Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Lumin Klub
IGNORED

Klub użytkowników Lumina


WojtekB1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, stecko napisał:

To cos jak u mnie. Chudo na basie jest. W drodze jest sfp cisco glc lh sm, ostatnia szansa na "czyste" fibre. Jezeli nie to sprawdzę jeszcze raz cisco switch>Ethernet>tp link mc220>fibre do lumina

Kabelki mam "zwykłe" chord c stream, excel i jakieś mitronic czy jakoś tak😄

Podobno (wyczytane na audiogonach itd.), żeby akcja ze światłowodem miała sens trzeba przed streamerem zrobić mostek, czyli eth-fo/fo-eth  (np. dwa media konwertery eth-fo LC) i ostatecznie i tak pójść do streamera, w naszym przypadku Lumina kablem ethernetowym.

Jakby co to będę zamawiał kabel (niestety za granicą) i robił sam kable LAN, jakby ktoś sobie również życzył to nie ma problemu żeby połączyć zamówienie mam na tą chwilę tyle gratów w koszyku, że przesyłka kosztuje 2Euro ;).

W razie czego zapraszam na priv, żeby nie zaśmiecać wątku, bo trochę OT.

17 minut temu, stecko napisał:

Z gotowych zasilaczy to te 3 mam na oku😄

Uptone JS2

Keces P3/p6

HdPlex 300w

Fajnie bo można podłączyć kilka urządzeń na raz.

Kecesa P8 trenowałem w przeszłości z Mytekiem i powiem szczerze że mój chiński zasilacz laboratoryjny za parę stówek niespecjalnie mu ustępował, Keces miał ciut lepszą kontrolę basu.

Ale wygląda audiofilsko 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kecesa P8 trenowałem w przeszłości z Mytekiem i powiem szczerze że mój chiński zasilacz laboratoryjny za parę stówek niespecjalnie mu ustępował, Keces miał ciut lepszą kontrolę basu.
Ale wygląda audiofilsko .
Byc może ale 3x chińskie za kilka stowek + przesylki + 3x kable zasilajace to już spokojnie cenowo taki hdPlex czy keces. No i jedno pudło, mniej miejsca zajmuje.

Jeżeli moja opcja sie nie sprawdzi to wracam do Ethernet, jest bdb z nim ale jak wiadomo, naczytalem się internetu i zachciało mi sie fibre

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Oskierp napisał:

Kecesa P8 trenowałem w przeszłości z Mytekiem i powiem szczerze że mój chiński zasilacz laboratoryjny za parę stówek niespecjalnie mu ustępował, Keces miał ciut lepszą kontrolę basu.

Miałem okazję porozmawiać ostatnio z kolegą, który w dziale DIY się udziela, sam projektuje komercyjnie różne zabawki do audio. Nie wiem , czy wypada tu reklamować, więc nie będę. Powiedział mi, że zasilacz linowy to nie jest niewiadomo co, dając mi do zrozumienia, że te drogie zasilacze, są po prostu drogie i tyle. 😉

Jeżeli zasilacz trzyma napięcie i ma niski szum na wyjściu , to czym ma ustępować takiemu za parę koła PLN? Może audiofilskim logiem i obudową? 

Ja żadnego bardzo drogiego, markowego zasilacza nie testowałem, więc mogę się mylić. 🙂

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, staropolanka2000 napisał:

Miałem okazję porozmawiać ostatnio z kolegą, który w dziale DIY się udziela, sam projektuje komercyjnie różne zabawki do audio. Nie wiem , czy wypada tu reklamować, więc nie będę. Powiedział mi, że zasilacz linowy to nie jest niewiadomo co, dając mi do zrozumienia, że te drogie zasilacze, są po prostu drogie i tyle. 😉

Jeżeli zasilacz trzyma napięcie i ma niski szum na wyjściu , to czym ma ustępować takiemu za parę koła PLN? Może audiofilskim logiem i obudową? 

Ja żadnego bardzo drogiego, markowego zasilacza nie testowałem, więc mogę się mylić. 🙂

Dokładnie, teoretycznie (z wykształcenia) jestem elektronikiem, teorię rozumiem.

Uszy podpowiadają, że kolega ma rację.

Stecko, oczywiście również dobrze prawi, ograniczanie ilości klocków to raz, poza tym wygląd jednakowoż znaczenie ma 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Oskierp napisał:

Stecko, oczywiście również dobrze prawi, ograniczanie ilości klocków to raz, poza tym wygląd jednakowoż znaczenie ma 🙂

Zgoda. Też jestem estetą. 🙂

Wydaje mi się, że taki "garażowy" wytwór, jak sam twórca to określił, nie szpeci.

 

20240315_175528.jpg

20240315_175551.jpg

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem elektronikiem więc zostają gotowce. Z czystym sumieniem mogę polecić Lucarto. U mnie zasila router, switcha, dysk i lumina. Caly ostatni weekend, porównywaliśmy ze szwagrem w jego systemie, efekt wstawienia zasilacza i wiem, że bez niego już nie mógłbym się obejść. Dźwięk robi się płaski, mniej rozdzielczy i jakiś nerwowy. Przyrost jakości jest znacznie wyraźniejszy niż przy zmianie kabli. 

20240315_181546.jpg

20240315_181627.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie jestem elektronikiem więc zostają gotowce. Z czystym sumieniem mogę polecić Lucarto. U mnie zasila router, switcha, dysk i lumina. Caly ostatni weekend, porównywaliśmy ze szwagrem w jego systemie, efekt wstawienia zasilacza i wiem, że bez niego już nie mógłbym się obejść. Dźwięk robi się płaski, mniej rozdzielczy i jakiś nerwowy. Przyrost jakości jest znacznie wyraźniejszy niż przy zmianie kabli. 
20240315_181546.thumb.jpg.0374679d3c2356aadc6d13d5d58a2df1.jpg
20240315_181627.thumb.jpg.ad96156dd5440921162767f655780158.jpg
Oo ciekawe, aż 4 wyjścia Mi w sumie przydadzą sie 3 ale jak wiadomo od przybytku... Jaki koszt takiego zasilacza? Jak to wygląda w środku? Jedno trafo czy więcej?

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, stecko napisał:

Oo ciekawe, aż 4 wyjściaemoji1.png Mi w sumie przydadzą sie 3 ale jak wiadomo od przybytku... Jaki koszt takiego zasilacza? Jak to wygląda w środku? Jedno trafo czy więcej?

Sent from my LG-H930 using Tapatalk
 

Jedna sekcja wysokoprądowa, mundorfy, neutriki, 8kg. Oczywiście można uzgodnić konfigurację w zależności od potrzeb. Nowy z 4 sekcjami to około 5 tys. ja kupiłem swojego z olx, jeszcze na gwarancji, za 2 tys. Sprzedający zmieniał cały system, a jego zasilacz miał sekcje idealnie przygotowane pod wszystkie moje klocki… gdyby nie to i tak kupiłbym nowy. Mój kolega ma ten zasilacz w identycznej konfiguracji od dwóch lat i dobrze wiedziałem, że muszę go kupić, żeby znacząco poprawić dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowalem te 4 sfp i powiem tak: różnica jest bardzo ale to bardzo mała. Bynajmniej tak moje uszy słyszą. Z tych powyżej na dzień dzisiejszy najbardziej podoba mi się stare cisco. Srednica i góra jest w sumie taka sama na wszystkich z tym że cisco ma największy bas z nich. Tak to słyszę.

Pogram tydzień i podepne kabel Ethernet i wtedy zadecyduje która drogą pójdę😄

20240315_201732_copy_1164x2328.jpg

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, teoretycznie (z wykształcenia) jestem elektronikiem, teorię rozumiem.
Uszy podpowiadają, że kolega ma rację.
Stecko, oczywiście również dobrze prawi, ograniczanie ilości klocków to raz, poza tym wygląd jednakowoż znaczenie ma

Tak tylko jak już kolega napisał "niskie szumy" a o to już nie jest tak łatwo.
Sigma11 ma dobre parametry i jak się da lepsze elementy to jest ok.
Z naszej produkcji polecam

https://pd-cf.pl/sklep/

Mam do BSN 2i I do Lumina T2 . Każda sztuka pomierzona i dostaje się te pomiary


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodowo siedzę między innymi w sprzęcie serwerowym, przez moje ręce przechodzi też wiele wkładek optycznych które montuję w serwerach czy urządzeniach sieciowych. Nie przywiązujcie się do napisu na wkładce Cisco itp. Ta sama wkładka produkowana przez ten sam chiński zakład raz może mieć nalepkę Cisco, innym razem Intel a za chwilę Dell, zależy kto ją akurat dostarcza na rynek i kto ma z tego zarobek w danej chwili.

Przy okazji zapytam o zasilacze liniowe. Nie chcę wydawać za dużo na początek, czy jest sens zakupu zasilaczy liniowych np IFI za około 300 zł sztuka do routera i switcha? Ktoś testował takie tańsze zasilacze? Dało to jakiś efekt? Jakbym tu usłyszał różnicę to pewnie w T3 też bym wymienił na liniówkę.

Edytowane przez remar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, remar napisał:

Zawodowo siedzę między innymi w sprzęcie serwerowym, przez moje ręce przechodzi też wiele wkładek optycznych które montuję w serwerach czy urządzeniach sieciowych. Nie przywiązujcie się do napisu na wkładce Cisco itp. Ta sama wkładka produkowana przez ten sam chiński zakład raz może mieć nalepkę Cisco, innym razem Intel a za chwilę Dell, zależy kto ją akurat dostarcza na rynek i kto ma z tego zarobek w danej chwili.

Przy okazji zapytam o zasilacze liniowe. Nie chcę wydawać za dużo na początek, czy jest sens zakupu zasilaczy liniowych np IFI za około 300 zł sztuka do routera i switcha? Ktoś testował takie tańsze zasilacze? Dało to jakiś efekt? Jakbym tu usłyszał różnicę to pewnie w T3 też bym wymienił na liniówkę.

Nie testowałem tanich rozwiązań, gdyż celowałem w optymalne do mojego systemu. Jestem skłonny uwierzyć w większość recenzji, które potwierdzają, że lepszy, ale nie koniecznie najlepszy i najdroższy zasilacz już coś poprawi. Z niewielką wiarą wypożyczyłem switcha 3 lata temu I już nie wrócił do dystrybutora. Potem kolega kupił zasilacz do swojego, prawie identycznego systemu jak mój, efekt był bardzo dobry, więc wiedziałem w co celuję. Te gotowe sprzęty zawsze możesz kupić, potestować i oddać do 14 dni jeżeli nie sprawdzą się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Manic69 napisał:

Te gotowe sprzęty zawsze możesz kupić, potestować i oddać do 14 dni jeżeli nie sprawdzą się. 

No to Lucarto, Pd Creative, Muzg.

Albo to, co ja kupiłem ostatnio. Człowiek w porządku, poznałem osobiście. Jest możliwość przetestowania, pod warunkiem, że ma egzemplarz o danym napięciu. Jeśli nie, to trzeba poczekać.

https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-liniowy-sigma11-5v-7-5v-9v-12v-19v-24v-CID99-IDNIR5z.html

 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, staropolanka2000 napisał:

No to Lucarto, Pd Creative, Muzg.

Albo to, co ja kupiłem ostatnio. Człowiek w porządku, poznałem osobiście. Jest możliwość przetestowania, pod warunkiem, że ma egzemplarz o danym napięciu. Jeśli nie, to trzeba poczekać.

https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-liniowy-sigma11-5v-7-5v-9v-12v-19v-24v-CID99-IDNIR5z.html

 

Jestem zwolennikiem testowania w swoim systemie i warunkach akustycznych. Poza zasilaczem, który znałem z podobnego systemu i dwoma kablami zasilającymi, wszystkie sprzęty sprawdziłem przed zakupem. Oczywiście z używkami jest o wiele trudniej, niestety…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Manic69 napisał:

Jestem zwolennikiem testowania w swoim systemie i warunkach akustycznych. Poza zasilaczem, który znałem z podobnego systemu i dwoma kablami zasilającymi, wszystkie sprzęty sprawdziłem przed zakupem. Oczywiście z używkami jest o wiele trudniej, niestety…

Wszystkie te zasilacze możesz przetestować.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, remar napisał:

Zawodowo siedzę między innymi w sprzęcie serwerowym, przez moje ręce przechodzi też wiele wkładek optycznych które montuję w serwerach czy urządzeniach sieciowych. Nie przywiązujcie się do napisu na wkładce Cisco itp. Ta sama wkładka produkowana przez ten sam chiński zakład raz może mieć nalepkę Cisco, innym razem Intel a za chwilę Dell, zależy kto ją akurat dostarcza na rynek i kto ma z tego zarobek w danej chwili.

Przy okazji zapytam o zasilacze liniowe. Nie chcę wydawać za dużo na początek, czy jest sens zakupu zasilaczy liniowych np IFI za około 300 zł sztuka do routera i switcha? Ktoś testował takie tańsze zasilacze? Dało to jakiś efekt? Jakbym tu usłyszał różnicę to pewnie w T3 też bym wymienił na liniówkę.

Nie wiem czy zauważyłeś ale te sfp różnią sie minimalnie obudową jak rowniez płytka drukowaną (to co widać wystające) także na 100% nie są identyczne, nie schodzą z jednej taśmy. Jest pewnie kilka fabryk które to klepie i sa różnice mimio iż trzymają się norm.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam keces. Wyczytane mam to z polskich i zagranicznych forów. Nigdy nie było pozytywnych opinii, za to sporo negatywnych, nawet bardzo sporo. Coś musi być na rzeczy. Początkowo też o nim myślałem. Mam sigmę 11 z linku staropolanka2000 i PdCreative i mogę polecić. Muzga i lucarto też ludzie polecają. 

Edytowane przez piszcz4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piszcz4 napisał:

Nie polecam keces. Wyczytane mam to z polskich i zagranicznych forów. Nigdy nie było pozytywnych opinii, za to sporo negatywnych, nawet bardzo sporo. Coś musi być na rzeczy. Początkowo też o nim myślałem. Mam sigmę 11 z linku staropolanka2000 i PdCreative i mogę polecić. Muzga i lucarto też ludzie polecają. 

Zastanawiam się, jak można czegoś nie polecać opierając się na wyczytaniu czegokolwiek na forach?

BTW wrzucając Kecesa w googla + audiostereo trafiałem raczej na dość przychylne 😁.

Testowałem Kecesa, porównując go do IFI power x, oraz naszego rodzimej produkcji zasilacza ulps i przewaga Kecesa była mniejsza lub większa na dole pasma, lepsza kontrola, więcej barw w basie. Zdziwiony byłem jedynie, że zasilacz laboratoryjny, który tworzony jest do zgoła innych celów był w stanie w jakiś sposób dołączyć do takiej konkurencji.

Myślę, że jeśli zasilacz jest zrobiony na odpowiedniej klasy podzespołach i do tego prawidłowo, to różnice w SQ będą właśnie niuansami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Oskierp napisał:

Zastanawiam się, jak można czegoś nie polecać opierając się na wyczytaniu czegokolwiek na forach?

Ponieważ przeważają opinie negatywne, to można z tego jakieś wnioski wyciągnąć 

Zwłaszcza na zagranicznych forach sporo takich informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

A ja czytalem w kilku miejscach ze jeden zasilacz na kilka urzadzen jest zlym pomyslem. Nie pamiętam juz gdzie to było, ale skoro sa takie wpisy... 

Czy to są prywatne, czy branżowe opinie? Gdybym do czterech swoich urządzeń chciał podpiąć coś na poziomie sboostera i do każdego doliczył jeszcze porządną sieciówkę to trzeba już 10-12 tysięcy liczyć. Jeżeli to branża twierdzi to chyba po to żeby napędzić biznes. Bo trzeba przyznać, że to najszybciej rozwijający się obecnie temat w świecie audio. Zdecydowanie wolałbym wydać 5 tys i na bardzo dobrych elementach mieć jeden zasilacz. Z pięciu sieciówek mam teraz tylko dwie, a jakość zasilacza sprawdzana była w trzech różnych systemach i zawsze efekt był bardzo dobry i łatwy do usłyszenia. Jest jeszcze jeden istotny pozytyw zakupu zasilacza robionego pod konkretne sprzęty, otóż jak jakiś element systemu będę chciał zmienić a jego parametry nie będą pasować, mogę poprosić producenta o dopasowanie parametrów sekcji, zamiast kupować nowy zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zawodowo siedzę między innymi w sprzęcie serwerowym, przez moje ręce przechodzi też wiele wkładek optycznych które montuję w serwerach czy urządzeniach sieciowych. Nie przywiązujcie się do napisu na wkładce Cisco itp. Ta sama wkładka produkowana przez ten sam chiński zakład raz może mieć nalepkę Cisco, innym razem Intel a za chwilę Dell, zależy kto ją akurat dostarcza na rynek i kto ma z tego zarobek w danej chwili.
Przy okazji zapytam o zasilacze liniowe. Nie chcę wydawać za dużo na początek, czy jest sens zakupu zasilaczy liniowych np IFI za około 300 zł sztuka do routera i switcha? Ktoś testował takie tańsze zasilacze? Dało to jakiś efekt? Jakbym tu usłyszał różnicę to pewnie w T3 też bym wymienił na liniówkę.

Remar co do zasilacza do switch to nie poradzę bo nie mam ale mam PD Creative do mojego T2, i tak zrobiony ze nie naruszasz gwarancji. Wpadaj zapniemy do twojego i sobie potestyjesz. Wrocław. Daleko masz ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2024 o 17:39, staropolanka2000 napisał:

Miałem okazję porozmawiać ostatnio z kolegą, który w dziale DIY się udziela, sam projektuje komercyjnie różne zabawki do audio. Nie wiem , czy wypada tu reklamować, więc nie będę. Powiedział mi, że zasilacz linowy to nie jest niewiadomo co, dając mi do zrozumienia, że te drogie zasilacze, są po prostu drogie i tyle. 😉

Jeżeli zasilacz trzyma napięcie i ma niski szum na wyjściu , to czym ma ustępować takiemu za parę koła PLN? Może audiofilskim logiem i obudową? 

Ja żadnego bardzo drogiego, markowego zasilacza nie testowałem, więc mogę się mylić. 🙂

Sądzę, że w tej całej zabawie najważniejsza jest samodzielna ocena i decyzja czy warto daną kwotę zapłacić. Nie wiem jak to jest z zasilaczami, ale niedawno swój dysk transport Soundgenic, który wg. wielu recenzji spokojnie konkuruje z odwarzaczami CD do 10 tys, porównywałem do CD Accuphase 450 i szczęka mi opadła. Gdybym 3 lata temu miał taki odtwarzacz zamiast kupionego za 5 tys w 2012 roku YBA Heritage, to nigdy w życiu nie sprzedałbym kolekcji 900 płyt, a streamer i dysk byłyby tylko dodatkiem w systemie. Ale porównywałem dysk do YBA i różnicy nie było, a przy Accuphasie dźwięk jest dosłownie kwadratowy… Czasu nie cofnę, płyt nie będę ponownie kupował, pytanie jest, czy i za jaką kwotę można kupić server ze streamerem, który zagra na zbliżonym poziomie do Accuphasa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Manic69 napisał:

pytanie jest, czy i za jaką kwotę można kupić server ze streamerem, który zagra na zbliżonym poziomie do Accuphasa ?

Ja nie testowałem, ale podobno Rockna Wavelight Server jest super, albo jak się bawić, to się bawić:

https://www.rockna-audio.com/products/wavedream-net

😁

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.