Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Lumin Klub
IGNORED

Klub użytkowników Lumina


WojtekB1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mirek10 napisał:

Kabel Ethernet AudioQuest Pearl RJ/E kupiony do Lumina U1Mini teraz mam pytanie bede sprawdzal czy Lumin podlaczony do mojego DAC bedzie lepiej chodzil poprzez USB kabel ktory profesjonalny posiadam czy po Coaxak RCA I tu pytanie posiadam kabel firmy QED UNEX P.CV (Performance component video interconnect dual screen 99.999% OFC) czy taki kabel bedzie odpowiedni do poleczenia mojego DAC z Luminem czyli odpowiedni standart?

To ten na zdjeciu,akurat posiadam trzy sztuki kiedys uzywalem do podlaczenia glosu I obrazu w TV

1700555537328196257544006141414.jpg

W mniejszym stopnie to zależy od kabla a w większym od implementacji wejść w DACu. 

15 godzin temu, blackromek napisał:

Witam orientuje się może ktoś czy do U2 mini można podłączyć na raz dwa daci np USB i aes/ebu

W sensie, żeby grały jednocześnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam orientuje się może ktoś czy do U2 mini można podłączyć na raz dwa daci np USB i aes/ebu
Podpiąłem kiedyś USB do integry a AES/ebu do DACA i o ile pamiętam działało. Rzecz jasna Lumin zaleca wyłączanie nieużywanych wyjść cyfrowych ale działało w U1mini, więc tym bardziej powinno przy U2mini. Spróbuj

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Kabel Ethernet AudioQuest Pearl RJ/E kupiony do Lumina U1Mini teraz mam pytanie bede sprawdzal czy Lumin podlaczony do mojego DAC bedzie lepiej chodzil poprzez USB kabel ktory profesjonalny posiadam czy po Coaxak RCA I tu pytanie posiadam kabel firmy QED UNEX P.CV (Performance component video interconnect dual screen 99.999% OFC) czy taki kabel bedzie odpowiedni do poleczenia mojego DAC z Luminem czyli odpowiedni standart?
To ten na zdjeciu,akurat posiadam trzy sztuki kiedys uzywalem do podlaczenia glosu I obrazu w TV
1700555537328196257544006141414.thumb.jpg.2037907dc840bc24ac9d3d06452f7af5.jpg
Jesteś pewien, że kabel komponent (potrójny) używałeś do obrazu i dźwięku ?. Komponent przed wprowadzeniem formatu HDMI służył wyłącznie do video, ścieżka audio zawsze wymagała dodatkowego kabla cyfrowego lub pary interkonektow. To był analogowy kabel video podzielony na składowe obrazu. Czasem były parowane z audio.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, blackromek napisał:

Nie chodzi o działanie na raz tylko porównanie / korzystanie naprzemiennie z dwóch dac , chodzi mi o to czy mogą być na raz podłączone do U2 mini przełączanie jest nie wygodne

Oczywiście, że mogą. Ale to nie będzie żadne miarodajne porównanie, chyba ,że będziesz miał dwa takie same przetworniki cyfrowo-analogowe wtedy sprawdzisz jak grają poszczególne wejścia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, blackromek napisał:

Chodzi mi o porównanie ewentualne posiadanie na stałe dwóch przetworników
Ess i r2r

Takie porównanie może być pozbawione sensu, może, ale nie musi. U mnie jeden i ten sam DAC gra inaczej zasilony z Lumina przez USB (znacząco gorzej) a inaczej przez COAX lub AES/EBU (o wiele wyższy poziom). A co, jeżeli u Ciebie oba przetworniki najlepiej będą grały po USB ? Niestety trzeba to samemu sprawdzić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, zycie_to_gra napisał:

Takie porównanie może być pozbawione sensu, może, ale nie musi. U mnie jeden i ten sam DAC gra inaczej zasilony z Lumina przez USB (znacząco gorzej) a inaczej przez COAX lub AES/EBU (o wiele wyższy poziom). A co, jeżeli u Ciebie oba przetworniki najlepiej będą grały po USB ? Niestety trzeba to samemu sprawdzić.  

Bardzo ciekawa uwaga muszę sprawdzić jak mój dac gra po coax i AES/EBU , na co dzień połączony jest I2S przez konwerter Matrix Spdif 2  . Zauważyłeś różnice między Coax a AES/EBU

Edytowane przez blackromek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, blackromek napisał:

Bardzo ciekawa uwaga muszę sprawdzić jak mój dac gra po coax i AES/EBU , na co dzień połączony jest I2S przez konwerter Matrix Spdif 2  . Zauważyłeś różnice między Coax a AES/EBU

Tak była różnica, na korzyść AES/EBU ale nie była duża i mogła wynikać z kilku czynników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem jednak Kabel Ethernet AudioQuest Pearl RJ/E 3m (44,99 GBP) bo Cinnamon 3m a taki potrzebowalem juz byl bardzo drogi...ale jeszcze musze kupic kabel do polaczenia DAC+Lumin U1Mini do gniazd Coaxal RCA tez w granicach (50.00 GBP) wybrale te kable, co polecacie?

1)Cyfrowy koncentryczny kabel audio AudioQuest Cinnamon (£69.00) 0.75m..troche drogi

2)Cyfrowy koncentryczny kabel audio Chord C-Digital( £55.00) 1m  ...cena juz w miare

 

 

 

 

 

 


 

Edytowane przez mirek10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kupilem jednak Kabel Ethernet AudioQuest Pearl RJ/E 3m (44,99 GBP) bo Cinnamon 3m a taki potrzebowalem juz byl bardzo drogi...ale jeszcze musze kupic kabel do polaczenia DAC+Lumin U1Mini do gniazd Coaxal RCA tez w granicach (50.00 GBP) wybrale te kable, co polecacie?
https://www.futureshop.co.uk/audioqu...al-audio-cable (troche drogi ,ale poszukam,moze znajde z dyskontem)
ten juz cenowy ok..
https://www.futureshop.co.uk/chord-c...audio-cable-1m
Gdy wejdę na twoje linki dostaje info, ze strony nie da się otworzyć.
Tak czy inaczej od czegoś trzeba zacząć, z czasem będziesz ewoluował. Możesz sprawdzić również cyfrówki Neotecha, zazwyczaj są niezłe. Miałem kiedyś Aes/Ebu Audioquesta Cinammon, nie był tak dobry, jak Platinum Wireworlda, ale to rzecz jasna ogromna różnica cen. Ale też grało. Spokojnie i powoli do przodu. Pozyj trochę z kablem aby się do niego przyzwyczaić.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sound of silence napisał:

Gdy wejdę na twoje linki dostaje info, ze strony nie da się otworzyć.
Tak czy inaczej od czegoś trzeba zacząć, z czasem będziesz ewoluował. Możesz sprawdzić również cyfrówki Neotecha, zazwyczaj są niezłe. Miałem kiedyś Aes/Ebu Audioquesta Cinammon, nie był tak dobry, jak Platinum Wireworlda, ale to rzecz jasna ogromna różnica cen. Ale też grało. Spokojnie i powoli do przodu. Pozyj trochę z kablem aby się do niego przyzwyczaić.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

zauwazylem ze nie chodza tu opisalem o ktore chodzi:

1)Cyfrowy koncentryczny kabel audio AudioQuest Cinnamon (£69.00) 0.75m..troche drogi

2)Cyfrowy koncentryczny kabel audio Chord C-Digital( £55.00) 1m  ...cena juz w miare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam, czy macie ostatnio problemy z Tidalem. Zachodzę w głowę, czy sieć mi nie domaga, czy może jednak coś u nich się dzieje po zmianach z wprowadzeniem Max. Czasem popołudniami, wieczorem rwie mi muzykę. Strasznie irytujące. Sprawdzam swoją sieć, a tam po 300-500 Mb/s. Zastanawiam się czy aby problem nie leży po ich stronie ?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
zauwazylem ze nie chodza tu opisalem o ktore chodzi:
1)Cyfrowy koncentryczny kabel audio AudioQuest Cinnamon (£69.00) 0.75m..troche drogi
2)Cyfrowy koncentryczny kabel audio Chord C-Digital( £55.00) 1m  ...cena juz w miare
Nie znam tego Chorda, Cinammon jest całkiem przyzwoity. Sprawdź ceny Neotech Nevd-2001, 1001 to fajne kabelki. Masz tam trochę możliwości w UK ( no i cła nie płacisz)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Nie znam tego Chorda, Cinammon jest całkiem przyzwoity. Sprawdź ceny Neotech Nevd-2001, 1001 to fajne kabelki. Masz tam trochę możliwości w UK ( no i cła nie płacisz)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Dość tani powinien być Wireworld Starlight. Robią bardzo przyzwoite kable w rozsądnych cenach

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sound of silence napisał:

Nie znam tego Chorda, Cinammon jest całkiem przyzwoity. Sprawdź ceny Neotech Nevd-2001, 1001 to fajne kabelki. Masz tam trochę możliwości w UK ( no i cła nie płacisz)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Dość tani powinien być Wireworld Starlight. Robią bardzo przyzwoite kable w rozsądnych cenach

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Najtanszy jaki znalazlem,reszta bardzo droga( Wireworld Starlight) i tak 73funty

https://www.ebay.co.uk/itm/123460394826?_ul=GB&mkevt=1&mkcid=1&mkrid=710-53481-19255-0&campid=5338343596&toolid=10001&customid=eb%3Ag%3Avms%3Aeb%3Ap%3A123460394826%3BCjwKCAiAjfyqBhAsEiwA-UdzJDJXDPZrIYl85MXKcZ3HoyS6GYt6481Ci_OFqYs1QweoNpIXv3ebRBoC0eQQAvD_BwE&gclid=CjwKCAiAjfyqBhAsEiwA-UdzJDJXDPZrIYl85MXKcZ3HoyS6GYt6481Ci_OFqYs1QweoNpIXv3ebRBoC0eQQAvD_BwE

 

Neotech Nevd-2001, 1001 bardzo drogie kable uzywane zaczynaja sie od 175funtow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, sound of silence napisał:

Przy okazji zapytam, czy macie ostatnio problemy z Tidalem. Zachodzę w głowę, czy sieć mi nie domaga, czy może jednak coś u nich się dzieje po zmianach z wprowadzeniem Max. Czasem popołudniami, wieczorem rwie mi muzykę. Strasznie irytujące. Sprawdzam swoją sieć, a tam po 300-500 Mb/s. Zastanawiam się czy aby problem nie leży po ich stronie ?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, czasem rwie, głównie wieczorem i jestem zaskoczony bo poza Luminem nic więcej w domu nie korzysta z sieci. Jedyną opcją zostaje słuchanie plików z dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak, czasem rwie, głównie wieczorem i jestem zaskoczony bo poza Luminem nic więcej w domu nie korzysta z sieci. Jedyną opcją zostaje słuchanie plików z dysku.
Zastanawiam się czy Lumin czegoś nie schrzanil przy ostatnim sofcie, albo serwery Tidala nie dają rady po dodaniu Maxa. Prędkości mam bardzo dobre, wszystko hula ( rodzina gra, ogląda, pełno sprzętów w sieci) a tu lipa. Co jest k.....

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji zapytam, czy macie ostatnio problemy z Tidalem. Zachodzę w głowę, czy sieć mi nie domaga, czy może jednak coś u nich się dzieje po zmianach z wprowadzeniem Max. Czasem popołudniami, wieczorem rwie mi muzykę. Strasznie irytujące. Sprawdzam swoją sieć, a tam po 300-500 Mb/s. Zastanawiam się czy aby problem nie leży po ich stronie ?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka



U mnie z T2 wszystko ok. Nic się nie dzieje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się czy Lumin czegoś nie schrzanil przy ostatnim sofcie, albo serwery Tidala nie dają rady po dodaniu Maxa. Prędkości mam bardzo dobre, wszystko hula ( rodzina gra, ogląda, pełno sprzętów w sieci) a tu lipa. Co jest k.....

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


Tidal już miał epizody z obniżoną wydajnością. Zgłaszajcie problem na wsparcie Tidala to się zajmą konkretnym serwerem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Prosze kolegow o pomoc, chcialem dzis wykupic subskrypcje Qobuz(solo) w UK na telefonie ,sprawdzilem i tez na laptopie ze nie moge sie zarejestrowac i wykupic, bo ciagle pojawia sie napis ( Serwery proxy i VPN są niedozwolone) co mam zrobic?
A po co ci VPN ?. Może się mylę, ale Qobuzbjest chyba dostępny w UK ?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sound of silence napisał:

A po co ci VPN ?. Może się mylę, ale Qobuzbjest chyba dostępny w UK ?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Wlasnie jest dostepny i wchodze na Qobuz UK i kiedy tylko chcem sie zarestrowac wykupic opcje to ciale odrzuca i pojawia sie napis 

Whoops...

Proxies and VPNs not allowed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie używasz czasem vpn-u żeby np korzystać z serwisow angielskich będąc w Polsce i się maskowac z lokalizacją. Piszę z doświadczenia, mieszkałem trochę w UK. Może po prostu zapomniałeś to wyłączyć. Ja często używałem vpn-u, żeby np obejrzeć coś na BBC lub na Amazonie, gdy nie był jeszcze dostępny w Polsce. Sam zakładałeś VPN, czy ktoś ci pomagał. Niektórzy z moich znajomych zakładali VPN, żeby móc postawić na bet365. To był pierwszy serwis zablokowany przez PiS po dojściu do wladzy.
Sorki za off topic

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sound of silence napisał:

A nie używasz czasem vpn-u żeby np korzystać z serwisow angielskich będąc w Polsce i się maskowac z lokalizacją. Piszę z doświadczenia, mieszkałem trochę w UK. Może po prostu zapomniałeś to wyłączyć. Ja często używałem vpn-u, żeby np obejrzeć coś na BBC lub na Amazonie, gdy nie był jeszcze dostępny w Polsce. Sam zakładałeś VPN, czy ktoś ci pomagał. Niektórzy z moich znajomych zakładali VPN, żeby móc postawić na bet365. To był pierwszy serwis zablokowany przez PiS po dojściu do wladzy.
Sorki za off topic

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Nie uzywalem ani nie uzywam VPN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.