Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Lumin Klub
IGNORED

Klub użytkowników Lumina


WojtekB1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, jarojaw napisał:

No niestety nie. Od "zawsze" mam DAC'e i kupuje, zmieniam streamery jako czysty transport. Pontus 2 akurat był w zasięgu, bo chciałem kupić Venus 2 ale jak to bywa, kiedy się chce to nie było w sprzedaży. Teraz po aktualizacji "gra" jeszcze lepiej, aż się obawiam jak to będzie wyglądało przy Terminatorze. emoji3.png
Jak nie musisz to nic nie zmieniaj. Chyba, że masz możliwość pożyczenia Pontusa , Venus aby sprawdzić jak gra T2 przy zewnętrznym DAC'u.
I możliwości finansowe.
U1 (2) + Terminator Plus + Mcintosh = emoji755.png
Denafrips to moje polecenie, są inne, czy lepsze za te pieniądze? Kto wie.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
 

Rozumiem że ten znaczek po = to coś dobrego 🙂 ?? 
Właśnie docelowo miałem na myśli zestaw U1 lub U2 z naciskiem na U2 ze względu na port ethernet optyczny i inne nowości. U1 był znacznie droższy ale tez widać że konstrukcyjnie był bliżej X1. 
Do tego Pontus 2 - Terminator plus pewnie super ale póki co zdecydowanie nie ogarnę. Kasa idzie na Maka tym bardziej jak padnie na MA9500 zamiast 8950 🙂

 

Edytowane przez Avatar1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pontusa 12th pożycz już teraz, podłącz do T2 i może się okazać, że zaoszczędzisz na zakupie U2 , przynajmniej teraz jak masz inne wydatki
https://www.denafrips.eu/pontus12th

Jeżeli się dobrze domyślam z awataru to niedawno wszedłeś w 5 dekadę swojego życia więc jeszcze kilka zmian sprzętu przed Tobą

Ja już zaczynam szukać hi-endowych słuchawek
https://esklep.brandvital.eu/aparat-sluchowy-zauszny-phonak-audeo-b70-r,3,414,1923?gclid=CjwKCAjwl6OiBhA2EiwAuUwWZUeaoFBXn-WhFsk4VbhGvFCSu7k4GJytbwBcD2JazruqwuBj4HJfEhoCKqoQAvD_BwE

Oczywiście bardzo powoli









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, jarojaw napisał:

Pontusa 12th pożycz już teraz, podłącz do T2 i może się okazać, że zaoszczędzisz na zakupie U2 , przynajmniej teraz jak masz inne wydatki emoji3.png
https://www.denafrips.eu/pontus12th

Jeżeli się dobrze domyślam z awataru to niedawno wszedłeś w 5 dekadę swojego życia więc jeszcze kilka zmian sprzętu przed Tobąemoji106.pngemoji3.png

Ja już zaczynam szukać hi-endowych słuchawek
https://esklep.brandvital.eu/aparat-sluchowy-zauszny-phonak-audeo-b70-r,3,414,1923?gclid=CjwKCAjwl6OiBhA2EiwAuUwWZUeaoFBXn-WhFsk4VbhGvFCSu7k4GJytbwBcD2JazruqwuBj4HJfEhoCKqoQAvD_BwE

Oczywiście bardzo powoliemoji23.pngemoji23.png








 

Wypożyczę to na 100% tylko właśnie zastanawiam się kto u nas w kraju jest dystrybutorem 🙂

Tak - ani człowiek młody ani stary - pewnie jeszcze wiele zmian przede mną choć na szczęście głównie słucham muzyki a nie szukam sprzętu 😉

Po prostu po 5 latach wracam do audio i brakowało mi wszystkiego - łącznie z okablowaniem …

Na ta chwilę zostają jedynie moje Ushery Mini One DMD. Może nie jest to high end ale na razie wystarcza 

Te słuchawki wyglądają solidnie :):)

Edytowane przez Avatar1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad U2 mini i właśnie Pontus 2. Chciałem jednocześnie wypożyczyć jedno i drugie, ale jakoś nie udało zgrać się. Za długo to trwało i wypożyczyłem T3, raczej już na 100% u mnie zostanie. Może kiedyś z czasem sprawdzę Pontusa 2 lub jakiś inny DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ brzmienie McIntosha wpasowuje się w moje oczekiwania (jest to moim zdaniem jeden z lepszych wzmacniaczy zintegrowanych solid state). Do tego jest niesamowicie uniwersalny pod każdym względem, a sprzet używam jeszcze z CD, gramofonem i kinem domowym. Wiem że nie są to tanie zabawki ale w przypadku maka wiem też za co płacę  
Generalnie co do U1 masz trochę racji - aczkolwiek mimo dobrego Daca w T2 to zapewne można lepiej …. U1 ma bardziej zaawansowaną konstrukcję i zasilacz liniowy. Nie mniej raczej pozostanę na dłuższy czas przy T2. Denerwuje mnie tylko fakt że sprzęt za takie pieniądze ma impulsówkę i mimo filtracji i tak jest to dla mnie absurdalne. 
Brakuje mi też złącza sieciowego optycznego - wiem że nie jest to powszechne niestety.

Hej również gra u mnie T2 i również jak i ty dziwiłem się zasilaniu impulsowemu w urządzeniu za taką kasę i ... Nie wiem czy zgłębiles temat ale relatywnie niedużym kosztem możesz go wyposażyć w zasilanie liniowe. kolega @WuMike poszedł w moje ślady i również ma. Polecam

https://pd-cf.pl/sklep/

Masz gotowe rozwiązanie i bardzo wysokiej klasy niskoszumowy zasilacz 12v. Jeśli nie masz daleko do Wrocławia to odezwij się na priv i wpadnij posłuchać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Hej również gra u mnie T2 i również jak i ty dziwiłem się zasilaniu impulsowemu w urządzeniu za taką kasę i ... Nie wiem czy zgłębiles temat ale relatywnie niedużym kosztem możesz go wyposażyć w zasilanie liniowe. kolega @WuMike poszedł w moje ślady i również ma. Polecam

https://pd-cf.pl/sklep/

Masz gotowe rozwiązanie i bardzo wysokiej klasy niskoszumowy zasilacz 12v. Jeśli nie masz daleko do Wrocławia to odezwij się na priv i wpadnij posłuchać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki serdeczne - do Wrocławia nie mam daleko ale niestety rzadko podróżuję. Będę pamiętał. Przy okazji jednak zapytam czy usłyszałeś choć małą  różnicę po zmianie zasilacza ?
 

Nie mniej temat tego liniowego zasilacza zgłębiałam i nawet dzwoniłem do tej firmy. Bardzo fajny i rzeczowy człowiek 🙂 Oczywiście, jeżeli pozostanę przy T2 to na 100% w najbliższej przyszłości ten liniowiec kupię . Uważam że jest „must have” przy naszych luminach. 

Swoją drogą czy ktoś wie czy port USB w luminie T2 można wykorzystać jako wyjście na zewnetrznego DAC’a ? To dość ważna byłaby informacja 😉

 

 

Edytowane przez Avatar1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jarojaw napisał:

https://www.luminmusic.com/lumin-t2.html31aa845d4f2f99eb811e5afe8ab815b6.jpg

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
 

No proszę - podziękował. Wiec się da - to bardzo dobrze 🙂 

Przy okazji wiesz może czym się konkretnie różni Denafrips Terminator II zwykły od wersji PLUS ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzięki serdeczne - do Wrocławia nie mam daleko ale niestety rzadko podróżuję. Będę pamiętał. Przy okazji jednak zapytam czy usłyszałeś choć małą  różnicę po zmianie zasilacza ?
 
Nie mniej temat tego liniowego zasilacza zgłębiałam i nawet dzwoniłem do tej firmy. Bardzo fajny i rzeczowy człowiek  Oczywiście, jeżeli pozostanę przy T2 to na 100% w najbliższej przyszłości ten liniowiec kupię . Uważam że jest „must have” przy naszych luminach. 
Swoją drogą czy ktoś wie czy port USB w luminie T2 można wykorzystać jako wyjście na zewnetrznego DAC’a ? To dość ważna byłaby informacja
 
 

Ja właśnie mam od Pawla zasilanie.
Pytasz o roznice, tak jest ale uprzedzam że subtelna. Zasilanie impulsowe w T2 jest wysokiej jakości co sam Pawel potwierdza. To nie jest przypadek jak w Bluesound Node 2i gdzie po wymianie zasilania "dostajesz" urządzenie innej klasy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie status zasilacza PD jest taki, że zasadniczo nawet nie został w pełni wygrzany pewnie. Dodatkowo, nie miałem okazji porównywać bezpośrednio, przepinając zewnętrzny liniowy na impulsowy Lumina. Niemniej jednak, tło jest nieco ciemniejsze, wychodzi z niego więcej szczegółów oraz zacząłem zauważać również poprawę na dole zakresu. Gitary, wokale - jeszcze do dokładniejszego określenia, na ile zauważam zmianę. Niestety, nie mam chwilowo lepszego kabla AC do Lumina ale coś muszę zrobić - może wrócić do Hijiri Nagomi lub dokupić kolejny odcinek Valhalla, do źródełka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłem na razie podejść do kwestii zasilania inaczej. W sieci mam notorycznie podniesione napięcie, 242V do 248V, może czasem zimą spada do 238V. Zamówiłem właśnie w Toroidach trafo audio 1,5KVA z obniżonym napięciem po stronie wtórnej o 15V i podłączę do niego wzmacniacz, Lumina T3 i pewnie też TV z dekoderem i router. Wzmacniacz zintegrowany ma pre na lampach więc zależy mi na napięciu nie wyższym niż 230V. Może poza obniżonym napięciem zyskam też jakąś separację od zakłóceń ale na razie czekam na trafo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie do wszystkich którzy to posiadają. Zaczynam interesować czymś co ma nazwę ROON. Wiem, że nowe Mcintoshe są Roon ready i być może Lumin T2 też ... tylko do licha co to w ogóle jest i czy ma to jakiś wpływ na dźwięk ? Nie wiem też czy to można sterować z poziomu aplikacji czy tylko poprzez PC ? Dzięki z góry za informację (może być priv)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest klub użytkowników Roon'a. Wejdź i czytaj. Po za tym wpisz w google roon i wszystko ci pokaże. Powinno być po polsku.
Jak już raz posmakujesz to nie będziesz chciał czego innego. Niestety licencja kosztuje ok 700 zł na rok lub ponad 800$ na wieczność.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka



1a0108879204a3d6b41a0dff4bd1d38d.jpgb68cb1aa19fad6237e26cb902db44252.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja postanowiłem na razie podejść do kwestii zasilania inaczej. W sieci mam notorycznie podniesione napięcie, 242V do 248V, może czasem zimą spada do 238V. Zamówiłem właśnie w Toroidach trafo audio 1,5KVA z obniżonym napięciem po stronie wtórnej o 15V i podłączę do niego wzmacniacz, Lumina T3 i pewnie też TV z dekoderem i router. Wzmacniacz zintegrowany ma pre na lampach więc zależy mi na napięciu nie wyższym niż 230V. Może poza obniżonym napięciem zyskam też jakąś separację od zakłóceń ale na razie czekam na trafo.

Super podejście. Nie ma lepszej izolacji od sieci jak ta co ty zastosowales ! Choć powodem było co innego niż zaklucenia tj wysokie napięcie - podejrzewam że przez fotowoltaike? Ale wówczas wiedziałbyś wahania dzień / noc. Daj proszę znać jak już podłączysz jak jakość dźwięku i zdradź jak duże to koszty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeszcze pytanie do wszystkich którzy to posiadają. Zaczynam interesować czymś co ma nazwę ROON. Wiem, że nowe Mcintoshe są Roon ready i być może Lumin T2 też ... tylko do licha co to w ogóle jest i czy ma to jakiś wpływ na dźwięk ? Nie wiem też czy to można sterować z poziomu aplikacji czy tylko poprzez PC ? Dzięki z góry za informację (może być priv)

Weź na okres próbny za free I daj znać . Ja mecze Tidal I pliki FLAC, DSD itp z mojego NAS


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skali audio to koszt takiego transformatora nie jest duży bo to 1200zł za 1500VA czyli tyle co zasilacz liniowy do Lumina. A dostaję robiony na zamówienie transformator klasy audio ponad 8kg wagi 🙂 z dwoma odczepami po stronie wtórnej (minus 15V i minus 10V) z układem miękkiego startu. Jak po testach wyjdzie że to działa do dojdzie cena obudowy i gniazd.

Kupiłbym gotowe rozwiązanie jak niżej gdyby tylko obniżało napięcie ale niestety tego nie robi ale zasada działania taka sama, posiada za to dodatkowe filtry

https://www.avtest.pl/akcesoria-audio/item/1178-kondycjoner-keces-bp-2400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, remar napisał:

W skali audio to koszt takiego transformatora nie jest duży bo to 1200zł za 1500VA czyli tyle co zasilacz liniowy do Lumina. A dostaję robiony na zamówienie transformator klasy audio ponad 8kg wagi 🙂 z dwoma odczepami po stronie wtórnej (minus 15V i minus 10V) z układem miękkiego startu. Jak po testach wyjdzie że to działa do dojdzie cena obudowy i gniazd.

Kupiłbym gotowe rozwiązanie jak niżej gdyby tylko obniżało napięcie ale niestety tego nie robi ale zasada działania taka sama, posiada za to dodatkowe filtry

https://www.avtest.pl/akcesoria-audio/item/1178-kondycjoner-keces-bp-2400

Jest jeszcze Ps audio ale to już spora kasa 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, remar napisał:

W skali audio to koszt takiego transformatora nie jest duży bo to 1200zł za 1500VA czyli tyle co zasilacz liniowy do Lumina. A dostaję robiony na zamówienie transformator klasy audio ponad 8kg wagi 🙂 z dwoma odczepami po stronie wtórnej (minus 15V i minus 10V) z układem miękkiego startu. Jak po testach wyjdzie że to działa do dojdzie cena obudowy i gniazd.

No to czekamy na info.👍 Jak testy się powiodą i "ten" ktoś jeszcze dopasuję obudowę , będzie miał z pewnością zbyt. Jestem pierwszy, a może już kolejny w kolejce do zakupu 🙂

Też mam PV i napięcie ok 239V , w miarę stabilne pomimo ,że  w około jest 40-stu sąsiadów w panelami. Mamy na osiedlu w miarę nowy transformator i problemów nie ma.

 

A może coś takiego tylko w lepszej wersji jak takowa jest.

spacer.png

 

Albo ten, utrzymuje stałe napięcie 230V - 2000W

Qoltec Automatyczny stabilizator napięcia AVR PRO 2000VA 3% - Stabilizatory napięcia - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Tutaj

Edytowane przez jarojaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, transformator z odczepami na pierwotnej stronie jak pisze @remar sprawę załatwia. Keces bp 2400 ma na stronie wtórnej oddzielne uzwojenia dla poszczególnych gniazd. Daje im to, że przy produkcji można mniejszą średnicą drutu stosować do odpływów na 600W, bo jest tam 4 takie grupy, a przy okazaji izolowane są urządzenia na zasilaniu pomiędzy grupami.

Na wejście gniazdo z filtrem i słuszny soft-start i mamy kondycjoner za 10kPLN.

6 minut temu, jarojaw napisał:

No to czekamy na info.👍 Jak testy się powiodą i "ten" ktoś jeszcze dopasuję obudowę , będzie miał z pewnością zbyt. Jestem pierwszy, a może już kolejny w kolejce do zakupu 🙂

Też mam PV i napięcie ok 239V , w miarę stabilne pomimo ,że  w około jest 40-stu sąsiadów w panelami. Mamy na osiedlu w miarę nowy transformator i problemów nie ma.

 

A może coś takiego tylko w lepszej wersji jak takowa jest.

spacer.png

Przetwarzanie napięcia za pomocą układów falownikowych jak w UPSach (foteczka) to do audio się nie nadaje. Na wyjściu dostajecie sporą ilość harmonicznych, bo sterowanie odbywa się zwykle na mostku z tranzystorów IGBT i sterowaniem PWM. Paskuda jak przy zasilaczach impulsowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, jarojaw napisał:

emoji23.png dokładnie, paskuda.
Ale... do tego podłączamy nasz kondycjoner DC audio. I mamy prawie to samo co z gniazdka tyle, że zawsze stabilne 230V.
Nie wiem, nie znam się. Dałem tylko przykład.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
 

Ja tam bym się nie martwił przy urządzeniach audio napięciem wyższym nawet ocierającym się o 248V. Jest to 8%, więc na stronie wtórnej trafo np. 15V będzie 16,2V. Cóż może się dziać przy takim napięciu:

  • preamp, DAC, streamer, gramofon - mają stabilizację, więc mają w nosie zmiany napięć na zasilaniu,
  • końcówka mocy w sekcji wejściowej ma stabilizację, na samej końcówkę będzie więcej mocy.
  • jedynie żarówki z drucikiem wolframowym zasilane bez stabilizacji mogą mieć skróconą żywotność.

natomiast odea kondycjonera (transformatora separacyjnego) jest świetna i w nią warto iść. Na pewno odfiltruje 100% składowej DC i odciąży od całego syfu generowanego przez falowniki instalacji PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ps audio jako przetwornik w moim systemie wypadł lepiej. Natomiast streamer lumina jest o niebo lepszy od tego co oferuje psaudio.

A to mnie zaskoczyłeś Lumin , jaki model ? , Wypad znacząco lepiej od PS Audio streamera ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja tam bym się nie martwił przy urządzeniach audio napięciem wyższym nawet ocierającym się o 248V. Jest to 8%, więc na stronie wtórnej trafo np. 15V będzie 16,2V. Cóż może się dziać przy takim napięciu:
  • preamp, DAC, streamer, gramofon - mają stabilizację, więc mają w nosie zmiany napięć na zasilaniu,
  • końcówka mocy w sekcji wejściowej ma stabilizację, na samej końcówkę będzie więcej mocy.
  • jedynie żarówki z drucikiem wolframowym zasilane bez stabilizacji mogą mieć skróconą żywotność.
natomiast odea kondycjonera (transformatora separacyjnego) jest świetna i w nią warto iść. Na pewno odfiltruje 100% składowej DC i odciąży od całego syfu generowanego przez falowniki instalacji PV.

Jest jeszcze takie urządzenie z Austrii mało znanej marki Power Roots ja właśnie upolowałem model PR5. Jest na forum wątek o tych sprzętach. Ma gniazda z filtracja pod dedykowane odbiorniki. Osobno pod DAC osobne końcówka itp


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mnie zaskoczyłeś Lumin , jaki model ? , Wypad znacząco lepiej od PS Audio streamera ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Akurat wtedy na testach mialem T2. Ale na koncu I tak wtedy na ten czas mialem inna koncepcje, inny zestaw towarzyszący, a psaudio najlepiej gral z transportem i2s. Ale sam lumin już pokazał że streamer w psaudio to nie jest. Na forum psaudio też są opisy gdzie dużo ludzi kończy z zewnętrznymi transportami. Teraz jak wróciłem do lampy to chodzi mi po głowie coś bardziej detalicznego i szybszego także może dam szanse T3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.