Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Lumin Klub
IGNORED

Klub użytkowników Lumina


WojtekB1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat wtedy na testach mialem T2. Ale na koncu I tak wtedy na ten czas mialem inna koncepcje, inny zestaw towarzyszący, a psaudio najlepiej gral z transportem i2s. Ale sam lumin już pokazał że streamer w psaudio to nie jest. Na forum psaudio też są opisy gdzie dużo ludzi kończy z zewnętrznymi transportami. Teraz jak wróciłem do lampy to chodzi mi po głowie coś bardziej detalicznego i szybszego także może dam szanse T3.

No to mnie wyledzyles z PS Audio bo mam T2 i jest bardzo dobrze więc nienmanco kombinować.
U mnie też gra z PRE lampowym od BAT ale z tego co w u nas w klubie czytam opisy to chyba T3 bardziej detal, rozdzielcze itp ale chyba też i mniej analogowe.
U mnie interkonekt Neotech Nemoi 1220 XLR pomiędzy T2 a PRE fajnie uwypuklił szczegóły. Jest cacy, trzeba słuchać a nie kombinować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jest jeszcze takie urządzenie z Austrii mało znanej marki Power Roots ja właśnie upolowałem model PR5. Jest na forum wątek o tych sprzętach. Ma gniazda z filtracja pod dedykowane odbiorniki. Osobno pod DAC osobne końcówka itp


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

6e720cd65fc749a99a39c15967da562b.jpg
79a6a5b38a37f3cfaef582e638281290.jpg
Tak się prezentuje i w środku nie ma audiofilskiego powietrza ale m.in na 2 wyjciach z dużym obciążeniem A ma DC Bloker i to skuteczny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MarcinGD napisał:
14 godzin temu, Avatar1979 napisał:
Jest jeszcze Ps audio ale to już spora kasa emoji20.png

Ps audio jako przetwornik w moim systemie wypadł lepiej. Natomiast streamer lumina jest o niebo lepszy od tego co oferuje psaudio.

Dobre, wątek się zrobił a ja miałem na myśli Ps audio power plant 12 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jako że pisałem tu o zakupie trafo obniżającego napięcie to by zakończyć temat - trafo działa i obniża napięcie, nie ma negatywnego wpływu na dźwięk (a przynajmniej ja nie słyszę) a dodatkowo w bonusie transformator wzmacniacza mniej brumi. Zakupiłem obudowę i woltomierze więc nawet nieźle wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, remar napisał:

Jako że pisałem tu o zakupie trafo obniżającego napięcie to by zakończyć temat - trafo działa i obniża napięcie, nie ma negatywnego wpływu na dźwięk (a przynajmniej ja nie słyszę) a dodatkowo w bonusie transformator wzmacniacza mniej brumi. Zakupiłem obudowę i woltomierze więc nawet nieźle wygląda.

To super. Teraz wiesz przynajmniej jakiej jakości ma transformator w zasilaczu, bo brumi już bez składowej DC z sieci.

Pokaż jakąś foteczkę dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



"Ja też słyszę"  pomimo ...wieku

I do tego w Roonie włączyłem konwersje próbkowania na DSD 64 lub 128. Jak na moje stare uszy zdecydowanie polepszyła się jakość przekazu muzyki, większa separacja i namacalność instrumentów, więcej powietrza , dźwięczność. Początkowo wydawało się ,że urwało mi trochę niskich częstotliwości , ale jak się człowiek w słuchał dłużej to wszystko wróciło lub po prostu tak miało być.
Spróbujcie - ciekaw jestem Waszych opinii.

a62128a7af83ec8484acedcf5c724676.jpg


Nikt nie robił tego doświadczenia?

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Nikt nie robił tego doświadczenia?

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka


Room nie mam. Na T2 bawiłem się upsamplingiem i zmianą formatu na DSD ale nic to nie poprawiało wg mnie. A nawet jakby mniej szczegółowo było . Obecnie słucham na natywnie jedynie 16bit na 24bit.

Jeśli plik jest natywnie w DSD to inna bajka .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, faktycznie jeżeli robię upsampling w U2 mini , wcześniej U1 mini to różnica jest minimalna lub jej brak. Zależy z jakiej częstotliwości. Natomiast jeżeli robi to Roon to jest to słyszalne i to bardzo dobrze. Z pozytywnym skutkiem.
Może to również kwestia DAC'a. Ja mam z zewnętrzny. Denafrips Pontus 2.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na Roon nie próbowałem upsamplingu, a teraz nie mam jak, zrezygnowałem. Za to mam przeciwnie niż koledzy piszą, każdy poszczególny stopień w górę upsamplingu na U2 i U2mini jest słyszalny, choć skok nieduży, za to różnica pomiędzy plikami jakości 16/44, a takimi upsamplowanymi do 24/192 jest ogromna (wyjście AES/EBU). I to nawet poprosiłem sąsiadów nie audiofili, żeby przy okazji wizyty  posłuchali chwilę muzyki  i się wypowiedzieli, każdy zauważył różnicę, którą trudno nazwać subtelną. Ale może to faktycznie kwestia DACa, albo wyjścia COAX/AES-EBU, na usb nie próbowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Artistplant napisał:

Poważnie to słychać?  co polecasz?

 

Niestety słychać. Ze switchy polecam Silent Engel czy Chord EE 8Switch, miałem i chyba mają najlepszy stosunek cena/jakość. Jak chcesz uzyskać największy postęp to Innuos (mam obecnie) lub Jcat. 

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Artistplant napisał:

Poważnie to słychać?  co polecasz?

 

Potwierdzam, mam switch silent angel i to działa. Znajomy dla testu wpiął go u siebie i też kupił. Efekt podobny jak wpięcie zewnętrznego zasilacza do sprzętów z zasilaniem impulsowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


A jaki koszt ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kupowałem ponad 2 lata temu więc cena była zupełnie inna niż obecnie. Teraz w detalu to 2150zł. Ten switch robi też fajną robotę w poprawie obrazu tv, można go wpiąć do konsol lub tv internetowego.

W tym temacie jest wciąż duży potencjał, czyli zewnętrzny zasilacz, którego jeszcze nie kupiłem, ale że mam łącznie 4 urządzenia do upgradu zasilania (router, switch, dysk Soundgenic i Lumin) to muszę to rozsądnie ogarnąć, żeby nie mnożyć urządzeń w nieskończoność 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kupowałem ponad 2 lata temu więc cena była zupełnie inna niż obecnie. Teraz w detalu to 2150zł. Ten switch robi też fajną robotę w poprawie obrazu tv, można go wpiąć do konsol lub tv internetowego.
W tym temacie jest wciąż duży potencjał, czyli zewnętrzny zasilacz, którego jeszcze nie kupiłem, ale że mam łącznie 4 urządzenia do upgradu zasilania (router, switch, dysk Soundgenic i Lumin) to muszę to rozsądnie ogarnąć, żeby nie mnożyć urządzeń w nieskończoność

Dzięki za info. Czyli rozumiem że ten switch jest na zasilaniu impulsowym?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem d-linka za 120 pln i zasiliłem zasilaczem liniowym i też jest ok 😄
 

https://allegro.pl/oferta/switch-d-link-5-portow-dgs-105-gigabitowy-metal-12822338483

też wziąłem dlatego, że ma zasilanie 5V, i wykorzystałem zasilacz po node2i.

 

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2023 o 09:54, zycie_to_gra napisał:

Niestety słychać. Ze switchy polecam Silent Engel czy Chord EE 8Switch, miałem i chyba mają najlepszy stosunek cena/jakość. Jak chcesz uzyskać największy postęp to Innuos (mam obecnie) lub Jcat. 

Ja piertole Innous switch w cenie Lumina T2. To już są granice szaleństwa - tym bardziej że w tych urzadzeniach nie ma za wiele elektroniki. Bardzo ciekawe jest coś co nie ma dystrybucji u nas w kraju. Mianowicie LHY SW-10 - to jest patrząc na wnętrze coś za co warto dać te 5 tys. Do tego ma dodatkowo wejścia optyczne - co uważam przy wyższej cenie powinno być obligatoryjne 😉

Edytowane przez Avatar1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wrócę do zasilania liniowego.

Już od dłuższego czasu używam do mojego Lumin T2 zasilacz od PD Creative I niedawno pożyczałem go koledze więc wróciłem na chwilę do impulsowego . Dzięki Pawłowi mam to tak zrobione ze stary na miejscu a nowy gra więc wpięcie i wypięcie to parę śrubek i już ale nie o tym ...
Nasza głową, przynajmniej moja, ma taką wredna cechę tj. do dobrego w mig się przyzwyczaja i po chwili lepszego grania mózg uważa że tak ma być że to norma. No i właśnie powrót do "starego" układu pokazuje zmianę którą można uchwycić.
No więc w T2 impulsowe nie jest słabe o czym Pawel lojalnie mnie uprzedzał. To nie jest przykład np Bluesound Node gdzie zmiana zasilacza to rewolucja w dźwięku. Z tym że w przypadku BSN to jest też i wydatek stanowiący ca 50% ceny BSN a w przypadku T2 / T3 to 1/nta ceny urządzenia. Zastanawiałem się czy warto no i moja konkluzja jest taka, że tak - ale nie oczekujecie rewolucji tylko dopieszczenia przekazu. T2 na starcie jest wg mnie bardzo dobre.
Co się zmieniło na plus - bas głębszy, gęsto w cały paśmie, z bardzo dobrą kontrolą i kolejna poprawa, i tak bardzo dobrej sceny. Szeroko , głęboko oraz poprawa poukładania źródeł pozornych. Złotouści w gazetach mówią o "wyraźnym rysowaniu konturów instrumentów taką a to taką grubą lub cienka kreską", ja myślę że to ich separacja, taka wyraźna pozycja na scenie. Może i scena jest "bardziej czysta" / czarna? I przez to instrumenty się ładnie pokazują ? Nie wiem ale jest fajnie.
Co na minus - nic poza małą lekkością w portfelu, ale szczerze gdyby zasilacz kosztował 50% ceny T2 to bym go nie kupił. Na szczęście tak nie jest.

Więcej nie napiszę bo brak talentu. Wpadnijcie posłuchać i będzie jasne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2023 o 18:30, Avatar1979 napisał:

Ja piertole Innous switch w cenie Lumina T2. To już są granice szaleństwa - tym bardziej że w tych urzadzeniach nie ma za wiele elektroniki. 

Pełna zgoda, jednak mocno ciągnie w górę granie po lanie, czy warto tyle wydać - to już inna sprawa. 

1 godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Panowie wrócę do zasilania liniowego.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bardzo fajnie opisane i bez słuchania można zobrazować sobie dokładnie zmiany jakie wprowadził zasilacz. Gdyby u mnie U2 mini nie był "przejściowy" to pewnie zainwestował bym w proponowany zasilacz. Zwłaszcza, że znam zmiany jakie wprowadza lepsze zasilanie w modelu U2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.