Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Lumin Klub
IGNORED

Klub użytkowników Lumina


WojtekB1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Oskierp napisał:

Co to za kabelek?

Zwykły "przemysłowy" kabelek światłowodowy SFP, koszt to kilkaset złotych. Z technicznego punktu widzenia to najdoskonalsze połączenie, ale jak to bywa w audio nie zawsze to idzie w parze z dźwiękiem. Mam wrażenie jednak, że Lumin został zoptymalizowany pod to połączenie i stąd tak dobry wynik. Wejścia SFP ma tylko model P1, X1 i U2 i tylko te można łączyć w taki sposób bezpośrednio z L2. 

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zycie_to_gra napisał:

Zwykły "przemysłowy" kabelek światłowodowy SFP, koszt to kilkaset złotych. Z technicznego punktu widzenia to najdoskonalsze połączenie, ale jak to bywa w audio nie zawsze to idzie w parze z dźwiękiem. Mam wrażenie jednak, że Lumin został zoptymalizowany pod to połączenie i stąd tak dobry wynik. Wejścia SFP ma tylko model P1, X1 i U2 i tylko te można łączyć w taki sposób z L2. 

U mnie niestety się to nie sprawdza, cokolwiek próbowałem poprzez porty SFP, kończyło się mniejszą lub większą degradacją dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś osamotniony w tym temacie, tak ma wielu moich znajomych i dlatego bez większych nadziei  podchodziłem do tego połączenia. Ale widać Lumin zadbał o to połączenie, co sugeruje w swoich materiałach i faktycznie w ten sposób zagrało to u mnie najlepiej. Czy na tyle dobrze, żeby sobie tego L2 zostawić, jeszcze za wcześnie żeby decydować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zycie_to_gra napisał:

Nie jesteś osamotniony w tym temacie, tak ma wielu moich znajomych i dlatego bez większych nadziei  podchodziłem do tego połączenia. Ale widać Lumin zadbał o to połączenie, co sugeruje w swoich materiałach i faktycznie w ten sposób zagrało to u mnie najlepiej. Czy na tyle dobrze, żeby sobie tego L2 zostawić, jeszcze za wcześnie żeby decydować. 

Czy do routera i z routera do L2 też masz sygnał po światłowodach? U mnie na wiosce, jeszcze chwila upłynie zanim będzie szansa na internet po światłowodzie. Na ten moment mam archaiczne łącze po kablu telefonicznym, więc gdybym miał l2 to i tak pozostaje standardowy LAN. Pytanie, czy w takiej sytuacji, mając, któryś z modeli z portem SFP, dostarczanie sygnału z routera po LAN do L2, a następnie po światłowodzie do streamera, może mieć jakikolwiek pozytywny wpływ na jakość dźwięku? Czy też dotyczy to wyłącznie odtwarzania plików z dysków L2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Manic69 napisał:

Czy do routera i z routera do L2 też masz sygnał po światłowodach? U mnie na wiosce, jeszcze chwila upłynie zanim będzie szansa na internet po światłowodzie. Na ten moment mam archaiczne łącze po kablu telefonicznym, więc gdybym miał l2 to i tak pozostaje standardowy LAN. Pytanie, czy w takiej sytuacji, mając, któryś z modeli z portem SFP, dostarczanie sygnału z routera po LAN do L2, a następnie po światłowodzie do streamera, może mieć jakikolwiek pozytywny wpływ na jakość dźwięku? Czy też dotyczy to wyłącznie odtwarzania plików z dysków L2 ?

Całą sieć internetową mam zbudowaną na kabelkach RJ45, jedynym połączeniem wykorzystującym u mnie kabelek światłowodowy jest pomiędzy L2 a U2. Takie połączenie ma wpływ również wpływ na streaming, nie tylko na pliki lokalne. Wpływ będzie mocno zauważalny, im bardziej rozdzielczy system tym bardziej. Czy będzie to jednoznacznie pozytywny wpływ, to już musisz ocenić sam, jak widzisz wyżej kolega @Oskierp ma tutaj przeciwne zdanie i to także rozumiem. Dla mnie to połączenie jest na tyle intrygujące, że chociażby z ciekawości poznawczej chciałem przetestować. 

15 godzin temu, Oskierp napisał:

U mnie niestety się to nie sprawdza, cokolwiek próbowałem poprzez porty SFP, kończyło się mniejszą lub większą degradacją dźwięku. 

Widziałem przeprowadzone testy, kawał dobrej roboty, ciekaw jestem jak byś odebrał połączenie tylko jednym kabelkiem światłowodowym umieszczonym pomiędzy L2 a posiadanym Luminem X1. 

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zycie_to_gra napisał:

Całą sieć internetową mam zbudowaną na kabelkach RJ45, jedynym połączeniem wykorzystującym u mnie kabelek światłowodowy jest pomiędzy L2 a U2. Takie połączenie ma wpływ również wpływ na streaming, nie tylko na pliki lokalne. Wpływ będzie mocno zauważalny, im bardziej rozdzielczy system tym bardziej. Czy będzie to jednoznacznie pozytywny wpływ, to już musisz ocenić sam, jak widzisz wyżej kolega @Oskierp ma tutaj przeciwne zdanie i to także rozumiem. Dla mnie to połączenie jest na tyle intrygujące, że chociażby z ciekawości poznawczej chciałem przetestować. 

Widziałem przeprowadzone testy, kawał dobrej roboty, ciekaw jestem jak byś odebrał połączenie tylko jednym kabelkiem światłowodowym umieszczonym pomiędzy L2 a posiadanym Luminem X1. 

Wiesz, testy z SFP robiłem na przełącznikach dedykowanych do sieci komputerowych, nie audio-grade. Samo to może powodować różnice. Wierzę, że przygotowanie drogi optycznej przez Lumina może być istotnie game changerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy dobiegły końca, Lumin wraca do dystrybutora, Innuos zostaje. Poziom podobny, dwa różne bieguny dźwiękowe, w obecnym momencie, w systemie potrzebuję cech jakie dostaje z Phoenix Net. Kolejne testy switchy planuje dopiero jak wyjdzie L3 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Marek333 napisał:

Można prosić o rozszerzenie powyższej myśli. Czym charakteryzował się biegum Lumina a czym biegun Innuos ?
Pozdrawiam

Oczywiście, ale czy wpisem na poprzedniej stronie (post 1167) nie wyczerpałem już różnic pomiędzy modelami ? 

Jeżeli miałbym coś dopowiedzieć i do czegoś porównać innego niż do samych switchy, to Innuos Phoenix NET bylby jak CD Audio Research - analogowo, przestrzennie i z magią lamp w powietrzu. Lumin L2 byłby jak DCS - przejrzystość, precyzja, dynamika. Mocno uogólniając oczywiście, ale jak chcesz tchnąć trochę życia w system to bierzesz Lumina, jak dociążyć i wypolerować brzmienie to Innuos.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.