujesz co innego niż ja pisałem.

18 minut temu, CartmanEric napisał:

Co ty jesteś jakąś wyrocznią?

Nie, ja tylko przypominam fakty, o których m. in. Ty zapomniałeś. 

12 minut temu, CartmanEric napisał:

Co z tego czy twoim zdaniem jest szybki czy tylko stosunkowo szybki?

Taka, że nie mając porównania i nie znając brzmienia Painkilera na tle innych płyt z podobnego okresu, niewiele obiektywnie o możliwości kolumn da się stwierdzić. 

14 minut temu, CartmanEric napisał:

Jaka jest niby różnica pomiędzy basem "szybkim" a "stosunkowo szybkim"? 

Jak to jaka? Elementarna! Taka, jak Citroen C1 z silnikiem 1.2, na tle innych pojazdów tej klasy, jest stosunkowo szybkim samochodem, ale na tle ogółu samochodów to tylko 180km/h, więc jest wolnym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

Za to mam nadzieję, że wybiłem nie tyle autorowi, co czytelnikom... "milionom" czytelników z głów pomysł, na wybieranie sprzętu dla siebie, na podstawie odsłuchu nieznanych sobie kawałków.

To, czyją matką jest przysłowiowa nadzieja, naprawdę nabiera sensu, jak się czyta takie "mądrości" jak powyższy cytat. Nieznanych kawałków? Czy zamiarem autora tematu było, żeby polecać wyłącznie znane mu kawałki? Ktoś twoim zdaniem pójdzie na testy sprzętu, odsłuchując tam Painkillera po raz pierwszy?

8 minut temu, szymon1977 napisał:

Ale nie da się słyszeć "tylko". Znów nie czytasz tego, co komentujesz.

Czytam, za to ty naprawdę nie rozumiesz istoty tej "dyskusji".

Po pierwsze, co z tego że słyszysz resztę pasma, skoro testujesz tę płytę tylko i wyłącznie pod kątem basu? I tylko pod takim kątem jest w tym wątku polecana. 

A po drugie, tak na marginesie - ze wszystkich autorów udzielających się w tym temacie "jazgot" na Painkiller słyszysz tylko ty. Smutne. 

17 minut temu, szymon1977 napisał:

Jak to jaka? Elementarna! Taka, jak Citroen C1 z silnikiem 1.2, na tle innych pojazdów tej klasy, jest stosunkowo szybkim samochodem, ale na tle ogółu samochodów to tylko 180km/h, więc jest wolnym. 

Czyżby? To teraz udowodnij, że szybkość basu na Painkiller w odniesieniu do innych płyt metalowych można porównać do osiągów Citroena na tle reszty segmentu. Czekam na podobne liczby. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, CartmanEric napisał:

To teraz udowodnij, że szybkość basu na Painkiller w odniesieniu do innych płyt metalowych można porównać do osiągów Citroena na tle reszty segmentu.

Nigdzie nie porównywałem szybkości basu na Painkilerze do osiągów Citroena - widzę jesteś kolejnym miszczem po Przemysławie, który komentuje to, czego nie czyta.

4 godziny temu, CartmanEric napisał:

...ze wszystkich autorów udzielających się w tym temacie "jazgot" na Painkiller słyszysz tylko ty. Smutne.

Nawet Przemysław po przyciśnięciu do muru przyznał, że to słyszy, tylko inaczej nazywa. Smutne, to są Wasze próby zaprzeczania rzeczywistości. BTW czytaj uważniej, bo to, że realizację Painkillera określiłem jako jazgotliwą, nie oznacza, że słyszę jazgot. Moje kolumny są tak zamulone, że chyba nic nie jest w stanie na nich jazgotać.

4 godziny temu, CartmanEric napisał:

Ktoś twoim zdaniem pójdzie na testy sprzętu, odsłuchując tam Painkillera po raz pierwszy?

Jest gorzej niż myślisz, bo jesteśmy w dziale "Start", a tutaj w połowie wątków duskusji poddawane są opinie sprzętu na podstawie odsłuchu tego, co akurat w salonie mieli. Czy akurat w salonie był Painkiller to nie wiem, jak go podrzucisz, nic to nie zmieni. Więc w zasadzie podrzucanie Painkillera możesz sobie odpuścić... no chyba, że w dziale muzyka.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Nigdzie nie porównywałem szybkości basu na Painkilerze do osiągów Citroena - widzę jesteś kolejnym miszczem po Przemysławie, który komentuje to, czego nie czyta.

Nie zrozumiałeś prostego pytania? Znowu się wykręcasz? Udowodnij, że bas na Painkilerze jest tylko "stosunkowo szybki", jak raczyłeś to zabawnie określić. Albo że są szybsze albumy pod względem basu. 

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Nawet Przemysław po przyciśnięciu do muru przyznał, że to słyszy, tylko inaczej nazywa. Smutne, to są Wasze próby zaprzeczania rzeczywistości. BTW czytaj uważniej, bo to, że realizację Painkillera określiłem jako jazgotliwą, nie oznacza, że słyszę jazgot. Moje kolumny są tak zamulone, że chyba nic nie jest w stanie na nich jazgotać.

Nie skupiaj się na jakimś pobocznym wątku i kolejny raz nie unikaj odpowiedzi na proste pytanie. Co ma ten rzekomy jazgot lub jazgotliwość (wszystko jedno jak nazwiesz swoje urojone wrażenia odsłuchowe) do szybkości basu? 

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Jest gorzej niż myślisz, bo jesteśmy w dziale "Start", a tutaj w połowie wątków duskusji poddawane są opinie sprzętu na podstawie odsłuchu tego, co akurat w salonie mieli. Czy akurat w salonie był Painkiller to nie wiem, jak go podrzucisz, nic to nie zmieni. Więc w zasadzie podrzucanie Painkillera możesz sobie odpuścić... no chyba, że w dziale muzyka.

Czy ty byłeś kiedykolwiek w salonie w audio? A może zatrzymałeś się pod względem rozwojowo- sprzętowym w latach 80? Wpadłeś na to, geniuszu, że w salonie można zazwyczaj puścić sobie dowolny kawałek z plików, albo że można zwyczajnie sobie nagrać płytę testową, co robi mnóstwo osób? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, CartmanEric napisał:

zrozumiałeś prostego pytania? Znowu się wykręcasz? Udowodnij, że bas na Painkilerze jest tylko "stosunkowo szybki"... 

Nigdzie nie pisałem, że bas na Painkillerze jest stosunkowo szybki, więc nie zamierzam nic udowadniać. To Twój wymysł, więc Ty udowodnij.

1 godzinę temu, CartmanEric napisał:

...nie unikaj odpowiedzi na proste pytanie.

Nie oczekuj, że ja będę się tłumaczyć z Twoich wymysłów. Jak doczytasz co określiłem mianem "stosunkowo szybki", to wtedy zapytaj.

1 godzinę temu, CartmanEric napisał:

...w salonie można zazwyczaj puścić sobie dowolny kawałek z plików, albo że można zwyczajnie sobie nagrać płytę testową, co robi mnóstwo osób? 

A jednak...

4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Jest gorzej niż myślisz, bo jesteśmy w dziale "Start", a tutaj w połowie wątków dyskusji poddawane są opinie sprzętu na podstawie odsłuchu tego, co akurat w salonie mieli.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2020 o 20:26, szymon1977 napisał:

Stwierdzenie, że moim zdaniem Painkiller brzmi jazgotliwie nie jest zarzutem do działa sztuki, tylko negowaniem sensu polecania tej płyty na testy kolumn. Bo jak ktoś Painkillera nie zna, to można błędnie uznać, że jazgotliwie grają kolumny.

 

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Nie oczekuj, że ja będę się tłumaczyć z Twoich wymysłów. Jak doczytasz co określiłem mianem "stosunkowo szybki", to wtedy zapytaj.

Jedyne, co tu można zaliczyć do "wymysłów" to bzdury na temat "jazgotliwości" czy "specyficznej" produkcji omawianej płyty. 

I znowu ci się pomieszały pytania. Zaczynam się zastanawiać, czy ty nie tyle starasz się w dość żałosny sposób wykręcać i próbujesz wyjątkowo nieudolnie trollować, co masz poważny problem z logicznym myśleniem. Stawiam, że obie opcje są w pewnym stopniu prawdziwe. Szczerze współczuję. 

A więc podsumowując: kolega @szymon1977 nie poleca Painkillera do testów basu, bo mu ta płyta jazgocze, mimo że nikomu innemu, kto tę płytę zna i wypowiada się w tym wątku, nie jazgocze. Ręce opadają. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CartmanEric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, CartmanEric napisał:

Jedyne, co tu można zaliczyć do "wymysłów" to bzdury na temat "jazgotliwości" czy "specyficznej" produkcji omawianej płyty. 

Nawet Przemysław potwierdził, że to, co ja nazwałem "jazgotliwością" a Ty "bzdurą" jest faktem. Tylko Ty jeden się ostałeś. 

4 minuty temu, CartmanEric napisał:

...nie poleca Painkillera do testów basu, bo mu ta płyta jazgocze

Nie, to Twój wymysł.

5 minut temu, CartmanEric napisał:

I znowu ci się pomieszały pytania.

Weź Ty się kur.a człowieku otrząśnij! Bo po raz kolejny po zacytowaniu fragmentu mojego wpisu, domagasz się abym wyjaśniał bzdury, które Ty sam wypisujesz. Zacznij od nauki czytania ze zrozumieniem, bo to pierwszy etap udziału w dyskusji, a Ty go jeszcze nie opanowałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, szymon1977 napisał:

Nawet Przemysław potwierdził, że to, co ja nazwałem "jazgotliwością" a Ty "bzdurą" jest faktem. Tylko Ty jeden się ostałeś. 

A więc to nie głupota, tylko choroba. Masz poważne urojenia. NIKT w tym wątku, oprócz ciebie, nie napisał, że ta płyta jazgocze. Brak dociążenia to nie jazgot, tak jak fakt, że ktoś pije nie oznacza, że jest alkoholikiem. 

16 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie, to Twój wymysł.

W pierwszym swoim poście napisałem, że polecam Painkillera do testów szybkości basu - FAKT. 

@szymon1977 napisał, że nie poleca tej płyty do testów, bo mu jazgocze - FAKT. 

Wniosek - albo jesteś ślepy i nie doczytałeś, pod kątem jakich testów ta płyta była polecana, albo faktycznie myślisz, że bas może jazgotać. 

18 minut temu, szymon1977 napisał:

Weź Ty się kur.a człowieku otrząśnij! Bo po raz kolejny po zacytowaniu fragmentu mojego wpisu, domagasz się abym wyjaśniał bzdury, które Ty sam wypisujesz. Zacznij od nauki czytania ze zrozumieniem, bo to pierwszy etap udziału w dyskusji, a Ty go jeszcze nie opanowałeś.

Nie emocjonuj się tak, bo jeszcze coś ci się stanie. Pseudo argument "nie bo ty" może zadziałać na kogoś w piaskownicy, wysil się bardziej.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Bo po raz kolejny po zacytowaniu fragmentu mojego wpisu, domagasz się abym wyjaśniał bzdury, które Ty sam wypisujesz.

Zacznij od przeczytania i ZRUZUMIENIA tematu dyskusji. 

46 minut temu, CartmanEric napisał:

A więc to nie głupota, tylko choroba. Masz poważne urojenia. NIKT w tym wątku, oprócz ciebie, nie napisał, że ta płyta jazgocze.

A gdzie ja trolu coś innego napisałem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.